CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14963|Reply: 64

Nak borak dengan CASIO?...

Salam semua,

Sejak aku membutakan hati dan mata dengan Pc dan Forum ni.....baru hari ni aku terpanggil untuk mencurahkan apa yang tak kena dengan setiap perkara yang tak kena dengan hidup kita..aku mmg nak berforum tapi baru hari ni aku terasa nak berforum...itupun kalau takde sesiapa yang membuat bantahan kat aku la.. hidup jangan Hipokrit kan...

Dulu mungkin kita tak pernah terfikir yang satu hari nanti kita akan rasa keseorangan walaupun kita berada dikelompok  yg bising dan riuh..kita dah biasa dengan gathering,party,jalan2 dgn bf or gf  tapi ada tak kita Terfikir bahawa ada satu ketika kita akan terasa keseorangan dan tersa DIPINGGIRKAN... kita mingkin memgkau ramai kawan,ada bf,ada gf and so on tapi pernahkah kita bersedia untuk untuk diPinggirkan oleh seseorng yang kita sayang/kita slalu jumpa or sesapa yang dekat dengan kita.kdg2 ada org yg hipokrit... cakap lain buat lain... depan kata lain ..belakang buat lain... aku rasa manusia ni sama saje perangai... baik laki and pmpuan... mana yang rasa malas nak layan baik meminggirkan Diri dari memeningkan kepala..

hidup di kota besi dan konkrit ni mmg banyak cabaran dan dugaan... adakah anda pernah mengalami perasaan di Pinggirkan/terpinggir  daripada kawan2/kekasih/family dan org yg paling kita sayng.

Rate

1

hai casio...

salam casiO..

wahhhh.. sedih lak.. :cry:

pernah.. nape lak tk pernah dudOk dalam situasi macam tuh..

wa.... Lama menghilang... ;)
welkam bek... :bgrin:

sapa tk pernah rasa lonely? trasa dipinggir, rasa tak diperlukan? atleast, sekali seumur idop msti ada.

Reply #2 pinatbate's post

pin...lame tak online rasa mcm stranger plak.. well... life must go on kan.. kau apa cite?

Reply #3 emOtsuXX's post

em... kita semua mmg mcm ni..kejap ada kejap xde... tapi nasib baik aku ada lagik kan..kita tak payahla nak sibuk2 pasal org lain yg dok diam jerkan... tapi ada jugak org yg HIPOKRIT.. cakap lain buat lain...   anyway... lets talk

Follow Us

Reply #4 bzzts's post

bzzts... aku ilang pun still ader kt kolumpur ni... cuma hibernate jap je..  aku rasa kalau takde hal... aku nak kembali aktif gile2 kt sini bleh?  lagipun skarang ni aku dah tak bz mcm dulu2.... takde org nak mengamuk pun..

bzzzts.... bod kl ni takde hati ke nak buay gath?.... sunyi spooky semacam jer..hehehhe

salam casio

aku suker calculator jenama casio..
banyak bantu aku dlm kire mengira..

hai casio....kite jumpa lagi...
tadi kat bod sabah...

Reply #1 casio's post

ya..semua org akan rasa terpinggir... kalo tak sekali, berkali-kali...
sume tu dah lumrah kehidupan... itu nama dia kehidupan... kalo hidup ni takde cabaran, bukan kehidupan nama dia... sume tu akan mematangkan kite... dan kite akan lebih berhati2 memilih kawan... kalo family yg meminggirkan kite, kite kena cari jalan bagaimana nak merapatkan kembali jurang tu... sbb family kite tak boleh pilih...tol tak.. ... apa2 pun... semoga kite sume tabah dan sabar hadapi kehidupan di kota besi dan konkrit ni... papan ada jgk kot... kat kg. baru.. ...
yang penting, hidup mesti ceria dan harmoni.jgn tension2..hidup terlalu singkat utk bersedih..nasihat aku..jgn bunuh org, jgn bunuh anak, jgn merompak...jgn merogol....jgn tetak tangan org...jgn pukul org...jgn buat benda jahat!!!....

best sangat ke borak ngan casio ni..

Reply #10 captain_scubby's post

macam best plak baca phrase ko yg akhir tu..
peringatan yg baik, peringatan tuk diri aku jugak..

biasa la kehidupan ni macam roda..sentiasa berpusing..
tak selamanya indah..sumer org akan merasai kesukaan dan kedukaan dlm kehidupan, cuma terpulang pada individu unt menangani nya...

Reply #10 captain_scubby's post

mmg manusia ni unpredictable... aku tak kisah apa2 pun.anyway thanks for ur reply...

apa cite org sabah? bulan 9 ni maybe aku turun sabah kot... nak nengok org konvo...

Reply #11 iconglu's post

icong.... kau nak borak pasal apa pun no hal..

halluuuu casio.... lamanyerrr tak nampak.... ntah ingat lagi ke tak kat fox...

anyway, utk menjawab persoalan tu, hmm... dulu2 masa zaman study lagi dah penah terkena camnih... mmg terasa sangat diri ni dipinggirkan... dah la tu, kat negeri orang lak tu... famili jauh... masa tu baru tingat cakap my mum, manusia ni boleh berubah... bila berkawan, kalau u tak berubah, kawan akan berubah... at that time baru terfikir how true apa yg dia ckp tu...jadi sekarang dah tak kisah sgt sorang2... mmg ada masa rasa lonely tapi biasanya akan cuba get rid of the feeling dgn call family/friends, kalau tak pun layan dvd... or p jenjalan kat shopping complex....  tgk wayang ke... walau sorang2, fox buat jer...

huhuhu....aku kini mcm dalam situasi casio sebab bestfriend aku dah tuka keje tempat lain (mujur masih dlm KL) dan kerja aku yg tak menentu menyebabkan aku takde masa nak lepak ngan kawan2....takpelah, tak lepak ngan kawan secara fizikal, lepak secara maya. Melalui phone call, sms, chat, forum dll....

Reply #15 Foxey's post

errmm aku dah xsure kau camana la... kita ada jumpa ke ramai2? hehehe.. its ok..nanti kita suruh mod2 sini buat gath..kasi refresh kekawan sume.. kau keje mana now?

situasi aku now simple je... aku dah imune dgn masalah species manusia ni... mmg org akan berubah.. tapi kalau berubah disebabkan sesuatu perkara yg terpaksa kita merubah apa nak buat kan... dunia ni bukannya untuk kita sorg je...
kau slalu lepak ngan bdk2 porum ni ke?

Reply #16 sherrina's post

lepak kat area mana tu?... jgn lupe koling2 aku skali kalau kat area ampang

Originally posted by casio at 2-3-2007 03:55 PM
errmm aku dah xsure kau camana la... kita ada jumpa ke ramai2? hehehe.. its ok..nanti kita suruh mod2 sini buat gath..kasi refresh kekawan sume.. kau keje mana now?

situasi aku now simple je.. ...

jumpa tu takde laaa... tapi dulu fox salu lepak kat bod casio jaga... keje masih kat tempat lama...

cendawantirammm This user has been deleted
Hai CASIO....
saye dah salam dgn awak kat bod Sabah....