CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: paparock

Koleksi Foto : Wedding

ermmmmm

Originally posted by Tee Jay at 2004-12-18 08:39 PM:
so far tak der lg yg bersungut.....semua gambar ni ori...tak der crop...
ini trade mark aku.....

[ Last edited by Tee Jay on 18-12-2004 at 08:40 PM ]

ok la tu!
kalo nka cun lagi edit skit kasi tukar kaler jadi black n white .... nampak klasik skit!

good idea tomen....thanks...

ni dier recent wedding..

nak gi lari mana tu?

'pak' andam

bridegroom getting ready

all systems go!

bride also ready

dont take it off dude!

grandentrance

two lovers

bridegroom givign speech

ahem! :lol

ooo..ini gambar melayu kawin jepun tu ye...cantik..memang cntik gambar2 ni......

Ada gak try-try ambik gambaq wedding nih. Buat gift kat member yg kawin. Kira free la :bgrin:. Sekarang camera plak dah jual, tak tau bila nak upgrade :stp:. Exif gambar-gambar nih ada kat PC di rumah, kira post gambar jer lah.

Pic 1:

Pic 2:

Pic 3:

Pic 4:

Pic 5:

Pic 6:

Pic 7:

Follow Us
Originally posted by mentollica at 22-12-2004 01:32 PM:
ooo..ini gambar melayu kawin jepun tu ye...cantik..memang cntik gambar2 ni......

ha aah..yg kawin jepang tu...sekarang dua dua dat ke nagoya...yg isteri ikut husband dia ke sana...itu lah, camana tinggi pong si isteri, alih alih kena ikut hubby jugak

Okay, di bawah adalah beberapa sample gambar pengantin yang aku amik hujung minggu lepas. Sebagai permulaan semua sample adalah formal potrait. Sebagai orang yang baru berjinak2 amik gambar pengantin aku nak mintak pandangan korang tentang lighting aku atau pun apa-apa yang korang rasa berkenaan untuk aku tau dan pelajari...

Pengantin masih dalam pakaian akad nikah...

Lelaki solo, pakaian sanding malam (lepas nikah)...

Pompan solo, pakaian sanding malam (lepas nikah)...

Pasangan berposing dengan pakaian persandingan (siang, keesokan harinya)...

Imej ini sekadar untuk memberi sedikit gambaran cemana aku bekerja... hehehe

Jemputlah sama-sama beri pandangan membina....:cak:

[ Last edited by paparock on 31-12-2004 at 01:02 AM ]

Nampak balanced walaupun pengantin lelaki tu gelap skit. Its quite tricky. Tapi gambar last tu you pun terjun sama dalam scene tu buat apa.....:lol

yupppp....setuju ngan jinggo......next time kena carefully kalo nak shoot depan cermin.....

Camera setting cam mana, mode, apperture, shutter etc etc ..

Papa, dari pandangan aku yg cetek ilmu ni, pic no. 1 & 2 tu, sebelah kiri objek.. terlalu under.. nampak ketara sangat perbezaan cahaya dari kedua2 belah kiri dan kanan.... cuba jgn kasi ketara sangat cahaya tu.... ini pandangan aku yg cetek ilmu.... mungkin TT boleh komen yg lebih baik

Originally posted by minaq_jinggo at 2004-12-31 08:21 AM:
Nampak balanced walaupun pengantin lelaki tu gelap skit. Its quite tricky. Tapi gambar last tu you pun terjun sama dalam scene tu buat apa.....:lol

Hahaha... entahlah cemana aku bleh masuk dalam gambar last tu. Tapi macam TJ cakap, lain kali kena berhati-hati kalau amik shot kat cermin.

Apapun aku pastekan gambar tu kat sini untuk kongsi teknik lighting yang aku gunakan. Teknik lighting yang amat simple tapi agak berpatutan bagi photog yang tak pro dan murah macam aku. Flashing light yang kita nampak tu sebenarnya bukan datang direct dari flash unit. Pancaran flash sebenarnya vertical terus ke syiling (bounce), flashing light tu adalah dari reflect card yang tujuannya untuk fill cahaya kat area terlindung macam bahagian leher, etc. Kemudian aku taruk satu payung putih yang dilengkapi oleh flash unit cap ayam dengan sensor tinggi dan menyerong dari kedudukan subject. Kedudukan payung tu sebenarnya boleh kita ubah suka-suka hati, sesuai dengan imej yang kita rasa kita nak.  

Macam tu la MJ. Pendek kata semua pakai senses ajer. Mungkin kerja akan lebih senang dan lebih terjamin kalau ada light meter, ada polaroid atau pakai DSLR macam korang. Apa pun aku agak puashati dengan kemajuan yang ada setakat ini. Rasanya dengan rate yang aku kenakan pengantin pun tak rugi hire aku... hehehe.

Originally posted by Tee Jay at 2004-12-31 08:27 AM:
yupppp....setuju ngan jinggo......next time kena carefully kalo nak shoot depan cermin.....

Lain kali kalau jumpa cermin, aku nak bagi nampak reflection aku lagi besar dan clearlah TJ. At least ada jugak gambar aku dalam album depa. Kenangan sampai ke anak cucu tuh....:cak::lol

Originally posted by minaq_jinggo at 2004-12-31 08:36 AM:
Camera setting cam mana, mode, apperture, shutter etc etc ..

Untuk formal shot macam tu aku selalu pakai mode manual, shutter maintain kat 1/90 atau 1/60, aperture f4, on camera flash pada eTTL...

Originally posted by zaihan at 2004-12-31 10:31 AM:
Papa, dari pandangan aku yg cetek ilmu ni, pic no. 1 & 2 tu, sebelah kiri objek.. terlalu under.. nampak ketara sangat perbezaan cahaya dari kedua2 belah kiri dan kanan.... cuba jgn kasi ketara ...

Kalau aku pakai payung kiri-kanan then mungkin cahaya tu bleh balance macam yang pro zaihan maksudkan. Atau macam kebanyakan photog yang pakai Metz, depa dapat cahaya yang sama rata ke atas subject dan persekitarannya. Tapi aku lebih suka kalau ada nampak macam light ratio sikit... Dengan satu payung, itulah yang terbaik dapat dihasilkan. Atau mungkin lain kali aku kena lebih berhati-hati dengan kedudukan payung yang satu tu.

Apa pun pro zaihan bagilah tutorial sikit mengenai keseimbangan cahaya yang menjadi preference pro. Pada aku light setting memang perkara utama dalam photography, jadi kalau pro zaihan bleh berkongsi kepakaran mengenainya, amat baik sekali...

betul macam zaihan cakap, sebelah kiri gamabr pertama dan ke 2 tu under sikit sebelah kiri...tapi kalau bounce straight ke ceiling bukan sepatutnya nampak cahaya dia even kan? . BTW, bawak background sendiri ke?

Satu lagi kelemahan kalau kita pakai bounce ni, akan nampak shadow bawah mata sebab cahaya flash ter-cover degnan dahi dan kening. tapi kadang kadang pengantin tak nampak pun :lol janji muka depa nampak properly exposed dah kira cun. utk elakkan shadow aku pakai white card, kadang kadang pakai diffuser. setakat ni lah aku pakai white card, shadow tu kurang sikit.

yg last tu kat sebelah atas tu kosong sikit.

Pada pandangan aku yg tak seberapa ni lah. pro yg lain boleh komen sikit kot?

Originally posted by tehtarik at 2004-12-31 05:12 PM:
betul macam zaihan cakap, sebelah kiri gambar pertama dan ke 2 tu under sikit sebelah kiri...tapi kalau bounce straight ke ceiling bukan sepatutnya nampak cahaya dia even kan? . BTW, bawak backgrou ...

Terima kasih atas komen hang TT. Betul tu. Gambar 1 & 2 memang tak balance cahaya antara kiri dan kanan. Sebabnya payung tu aku taruk selari dengan subjek. Jadi basically cahaya payung tu cuma dapat cover sebelah saja. Gambar yang lain tu kedudukan payung lebih ke depan (45 deg. atau lebih), jadi cahayanya dapat cover hampir keseluruhan. Maknanya dengan setting aku ni, yang penting adalah kedudukan payung.

Selain flash di payung, semua imej yang aku paste ni aku bounce on camera flash kat syiling tapi aku taruk reflect card, macam yang ko cakap tu TT. Boleh juga kalau tak pakai payung. Just bounce ke syiling dan pakai white card. Cukup terang. Tapi gamba nampak flat ajer. Tu yang aku tambah payung tu.

Backdrop tu aku bawak sendiri. Kalau rajin aku pakai lebih dari satu tapi selalunya aku pakai satu ajer, macam pengantin kat atas. Biasalah TT, aku amik gambar pengantin untuk memuaskan hati depa ajer.... Tak tau la bila boleh sampai tahap hang.

Originally posted by paparock at 30-12-2004 06:32 PM:

Payung putih yang dilengkapi flash cap ayam ajer pro zaihan. Memang tak nak balancekan cahaya tu... Nanti aku paste gambar pengantin dengan setting yang sama. Pro zaihan bleh la tolong beri p ...

Berapa unit dan berapa besar payung yang you gunakan? Slave flash tu bleh control power output tak ..

Originally posted by minaq_jinggo at 2004-12-31 08:11 PM:

Berapa unit dan berapa besar payung yang you gunakan? Slave flash tu bleh control power output tak ..

Payung putih kecik, diameter 3 kaki. Satu saja. Slave flash cap ayam tak bleh control out put. Definitely output dia lebih kecik dari 550EX yang aku bounce ke syiling....