CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11627|Reply: 58

masalah jiranku yang janda & anak2 nya

actually,aku ade jiran sebelah umah aku..die nih janda,baru jek kematian laki die 2-3 bln lps sbb kanser perut..
the thing is,die ade 3 org anak...2 pompuan,sorg laki..yg pompuan tu,xpe le..tp yg laki nih perangai masya Allah..mcm SETAN..nk tau,punye la aku geram ngan bdk nih,bole die ckp BABI tetibe bile terserempak ngan aku...geram giler..umor br 7 taun,sepatutnye dh skolah,tp pelik mak die tak nk skolah kan die..
one more thing is that..mase tuh mak aku tgh bukak tingkap..tup2 nmpk muke die dpn tingkap..sound mak aku BUTOH...eisshhhh..geram giler..
yg bestnye,perangai die yg plg aku 'suke', die nih suke sgt meludah kain jemuran org...ade skali tu,die ludah suar akak aku..mane la tak hangin..
satu lg...akak aku nih ngajar bdk ngaji kat umah...msalahnye..bdk ni suke gile meludah selipar bdk2 yg dtg ngaji kat situ...
dh jdk cam2,kitorg ckp kat mak die...mak die tak trime plak..die kate kitorg suke buli anak die..
tu yg geram tuh...
aku ni bkn ape...sian die tu anak yatim..takleh sembarangan nk marah...krg kate kite nih nyeksa anak yatim plak..ape lg nk pukul kan..
tp kalo dh perangai menyakitkan hati camtu...aiseymen..istighfar je la aku byk2
kalo korg..ape korg buat?

Rate

1

pening gak yee.. kuang asam sungguh...

perangai die ni mmg cenggini ke or sejak kematian bape?

aku pon kndkng bengkek gak ngn budak2 kecik yg kuang ajo..
nk marah lebey2 kang,org ckp ape lak..

tp dlm prob ko ni..cm dh melampau je bdk ni..
mak die lak xleh terime...
ape lg..ko ajar la sket bdk tu..
bg die takot sket kt ko..
ko buat mcm dlm citer BULI BALIK...
ha...pdn muke..

Rate

1

hmm camni la... bdk2 yg baru kematian org yg dia sayang terutama parents mmg akan mengalami trauma dan akan bertindak camtu...insyaallah perangai dia tu temporary jek...aku ckp berdasarkan facts..dulu masa arwah ayah aku baru meninggal adik2 lelaki aku buat perangai gak.. siyan mak aku...hari2 mesti dia nangis...dgn rindu kat arwah bapak aku satu hal...dgn perangai adik2 aku lagi satu hal...tp 7 thn dah berlalu and alhamdulillah seme dah kembali normal... so pasal bdk tu maapkan la dia... nanti lelama dia ok la tu..takde apenye..insyaallah....

Rate

1

Reply #3 miszcincan's post

tak tau la kot..sbb die tuh anti-social sket..
then arwah bapak die ade mental problem...slalu gak dgr bdk ni kene marah ngan parent die...
tu la..aku rase sbb mslh parent kot..tu yg die jdk camni...mslh didikan

Reply #4 alamanda_girl's post

ermm...tul jgk tu..aku dh byk kali ajak die g semayang..hopefully die satu ari nnt jdk baek laa...
susah aaa...mak die pon suke backing perangai burok anak die

Follow Us
kl ko tangkap budak tuh time dia meludah selipar mebudak tuh.. amacam.. pastu ko pass kat mak dia.....

kl laa ader CSI kat mesia nieh.. leh amik ujikaji air liur dia.. pastu buat test DNA...uuhuhukksss

Reply #7 True-X's post

mak die mayb bkn x caye kot...
just mcm xleh terime anak kne marah...

xyah amek bukti..
aku syorkan ko aja je bdk cmtu...
try la...try la..
:pmuka: :pmuka:

dia sedih lagi pasal bapak dia dah takde kut? hish klu aku dah lama aku cubit budak tu :@

Originally posted by forfavor at 19-3-2007 20:32
actually,aku ade jiran sebelah umah aku..die nih janda,baru jek kematian laki die 2-3 bln lps sbb kanser perut..
the thing is,die ade 3 org anak...2 pompuan,sorg laki..yg pompuan tu,xpe le..tp y ...
...bagaimana hubungan korang sebagai jiran??...walaupon family nie ko cakap sebagai anti social sikit...tapi...what about the children??...adakah mereka jugak terperuk saja di rumah dan tidak pernah bermain2 di perkarangan rumah??...kalau ada...pernah tak korang tegur dan sapa mereka dan try to make frens ngan budak2 nie??...

...untuk menyelesaikan masalah nie...aku rasa u can do alot tau...

...for example...ko kata kakak ko mengajar budak mengaji rite??...why not ko suruh mak atau kakak ko to approach jiran ko nie dan cakap kat dia yang kakak ko sudi untuk turut mengajar anak2 dia mengaji??...kalau dia kata dia cant afford to pay for the fees...aku rasa kalau kakak ko ajar secara percuma pon baik jugak...afterall korang pon kesian pada mereka yang yatim kan??...

...dan...from here...kakak ko bleylah sikit sebanyak ajar dan terapkan dalam diri budak2 nie adab2 dan ahlak yang baik...dan since ko pon kesian kat dorang nie...ko pon patutlah luangkan masa sikit ngan dorang...berborak2 dan bermesra ngan dorang...establishing relationship ngan dorang...jadi...bila dorang terserempak ngan ko...dorang takkan panggil ko barbie...instead...dorang akan cakap assalamualaikum forfavor!...dan kalau dorang terserempak ngan mak ko pon bukan butoh yang kluar dari mulut dorang...tapi...instead...nenek atau makcik...

...life can be very hard as a single parent...lets not make it harder for your neighbour nie...mungkin jugak hidup dia susah sebab tu dia tak mampu untuk menyekolahkan anak dia tu...kesiankan??...

...so...as a neighbour...u are considered as her closest kin also...and u can perhaps help them to get some public assistance or things like that...yang penting...anak2 dia dapat peluang untuk belajar...agar budak tu tidak hanyut...

Rate

1

kalau aku dah tension giler ngan perangai budak tu.. ko jgn layan.. ko anggap budak tu giler jer.. kalau die penat, die berhenti la wat bende bodoh tu... yg penting jgn layan..

aik...akukah janda beranak tiga tersebut?
mongkin tidakkkkkkk

tapi bila aku baca post hang baru aku perasan satu perkara

memang mulut anak aku laser sikit semenjak takde daddy dia (u all tau aku da diceraikan dengan jayanya)
contohnya dia melawan-lawan je cakap aku kalo aku tak bagi apa2 dia nak/buat
dia melawan dengan cara pukul dinding atau buat adik yg kecik sekali

aku risau gak ngan keadaan ni tapi belumla pandai mencarut ke hapa sebab environment takde macam tu
aku belum tau kalo dia sekolah esok mungkin pengaruh macam tu ada kot...so aku risau gak seposeng

adakah budak yg ada both parents tak berperangai seperti itu?adakah budak2 dari broken family je yg kuat melawan?

ke agaknya aku tak ikut petua mak aku?

mak aku kata kata jgn makan lebihan makanan anak nanti anak melawan
aku selalu habiskan nasi anak aku sebab nanti rugi

tapikan...keadaan anak aku takdela teruk sangat...ngan aku je dia wat perangai tu...contohnya bila tak dapat gi playground sebab aku letih balik keje, tak dapat mainan yg dia nak kat toys r us sebab mahal (baik beli baju aku..ahaks)...semua anak berumur 3-4 tahun macam ni ...ke anak aku je?

x jugak....kdg mmg sestengah budak mmmg nakal gila.... tp tngok cmne ibubapa layan. ada msa perlu lmbut dan ade msa sngt tegas. bg aku kna didik sejak dr bayi ....cthnya jgn t'lalu turut kan apa jua khndaknya... pilih ikut kesesuaian dan kemampuan....kna bnyk b'sabor ler..errkkk aku lum ade anak ler... tp aku cuba lyan anak sdara aku cam anak sndiri...marah bila dia buat salah...sayang ketika mereka memerlukan....dan selalu ler peluk anak tu.

aku takde garang pun ngan anak...aku buat lawak je ngan derang ..takut stress kan
tapi memang derang tak takut ngan aku pun
kalo aku tenung je..konon2 marah la...derang tenung je aku balik, pastu senyum..da tak jadik marah
kalo aku jerit sebab dia pukul adik ke apa, barula diam sekejap pastu tersengih2 balik kat aku (dahle muka kiut..cemana aku nak marah)

SIB BAIK BUDAK TU BUKAN JIRAN HAKU...KALO X MAU DAPAT PENAMPOR..

adeh....
aku lak jd bermslh msk thread nih... tensen tensen...

Reply #15 MelahJanda's post

melahhh abih seme duet ko beli baju ko jek ke wakakakakaka.. lawak arr
melah jgn selalu abehkan nasik anak2 ko tu.. nanti badan naik.. abg poren larik baru ko tau

Macam mana dia boleh ludah ke kain jemuran ko? Bukan ke ade pagar?

Tapi aku rasa ko segah lah sikit budak tu. Dia kecik lagi tak tau apa2. Budak 7 tahun bukan boleh berfikir lagi, mak dia lah salah tak reti ajar anak. Patutnya dia marahlah bila anak dia buat melampau macam tu . Ayah pulak tak de dan mak tak reti nak kawal dia.

Originally posted by forfavor at 19-3-2007 08:32 PM
the thing is,die ade 3 org anak...2 pompuan,sorg laki..yg pompuan tu,xpe le..tp y ...

melah...i'm sorry to hear abt your past marriage... well berbalik pada topic kite.. ermm mmg bebudak yg baru kehilangan parents camtula ghomannye tp tak semua.. tp pada pendapat aku kan baik la diorang perangai camtu dari diorang pendam dlm hati nanti last2 nervous breakdown plak...lagi siyan bdk tu...