CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wiranordin

Kat mana korang bela kucing korang.Indoor cats vs Outdoor cats?

Kucen saya dok dlm rumah. kalau kuar rumah kena rogol. Ada kes tu kena makan anjing.

Post Last Edit by haniz98 at 3-6-2010 12:15

salam semua..
nak nyampuk kat sini jugak..bolehh?? boring buat kerja pej ni.. tengok forum jap jap..

anak anak saya.. 8 ekor.. semua indoor.. tak pernah pijak tanah.. rumah apartment.. mama dia tak sempat nak bawak turun jalan jalan.. takut jadi treasure hunt pulak nanti.. 1 hal nak mencari keliling kawasan kalau dah terlepas. jadi budak budak ni cuma tengok permandangan lalu lintas bila depa lepak kat cabinet tepi tingkap je lerr..

hari ni.. 5 ekor dalam bilik depa.. dan 3 ekor kat hall..

kucing indoor memang rumah berbau ler sikit.. hari hari kena lah mop dan pengudaraan. tu pun bukak slidding window sikit jer.. takut depa terlompat keluar..

memang pernah terjadi.. bila mama dia keluar dari bilik air.. tingkap terbuka luas masa tu.. tengok tengok salah sekor buah hati meniti tingkap kerana usha 2 ekor burung.. mama dia yg menjerit dan menggigil kepala lutut terkejut..puas pujuk dia suruh turun dan umpankan kibbles dia.. fobia sangat bila dengar kucing jatuh dari tempat tinggi ni..walaupun nyawa depa berpuluh belas pun... adehh.. mama dia yg susah.. kalau dah anak anak sakit..

time kita tak der kat rumah.. semua tingkap kena kunci ler.. lantak la.. berbau pun.. janji semua selamat..

my cats, siang tido dlm umah...
malam2 diaorg clubbing kat garaj kete bapak aku

kenapa tak nampak new post ni...

anak2 ada 2 eko kaler itam..plus dah tambah lg sekor kaler putih umo baru sebulan..2 eko mmg jenis duk dalam rumah je (itam gemok n putih kecik)..yg itam lg sekor suka lepak kat luar rumah depan gate bawah kete..ehe..cukup masa masuk rumah..

itam gemok (gambar di sebelah ni).. keje dia tido je manjang..susah tol nak tgk muka dia..dia tido dlm bilik..bila lapa baru kuar makan..pastu masuk bilik balik..cam anak dara..pemalu sungguh lepas kena neuter nih..

aku indoor....x brani arr nk letak luar...tkot nnt die gado sampai mati....

Follow Us
kucing phiya, cik bunga bukan name sebenar memang indoor la,satu umah ni kawasan jajahan dia tapi tiap2 petang akan put her on leash dan akan bawak dia jalan2..tapi tak pernah lepas gate rumah pun sebab dia dah takut..sekarang ni ade lagi seekor yang baru, belum ditrain lagi so kene la duduk dalam rumah..hehe..
start pukul 3 4 pagi je, cik bunga & encik tiger akan menghuru harakan rumah

kucing aku pun indoor
bila balik kerja aku lepas depa main2 kt hall
tudiaaaa..memasing mcm jakun hahahah
yerlah sbb masa p kerja aku kurung dua2 ekor tu dlm bilik

ada 22 ekor...inhse..double storey

kucing haku neh bela indoor, dolu ader gak dier kuar merayap dpn laman tuh...
skali dah bergadoh smpai terkencing2 ngan kucing luar, trs takmo kuar dah....
dier usha2 gak nak kuar tp tak jadik sbb nmpak kelibat kucing lain kat luar.....
so kekadang haku tmnkan gak ar dier kuar jap...... skang neh anak2 dier umor 2 bln tuh lom lagik haku kenalkan donia luar neh..... tgk ar nanti kalo ader mase.....

aku bela kucin 7 ekor, sumer indoor.

dulu2 mmg kasi lepas gak, semenjak ada kucing aku yg kena kidnap, pastu ada yg kena gigit ngan anjing sampai cedera parah..so skang ni sumer dok umah je.

ade masa , aku dokong sekor2, jalan2 keliling umah, mmg diorang tak jejak tanah pun, huhu..
takpun, kalo aku gi kedai sorang2 time malam, aku bawak le sesapa budak bulu yg bertuah naik keta. ade gak teman aku..

my nemo kucing dtg, so mmg ddk luar mule2 ...mlm2 je bwk masuk..x penah risau die berak @ kencing dlm umah psl die akn naik katik kejutkan tuannye kalo nk berak..tp baru2 ni die x blk 2 hari, pastu blk mulut berlendir n xnak mkn..bwk pi vet, vet ckp die ni mkn mcm2 mase ddk luar,so sekarang dah sihat saya taruk dlm umah je...fobia nak kuarkan balik

indoor...pernah lepas kejap, dia dok lam ekzos kete..adoiiiii...takut bunyi mercun,guruh,anjing.,,,,hikss

nob bela 7 hekor indoor..pernah bw turun sekali sekala ikut turn...tp seme sembunyi takut... dan ada sekor tak begerak2 keras kejung bila letak kat tanah...2 jam..2 jam la tak berganjak sket pon dr tmpt asal...

dan ada sekor tak begerak2 keras kejung bila letak kat tanah...2 jam..2 jam la tak berganjak sket pon dr tmpt asal...
nobody Post at 11/2/2011 11:30

ha ha ha ha.... kelakar la kucing2 nob tu

aku rase ape aku buat untuk kekucing ku dengan mengindoorkan dorang adalah yang terbaik...ewahh ewah ...
hatemetoday Post at 21-2-2007 14:47

sgt setuju dgn cik adik ni...sebab dulu pun  my cats letak luar abis die kena mcm2..

saya memula bela aliffun, as indoor...dia pun ok, x de nak keluar umah even pintu terbuka...pastu saya adopt genius, kucing buangan. Then train genius supaya jadi indoor cat, x bley sbb pintu umah selalu terbuka. Dari situ aliffun suka ikut ke mana genius pegi. Tension saya. Sbb genius ni still makan sampah2...aliffun pun ikut...pastu pi umah jiran lah...

now genius dah x de...aliffun sorang2...but still suka keluar jugak, bila keluar mest bergaduh...pastu lari masuk umah penuh dgn poo2 dia...setiap malam...last skali sy kuarantin kan dia..sy monitor dia supaya dia x keluar..

now, sy pun busy, but aliffun skrg dah independent....kalau keluar pun kejap ja, dia keluar lari2 naik pokok...pastu bila saya panggil dia masuk balik...so far, dah x bergaduh dah...love aliffun hehe

Saya ada 5 ekor kucing. Semua outdoor. kalau kucing baru letak dalam cage dalam seminggu. .lepas tu baru ajak dia jalan-jalan dekat luar. =))

kucin aku semua indoor...ade 6 ekor...penah bek kuar tapi jd jakun sket...dok lam kete tanak kuar....hampeh

kucing saya part time indoor..hehe..mlm2 duk luar..siang2 kadang2 masuk umah lepak2..tapi kiranya halaman belakang umah tu diorang la conquer dan diorang ni jenis tak suka nak jalan jauh-jauh lagi..ok la tu..