CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4012|Reply: 3

Homeless\\Houseless\\Nomadic Culture

Mr.Forensics This user has been deleted
hi all..
aku tatau whether topic ni masuk under culture ke tak...

aku biasa baca dalam buku2 citer omputih,ada sesetengah diorang ni mmg homeless/houseless,diorang ni suka nomadic,means hidup tak kekal di suatu tempat,asyik pindah randah je..

so ada dua kategori:
\\houselessness--memang golongan takde rumah,disebabkan kemiskinan,bencana...n such.
\\homelessness--ada umah tapi memilih untuk tidak tinggal dirumah...suka tidur merata riti,tak tetap.

dan menurut byk lagi pembacaan,certain of them mmg nak elakkan dari memiliki ID(macam IC kat malaysia),no cellphone,no contact number,no pager,no mailbox...mereka ni seolah2 tak wujud dalam komuniti...diorang sendiri pilih camni..

sesetengah mereka ni dah ada simpan duit,ada pulak yang houseless/homeless tapi ada keje parttime...

so,aku nak tanya la...
agak-agak kalau seseorang tu memilih untuk jadi homeless/houseless kat malaysia dalam waktu dan zaman sekarang ni,can or cannot?katakan,,aku nak homeless,siang aku keje parttime kat somewhere places yg tak perlu identification diri..malam aku nak tido je kat mana2 samada tempat tu legal atau tak legal..leh jadi ke wujud budaya camni kat malaysia ya...

thanks...nak dengar pendapat korang...

Rate

1

freedom..... tau tak? kat UK dia orang takde IC..... kerajaan nak laksanakan tapi rakyat bantah......
pastu kat america nak pula cip implan kat tangan dan kesan melalui statelit.....
setiap pergerakan dierhatikan......
di zaman sekarang... pernahkah kamu kemluar rumah tanpa HP dan jam tangan can cuma duit je? cubalah... pergi kl dengan lrt dan bukan kereta..... tinggal jam tangan dan hp kat rumah.. cuba hayati kebebasan yang tak di rasai..... dan baru tu lah boleh betul betul rasai kebebasan dan masa......

Rate

1

salam n good day

Yg I tahu ttg homeless...

Its okay aper kalo hidup homeless ni...  mcm org sufi ada masanyer dorang homeless.  Homeless bukan bermaksud tiada ilmu atau harta, cuma menikmati kehidupan dlm bentuk asas...

I ada baca seorg homeless ni jadi jutawan setelah harta intelek beliau, satu rekaan lampu jalan telah di-komersialkan ke seluruh Amerika.  Masa beliau tidur tepi jln dpt idea bernas utk merekabentuk...

Then, Nomadic ni mcm zaman hippies la ek...

Era sekarang yg byk berbeza dgn era zaman dulu, kes jual anggota, perkosa, susah gak nak membudayakan cara homeless ni.  Kalo kat Malaysia ni boleh kot hidup homeless tapi kena pandai sesuaikan n jaga diri.. boleh bekerja.. jaga kebersihan.. berada di tempat yg selamat..

IMHO

Manusia2 hamba teknologi je yg tak boleh terima budaya homeless ni... then, masyarakat sekarang ni semankin malas dan mengharapkan any gadget dlm kehidupan...

Alaaa.. kalo duduk kat penjara pun lebih kurang situasi homeless gak...boleh je dorang hidup

At one time....lepas sekolah dulu ada gak la I terfikir nak hidup dgn cara yg asas... freedom of life.  Tapi rezeki mcm menjadi je...

rtmp://cp98363.edgefcs.net:443/ondemand?ovpfv=1.1/mp4:media/2011/11/27/60_hardtimes_1127_496.m4v

come and see it..so sad....