CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: badai007

KOPITIAM

aku sgt berminat sekarang nih untuk bukak bisness restoran kopitiam nih... sekarang dalam masa2 aku tgh mengumpul maklumat tetang kopitiam yg aku nampak jalannyer cerah dan ader masa deapn, disamping penyediannya makanan yg tak melecehkan.... aku mmg selalu kaji dan survey potensi jangka masa lama sebelum buat sesuatu benda..... dan kopitiam melayu nih juga satu cara usaha untuk mengekang kebanjiran restoran2 mamak yg tumbuh macam cendawan.....

jadik sekarang aku tgh survey harga kedai untuk disewa, cara design kopitiam yg simple dan harga barang design yg murah dan menarik.. potensi kawasan....

masalah sekarang aku nih baru untuk berjinak2 dalam perniagaan, jadik proses untuk berniaga byk yg tak tahu... sekarang aku ader laa dalam 20k cash capital aku, jadik aku dok kira2 untuk mulakan bisness kopitiam nih, untuk settle semua barang dan kedai dan pekerja, at least kena ader 80k-100k..

jadik 20k cash yg aku ader tuh, mmg aku tanak guna untuk duit rolling akan datang, jadik sekarang, camna caranya untuk aku dapatkan pinjaman dalam 80-100k, ader seasapa yg bleh ajar cara tak... bagaimana caranya...
jika masalah nih bleh settle, insyallah, kalau dgn izin ALLAH, aku bleh laa berniaga....

[quote]Originally posted by mieza386 at 9-10-2007 01:33 PM
aku sgt berminat sekarang nih untuk bukak bisness restoran kopitiam nih... sekarang dalam masa2 aku tgh mengumpul maklumat tetang kopitiam yg aku nampak jalannyer cerah dan ader masa deapn, disam ... [/qu

kena buat paper work dulu..

[quote]Originally posted by mieza386 at 9-10-2007 01:33 PM
aku sgt berminat sekarang nih untuk bukak bisness restoran kopitiam nih... sekarang dalam masa2 aku tgh mengumpul maklumat tetang kopitiam yg aku nampak jalannyer cerah dan ader masa deapn, disam ... [/qu

kena buat paper work dulu..

then, bila paperwork siap, aper langkah seterusnya...dan kat mana yg leh buat pinjaman loan, dan apakah syarat2 minta loan yg bisness lum hidup....

harap bleh bantut usahawan semua..

Originally posted by ctredzuan at 5/10/07 05:40 PM
kopitiam haipeng masuk dalam jalan2 cari makan haritu, tokei dia cina,pekerja dia cina jugak.. urmmmm......

Kopitiam haipeng mana ni? Kat kemaman terengganu ke? Kalau kopitiam haipeng kat kemaman tu..majoriti pekerja dia melayu.

hi usahawan semua... bleh ker bagi pandangan...

- aper istimewa kedai kopitiam..
- aper yg korang menjadik tertarik kat kedai kopitiam
- ader sapa2 yg bleh share info tentang budget bisness kopitiam...

mai kita sama2 bincangkan...

Follow Us
kat paka..sampai ada 2 kopitiam..1 dah buka..tp tak macam konsep kopitiam..1 lagi tgh renovation..

aku tgk kebanyakan buat kopitiam lari dari konsep...feel takder..

Originally posted by mieza386 at 24-10-2007 02:34 PM
hi usahawan semua... bleh ker bagi pandangan...

- aper istimewa kedai kopitiam..
- aper yg korang menjadik tertarik kat kedai kopitiam
- ader sapa2 yg bleh share info tentang budget bisness  ...

- Suasana..yg sesuai utk melepak.,perjumpaan club,member..etc
- Kopi la....& roti bakar
- Plan aku mula2 nk bukak kopitiam tapi lepas bincang dgn chef2..member2 aku....
  aku nak bukak restoran, modal termasuk skali cost operasi utk 6 bulan .....
Mudah-mudahan usaha aku berjaya dan diberkati NYA

berapa modal tu madura? nak bukak kat mana..meh ler share

hishh... bangang tul laaa budak atas nih.. dah laa ckp lucah2, pastuh tuduh lucah2.. sama jerr perangai dua2 nih.. dah laa rosakkan tread org... woiii...kalau tak puas hati, pegi jumpa direct laa.. jgn laa pi rosakkan tread org.. bangang tul kecik2 tak nak mampus..... bikin kaco tread ajerr....

madura -  setelah ko tanya chef2 semua aper pendapat dorang tentang restoran dan kopitiam nih... mana yg lebih meluas dan maju perniagaan nih antara 2 jenis perniagaan nih....

- sebab utama aku berminat sgt nak bukak kopitiam nih adalah kerana menu nya yg tak remeh temeh dan tak byk, dan ia terletak kreativiti kita mencipta 3-4 menu makanan yg terbaik, dan maintainkan...

hishh.. aper laa bangang tul budak atas nih, nak mengata,cakap lucah2 ckp org jahat, aku rasa dia pun sama, sebab tuh ayat macam mak tak pernah ajar gi sekolah belajar moral....kalau nak marah sgt, pi laa jumpa direct atau bukak tread sendiri kalau nak kutuk,, tak payah laa nak rosakkan tread org nak memburukkan orang lain.. tarak otak betul laaa.... pi balik sekolah semula.....abis tread orang nak share info....belajar beradap skit...

- madura- setelah ko tanya chef2 semua, aper yg menyebabkan ko nak bukak restoran dan tak jadik nak bukak kopitiam....

- actualy, aku berminat nak bukak kopitiam nih disebabkan kerja yg tak remeh dgn pelbagai masakan, ia cuma perlu 2-3 menu yg special kita hidangkan...

Reply #151 mieza386's post

bukan senang nak senang.....

up this thread.
my fav thread.

just to share...pengalaman pergi kopitiam bangi (caw wangsa maju)

mula2 masuk...nampak mcm 1/2 penuh lah...petang hari minggu kebetulan hujun rintik. Saja lepak dgn famili dan borak2 kosong dgn member. Nak order..jenuh panggil...staff nampak ramai tapi tak tahu job function...muda2 lagi...manager/supervisor sibuk dgn paperwork..customer tak pantau. lepas sound beberapa kali baru staff ambik order. Alamak baru tahu ramai staff cina lak...aik ingat salah kedai (minat kat kid searh sebenarnya pegi)..mintak nasik ayam hainam habis lak...last mintak nasik putih masak merah...alamak ciputnya. member belasah roti bakat je sama white kopi.
Tengah2 makan sambil borak2..hidung aku bau semacam je...alamak sebelah ade kedai makan cina open stall/table sampai keluar jalan. loya aku goreng mee kerbau pendek..ade bak kut teh lagi. last2 masa bayar cakap kat staff sana...kalo gini lah suasana bau2 alamak nya ramai yang tak nak pergi..sakit hidung bau goreng2 kedai sebelah..xzos fan dia hala kesitu...sekian...

Banyak kena ambik kira kalu nk bukak biz dlm service line nih.... modal tu satu hal lh... pengalaman pengurusan nk kna ada gak skit sbnyk.. kalu x pn nk kna dptkn khidmat konsultan utk bantu... bru biz bleh kembang maju..

Thread Digest

wah..dah di digest thread aku...

saja nak upkan topik ni...

so sesaper yg dah progress on kopitiam projek?
aku maybe nak start next yearr ..insya allahh...tgh buat kira-kira dulu~ nak pi join kursus asas perniagaan by Mecd...harap2 worth it...

and aku tgh dilema whether nak buat kat KL or Kuching
both ada pros and cons nyerr...

Kat Kl dah byk sgt..aku rasa lebih baiik ko buka di tempat yg kurang dr segi persaingan..

Reply #160 badai007's post

kurang persaingan tp kurang pelanggan potensi, susah juge...