CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 74618|Reply: 79

TOLONG!!! KURAP MENYERANG KU

Assalamualaikum dan salam sejahtera suma...
saya ade masalah KURAP laa.. kurap tu tumbuh kat kaki...betul2 kat bhgn yg kita boleh lipat2kan atau sendi kat buku lali tu... mula2 kecik je dan tak kelihatan pun sgt... cuma gatal2 jer...tak sangka plak kurap... tp sebulan ni dia start kuar...dah beso tapak tgn budak dah...
mula2 kakak ipar saya ckp kayap... lepas tu ada org yg jual ubat tu kata KURAP...  so saya pun beli la krim senduduk dia tu..dah pakai seminggu..tp tak nak pub keberkesanannya...tension tul..udahlah gatal... kaki jadi buruk... mula2 kiri...kanan pun dah berjangkit... rasa nak potong jer kulit yg kena kurap tu...:@ HARAP ADA YANG BOLEH MEMBANTU... TERIMA KASIH

Rate

1

try p jumpa doctor ... mintak cream yang lebih sesuai

Reply #2 opocot's post

thanx for your suggestion...tp sblm ni dah try ubat doktor.... rendam kaki  guna ubat yg pakar farmasi kasi laa... tapi tak surut pun  jumpa bomoh jer blum..

[ Last edited by  salina4033 at 9-3-2007 04:51 PM ]

kat farmasi ada jual pil ..just bagitau nak beli ubat kurap nanti dia tanya nak cream or pills...seeloknya makan pil dan sapu cream sekali

Reply #4 kenari7117's post

ye ker? sblm ni tak pasti benda tu kurap pun... tak penah lagi beli ubat atas nama  kurap... atas nama penyakit gatal yer laa

Sakit kulit ni elok nya pergi klinik buat pemeriksaan. Banyak sakit2 kulit ni yang rupanya hampir serupa. Dan yang paling menyampah sekali kalau tak kena dengan ubat...tak baik. Kalau kurap yg paling sesuai ubat makan...contohnya griseofulvin 500mg diambil sebiji setiap malam selama 15 hari atau nizoral 1 biji setiap malam selama 10 hari.

Follow Us
cuba pakai ubat gigi ganozhi, dulu pernah anak buah selalu tumbuh kudis menanah kejap pi jumpa dr ambik ubat,last teman suruh pakai ubat gig ganozhi (DXN) lepas tu ok pulak. l agi satu kalau bisul pun cepat je surutnya.

pasti ke kurap tu?... takut kayap je... kalu kurap leh la bawak berunding.. tak bahaya... tapi kalau kayap kata org leh bawak mati... hisss.... serammm...
pegi la jumpa doktor... tak pun beli krim gatai yg ade bau minyak rambut... salah satunye... canditB... kalu krim tu takde bau minyak rambut mmg tak power.. tak tau la ade bahan ape lamnye...

BOLEH TRY SABUN TAHARAH...

dah jumpa Dr lum??
hari tu pun ada gatai skit kt lengan....bulat..diameter lebih kurang 1.8cm jer..pastu g jumpa Dr... tanya dia...kurap ke nih...Dr kata bukan... pastu bg ubat sapu & antibiotik... pastu tgk2 dia jadi mkn besar..cam duit 1sen tuh...tepi2 bulat tu ada cam ruam (mmg cam kurap ler...) Pastu tanya my sis..dia kata mmg sah kurap..n suruh g kedai ciner jer... ada ubat kat kedai ciner.... kalau kt kg..leh letak kapor ajer (katanya) Tapi sy g Dr lagi...n Dr kata bukan lagi.... addooii... kendian masuk spital (kes lain ler...) citer ler ngan my Gynea... tunjuk kt dia yg "kurap" tuh.... dia kasi ubat sapu(krim).. namanya Daktarin... Alhamdulillah...OK... parut pun dah ilang dah....

Reply #10 Amirdaa's post

pergi kat klinik minta kat doktor pil kurap(biasa Dr bagi pilihan nak cream ke pil telan).
kalau makan pil telan, dengan panau sekali sembuh. satu lagi jangan garu kurap tu. kalau tak makin digaru makin sedap, makin membesar le kurap tu. pas kena air pedih giler.

[ Last edited by  tinangol_csm at 12-3-2007 01:50 AM ]

ko nih g la juper dan juper dr sampai sembuh...andaikata dia nak surrender pun musti dia kasik reference letter jek..hehe..cuba ko try tumbuk bwg putih..then ltk dlm minyak zaitun skit..pehtu ltk kat tmpt tuh...tp jgn luper..check betul ke kurap ke haper..

p la jumpa doc..
nnt makin teruk... gatal nye..
hehe!!

eda dulu bukan kurap.. doc ckp fungus dr 1 tempat jek x sangka ble merebak.. biar je la letak ubt x bg gatal jek.. skali 2/3 ari pas tu blk keje bukak baju, dh bjangkit smpai betis. asal2 nye kt dada jek..
cam nak nangis jek rasa ngeri..
call fiance nak g klinik mlm tu gak... doc ckp bkn kurap, fungus jek.. jgn risau, x teruk pun.. org lain 1 bdn kena..
huhu!! ble plak dia kata cam tu..
doc bg antibiotik + ubt gatal mkn + krim.. brp ari jek dh ok blk..
hehe

Kalau korang dkt dgn Kuala Selangor leh berubat dgn mertua aku.

Dia mmg pandai ubatkan sakit nie. Liz tgk org yang dtg lagi teruk hampir seluruh tubuh.. Dah berjumpa doc byk kali. Dia bagi ubat sapu je la.

Bila dah baik mertua mintak asam garam jer. Sikit pun jadilah.
tak byr apa2.

Dia guna pucuk nangka.

Originally posted by Amirdaa at 11-3-2007 10:42 PM
dah jumpa Dr lum??
hari tu pun ada gatai skit kt lengan....bulat..diameter lebih kurang 1.8cm jer..pastu g jumpa Dr... tanya dia...kurap ke nih...Dr kata bukan... pastu bg ubat sapu & antibi ...

Daktarin ni ada dijual di farmasi tak?

atau...cume ada kat klinik aje?

Reply #15 thelauncher's post

mmm tak sure ler..... kalau kat luar ngan items biasa2 tu...takder... tapi kalau kt dalam tu..kena tanya pharmacist ler kan...

adoiii...aku ni tak tau la di katogerikan jenis ape, mase aku mengandungkan anak aku yg ke2 7taun lepas aku dapat gatai2 ni, aku igt pembawakkan budak so aku wat dek je la, alih2 lepas beranak ade lagi... sampai umo dia 3taun, n aku nak beranak lagi... adoiiii malunye aku mase mengangkang nak beranak aritu, ye la kaki aku dah macam tiang jamban, doktor pun tegor, segala peta ada, dah tak tau la muka ni nak letak mana, sampai la la ni, anak no 3 aku pun dan 3 taun, so aku mengidap gatai ni dah 7 taun la... tak penah clear... surut jap kuar balik... ni aku amalkan krim mak aku bagi, rm4.00 satu bekas putih besar, selalu aku beli rm5.00 kat kedai cina bekas kecik je...
ok la buat sementara ni, dah nmpk licin walaupun ade skit2 lagi... tak tau la bila nak eloknye...

Originally posted by inazurah at 13-3-2007 10:42 AM
adoiii...aku ni tak tau la di katogerikan jenis ape, mase aku mengandungkan anak aku yg ke2 7taun lepas aku dapat gatai2 ni, aku igt pembawakkan budak so aku wat dek je la, alih2 lepas beranak ad ...

Gambaran yg you bagi menyerupai kurap..rupanya macam peta, tak boleh sembuh betul. Ubat sapu tak berapa mujarab untuk kurap. Saya cadangkan you ambik griseofulvin atau nizoral. Kalau griseofulvin you ambik satu biji setiap malam selama satu bulan setengah (45 hari). Jika you prefer nizoral..ambik satu biji sehari selama 2 minggu. Kedua2 ubat ni ada dijual difarmasi. Nizoral lebih mahal dari griseofulvin.

kurap datang menyusahkan idup kita...farmasi ade cream utk kurap n ubat telan..atau pun jumpa pakar kuli...Inya Allah diorng ade penawarnye...tapi herba akar kayu punade jugak yang leh pulih penyakit kulit.dentu kena cari la...kena pastikan ianya betul2 herba

a'kum... sori dah lama tak jengah... sebenarnya ari tu hubby aku g kedai ubat cina kat umah aku...minta ubat kurap paling power punyer...  lepas aku try mlm tuu... bgn pagi terus kecut..sbb sblm ni "kurap" tu dah tebal kat kaki...dah tegang jer rasanya.. peh tu kuping2 terus tanggal... dan dah licin pun la ni... cuma parut belum ilang lagi... aku rasa baik bhgn dlm skali kot...mudah2han.. nama ubat dia...krim sbbnrnya...Natural herba cream,,, tak tulis pun kat kotak tu ttg kurap...tp penyakit2 kulit lain ok... cubalah carik yer kengkawan...
pada dayang_baiduri, thanx for your suggestion.