CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gadiskampung25

[MERGED] All about Asthma (lelah)

saya rekemen sesape yg lelah/asma utk cuba rawatan secara tradisional...lebih murah dan berkesan.
saya boleh bantu kalau nak.

Reply #117 blackmore's post

errr..kalo yg jenih MDI tuh kite leh kire baper puffs kite dah amik kan?

Reply #120 zaleen's post

errr..aku nih tak pasti aku nih alergik ngan honey ke idak...ari tuh aku telan madu khaula..jap rs mcm sempit jek ruang pernafasan aku..but b4 this aku consume madu lain ok lak..aku pon confuse neh...

Reply #123 honeybee1802's post

maybe ada campuran dalam madu tu yg trigger your allergies. saya dulu allergic to pepper... kalau termakan anything yg ada pepper mmg terus rasa susah nak bernafas.
maybe you blh try product yg i try dulu...check kat website nie:

http://www.byg2u.com/products_alfalfa.php
http://www.byg2u.com/products_propolis.php

my4life This user has been deleted
MAKANLAH TRANSFER FACTOR,

TAK KENAL MAKA TAK CINTA
SAPA TAK CUBA, DIA TAK TAU, SAPA TAK TAU, DIA TAK CUBA

http://www.shirleys-wellness-caf ... imonials.htm#asthma

update aabout my asthma..Alhamdulillah..rsnyer flixotide nih sesuai utk aku kot..so kurang ler simptom2 lelah biler aku balik kg br nih..kalu idak fail le aku nak beraya.neway,br pasan rupernyer ada gaks exercise induced asthma kat aku...so aku buat research skit..kalo kite inhale thru idung,kite akan dpt udara yg lembab..soothing jek..kalo kite inhale thru mulut kite akan rs dry air...n leh induced asthma..erm..setelah aku kaji maka itu ler yg jd kat aku..so pengajarannya kalo selsema n nose blocked aku kene cecepat bukak balik..
n about breathing nih..kalo kite breath tercungap...pertukaran oxigen-carbon tuh tak seimbang..nanti leh kasik effect pd respiration tube utk mengecut..so if kena attack don't be panic...sedut dalam n lepaskan slow..kalo tak jd 2-3..alamatnyer aku amik ventolin je ler...aku pasan dlm keadaan kite mengah nadi kite akan laju bile kite dpt control keadaan nadi kite kembali pd asal...ari tuh doc yg aku juper ckp bhy about nadi nih laju..naper ye docs?
n then sambil2 aku nunggu hubby kat klinik aku terbc about prebiotic n probiotic relation ngan asthma in children..close to allergy asthma rsnyer...aku pung tatau beza dua tu pun..but from the reading normal children ada myk bacteria baik dlm perut n stools derang compared to yg allergy nih..but the reseaarch tuh not yet conclusive la..neway aku pon pasan sejak anak aku amik bacteria baik nih kureng dah gejala yg bwk dia sedut menyedut gas nebulizer tuh...apo sbbnyer eh?

Follow Us
kiko dah lama ngidap asthma

selalu kena bwk inhaler tapi kalau dah teruk kena mkn ubat... ada org suruh cari najis gajah liar bakar n sapu kat dada... tapi mana nak dpt... sape nak g amik...

boy pun ada lelah nie..

selalu kena bila time mengemas barang2..

habuk2 kan....gerenti malam tu x bleh tido sebab sesak nafas yg amat..

tapi skrg ni kalau kena serang..boy selalu minum air suam yg dicampur dgn MADU ASLI..

Insyallah elok jer lepas minum air madu tu..

try lah bagi sesapa yg ader lelah nie....

hanif50 This user has been deleted
asthma ni ubat dia kena selalu bawak berenang.kalau dari kecik tengok anak ada
asthma selalu bawak mandi sungai ke kolam ke biar die berendam lama lama.sebab tu kalau
kita tengok jarang anak orang kampung kat tepi sungai  atau anak orang asli kena asthma
sebab diorang ni selalu berkubang masa budak budak dulu.yang kena asthma ni anak orang
bandar yang jarang berkubang dan tak pernah berkubang.satu lagi beri pemakan terlalu awal
pada bayi juga boleh menyebabkan budak boleh dapat asthma.setengah tu bayi baru 2 bulan
dah bagi makan nasi,udang le telur tu boleh menyebabkan jadi asthma.yang tua bangka tu
kena asthma bawak bawak le berkubang kat sungai ,kot kot boleh baik

Originally posted by hanif50 at 9-2-2007 09:07 PM
asthma ni ubat dia kena selalu bawak berenang.kalau dari kecik tengok anak ada
asthma selalu bawak mandi sungai ke kolam ke biar die berendam lama lama.sebab tu kalau
kita tengok jara ...

mmg swimming nih senaman terbaik utk org asthma.penah encountered somewhere...ada sbbnyer dah luper...kalo sukan lain agak mencungap skit..but kalo dah bese ok jek...

sebenarnya astma ni telah dibuat kajian dan tidak diketahui puncanya dan ia adalah salah satu penyakit keturunan. sesiapa pengidap asthma dia perlu mengelakkan beberapa faktor pencetus ( trigger factor ), antaranya :                 
1) habuk, pastikan rumah sentisa bersih, lap tingkap dll, elak guna carpet.
2) bulu haiwan - cuba elak bela kucing.
3) makanan tertentu - tak semua org sama, sekiranya dia alergi dgn ais krim so kena elak mkn aiskrim, kdg2 ada        org asthma x kisah mkn benda2 sejuk, bergntung seseorg tu.
4) suhu - ada yg boleh dpt serangan sekiranya pd masa hujan @ suhu sejuk dan ada pd cuaca panas juga.
5) tempat yg sesak.
6) aktiviti yg memenatkan.
7) jangkitan- cthnya sekiranya dia mengalami selesema & batuk memudahkan dia dpt serangan. so jaga kesihatan diri.

Reply #115 evita_ina's post

klau nak tahu mcmana inhaler tinggal sikit salah satunya : letak air dlm satu mangkuk, tanggalkan inhaler tu dari cover dia, sekiranya tenggelam - ubat tu masih penuh, klau dah timbul dan senget sikit- kena prepair yg baru maksudnya masa tu boleh guna around 1 @ 2 minggu je.

Reply #79 blackmore's post

betul tu, utk pengetahuan semua itu adalah cara2 penggunaan inhaler yg betul. yg penting preventer kena guna 2 kali sehari tu non stop, jgn berenti wlaupun kita rasa sihat dan x kena serangan. selagi ada follow up dari  Dr kena teruskan prventer tu selagi Dr tak kasi berenti. yg kaler biru tu @ ventolin inhaler tu guna bila perlu spt yg diceritakan oleh blackmore's. bagi kanak2 pula sekiranya kena serangan di rumah cuba beri puff ventolin, sekiranya tiada kesan atau kanak2 tu still  sesak, nafas berbunyi, lihat dadanya- nampak penat semasa bernafas @ tak larat nak berckp pun bermakna dia kena dptkan nebulizer cepat, serangan asthma tak boleh dibiarkan di rumah.

Originally posted by highcastle at 17-2-2007 07:17 PM
betul tu, utk pengetahuan semua itu adalah cara2 penggunaan inhaler yg betul. yg penting preventer kena guna 2 kali sehari tu non stop, jgn berenti wlaupun kita rasa sihat dan x kena serangan. se ...

betul kata highcastle.. saya dah 10 tahun mengidap asma ni..mase kecik2 x der tp masa 1st time pregnen dapat terus admit..masa tu 7mnth pregnen..sampai la ni der lagi..paling worst bile kena selsema n masa pregnen..inhaler yg prevent 2 very important..kalo masa pregnen doc siap suruh guna 3 kali sehari 2 inhaler 2..

ASTHMA

HELP... aritu anak tash batuk... keluar masuk klinik... berbotol botol ubat dah makan.... akhirnya dpt asma... cemana ek
please anyone help me...

Reply #135 tasha's post

first bile dah confirm asma, kena tau ape yang trigger asma anak tasha 2..some children nie x bole makan certain2 things, ade 2 pulak bab makanan x der hal tp persekitaran pulak yang bagi problem macam habuk, carpet, pets esp. cats (fury animals), aircond yang x cuci filter pun bole jadi penyebab dan weather. Biler kena selsema asma akan jadi worst..So give your child some vitamins esp. vit c. Its good for your immune system. Even pregnan women yang have asma problem doc will suggest take vit c 1000mg daily. Time kena selsema take two pills of the same dose..thats what i did when during pregnency....

Rate

1

Reply #135 tasha's post

have some stocks of ventolin syrup to cure coughing(berkahak) tp kena make sure the cough is asmatic cough yang biler cough ader bunyi whezzing n your child is having short breath due to non stopcoughing.... kalo batuk biasa aje bagi ubat batuk immediately. Jgn biar dah teruk baru nak bagi ubat..Dulu i selalu amik gas kt spital, kesian tengok budak2 nie. kecik2 lagi dah kena sedut gas..kalo tak tahan..ade yg muntah.. their heart beat will be a bit fast lepas amik gas nie..x tau kenapa..i have the same exp too....

Reply #138 fizzy_dinzy's post

bear in mind if your child condition is not getting better, dah makan ubatpun cam tu gak..bwk gi klinik cepat before getting worst..very dangerous..

Originally posted by honeybee1802 at 9-2-2007 09:21 PM

mmg swimming nih senaman terbaik utk org asthma.penah encountered somewhere...ada sbbnyer dah luper...kalo sukan lain agak mencungap skit..but kalo dah bese ok jek...

tasha, kalo rajin anta anak u gi class swimming...swimming nie elok utk paru2 esp. kanak2. bile swimming paru2 akan mengembang dan udara akan masuk ke setiap ruang yang ader..tp bukan mase die tgh semput le..mase sihat...  So, hopefully u tabah dgn situasi mcm nie..be patient n be cautious..don't worry slalu nyer anak2 asma nie mase kecik nie jer ader tp biler dier besar nanti hilang..slalu pantau tahap kesihatan diorang..insya allah x der aper2...