CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13424|Reply: 95

Sayangnya aku padamu.....

Aku tension la..... Kawan-kawan asyik taya soalan cepu emas je... "Bile nak Couple??" "BIla lagi?" ... waaaaaaaa..... Sesungguhnya bukan aku yang tak mahu, tapi ati ni ha... Lambat btul nak berkenan.  Last time aku couple, aku couple percubaan... Sungguh! susahnya nak sayang mamat tu, ati dah macam batu dah ni... Patut aku suruh dia jumpa bomoh, buat aku sayang kat dia... hehe3...

Ramai yang aku knal, tapi aku takut jatuh cinta... Ermmm.. pelik? Sape2 yang pernah rasa macam aku ni tolong la bagi pendapat. Mana tau kot-kot aku dapat bukak kunci yang dah naik berkarat kat pintu ati aku ni... TOlonnnn.....

Rate

1

pino nk bg sedikit nasihat, eh bkn nasihat, tp kata2 la...buleh?..kalu x buleh xperla...

Reply #2 philipinoe2's post

bagi laaa.... bagi laaaa.......

aku pung cam ko gak....:cak:

Originally posted by tomatto_gurl at 5-3-2007 02:21 PM
bagi laaa.... bagi laaaa.......

bg ape?...:stp:

Originally posted by tomatto_gurl at 5-3-2007 01:39 PM
Aku tension la..... Kawan-kawan asyik taya soalan cepu emas je... "Bile nak Couple??" "BIla lagi?" ... waaaaaaaa..... Sesungguhnya bukan aku yang tak mahu, tapi ati ni ha... L ...

Wuih, aku rasa kita dua ni sama2 dalam keadaan ni la.. Aku pon dah ditembak dengan soalan2 yang sewaktu dengannya tu..
"Aku dah dapat dah, bila lagi ko?"
"Ei, nak tunggu umo dah warna oren ke?" (sebenarnya aku tak paham mula2)
Yang teruk lagi,
"Kawan rapat kamu tu dah kahwin dah..........." (Ayat die sampai kat sana je...)
"Nak jual mahal sampai bila ni??"

Adu, naik kematu telinga aku ni dah tau.. Memang betul, bukan aku tak nak bercouple, tapi hati ni belum terbuka lagi. Belum bersedia la kononnya. Ramai jugak yang cuba2 nak offer diri tuh..Tapi, tak pulak rasa cemburu ke, jauh hati ke.. tengok teman2 lain dah berkepit. Seronok jugak tengok diorang..   At least, tak la kacau aku selalu... Hihihi... Sekarang aku dah banyak masa untuk privacy tau..

Eh, tomatto. Aku dengar kan, kita yang macam ni ni... Jenis yang setia tau. Kalau dah dapat, memang setia pada yang satu tu. Ei, aku nak tanya ko. Kalu ko berkawan (biasa), ko kalu boleh terus mauk keep intouch dengan diorg ke? Aku mcm tuh.. Tapi banyak yang dah lupa kat aku... Sampai ada masa aku cuma simpan no tepon yang tak aktif ataupun diorg tukar no tepon tapi langsung tak inpom...

Tomatto mcm mana?

Rate

1

Follow Us

Reply #1 tomatto_gurl's post

kalu kunci dah b'karat sembur ler WD40....hehhehehhe

tnya ler hati awak tu...nak ke awak b'cinta....adakah masih keinginan utk m'yayangi dan disayangi...x kan ader org leh bukak pintu ati awk kalu awk sndiri msih tiada keinginan tadi.

jgn smpai mati nafsu tu udah ler....alamat kompom smpai tua x kawen.

x salah utk memilih jgn pulak smpai t'salah pilih.

Rate

1

Reply #4 raiqah's post

mcm aku gak ke?... pe citenya? Moh le kite berkongsi...Ishkkk#

Reply #6 witara's post

sama la... kalo aku dah declare kawan.... means sampai diorang mati pun aku tetap jadi kawan.  Banyak gak la kengkawan yang datang balik bila ada problem... ermm... diorang kata " As, aku teringat kat ko laa... Dulu ko tak pernah buat perangai kat aku macam bebedak ni buat".  Masa susah la baru diorg ingat aku... tapi takpe. aku tak kisah.

Susah kan? orang tak paham kita kan witara?... bukan tak nak...tapi blum sampai seru.. Ada gak mamat ofer diri, tapi hati tak kenan.

A'ah la... aku pun rasa kita ni jenis setia... Tgk la sapa dapat rebut award hati aku nih... hehe3

Rate

1

Reply #7 itik_magic's post

wahai itek... sesungguhnya aku tak memilih... tapi aku gagal untuk mencintai..
Susah nak diterangkan... tapi, aku tak dapat sayang dia sepenuh hati, puas mencuba...tapi aku rasa macam nak tikam dia sampai mati kekadang tu... ishk3

Reply #5 philipinoe2's post

bagi la pape yang bole bagi...hehe3.. nak bagi pakwe pung bole gakk....

Reply #10 tomatto_gurl's post

kenapa lak ko x memilih....?

krna ko x memilih ler ko x leh syang dia spnuh hati, tp ade kalanya t'salah pilih pun ko leh syang dia smpai mati..cuma amik msa lmbat ler.

kalu ko memilih yg ko rsa serasi dgn dia....ko mesti akn rsa m'hargainya. ape ko pernah dikecewakan dgn teruk oleh lelaki ker?

atau ko kecewa dgn sikap bapa dan saudara2 lelaki ko? (sori aaarr kalu ko sensitif). kalu suma tu xde msalah...msalah ade ler dr hati ko. kalu ko rsa ko x nak b'cinta duk diam2 sorg2. x yah lyan laki2 yg ngurat ko atau soalan2 yg dilemparkan kengkawan. sbb kalu ko terus lyan lelaki mcm skrg ko akan melukakan dan m'yusahkan hidup org lain.

Rate

2

Reply #12 itik_magic's post

memang ler tak nak layan... tapi takkan aku nak mengelak dari mencuba... mana tau ada diantara mamat mamat tu yang dapat mekarkann rasa cinta aku tu... Tah la itik... kengkadang aku rasa memang salah aku... susah sangat nak terima orang, tapi aku tak dapat nak menipu diri.. tak sayang...nak buat camne..

Dalam dilema gak aku ni... umur dah 22 tapi blum ada yang serious lg.. takut terlajak lak nanti... tapi tu la...
Kawan aku kata aku tak sampai seru lagi.. errmm...yeke?... tah la... macam tak lojik je soul mate??....

Takde masalah dgn lelaki pun sblm ni, mungkin problem kawan-kawan ngan pakwe yang perangai teruk yang buat aku kebengangan ngan lelaki la kott... ermm... tapi tak bengang mana pun bebenonya...

erkk..umo tomato ni bape...
klu rs dah sesuai utk ade psgn tu cr la..tp jgn cr kat psr mlm lak..
cr la yg sesuai..tp jgn pksa2..perasaan tu dtg sndri...
tp klu bwh umur lg toksah la pening2 pk bnde nih...

Rate

1

Originally posted by tomatto_gurl at 5-3-2007 01:39 PM
Aku tension la..... Kawan-kawan asyik taya soalan cepu emas je... "Bile nak Couple??" "BIla lagi?" ... waaaaaaaa..... Sesungguhnya bukan aku yang tak mahu, tapi ati ni ha... L ...

mula2 aku nak tanya, tomatto ni umur berapa...kalo masih muda tuh,,,jgn le risau..ade le nanti..
soklan "bila nak couple" tuh masih ok lagi berbanding "bila nak Kawen" or "bila nak ade baby"...
soklan "bila nak couple" bagi aku mmg glemer time kat kampus dulu..
bila dah keje soklannyer "bila nak kawen"
bila dah kawen lak soklan cepumas dia "bila nak ade baby"

mungkin ko ni jenis keras hati sbb tu susah nak terima org...
org cakap terimalah org yg lebih suka kat kita , bukan kita yg tergile2 kat dia..
itu lebih baik coz dia dah tergile2 kat kita...
sejauh mana kebenarannya , aku tak pasti...tapi it works for me..
aku n hubby..nak kata bercinta bagai nak rak pun tak ler..biase2 jer..
biar lelaki yg kejar kita , baru lebih bermakna..hehe..

aku yg dah kawen ni...soklan cepumas "bila nak ade baby"...kdg2 rimas gak..ade yg sibuk suruh aku  n hubby berubat sana sini, aku n hubby tak kisah pun..sbb baru setahun kitorang kawen
opps sori...kuar topik laks..

Rate

2

umo br 22, mude lagi rilex laaaa... kalu da umo 30-35, tp stil xde yg spesel, tu br patut rase riso..

tgk mcm kawan akak, umo 30, tp stil x kawen/xde yg spesel, bile org sebut psl kawen die jd emo, haaa tu br la dikatekan emo yg kene pade tmpt dan masanya... name kawan akak ittu ialah...tut! (clue: porumer CARI jugak..:cak: )

nota kaki: love is unpredictable...

nota kaki2: pap! akak da tau pesal adiktomato blum jumpe mr right!:jeling::jeling:...nape adik memilih nick tomatogirl, kt mesia nie x ramai laki yg suke mkn tomato...cube tuka nick petaigirl, maybe adik akan jumpe mr right adik mase lalu tepi gerai jual petai..:cak: remember, love is: unpredictable...

Rate

2

Reply #15 JomJalanJalan's post

hehe.. baru setahun takpe... masih syok berdua lagi tu..
Umo 22thn... ermm... tak lama lagi nak masuk 23.... kira dah makin meningkat... takut tak sempat knal hati budi...

Ermm... gitu ek?.. bior org tu yang sayang kita?... Nanti aku try ek?...

Reply #16 philipinoe2's post

hehe.. kena riso skarang.. bila dah terlambat tak bergune... takut dah ambang-ambang senja kang tak ada yang sudi nak jadi camar plak nanti...

Macam tau je sape yang dimaksudkan tu.... ermm... tapi ramai kan orang yang single skarang... maklum laa... laki berkualiti dah makin sikit...

Reply #15 JomJalanJalan's post

akak tertarik dgn post adik jenjalan nie...esp. psl "org salu tanye bile nk ade baby"...

so akak ade 1 solution utk adik2 yg ade prob or tension/rase irritated dgn soalan, ko bile nk kawen, ko bile lagi, ko ko ko ko ko blalalalala..

solution: bile ade org da kawen tanyer kiter: ko bile nk kawen..korg jwb: eh, ko plak bile nk ade anak?...

katekan yg tanye tu mmg da ade anak, korg tuka soalan td: eh, ko plak biler nk bermadu?

katekan org yg tanyer korg td mmg da ade 11 anak dan bini no. 11, korg tuka soalan td jd cmni: eh ko plak biler nk dpt cucu?

"you were special in my life, never thought you go away!..."

Rate

1

Reply #19 philipinoe2's post

bila nak bermadu?.... hehe... cayoh la kak... saya tengah gelak bagai nak gila ni... hehe... Bernas sungguh.. Bole dipraktikkan nih...