CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mama_tak_bosan

nak kawin,tapi......

mama_tak_bosan This user has been deleted
me kasih la miszcincan.....
insyaAllah,kalau dah jodoh aku,tak kemana..
keluarga aku lak tak membantah,dia simpati ngan nasib aku,kawan2 lak banyak bagi sokongan..
aku ade jgk pi jumpe ustaz,mintak dia semayang hajat untk lembutkan ati mak dia tu...
mudah mudahan satu hari nanti pintu hatinya dibukak..amin...doakan aku ye semua!..
nanti kalau aku jadi kawin,aku jemput korang seme mkn nasi minyak..hehhee

Rate

1

Reply #21 mama_tak_bosan's post

yeh yeh dpt mkn nasi minyak...

kalau lu terus berpikiran macam la ni...patut pun bakal mak mertua lu tak suka ngan orang dari negeri lu...coz belum betul-betul mengenali dah menghukum....

"entah la...adik beradik dia semua tak membantah..diaorg setuju je dengan pilihan abg dia tu..cuma yg aku ngah bosan sekarang ni,mak dia tu jenis tak sedar diri"

apa kata lu cari jalan untuk menawan hati bakal mak mertua lu ni...cuba buktikan pada dia yang orang dari kampung lu tak semuanya seperti yang dia fikirkan...since lu nak kahwin ngan anak dia kan so tak rugi lu try to win her heart...try to involve her in your activities bagi persiapan kenduri kahwin lu...

1) tanya pendapat dia about d color for pelamin, color for your wedding dress...kalau dia dah buat decision and lu tak suka cuba-cuba la bgtau dengan cara gurauan...jangan lu terus je tarik muka 14..

2) bincang pasal barang hantaran...kalau boleh design gubahan sesama..beli buku gubahan dan try out ngan dia...

3) bincang pasal food...kalau lu dah bincang ngan keluarga lu saje je lu update dia...dalam nada suara yang mesra la...

memang la pada mulanya payah giler...lu mungkin kena jerkah, kena perli, kena kutuk, tidak dilayan...tetapi lu buat sabar je....hari pertama datang...dia tak nak layan...hari kedua, lu cuba lagi, hari ketiga, hari keempat dan seterusnya...bila gua sebut hari tu bukan hari berturutan...it can be hari sabtu minggu ni, kemudian minggu depan dan seterusnya...pastu kalau nak lepak rumah dia pepandai la bawak diri...jangan duk berkepit je kat bf lu...ringan-ringankalah tangan ke dapur, berborak...janganlah lah lu berumahtangga kat situ pulak...duduk dari pagi sampai ke malam tak tau nak balik...mak mana tak hangin, anak dara melepak kat rumah orang tak tau jalan balik....so berpada-pada lah....

kalau bakal MIL suka tengok citer drama bersiri indon ke sepanyol ke...lu cuba la tengok sinopsis citer tu so boleh jadi bahan topik perbualan...alah hati orang tua dan perempuan pulak tu...sekeras kerak nasi dalam periuk mana pun lah, disiram ngan air pelan-pelan ahirnya lembut gak la ia....kalau nak tuang air jangan tuang sekali "derum"...tuang sikit, korek dan llihat dah lembut ke belum, kemudian tuang lagi sikit, korek-korek lagi dan lihat lagi kelembutannya...tuang lagi, korek dan lihat lagi...lelama cantik je lembut dia...kalau tuang sekali derum, takut kerak tu bukannya lembut tapi masih melekat kat dinding periuk dan air bertakung je....

pernah tak lu mendengar sendiri dari bakal MIL lu sebab musababnya dia benci ngan orang kampung lu?...atau lu dengar dari mulut bakal hubby lu je...cuba lu fahami dan dalami punca kebencian itu....dan lu elakkan kelakuan tersebut...

walaupun bakal MIL dah terkenal dengan kelancangan mulut dia, dan pernah juga dibenci oleh MILnya dulu, itu bukan berkmakna lu boleh menganggap dan mengecop dia MIL yang jahat...lu jangan bersikap seperti dia since lu memang tak suka sikap dia...

nanti jemput gua ke kenduri lu ye...gua teringin nak makan nasi minyak la....

Rate

1

Reply #23 cantthinkofany's post

Suka baca posting si Can ni Harap Mamatb leh cuba dulu advise yg ada ni untuk kesejahteraan rumahtangga yg bakal ditempuhi, kalo skang pon dah ada prasangka buruk dan x cuba nak include bakal MIL tu, sampai bila perasaan jahat kita kat dia pon akan berkembang sepertimana ur MIL dah kene ngan MIL dia yg dulu....

Mau anak dia, kene tunjuk le yg kita pon leh jaga mak dia kemudian hari ..... all d best and jgn lupe update v all kat sini perkembangan tu

Rate

1

selalunya org akan cakap'ko nak kawen ngan anak dia kan , bukan mak dia, so go ahead ler'

mmg cakap lebih mudah daripada praktikal..kalau awal2 lagi bakal MIL dah tak suka..susah gak tuh..sbb pas kawen kena ngadap muka dia gak..
jadi fikirlah semasak mungkin...kalo mmg dah bersedia dr segi mental utk hadapi ur MIL ni...ok...teruskan...

kalo belum lagi, siapkan diri tu...cuba kenal ur MIL tu ngan lebih mendalam...selalu keep in touch, tipon, tanya kabar...pandai2 le amik ati..dgn harapan hatinya lembut...bukannya kita nak sampai jadi menantu kesayangan nyer..cukup ler kalo dia bleh terima kita as menantunyer...bleh berkomunikasi ngan baik antara satu sama lain..

byk pasangan yg ade masalah mcm ni...mak aku pun kena gak..MIL dia tak berapa suka ngan dia...sbb mak aku bukan menantu pilihannya.....mmg mak aku makan hati ler...tapi nasib baik jarang berjumpe ngan MIL dia...

buat le pilihan yg terbaik...andai bf mama tu mmg jodoh mama...InsyaAllah ke jinjang pelamin le mama nanti..Gud Luck...

Rate

1

oh..biasa org ngeri lain yg susah nak timer org negeri cik siti wan kembang..
tp kes mama ni dah terbalik la pulak..
mama pon da wt decision nk kwin ngn bf tu...
so go ahead la klu rasa mmg itu jodoh mama
amik la ati mentua tu time nk wt prsiapan kwin ke..klu tak jln gk ps kwin pon ade ms ag..
tp yg penting mmg kene menangi ati mentua bcoz mama kene share ank depa..(ank laki da kwin kene tgjwb ngn fmily dier)
so gud luck la mama...smg kite sm2 direstui...

Rate

1

Follow Us
org negeri cik siti wan kembang ----

[ Last edited by  Mr.Forensics at 6-3-2007 07:14 PM ]

Reply #27 audioslavefan's post

odio
soklan ko tu berhati-hati skit

niway mama...melah harap mama jaga-jaga bila wat keputusan sebab kadang2 betul org cakap restu ibu bapa penting...tapi depends gak kan
cubalah berbaik-baik ngan keluarga bakal somi sebab kita pikir kan, nak kawin tu bukan sahaja ngan dia seorg, tapi ngan seluruh ahli keluarga...kena pastikan kita tak buruk di mata dia dan jadilah isteri solehah...
harap-harap bakal somi mama pun jaga mama baik2, tak cepat terpengaruh ngan dakyah-dakyah mereka yg membenci...dan dapat membina keluarga bahagia

wah..tengok aku plak nasihat..cam tak logik jer

Rate

1

Sorry aku tanye pasal negeri K. Bukan apa, aku ada 2 kes yang lebih kurang sama ngan ni. Satu yang mak tak suka sebab dia dari negeri K, satu lagi lak, mak tak suka sebab dia bukan dr negeri K.

Reply #28 MelahJanda's post

nasihat org mmg senang..
tp klu kena kat btg idung sndri cmne gamaknye ye...

x baek taw ngutuk org negeri K, kecik hati NA kalu die dengar...

philipinoe2: bkn penyokong dacing maupon bulan..

nape ek asal yg x elok jek musti org2 cik siti wan kembang jek kena..
aku ckup kompius la...
mmg la aku asal sane.. tp my family x kesah plak. xde la pantang kan org ni ble, org tu x le..
siblings sume pun kawen org selatan..

tp aku ada kesah, me ajak my fren org selatan wat praktikal kt my place..
n mak dia awl2 lg b4 anak dia jejak kaki ke sana bpesan kt anak dia...
wahai anak ku.... hehe!!!
mak dia ckp klu ble jgn la sangkut ngn org sane..
wes.. ble plak klu2 ni..
tp anak dia tah camane tersangkut gak la ngn mamat sane. bkn salah aku tau..
tp akhir nye putus gak.. ngn alasan family my fren ni x ble terima..

Rate

1

Originally posted by philipinoe2 at 5-3-2007 05:16 PM
pesal ko bajet negeri K?...:cak:.

aku pun nak tanya soalan yg serupa.

mcm mana leh bajet?

dah femes seantaro dahh..cuma, kat galasi ajek blum tersebar..
negeri K.. tu sgt ler femesnye memilih & mereject org..
termasuk negeri Ng.9

ye ker...ader org rejek psal negeri jer ni....

Originally posted by audioslavefan at 6-3-2007 10:06 AM
org negeri cik siti wan kembang jahat2 ka? ;)

bukan..
makcik aku ckp..sbb makcik aku mmg org original ng K.
mak2 derang which pemikiran konservatif (yg takpenah berhijrah bandar2) dah pesan anak lelaki derang..pilih bini dari ng K gak.
sbb..mak2 derang terlalu sayang kan anak derang..derang nak anak2 derang masa raya..ada dgn derang.

kalau lah org negeri Perlis kaa..org negeri johor kaa..kawen dgn negeri K..
kang susah mak2 derang nie nak mintak tolong/tgk anak derang masa raya?
sbb surelah korang bergilir2 masa raya..
unless..korang dah wat agreement pra-marital..hari raya (adilfitri & adha) ajek..misti balik negeri K..utk celebrate hari raya pertama tu..
sanggup ka?

kalau anak lelaki kelantan kawen dgn perempuan kelantan..
masa first hari raya tu.. boleh bahagikan masa mcm nie..gilir2..
hari raya pagi.kat umah lelaki..
hari raya petang kat umah perempuan..
ape2 pun..hari raya PERTAMA (hari paling penting dlm 365 hari tu)..KENA ADA KAT UMAH MERTUAA..

kalau anak lelaki kelantan kawen dgn org jauh2 kan. susah..
mak derang nangis2 tak dpt jumpa anak2 lelaki derang on HARI RAYA PERTAMA TUUU...
korang mana tau..
korang tau..rampas anak lelaki derang ajekkkkk...

kalau anak perempuan takper..
anak perempuan leh kawen dgn lelaki negeri2 dan negara2 dan galaxi mana2 punn..
tak kisah..janji kawen awal...

[ Last edited by  Hana at 6-3-2007 04:28 PM ]

Rate

1

Reply #35 Hana's post

Betul tu...itulah yang selalu aku dengar...tapi tak aku nafikan, tak semua orang dari negeri K macam tu..

dulu..aku punya la elak orang negeri tu...sekarang...alamak..dah tersuka la plak.. .

Originally posted by Cutie at 6-3-2007 04:27 PM
Betul tu...itulah yang selalu aku dengar...tapi tak aku nafikan, tak semua orang dari negeri K macam tu..

dulu..aku punya la elak orang negeri tu...sekarang...alamak..dah tersuka la plak.. .

ko suka..
anak dia suka..
tak semistinye mak bf ko suka..
pandai2 ler ko ambik hati..
tapi..kalau nak pass jadi menantu senang ajek..
ko  ckp "saya boleh dtg beraya RAYA HARI PERTAMA (key word, paling penting) tiap2 tahun (pun key word, paling penting) kat umah makcik..tarak hal.. raya kat umah saya lps seminggu..tarak hal.."
konfem dam naik haji..mak bf ko luluskan ..
tapi, lps kawen..janji kena kota kan lah..
jgn hipokrit tau..
nnt ko akan gaduh masalah remeh temeh lakk.. nak sistem bergilir ler pulak..
maleh arr aku baca kat Family Disscussion nnt..

[ Last edited by  Hana at 6-3-2007 05:18 PM ]

Rate

1

Reply #37 Hana's post

hehhee.. :setuju::setuju:

Reply #37 Hana's post

tarak hal ! Tiap2 tahun balik sana pun takper....

Reply #1 mama_tak_bosan's post

hala ... ramai jantan lain .. kawin je la ngan jantan lain .. yg lebih flexible ..
ingat ar kawen ni .. penyatuan dua keluarga .. agak2 susah keluarga si dia nak terima .. cari je arr jantan lain ...
ape dalam dunia ni .. satu jenis je ke jantan yg ade?

Rate

1