CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wiranordin

Kat mana korang bela kucing korang.Indoor cats vs Outdoor cats?

kikikiko posted on 26-7-2012 08:50 AM
budak berdua ni mmg fully indoor.  takut kena kutu ke kurap ker..melayang duwet aku.  tp yg satu ni  ...

haha..panjat grill sampai atas, pas tuh nk trun bising2.. shiro pasa kene babab dengan rina berkali2, trus xbuat dh..laa ni si bubuye dh datang nakal + degil dia

Bagi saya, ikut keadaan ...

Ada yang kena kandang walaupun kat luar kerana takut diculik, dibaham oleh anjing liar, mengelakkan dari eksiden atau mengelakkan dari bergaduh dgn jiran2 yang anti-kucing ...

Kucing2 saya ada yang indoor sahaja & ada yang outdoor sahaja...nothing in between. Sebabnya rumah tak mampu letak banyak2 kucing .. yang outdoor saya tak biarkan sesuka hati...sentiasa perhatikan di mana dorang berada...start keluarkan mereka dari pukul 10 pagi dan masukkan dalam kandang dalam pukul 5 -6 petang...dari masa ke semasa, kami pantau keadaan mereka...kalau tak nampak salah sekor...kami akan panggil suruh balik...kena buat macam tu supaya kita tak risau dorang main jauh esp. kat rumah jiran2 ynag tak suka kucing.. kena latih mereka sejak kittens...

Personally, saya lebih prefer kucing2 ni duduk indoor...kajiian mengatakan indoor cats adalah lebih healthy, dan jangka hayat lebih panjang berbanding yang outdoor cats... macam pengalaman saya sendiri...kucing2 outdoor saya hidup tak lama..samaada kena virus atau kena langgar kereta...FYI, semua kucing2 saya telah divaksin (tak pernah miss) & di mandulkan...

Tak salah kalau nak kucing kita main kat luar tapi kena di dalam pemerhatian kita supya tak de perkara yang tidak diingini berlaku...

Rate

1

kucing saya indoor-outdoor...tak larang pon dia nak keluar...
time pagi memang dia dok luar...dia suka golek2 depan umah..main celah2 pokok...
tapi ngantok dia memang suka tido dalam umah..

iols bela dalam rumah..malam2 tidur dalam cage,pagi2 lepaskan diorg jalanla mana2 pun asalkan balik umah..sampai satu hari tu time iols jalan2 sekitar rumah,nampak dua ekor kucing tengah main lari2 dlm kawasan semak..iols tengokla kan mcm comel jek kucing tuh..gebu lagik (kucing half persian).mesti ada tuan nih sbb ada loceng kat leher derang..rupa2nya... "eh??kucing aku??" jauhnya depa jalan.. pastuh malam tuh diorang balik cam biasa.. Last edited by a.ceCCo on 18-10-2012 05:30 PM

bela indoor, sbb :
1) ade jiran yg anak dia ske curik kucing org
2) ujung lorong umah ade sekolah, jadik kat sni high traffic
3) ade area yg ade tikus, so rasa xsafe la.

kekadang tu kesian gak sbb dorang cam nk kuar tp for their safety, terpaksa la dok dalam jek.

ade bnyak kucing...yg persian indoor sbb takut hilang....lg pun dorang takut keluar umah....kucing kmpung suka hati nk masuk keluar...tp kucing kmpung suka sgt pukul persian sy..huhuhu kena pisah kan...

Follow Us
JomJalanJalan posted on 30-4-2012 01:53 PM
kak leo...tu cheesecake sy wat sempena besday hubby...
selingan jap...

kucing2 sy pun dah jadi camnih...

cuma skang nih ajar la sket2 main ngan anak jiran sebelah...sekor masih penakot yg amat..sekor lagi dh cuba manja2 golek2 tayang bdn kat anak2 jiran..

ada 6 ekor kucing. 5 outdoor, 1 indoor and outdoor. my hubby tak bagi yang lagi 5 tu masuk rumah. lagi2 ciki. kalau ciki masuk jer terus cari tempat pengesat kaki and then kecing kat situ. membara betul. tapi ada reban kat luar. so semua kucing tu akan masuk reban bila nak tidur. hahahahaha... reban tu bersih and saya memang bagi makan kat dalam reban tu. comel memang duduk dalam rumah. sebab comel tak pernah berak or kencing dalam rumah. but bila dah bagi makan, i will let comel go outside, senang dia nak buang hajat. petang2 pun biar comel main kat luar. bawa dia jalan2 kelililng compound. selalunya dia mesti attack ciki and banana. kesian kena buli dgn comel.

Kucing2 aku separa indoor,malam depa masuk umah tido.. makan pon dalam umah. Kuar just berak sbb tempat poo aku letak kat luar umah