CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

masa memula tampal kat kedai dulu.... yang mcm mentol lampu..lampu tu... ehhehehe asal orang masuk kedai je terus pandang ke lampu tu ( sticker )... unik...semua  dok memuji...
mummycool Post at 31-10-2009 08:02

ko buka kedai apa...?

kalau dah ramai memuji, ada peluang besar tu jual kat kedai ko tu...

semakin dekat hari2 nya utk tiba produk tersebut... tunggu kemunculannya... insyaALLAh success

banyak tempat boleh dimarketkan wall sticker tu...insyaAllah akan berjaya...

Post Last Edit by sinar_inspirasi at 31-10-2009 15:29

Berniaga adalah suatu vokasi. Berniaga bukan opsyen jalan menyelesaikan
masalah graduan menganggur, masalah tidak ada peluang pekerjaan, maka
barulah kita galakan graduan Melayu menceburi bidang perniagaan.

-ainon-

Post Last Edit by sinar_inspirasi at 31-10-2009 15:29

Berniaga adalah suatu vokasi.
sinar_inspirasi Post at 31-10-2009 15:19

vokasi tu apa...?

latihan atau praktikal ke...?

779# sinar_inspirasi

rumah yang aku duduk sekarang tak payah tampal sticker sebab anak2 aku sungguh kreatif...habis semua sudut dinding dilukisnya..hehe....

Follow Us
786# tanya

sama aaa rumah aku.. hahaha

kalau ikutkan semua org nak bsness sbb bsnes je yg bagi banyak wang,kepuasan n kebeasan...
namun x semua yg berjaya...

Post Last Edit by sinar_inspirasi at 30-10-2009 16:43

skrng aku kat Bangkok.... setelah di tinjau2.. aku ada  nampak bebreapa produk yg berdaya maju kalau di buat betul2...

dan skrng aku nak tan ...
sinar_inspirasi Post at 30-10-2009 15:29

I dah tengok your blog.. dkt IKEA ada jual wall sticker ni...

aku dah tgk dah wall sticker tu kat fb ko...

memang cantik wall sticker tu...

so...kesimpulannya produk tu memang bagus...

permintaannya...itu aku tak tau le...tu kena tanya orang yang buat ...
zaidi_MZZ Post at 30-10-2009 15:34

I ada buat wallpaper juga... business ni ok.. not bad... wallpaper ni.. berkeupayaan.. menutupi kecacatan dinding yg disebabkan oleh keretakan, kusam, rekahan.. yg tak boleh ditutup dgn cat..

wall sticker ni pula.. biasanya nampak org pasang.. pd sudut2 tertentu rumah... yg kalau dibiarkan akan nampak kosong..

790# Iman_Baby

katalog wallpaper semua saya dah ada... lama dah saya beli katalognya... beratus ringgit gak katalog saja

I ada buat wallpaper juga... business ni ok.. not bad... wallpaper ni.. berkeupayaan.. menutupi kecacatan dinding yg disebabkan oleh keretakan, kusam, rekahan.. yg tak boleh ditutup dgn cat..
Iman_Baby Post at 1-11-2009 03:21

betul tu...

rumah lama pun boleh naik seri kalau tampal wallpaper ni...

laaa.. ada diskusi pasal wall sticker kat sini rupanya.. sedikit ketinggalan.. hehe

saya nak cerita pasal minat bisnes tapi takut2 nih, tapi takpa, kena join the crowd gak nih...

dah tgk design sinar.. mmg cun! so far, supplier saya takda lagi bagi design camtu, so nnt kalau sinar bawak masuk, kalau boleh tolak harga within range, boleh amik kat sinar jugak... hehehe

saya sekarang amik supply direct dari korea.... alhamdulillah sambutan menggalakkan, sampai terabai sekejap bisnes pakaian ku itu.... huhuhu

nak tengok sticker2 saya jual boleh tgk kat sini:

http://uniqcorner.blogspot.com

sesiapa yg nak jual sikit2 pon, insyaAllah saya boleh supply tapi tak dptlaa nak offer harga tersedak sbb saya pon ambil untung sikit aje... apa2 hal bincang belakang tabir lah yer...

tapi baru2 nih teruji sedikit dengan kehadiran wall sticker cetak rompak, design sebijik sama, cumanya datang dari China, packaging pon China punya, murah giler derang jual around RM2-RM10, ikot kedai dan area.. tapi alhamdulillah, saya terang elok2 dekat customer, itu cetak rompak punya, nak yg original, ada cara nak kenal, sbb ada label trademark... dari segi kualiti adhesivenya, insyaAllah yg original jauh lebih baik... dari segi finishing nya pon, rasanya yg original lebih shining dan lebih menyerlah warnanya (saya baru beli yg cetak rompak rega RM2 saja nak compare kat rumah.. hehe)... tapi satu jer, derang tak dpt ciplak semua, cuma sesetengah aje... hehehehe

pasal nak buat bisnes takot2, saya citer kat next post lah ek

okieh, pasal nak bisnes takot2 nih... bukannya apa... sbb bila dah ada komitmen seperti kereta, anak, household items nih... tak bolehlaa sebarang aje nak terjun dan redah...

sekarang nih saya dok tunggu bagi at least untung sama byk dgn gaji baru berenti...

tapi problem yg sama dok nampak, kalau gaji plak dok naik, makin tinggilaa target, makin lambatlaa nak berenti... huhuhuhu

tapi nak set dpt untung berapa baru nak berenti tuh aduhaaii rasa susah sgt... sbb dok pk ruginya gaji yg kita lepaskan tu... dahlaa keja saya sekarang pon saya suka buat jugak... huhuhu

rasanya nihlaa yg dikatakan conflict of interest... semua nak buat! payah betol....

betul tu...

rumah lama pun boleh naik seri kalau tampal wallpaper ni...
zaidi_MZZ Post at 1-11-2009 22:32

wallpaper masih dpt sambutan lagik ke ek?

rasa macam nak bawak masuk wallpaper jugak... style baru, siap ada adhesive... tak perlu gam2 comot2 lagik dah... tapi tuhlaaa... tak sure market macam mana....

wallpaper masih dpt sambutan lagik ke ek?

rasa macam nak bawak masuk wallpaper jugak... style baru, siap ada adhesive... tak perlu gam2 comot2 lagik dah... tapi tuhlaaa... tak sure market macam mana....
cyra Post at 2-11-2009 14:52

wall sticker pun aku rasa sesuai untuk dinding yang banyak masalah...

790# Iman_Baby

katalog wallpaper semua saya dah ada... lama dah saya beli katalognya... beratus ringgit gak katalog saja
sinar_inspirasi Post at 1-11-2009 14:53

Nnti kita arrange date.. boleh jumpa...
i pun ada mcm2 nak tanya u...

seronok nyer..semua dh tak takut2 dah skrang..semua berani2 dah wat biznes heheh..tahniaahh

miss pun ada jual wall sticker ni jugak.. ada ternampak kat kedai borong.. mula jual last 2 months.. sebenarnya tak penah nampak wall sticker ni.. itulah first time jumpa and terus jatuh hati nak mencuba... maybe cetak rompak kot.. cos modal dia dalam rm1.50 - 2.00 and dapat jual dalam rm10... tapi la ni miss tengok cam dah berlambak orang jual dengan harga rm5 and ada tu jual 3 keping rm10... bila dah ramai sgt jual pun susah jugak.. tapi tak pelah semua rezeki... tapi nak tanyalah.. kalo yang cetak rompak ngan original... kualiti dia camne ek... yang cetak rompak ni boleh tahan dalam 2-3 bulan gak... n kalo 2-3kali cabut pasang.. barulah tak melekat... miss ada supply kat abang di johor n puncak alam... alhamdulillah la gak... tapi miss tak penah tau pun ada yang ori n cetak rompak... hurmmm salah miss gak ni tak teliti n siasat betul2... main jual jekk.. rasanya nak stop dah.. cos dah macam slow.. biasalah.. benda2 camni mcm ikut trend jekkk... paling lama 5 bulan bertahan.. then barang baru plak yang masuk... tukar trend lagi... cam flip flap.. sekejap jekk trend dia... then dah tukar trend lain...

799# msstylo

oo ye ke?.. dah murah eh skrng.. tak apa.. saya bawak masuk yg murah..