CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keigo

antara cincin emas dan emas putih mana lagi cantik?

semestinya emas putih...
nice n sweet je..   tapi xsuke sgt yg ade batu prefer yg kosong tapi still menawan

Suke gold lg, wpun cincin berlian...hubby kite pn suke.
Klu chrome tu,lain la..dia cmpur je ngan mas kuning,tuk bg lebih ceria.
Lama2 krom ilang,jadik kuning balik..brg kemas skg biasa buat cmni, esp.habib jewels

bagi saya warna putih tu mmg elegant tapi sygnya warna tak sesuai dgn my warna kulit....

saya lebih ok dgn warna gold.... so preference gold la....

i suka white gold...
lagi best platinum...tapi mak oi pricey

i suka dua2..cincin emas n emas putih...huhuhu

suke putih,tapi mak soh pilih kuning utk tunang

Follow Us
suka putih untuk cincin. nampak bergaya auw...

actually kalo aku lak, bukan itu yg aku pandang. bergantung aku nk cincin batu apa...

kalo diamond, pastilah emas putih atau platinum. pasal kalo emas kuning, yg solid (916) tak ada ikat batu diamond. reason ialah emas kuning lembut dan x mampu utk ikat diamond. kalo ada korang nampak cincin kuning ikat diamond, sama ada ianya emas kuning yg tidak solid (campuran supaya kuat) ataupun ianya emas putih yg disadur semula dengan warna kuning. tp warna kuning ni akan luntur la dan perlu disadur balik.

dan aku nk ingatkn sket pd korang yg nk beli brg kemas. sbb aku tgk rata2 antara kita ni ada yg kene tipu masa beli emas. sbb x berapa tau info sebenar. ada kwn aku dah beli cincin emas kuning+diamond dan harganya bole tahanla mcm cincin platinum + diamond. aku ajak dia gi blk kedai emas tu. dan mmg btol. emas kuning tu mmg 916 tp diamond yg diikat bukanlah sebutir diamond. tp ada sejenis batu yg menyerupai diamond. aku x ingatlah nama dia. dan aku nk ingatkn, kalo beli cincin yg ada diamond ni, korang mintak la kedai emas tu provide carta range diamond dan carat dia. jgn ditipu. yela kadang2 pekedai ni tgk kita mcm blur x pakar pasal batu ni sume. suke ati je dia nk gebang kan. aku pon tau pasal ni sbb tunang aku concern sgt n rajin carik info time kitorang nk beli cincin.

pada aku plak, emas kuning dan putih walaupun dr segi value berbeza, tetap ada nilainya dan bergantungla pd individu. kalo aku, nak dedua jenis.

definitely nk cincin emas putih!!!!!
weeeeeeeee~

sy tak kisah sgt...mas kaler ape pun..

yg penting, design tu mabelosssssssssssssss

Reply #188 misery's post

macam mana kita nak tau itu diamond betul? ada cara yg kita perlu tau tak? kongsi la sikit

Reply #191 khasha's post

ok kalo nk tau diamond tu btol, dats y sy kata, kbungamawar kene minta carta dr kedai emas tu.

commercial diamond yg ada kat kedai emas skang ni yg price x terlalu mahal adalah range antara G-H manakala harga utk setiap grade tu ditentukn oleh nilai carat diamond tu. nak tentukn diamond tu btol atau tidak, kbungamawar bole mintak kedai tu tunjuk guna diamond tester. dia akan cucuk tester tu kat diamond. kalo ori, dia akan berbunyi beep. kalo x ori, tester xkan berbunyi. dan kalo diamond yg ada cert, dia akan engrave nama kbungamawar dan serial number guna laser kalo x silap aku. so kalo cincin ilang, ada org nk leburkn atau jual, kedai emas akan cek dulu kalo diamond tu ori, dia cek lg tgk ada nama tuan punya x...

dan diamond yg blom ada tuan punya slalunya hanya ada serial number. kbungamawar bole request utk tgk serial number guna mikroskop... dan selepas beli pon request tgk lg skali utk pastikn nama kbungamawar ada pd berlian tu.

quality diamond pulak, kbungamawar bole tgk pd potongannya. ada ditunjukkn dlm carta kedai jugak. diamong yg sebijik mahal pasal dia adalah fine cut manakala sebiji cincin yg menggunakan beberapa butir diamond utk jdkn bentuk sebiji adalah lebih murah pasal itu adalah combination dan serpihan yg dipotong2 utk hasilkn 1 bentuk...

[ Last edited by  misery at 9-2-2008 01:08 PM ]

skang mmg ramai yg prefer mas putih/platinum...
tp ita cam mak2 skit....
still pilih mas kuning....

ketinggalan ker aku ni...

kalau sy ...sy prefer cincin emas putih...tp tu laaa....mahal masa beli...tp kalau nk jual dh tade rega....

waaaa...byk betul info psl brg kemas kat sini...xpasan plak...lain umur lain taste..lain tempat lain taste...bagus2....tq

Originally posted by zalitaDCL at 9-2-2008 01:48 PM
skang mmg ramai yg prefer mas putih/platinum...
tp ita cam mak2 skit....
still pilih mas kuning....

ketinggalan ker aku ni...

xketinggalan kot...sbb mmg ramai wanita muda suke emas kuning...sbb ada value...

biarlah org nk ckp apa..nmpk cam makcik2 ke..janji kita mampu beli emas..hehe

lala tetap ngan emas kuning......

dulu2 selalu jumpa makcik2 buat gigi palsu kaler emas kuning..bila dia sengih...terserlah keayuanya

nak tanya...batu zirkon / zirconia fames x di kalangan korang?

Reply #198 faridali's post

macam mana bentuk tuh..elok awak tepek gambo skali...

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 28-2-2008 10:59 AM
macam mana bentuk tuh..elok awak tepek gambo skali...

mcmana cara nk tempek gambo?sori sbb sy xtau..