CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MegatDin

Pengalaman menakutkan naik kapalterbang

kne air pocket mse g kuching ritu..sentap seketike...huh

208# Lady_On_Earth

Flight engineer dah tak guna dah skang ni, cuma kapal2 yg lama macam DC10 or B747-200 jer yg guna . Kalau ada pun nothing much can be done in the air kalau ada kerosakan berl ...
kelana36 Post at 7-12-2009 04:25

Kelana ney real pilot ka?

Kelana ney real pilot ka?
meymot Post at 26-12-2009 09:01

Tak der lah, main main jer....

huhu.. agak la AA ni, sampai sekarang tobat takmo naek AA dah.. pasal gegar.. n pasal gegar2 ni la, everytime nk naek flight, mesti telan obat tido.. kasi gegar2 pn tak rase..

pelik la.. bila yg bergegar tu ye..?
kalau masa nak take off ngan landing tu normal lah bergegar skit kan..
tapi kalau dah naik tinggi so far tak penah rasa gegar2 lagi..

pelik la.. bila yg bergegar tu ye..?
kalau masa nak take off ngan landing tu normal lah bergegar skit kan..
tapi kalau dah naik tinggi so far tak penah rasa gegar2 lagi..
Lady_On_Earth Post at 2-1-2010 21:50

msuk lam awan pn leh gegar meh...

Follow Us
NazreenNazari Post at 3-1-2010 03:23

tak perasan la pulak.. naik turun ke atas ke bawah ada la....
tapi tak bergegar... ke saya yg tak perasan..

NazreenNazari Post at 3-1-2010 03:23

mmg gegar la beb...aku aritu dr pen-jb...dh almost nk landing dh n,cuaca ujan ribut plk..gegar abis
pengalaman yg aku xleh lupa,x ribut x ape,blm onboard lg aku dh seram time naik garuda..perghh takut aku,naik baik selamat sampai china..
time aku paling suka klu naik flight...time flight nk start fly tu...perghhh...dia ambk lajak,siap bunyi enjin tekan mnyak....then slowly2 naik atas..
cheerss...

kalo gegar tu biasa la....
aku penah naik flight kl-labuan flight malam MAS lg tu....
baru je take off kejap da gegar2 da...baru je nak start makan...awan tebal sgt time tu...
sepanjang flight tu gegar je...nak tido pun takleyy....kalo gegar biasa takpe tp ni gegar luar biasa....siap flight turun naik lg....arrghhh...kecut perut....
smpai je kt perairan laut cina selatan start ujan la plak....lebat yg amat...awan lg la tebal...
aku mengucap je manjang....sbb ujan lebat sgt flight takleyy landing on time...patut landing 9.15pm tp kena delay lg 15min....da 9.30 tu kunun la nak landing....aku rasa time tu tayar sket lg nak cecah landasan tetiba pilot speeding n naik balik....punya la terkejut....member aku kt sebelah pun tak gerak2...takot sgt....huhu...da naik tu pusing2 lg...langgar awan tebal lg gegar lg....pkol 10 baru bleh landing....masuk je bangunan epot ramai JPA3 dok menunggu kalo2 ada emergency case....huhu....

nak kata aku da serik naik flight pun takleyy sbb aku akan ulang alik kl-labuan lama lg...
so nak tak nak kena la naik gak cane2 pun....
huhu....

gegar2 ni mmg bikin passenger cuak..
masa memule aku rasa flight gegar2 pastu pilot nk elak awan tebal tu die rendahkan aircraft tibe2 satu flight menjerit..ingat enjin mati tiba2..hahhaa...rasa mcm naik space shot kt genting pun ada...jantung tercabut kejap....

haah la... apasal bila kita rasa aircraft tu mcm turun ke bawah tak dengar bunyi enjin... dia matikan enjin ke?
boleh ke matikan enjin kalau tengah terbang?
nak juga tahu..

230# azharfcsit

itu la jge yg pernah ku rasa penerbangan dr KLIA-KK ... terus kaku tak terkata apa

Flight dr labuan<->KLIA mmg biasa gegar2 gitu esp flight malam ... kekadang nak gi washroom pun stewardss tak bg ... dia suruh kita dok kat seat memasing. 3 thn lps sy biasa ulang alik ke sana ... kekadang g amik flight pg, n balik pd hari yg sama gak amik flight mlmnya plak.

haah la... apasal bila kita rasa aircraft tu mcm turun ke bawah tak dengar bunyi enjin... dia matikan enjin ke?
boleh ke matikan enjin kalau tengah terbang?
nak juga tahu..
Lady_On_Earth Post at 7-1-2010 14:18

ishkkk bukan lah.. kat atas tu, walaupun hanya ada awan je, tapi kalo kapal lalu tembus awan memang akan bergegar.. kalo awan biasa je x gegar tapi kalo awan yg tebal dan gelap mcm nk ujan tu akan bergegar sbb ada titisan air kt sana.. kapal terbang ni terbang di atas angin (mcm keta yg jalan kt atas jalan raya gak)... so ada tempat2 tertentu yg xda ruang angin, so kapal akan turun naik- turan naik.. (mcm kalo kita drive atas jalan raya... cuba kalo ada lobang kan keta akan bergegar).. ruang udara yg xda angin tu lah namanya "air pocket"... tu yg buat boleh melambung... cawan melayang... pramugari jatuh, beg jatuh..
sy pernah alaminya... dr kk ke kl time tu ujan lebat sangat.. kt laut china selatan plak tu... stiap kali kapal tu langgar awan tebal mesti gegar dan lampu flight berkelip2.. mcm citer seram pun ada... time tu cuba tengok kt tingkap hanya nampak pancaran kilat je.. itu semua kuasa tuhan ... setiap org ada pengalaman masing2 :pompom::pompom:

ishkkk bukan lah.. kat atas tu, walaupun hanya ada awan je, tapi kalo kapal lalu tembus awan memang akan bergegar.. kalo awan biasa je x gegar tapi kalo awan yg tebal dan gelap mcm nk ujan tu akan b ...
sawi Post at 16-1-2010 14:38

haha... siap penerangan lagi tu.. tq tq...
nanti nak ingat balik tima aku naik flight tu gegar kuat mana..
hiihi.. lupe la...
gegar tak ingat...
yg ingat turun naik je...

aku pny pengalamn lain...
ms tue dr dammam (arab saudi) ke msia
flight tue ok j
cume ms flight landing , bapak aku pengsan n tenat
slmt flight attendent ckp
kalo x ....

Sini frequent traveller locally.
Bad experience KL - Kch early afternoon flight sampai Kuching tak nleh nak landing, ribut tak nampak airport, turbulence tak yah cakap le punya le goyang, semua orang berdoa, saya tahan kencing dah tak bleh tahan lari jugak ke toilet kene marah ngan FA tapi takkan nak kencing kat situ. Akhirnya dapat landing safely after circling tapi FA buat wrong announcement cakap landing kat SIbu pasal pilot awal2 cakap kalau tak boleh land kene proceed ke Sibu. Kelakar jadinye.

Setakat ni ada lah 2 kali . Dari Bangkok ke Kl dan Langkawi ke KL. Panik sungguh. Member me terus teringat  kat anak dia yg 6 org kat rumah.

Setakat ni ada lah 2 kali . Dari Bangkok ke Kl dan Langkawi ke KL. Panik sungguh. Member me terus teringat  kat anak dia yg 6 org kat rumah.
adaraish Post at 21-2-2010 17:30

a ah, time gegar tu, mcm2 dok teringat kan...

Waktu travel tu you tengah selsema ker? Kalau tengah selsema memang rasa teruk sangat kerana ruang udara kat hidung tersumbat, telinga la jadi mangsa dalam proses mengimbangkan tekanan udara .

A ...
kelana36 Post at 22-1-2009 14:16

first time..tak igt bila...kena senario mcm ni...masa tu kecik lagi..belasan tahun....panik telinga sakit sgt...lps tu datang la pramugara...dia ajar seperti yg kelana36 buat...

dah besar2 ni...ada gak tau beberapa cara lain...iaitu...telan air liur byk2 kali...atau makan gula2....or kunyah chewing gum...atau..buat2 reaksi mengantuk..kira nganga mulut luas2 beberapa kali....

kadang2...cara tutup idung + mulut dan hembus utk keluarkan udara tu..tak jalan dan berkesan gak...

for me, the most effective way nk ilangkan tekanan tu, makan gula2 @ chewing gum plg berkesan..

hehe...
tp dulu pernah naik AA drpd KUL gi HKG (HongKong)
flight selesa gile, pehhh..
dah aaaa time tu 1st time travel alone international...
macam terpikir plak, AA ni flight jauh2 je ke yg best2...

naik MAS drpd KUL gi Jakarta..
bapak tak selesa..
masa tu makan sedap..
tp sakit telinga tahap gaban...
haha...
asyik tgk jam je bila ni nak sampai...