CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sincewhen

mak, cium lar anak mu ini...

sebelum aku kuar rumah, mmg cium tangan mak. cium pipi mak dulu baru leh kuar.. klu tak nanti mak aku marah bapak aku pon samer..

aku pulak, selalu kene cium...

ngan mak aku, ok lagi la.. ni ngan makcik2 aku pon, sampai sekarang kene ciom lagi...

hahahahaha...

kadang2 segan gak... dah la dewasa skang ni, laki pulak lagi... kadang2 kat tempat open kalau nak berpisah atau balik ke, mesti kene ciom... 3 kali sorang lak tu.. kadang2 jer sekali...

ada la 2-3 makcik aku yang suka ciom anak2 sedara diorang ni... kadang2 kat pasaraya sblom nak berpisah pon kene... aiseh... segan gak kadang2...

tapi skang dah jadik biasa dah...

ermmm aku lu pun camni...segan arr nak buat...aku start buat mase form 3...nak pmr.ada sorg cikgu cite...die mase kecik tak sker cium2 family ni..katenye budaya ong puteh...tp lepas mak ayh die meninggal...adik beradik sume buat hal sendiri...die terasa cam takde sape2...bile tgk org lain ade mak leh cium2..manje2..die rase menyesal. sejak tu...aku mulakan ngan salam mak ngan abah bile nak kuar...g sekolah.lepas tu dah bese aku start cium pipi lak.mule2 aku tgk mak aku pun cam tak selesa...tapi dah lame2 die ok. b4 buat sume tu dulu....kalau aku ade selisih faham ngan mak mesti lame baru nak ok...due2 degil heheh taknak ngalah.tp sejak tu gaduh camane pun esok pg nak g sekolah kene salam gak..terus ok..

ermm sekarg ni aku ade mak je...abah dah takde.bile salam, cium mak aku teringat kat abah..aku rindu nak salam...peluk abah cam dulu...

***ermm aku rase ko kene cakapla kat mak ko...mungkin die tak perasan kot...die ingat ko selesa camtu je.cakap sambil buat lawak ke...good luck

Reply #62 nu_Ouija_Board's post

makcik2 mmg macam tu ...
aku ingat time aku kecik je cam tu ..
dah besar pun kene cium gak .. tensen ...
malu sehh ...

erm.. sumer citer psl cium mak yerk....
haku gak x dpt nk cium...
haku nk cium siapa yerk...

Originally posted by afja at 10-4-2007 09:29 AM
erm.. sumer citer psl cium mak yerk....
haku gak x dpt nk cium...
haku nk cium siapa yerk...

cium gua nak tak?????.....

Follow Us

Reply #51 sincewhen's post

okay la tu...let bygone be bygone....look into the future by using the past as guidline...

gua suka lagu tu tapi bila gua try, tergeliat gak lah lidah ni....mana leh lawan lidah makan ikan mentah ngan lidah makan belacan...

Haku kalo salam ngan mak haku mesti cium pipi n dahi mak haku..tapi mak haku takde wat camtu pun..    kali terakhir mak wat camtu maser nak antar haku naik bas nak balik kolej..skang harap hubby haku ciumla.. sib baik haku dah tawin..kalo tak mesti rindu ciuman nyer la..

Reply #66 cantthinkofany's post

lu lelaki ke pompuan....
kalu lu lelaki....wa nk la french kiss ngan lu...
tp kalu lu pompuan...wa allergic lesbo...

Originally posted by afja at 10-4-2007 12:30 PM
lu lelaki ke pompuan....
kalu lu lelaki....wa nk la french kiss ngan lu...
tp kalu lu pompuan...wa allergic lesbo...

walauwehhhh!!!...lu macam apek di gitu-gitu diera........very fffffffrrrrrrrrencchhhhhhh today......

Reply #70 cantthinkofany's post

adeh makin sakit perut wa time gelak nih...

miss_wid This user has been deleted
Originally posted by sincewhen at 24-3-2007 01:00 AM
tadi masa tengok diari..noni kata mak dia first time cium dia masa dia nak berangkat ke AF, sebelum nih tak penah, memasing buah hal sendiri, dan mak dia divorce ngan bapak dia...

aku sebak s ...

Reply #1 sincewhen's post

dik....jangan la dah beso2 gini nak mintak cium dari mak....patutnya dah sampai masa u cium dia puas2....dia dah puas cium u dari u lahir sampai berakal beso panjang manusia!!.....

jangan ridiculous ye....aku pun x penah kena cium...mmg manjang je aku yang cium dia...as long kiri kanan pipi dia aku dapat cium dah kira rahmat hidup dah..

oooppss...tapi dengan bapak mmg lah x pernah dia cium aku....cuma sekali masa aku nak fly g Australia ada keje kat sana...emm...cukupla tu rasanya....

aku pun seorang mak jugak.................... meh sini mari aku cium ngko...

i liked this topic... teringat masa mula2 start kiss mak i...

actually dlm keluarga i ni... mak i jenis tak reti nak express 'kasih sayang' dia melalui perbuatan la.. apalagi bila kitaorg dah besar panjang ni..  tp sumenya dah berubah.. kalau dulu i cuma biasa cium tangan aje.. tp sejak mak dah melepasi umur 60an ni, adik beradik mak selalu datang turun jumpa mak(dr s'pore)  siap berpeluk cium la dorang adik beradik, bila sampai dan balik siap gelak tawa lagi... pastu kalau i salam ngan dorang pun siapla i pun kena 'grip' dgn kuatnya.. then cium pipi i kiri kanan... mengalahkan mak i...hehe... so i pun terfikirla kalau kat makchik i buat cam tu napa kat mak sendiri u tak buat kan?  padahal i pun biasa buat gitu ngan member2 rapat... so sejak tu kalau i balik umah mak, i mesti salam dulu cium tangan pastu laga2 pipi 3x ikut stail usrah dulu.. mula2 mak i terkejut gakla.. tapi skang ni dia pulak cium pipi i balik ... hehe so hubungan i kini lebih rapat berbanding waktu dulu.... skang ni adik i yang bongsu pun ikut stail yang sama... the rest bros & sis  setakat cium tangan je la...

Reply #1 sincewhen's post

akupun sedih. ah! masa seakan-akan berhenti seketika

Reply #76 azam2066's post

honey pun sad....

aku segan nak ciom pipi mak
tapi aku tak segan nak peluk mak,pi pasar pun  jln ngendeng2 sampai mak tolak2 aku sbb susah dia nak berjalan muahahhahah

sampai sikalang... kenkadang kalo aku tak letih... aku tido letak kepala kat perut mak

maka aku nak istiharkan yg aku tak kesah mak tak ciom aku sbb aku rasa lebih puas dpt peluk and jln ngendeng2 ngan mak.. di mana jua... tak kira tempat atau masa.. kat pasar malam.. kat umah mak mentua... kat sepital.. sume okey mueheheheh

mak aku selalu cium aku hehehe..
tapi paling-paling aku ingat sekali masa aku sakit nak bersalin.. dia baca doa kat telinga aku.. pahtu cium.. gosok semua... masa tu tak leh nak g labour room lagi ramai org... masa tue rasa sakit pun kurang.. rasa sangat di sayangi.. hukhukhuk sayang mak

aku p0n same..tak penah pun mak cium pipi..cuma kalau aku baring kat riba dia, dia msti main anak rambut aku..ayah aku lak 1st dia cium masa aku k0nv0 tahun lepas..sedih jugak bl tgk kawan2 aku..mak diorg akan peluk n cium di0rg..ms dulu aku tak kisah sgt..tapi makin meningkat dewasa ni, makin sensitif lak aku hal2 gini..