CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sincewhen

mak, cium lar anak mu ini...

Originally posted by sukitena at 24-3-2007 03:39 PM
saya slalu cium mama dgn papa, and they always do the same too..pastu ada skali tu, ingat lagi, dalam klas english, cikgu cerita pasal apentah, pasal cross cultural ke apa.. pastu terselit la pla ...

aku penah nampak org cam ko nih, masa sekolah... ada satu girl tuh bapak dia dia anto ke sekolah naik ketaa, sebelum turun keta tuh dia kiss bapak dia... aku rasa cam bestnyer...  jeles tengok...

alamakk sedih pulak aku baca prob ni..

Ati pulak,selalu cium pipi mak,kiri kanan..ngan ayah pun..
cadangan Ati,kalo sincewhen nak mak cium pipi sincewhen,sincewhen gurau la skit ngan mak..cakap 'mak,nak kiss!' kerr...Ati salu gak mintak ngan mak bile terasa nak die cium pipi Ati...:bgrin: kadang2 mak tergelak-gelak,cakap kite manja la ape laa..tp dlm hati die,die terharu sbnrnya sbb mak sayang kite kan...
Mula2 tu mak pun mcm segan.Tp lama2 biasa la die

Cuba la sincewhen

Rate

1

Aku pulak tak mau dipeluk cium oleh mak or pak aku..  Bukan tak sayang.. tapi mmg aku tak berapa selesa tunjukkan kasih sayang through touching n kissing...  I feel funny, weird, malu.. ish memacam.. Dengan orang lain pun tak berapa suka peluk cium nih.. Just a cordial salam..

Antara parents aku pulak... Mak aku jer yg suka peluk cium - sejak dua menjak ni jer - bapak aku.. mau dia lari klu anak dia nak cium dia... mmg dia pun tak selesa ngan this touchy feeling things.  

Mungkin I am taking after my dad...  Tak suka body contact sangat.

SOmehow, I think ciuman parents-anak adalah sesuatu yg healthy.. one of the ways of expressing and fostering love.  Bagus diamalkan, tapi jangan ada paksaan - kalau jenis tak berapa selesa bersentuh2 cam me or my dad nih, ada cara lain tunjukkan kasih sayang.

[ Last edited by  nenekglamer at 25-3-2007 01:05 AM ]

Rate

1

erm ff pon sama..tak penah rasa dipelok cium mak..

nak gak rasa dipelok cium mak,tp tahla..

Reply #7 sincewhen's post

adeihhhhh ni yang berair mate akak nihh....

akak ngan mak pon tak lar bape dapat cium mase kecik2 tapi tu lar bila umor dah meningkat nih rajin pulak kami beciom2 pp...maklomlar bila akak dah mula jadik ibu pahsaan sensitip tu cepat na tesentuh..rase kalo tak ciom mak tu mcm esok aku tak jumpa dia lagik..(nauzubillahhh)...tapi tu lar kami dua nih pon jenis berat mulot nak mengungkap kata2 kasih sayang tapi kami SMI lar...mase ada arwah bapak akak dulu lagik lah..pon same gak..iskkk tapi akak sayang arwah bapak ngan mak akak howaaaaaaaaaaaaaaa

Rate

1

kamudo This user has been deleted
aku tak kisah...hehehe, tapi mak+ayah aku memang peluk+cium aku sebelum aku atau diorng nak gi jauh. hehe. mungkin aku dah take for granted dah benda tuh.

Follow Us

Reply #1 sincewhen's post

kekadang human contact ni la jadikan kita fragile ...
ade kalanya mak tak nak cium bukan kerana tak sayang ..
sayang should be define in different ways ... termasuk action ...

kekadang ... bila kita bukak segalanya ... kita akan kehilangan segalanya ...
not sure if u could understand with what i meant

Rate

1

Originally posted by sibel at 25-3-2007 07:13 PM
kekadang human contact ni la jadikan kita fragile ...
ade kalanya mak tak nak cium bukan kerana tak sayang ..
sayang should be define in different ways ... termasuk action ...

kekadang .. ...

tak paham....

Originally posted by hatemetoday at 25-3-2007 04:32 PM
adeihhhhh ni yang berair mate akak nihh....

akak ngan mak pon tak lar bape dapat cium mase kecik2 tapi tu lar bila umor dah meningkat nih rajin pulak kami beciom2 pp...maklomlar bila akak  ...

setuju...
bila kita dah beranak pinak mmg kita rasa lagi sayang kat mak kita..

Originally posted by ati1402 at 25-3-2007 12:45 AM
alamakk sedih pulak aku baca prob ni..

Ati pulak,selalu cium pipi mak,kiri kanan..ngan ayah pun..
cadangan Ati,kalo sincewhen nak mak cium pipi sincewhen,sincewhen gurau la skit ngan mak..cak ...

Ati..
malu ahhh ... kang dia ingat buat tebiat plak... lagipun rasa cam tak shesuaii... takpelar... biarlar aku jer cium dia... satu hari nanti pasti dia cium aku jua...

sincewhen...lu tak de sebut about your mum remarrying after your father passed away many years ago...so I guess your mom has been raising you and your siblings single handedly...kira ibu tunggal la...I'm sorry if my assumption is wrong...

if yes...maknanya your mom have gone through a really tough times either physically or emotionally...the toughest of all would be the emotion part...

emotion problem is very complex and it definitely takes tonnes of effort and years of self-pujuk keatas diri sendiri to survive... a single mom not only have to survive her emotion turmoil but also to make sure that her kids would not suffer as well...susah senang ditanggung sendiri...kesunyian ditinggal suami juga ditanggung sendiri...kerinduan dari belaian suami juga ditanggung sendiri...keperitan menghadapi pandangan serong masyarakat juga ditanggung sendiri...maka segala penanggungan emosi yang bercampur aduk itu menjadikan your mom semakin keras hatinya...tidak mahu lagi menangisi takdir...tidak mahu lagi meratapi satu kehilangan...tidak mahu lagi menitiskan airmata diatas segala penghinaan masyarakat dan tidak mahu lagi lemah di pandangan anak-anak...your mom feel that she has to be strong for her kids and herself...

so bila jiwa dah keras, perkara ciuman dan pelukan sebagai penunjuk untuk melafazkan kasih sayang dianggap akan hanya melemahkan jiwanya semula...mana boleh jiwanya lemah kerana dia perlu kuat untuk anak-anaknya...

dan seperti yang selalu difikirkan oleh setiap ibubapa...jika dapat menyediakan segala keperluan lahiriah maka dah kira sempurnalah tugas mereka...anak-anak berjaya dalam hidup itulah matlamat mereka...

kita sedia maklum yang kedua ibubapa tak pernah mengharapkan balasan...mereka tidak memerlukan ucapan terima kasih, mereka tidak meminta jasanya dibalas...yang mereka mahu hanyalah perhatian dari anak-anak apabila tulang empat kerat tidak kuat lagi, mata tidak terang lagi, dan percakapan tidak jelas lagi...disinilah ibubapa kebanyakkannya shilap kerana untuk mendapatkan perhatian ini, emosi anak-anak semasa kecillah yang perlu dititikberatkan seimbang dengan didikan untuk menjadi manusia berjaya....

bukan ibu tidak sayang...bukan ibu tidak mencium..bukan ibu tidak mahu membelai...semuanya ibu sentiasa lakukan...hanya anak-anak yang tidak menyedarinya...anak-anak lihat ibu sentiasa sibuk bekerja...bila anak2 terjaga dari tidur, ibu telah ke tempat kerja...bila anak2 melelapkan mata ibu masih lagi ditempat kerja....tetapi taukah anak2 yang ciuman dan belaian ibulah yang memula ibu lakukan sesampainya ibu dirumah..menjenguk kebilik anak2...suatu kebanggan timbul...satu kegembiraan meresap dijiwa ibu kerana anak2nya dapat tidur lena...

dan sekarang anak2 sudah membesar...sudah meminta berpindah rumah agar mudah ketempat kerja kononnya...maka tinggallah ibu sendiri...melayan kesunyian diri...tidak dapat lagi mencuri-curi mencium mu dan tidak dapat lagi membelai dan mengusap rambutmu....

Rate

1

dulu famili akupun tak biasa peluk cium ni semua..tp sekarang aku dah berjaya sesikit membudayakannya

mgkn zaman dolu2 benda ni tak biasa kat orang kampong cam aku kot. mak bapak sibuk fikir camana nak bg makan kat anak yg ramai berderet .bapak aku dah la garang...kami 10 beradik...gaduh2 tu biasa la

aku start teringin cium2 mak ni ms dok hostel...masa tu zaman 80an..

masa kat hostel tu aku ada kawan ngan anak org arqam..bl nak balik aku ternampak mak bapak..kakak2 dia salam, peluk cium dia..aku betul2 rasa tersentap..terharu..sebak..sampai menangis !! aku betul2 rasa kosong dan sepi walaupun kami 10 beradik!!

so masa balik kpg ms cuti raya aku dah set dah nak salam ngan cium mak aku....masa tu la bermulanya..masa aku cium mak aku tu aku nampak dia sebak sesangat sampai nak nangis. masa tu akupun nak nangis sama..masa peluk tu aku dapat rasakan mak aku peluk aku lagi kuat dari aku peluk dia.....

rasa segan tu semakin hilang bila abang aku kawen ngan pompuan yg bertudung labuh....aku selalu nampak dia cium mak aku bl salam..aku rasa malu sesangat sbb kitorang anak sendiripun tak cium mak sendiri...

pastu lama kelamaan aku dah perasan ada adik ngan kakak aku yg dah peluk cium mak aku dah. kekadang aku pun cium kakak aku..abang2 aku aku tak nampak lagi kecuali masa mak aku pg mekah

sekarang aku dah kawin...kekadang aku segan gak nak cium mak mertua aku tp rasanya tak lama lagi ok la kot..

Rate

1

Reply #21 sincewhen's post

aku pegi skolah pun ada gak ingat dulu2 waktu papa antar, cium dia..tapi pastu aku masuk sekolah asrama. pastu time haritu kat airport org sesak2, aku buat aa perkara sama2 cium mama papa,adik badik.. rupenye my frens pun nampak.. sume cam dah trbiasa. nnt kalo jarang buat kang kalo nak brpisah ke nak kawin ke br stat cium mak ayah pelik lak ek ek..

Mak aku start peluk cium aku lepas dia nampak mak kawan aku peluk n cium aku depan mata dia sendiri... siap aku lapkan lagi lipstik aku yg bertepek kt pipi mak cik tu.. Mungkin masa tu mak aku terasa something.. dia sebagai mak tak de pulak nak peluk cium anak sendiri... so, lepas tu dia terus mula peluk cium anak2 dia..

Tapi aku nih.. erm... sebenarnya tak kisah..  aku tetap tau mak n pak aku sayangkan anak2 dia...

ayah aku garang dulu,jgn harap a nak kena cium,kena rotan ada a..tp bila dia semakin tua,dia dah x garang lagi..
aku mmg syg ayah aku,tp aku x pandai tunjuk..aku start cium ayah aku masa aku tgk anak2 nenek aku menangis masa cium nenek aku sebelum nenek aku dikapankan..dlm hati aku,aku xnak cium ayah aku bila dia dah xde..
sekarang dah biasa dah..sampai abang ipar aku pon cium pipi ayah aku,mak aku..masa mula2 mak aku segan2 jer,coz kitaorg nie xde adik beradik lelaki..

akak sedih bace topic nie...

trus akak tingat psl kisah sorg sahabat nabi yg menjage 2 eko binatang (x sure anjing ke babi ke keldai) mcm mak bapak die sndiri...die bg mkn, die mandikan, die tidurkan binatang..(to be continued)

aku pun senasib kut dgn sincewhen.Tapi betul cakap cantthinkofany tu.
Mak aku pun tak minat kiss anak dia sbb dia dah jadi ibu tunggal dari adik aku
bongsu  dalam perut lagi.
Adik aku pun dah 25 skrg.
Aku ngan adik aku selalu jerk usik mak aku 'tak romantik' coz kalau kitorang peluk
or kiss dier,dier mesti berdiri keras jerk tapi dia punya senyum,bahgia aku tengok.
Anyway aku suker jerk mak aku tak kiss aku.sbb rasa cam mahal betul kiss mak
aku tu.

aku lg sedih baca citer ni sumer... huhuhuhu...

aku pun nak cite gak..
dulu2 memang mak pak aku tak de cium2 aku..
salam2 and peluk2 masa time pagi raya jer...
but now sejak dah ada anak ni, asal aku balik rumah mak pak aku, mesti aku cium diorg..
walhal rumah mak pak aku bukannyer jauh sangat pun...boleh kalu nk jumpa tiap2 hari..
but then again itulah caranya aku tunjuk kat diorg yg aku sayang sangat kat diorg...
and now amalan peluk cium ni bukan takat kat mak pak aku, kat mak pak mertua aku pun aku buat menda yag sama..
mak mertua aku tu kalu aku nak balik, beria2 peluk cium aku....ngalahkan anak2 dia sendiri...hehehehe.....

Rate

1

Tom_Jones This user has been deleted
family aku pun tak der kiss kiss ni ... setakat salam dan cium tangan jer.
kecik-kecik masa baby dulu mungkin selalu kot kena kiss, masa besar tak pernah pon ... tapi masa aku atas pelamin tengah bersanding, mak aku masa renjis-renjis tu dia kiss aku ... heheheh, sampai sekarang kalau balik kampung baru ada kiss.