CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10328|Reply: 45

Tertekan Btol Ngan Perangai Bos Yang Melampau

Huh..
Ikutkan aku tak nak dah bercerita hal perangai bos aku yang sangat melampau ni kat sesaper tapi aku dah tak tahan. Makin pendam, makin nak meletup, dan aku rasa dengan forum CARI je la aku bleh salurkan.

Aku keje kat company besar dan attach kat jabatan komunikasi korporat. Bos aku ni bleh dikatakan sumer org tak suka ngan dia sebab perangai dia yang tak mesra, suka marah orang tak tentu pasal, emo, pastu kalau meeting susah nak dengar pendapat orang, suka blame org lain dll.

Aku yang keje bawah dia ni lagi la... dah tak tau nak cakap apa tapi aku terpaksa keje kat sini sebab bukan senang nak dapat keje skang ni. Memula masuk keje dulu, cukup la aku dapat bagitau yang aku cam trauma nak gi keje pagi-pagi.  tapi skang ni dah biase dah lepas orang sekeliling aku bagi nasihat. Aku rasa aku senang dapat keje kat sini kan sebab sebelum aku ni dah dua-tiga org quit sebab tak tahan ngan perangai dia. Patut le murah je rezeki aku padahal baru bulan 11 tahun lepas aku konvo!

Baru kejap tadi, aku punya la bengang ada la sorang ni dia keje kat gov sektor and nak jemput MD aku gi dinner ngan PM. So, aku mmg dah perasan orang ni kerap gak call bos aku pastu boss aku ske sangat pass tepon kat aku (divert call).

Dan.. orang ni punya la marah sebab boss aku suka sangat letak phone kalau dia call. Dia luah kat aku " Macam mana la company bukan main besar boleh amik boss aku tu jadi Manager Komunikasi Korporat" Dah la tak mesra, suka marah2 pastu tak abis cakap dah letak phone. Pastu kan orang tu minta no phone MD aku. Dia nak cakap sendiri kat MD aku perangai boss aku nih..

So, cuba la korang bayangkan.. event yg melibatkan PM pun dia bleh wat perangai camtyu, ntah benda-benda lain lagi teruk tau! aku mmg penah nampak depan mata aku ni ha bos aku marah pekerja2 bawahan dari company lain (despacth, opisboy dll) padahal diorang ni tak tau apa2 pun. Diorang just menjalankan tugas je. Korang paham je la, komunikasi korporat banyak deal ngan orang luar tapi attitude boss aku ni mmg tak sesuai dangan position yang dia pegng skang nih..

Arghh... Benci!.. nak tukar keje!!! nak tukar keje...

kalu aku gi mana2 kan, mesti staff lelain perli aku cam " bos hang pekabar hari ni??" " tak kena marah ke?" "tahannye hang keje bawah dier!!" dan macam-macam la!

Rate

1

prodigy..
mmg ramai bos yg perangai camtu..aku nyer MD pun sebijik cam bos ko tuh...mmg ramai yg dah quit sbb x tahan ngan dia...aku ni pun sbb bykkan sabar jer..tu yg sampai 5 tahun dah aku keje bwh dia nih..sbb aku fikir bukan senang nak carik keje lain & kalo bleh aku mmg nak keje ngan company melayu..tu yg aku still stay...

kena bykkan sabar...ikut rentak dia dulu..kena faham mcm mana dia bekerja & apa yg dia nak....mcm bos aku ni dia mmg cerewet sgt..kalo aku wat surat ke, paperwork ker,..mesti 10x kena betulkan balik..walaupun yg aku buat tu mmg dah betul.. dan ade masanya kita kena bersuara gak..jgn dok diam jer bila dia sentiasa blame kita..

suplier2 pun takut ngan dia..kalo dtg opis aku nih..diorang takut nak dok kat sofa tu takut bos aku marah..kalo bos takde..baru diorang lepak lama skit..

selagi bleh bertahan..stay jer..

Rate

1

la..dah dia boss..kena tahan jerlaa..
kalau tak tahan, wat company sendiri, jadi MD sendiri..

Rate

1

boss yang tak boleh tahan stress pas tu marah marah without reason tu bukan contoh yang baik ler... kalau dah tak goleh tahan sangat... carik kerja kat tempat lain jer.... cam aku..

Rate

1

Huh..
Bos aku ni pompuan, not married and almost 50. Adoi.. tension tul aku..
yang aku pelik sangat, nape HR tak amik tindakan ekk? padahal diorang le yang paling arif bab-bab perangai bos aku ni. patut le mase memula induction geng2 HR senyum sinis kat aku mase diorang nak hantar aku kat Department aku tu... siap ada sorang cleerk tu cakap " Good Luck" lagi... SESUATU sangat....:hmm:

Pepe hal pun aku nak kutip lu pengalaman kat sini for a years, then try apply mana2 keje! hahaha..

Kengkorang???

Ada tak kat company korang nak recruit Executive for Corporate Comm Department? kalau ada bagitau ekk..

Bye!

sume bos cerewet.. kite nie kuli.. nk x nak kene telan... janji keje kite tu halal.. kalau ko dah x tahan sgt baik ko blah dr sane.. cari keje lain.. aku takut nnt ko masuk tanjung plak... sori cakap.. nie betul cakap aku..

Rate

1

Follow Us
umur boss ko dah 50 thn?
tak lama tu..lagi 5-6 tahun dah nk pencen...

kalu ko berenti kerana tekanan kerja , bos dsb... rugi lah ko...

bagi aku, hanya satu sebab shj kalu aku nak berenti... mendapat tawaran yg lebih lumayan dari agensi lain... then i quit....

Originally posted by prodigy at 13-3-2007 02:49 PM
Huh..
Ikutkan aku tak nak dah bercerita hal perangai bos aku yang sangat melampau ni kat sesaper tapi aku dah tak tahan. Makin pendam, makin nak meletup, dan aku rasa dengan forum CARI je la aku ...

Time solat ko doa je minta boss ko tu kesian je tengok kat ko...

Aku dulu selalu kena marah dengan boss aku dia lak je nis sound aku depan orang ramai2 ko tahu jelah kalau lelaki awwww ni..

Lepas semayang aku selalu doa mintak bila dia tengok je muka aku timbul rasa kesian..sekarang alhamdullillah..tap tensennye orang yang perasan nak jadik boss lak problem..bila bos aku x de dia suruh aku buat tu buat nie..aku lak melenting HUWAHUWA...

Alahai siannyer baca kisah staf tak tahan dengan bos nie.

Beruntungnyer orang yang dapat keje ngan bos baik.
Nak berenti keje kita yang rugi,tempat keje baru belum tentu lagi best...

Apa boleh buat,anggap je kita cari rezeki cara halal. Kalau dia marah lebih2
'masuk telinga kanan,keluar telinga kiri'.....

hehheheh....meh le keje kat co aku ni...MD/Director sumer ok...masuk opis pagi dah great stf  dia//..gud moining..assalamualaikum...friendly...

klu time berangin tu ada gak laaa, on the job only....tp jarang2...

my advise - kalau tak suka, cabut jer drpd situ.. but ko belajar byk ke drpd tempat tu? can u foresee any career advancement? kalau yer n masih lagi byk benda nak belajar, then u just stay.. tp kalau dah tak tahan sgt, bole sebab kan tekanan pada ko n merosakkan record career ko.. then cabut cepat2...

aku plak, dgn boss yg agak famous di beberapa company sebagai garang giler, aku bole kamcing baik punya n i love working under her. tp dgn bos baru yg tak brapa garang tp suka buat kita nampak buruk padahal takla la sebesar mana pangkat dia n taklah berpengaruh dalam komuniti pun, aku plak takleh ngam with her working style. so end up jadi mcm anjing dgn kucing.. aku rajinnn menjawab bcz tak puas hati dgn dia. i dun think i can improve under her so im gonna cha aliff ba wau ta as im afraid my resume nanti tak cantik n my rekod yg aku penat2 jaga selama ni jadi buruk.

aku macam tau je kat company mana ni..

ciri2 MD & Head of Corporate Comm yg prodigy citer tu, sebijik macam ex MD and Head of Corporate Comm company lama aku..

diorang join/rejoin company ko tahun 2004 ke??

hmmm.... sumtimes kite pelikkan kenape org yg ade terrible attitude leh jd pegang jawatan besar kt satu organization ...well all this people mesti ade sumthing special about them that make them successful ....in their work line ....

lot of this people here tell u .... bersabarla ....cabut laa.... but i gonna tell sumthing different ...

everyday u come and meet ur boss u always see the bad side of him/her ...that's because u never consider to look the good side of boss .... maybe ur boss is a b***h from hell ... but there's must be something speacial him/her thats take him/her to the place their sitting .... right now ....

my advice ...try to look what's ur boss strength and his/her uniqueness...try to identified an try to work with it .... maybe u may learn a few thing .....

at least maybe at the end day .... u might learn a thing or two about people/corporate organization ..gambate

bos su pun mcm ni jugek.. menyakitkan ati btl....

:@                     :@                              :@                              :@                               :@            :@  :@             :@  :@         :@               :@                 :@

ler..prodigy....boss kita sama peel la....umur sama...pompuan..umur 50 thn....x kahwin lagi...adakah boss kita yg sama

tp boss aku keja sektor tourism.gomen lagi..:cak: lebih kurang sama la dgn boss prodigy ni...marah tak tentu pasal..tak mesra...berlagak pandai...tak mau dengaq pendapat org....semua teruk la pasal dia...

dulu kerja mmg trauma nak p opis..la ni ok skit..sbb ramai staf..so dia tak la lepas marah dia kat kita sowng...bayangkan lah satff baru masuk seminggu dah start nak cari kerja baru pasla tak tahan dgn peel dia...

aku teruskan kerja saja di bawah dia ni...sbb sama2 makan gaji kan..lagipun kalau dia mmg teruk..satu hari nnt dia akan terkena gak...jgn kita ikut perangai sama dgn dia dah la...

Di pejabat akak, ada seorang pengarah perempuan, early 50 dan belum berkahwin...mak datuk perangainya mengalahkan menteri kak.....dalam 1 bulan sudah 3 PA dan satu penolong pengarah(PP) telah mintak tukar, coz tak tahan kena maki hari2....yg PP tu 2 hari aje kerja, terus mengadap HR dan ditukar ke bahagian lain...so disini siapa yg teruk?...staf ke atau boss?...

kalau ko x tahan sangat peel dia... ko kerapkanlah ambik cuti rehat... MC ke... jangan berenti keje.. skang ni payah nak dpt keje lelagi fresh gred..

tapi kalau ko nak berenti ok gak.. reference company skang pun dah cukup kuat utk dapat keje lain

Reply #1 prodigy's post

kalu dia dh nak b'sara x lama lagi...bertahan ler kalu lama lagi smpai puluh tahun ..cari ler keje lain....nnti duk spital mental lak ko...heheh

my ex-boss sblum ni terlampau dlm buat budget...semua nak dipotongnya....kadang2 tak tahan...kesian tgk staff..antara yg kena potong ...ot.....hu..hu..