CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: audioslavefan

Hati2 Bila Menziarahi Orang Meninggal

mada dulu2  anak buah teman ni age 20, lepas bapa saudara dia meninggal entah mcm mana dia pulak yg sakit2 sampai jadi kurus, lepas tu kenalah pulihkan semangatnya barulah elok semula badan pon dah gemuk. entahlah tak faham teman leh terjadi mcm tu pulak.

BeruangKutub This user has been deleted
meremang la gak bulu roma aku baca kisah ni....

aku pun dgr dr org2 tua ckp.. kalau balik lps ziarah org meninggal kena mandi..
kalau ada anak2 kecik depa akan sapu kapur kt telinga..

wallahualam

jiran aku kematian anak lelaki (satu2 nya anak lelaki dia lah) sbb accident, balik dari sureheboh kat bukit jalil, accident tu pukul 2 pagi. Lepas kebumi tuh kakak tu mcm lain tapi keluarga dia tak syak apa2 sbb yelah kan lepas kematian anak mustilah murong. Kakak tu pulak asyik nak pergi kubur anak dia, pagi ker petang ker dia tak peduli.Tiap2 hari mcm tu, asyik ingat jer kat arwah anak dia.
banyak tempat berubat, banyak (tak semua lah) yg kata kena badi mayat sbb kakak tu peluk cium mayat masa lepas mayat dimandikan. Alhamdulillah skrg dah ok. Wallahualam

aturcara This user has been deleted
teruk jugak badi mayat ek...hmm....tula kita kalau dengar org meninggal..kita tak berapa sangat nak pergi kecuali kalau sedara mara..bukan apa..kita ade anak2 kecik jadi susahla kalau ade apa2 jadi..pulak tu kita ni lemah semangat...

tuh bagik orang yang kurang semangat jer......selama aku mengurus hal hal jenazah nih,tak pernah plak aku kene macam nih...even adik sedara aku yang baru berumur 5 tahun tuh pun selalu gak pigi ziarah jenazah..tak kene badi pun....

Follow Us
memang aku kalaau balik ziarah mayat mmg mask pesan suh mandi gak
aku dgr kalau badi myt tue kuat, tue yang bleh jadik orag yang terkena tue
itu jerlha yg tau pon
saper ader cter share2lah kat cnie

yang penting kite kena waspada. memang ajal maut di tangan tuhan, dan takde kaitan dgn hidup atau yang mati, tapi benda ni memang ada and this is one of the unexplained things somewhat mystical that we need to be aware of. Kena selalu percaya yang ader makhluk lain selain kita..mungkin bukan badi org yang meninggal tu, tapi mungkin syaitan dan jin..

we dont need to be paranoid just beware, tapi jangan pulak sampai tak percaya langsung coz things happened and we should always respect watever and every single thing..

jgn celupar, jgn jln tak tentu arah, tgk apa yang kite langkah and mcm2 lagilah..bottom line berhati2 aje la.

Selalunya masa ada kematian, macam satu pesta pulak untuk setan & jin. Ni kira peluang untuk cari jalan nak tambah kesesatan kepada org yg hidup. Masa ni jugak mana2 setan yg ada kat situ akan ikut setengah2 org yg dia nak ganggu.

Gangguan ni selalu kena pada mereka yg dikategorikan sebagai lemah 'semangat', org2 sakit & anak2 kecik. Eloknya, kalu balik dari melawat org mati, berhenti dulu kat satu tempat for around 10-15 minutes, baca ayat2 suci, baru masuk rumah. ni pun elok apply kalu balik dari musafir.

Qarin pun satu hal jgk tapi qarin ni dia gangu kot lain. Badi ni macam 'buddy' pulak.

takde bende badi badi nih...nih semua dari orang tuh jerr.....takde kene mngene dengan yang idup atau yang mati..(macam iklan tv plak..)

Reply #31 GRINDSAKHTANIC's post

Betul, term badi ni org create kononnya pembawaan dari mayat, padahal sebahagian dari tipudaya setan.

bukan takat tipu daya setan...."setan-setan" yang dok menyibuk main catur la main gitar la kat hari jenazah tuh pun sebar fitnah jugak....

jangan ingat perkara begini mengarut....

bagi org yg kata perkara begini mengarut, kalau tak percaya test dekat anak sendiri - kalau ada anaklah. atau pun dkt adik ke anak buah ke.... cari dlm lingkungan umur sebulan ke 2-3 tahun ke.... lepas tu kalau meninggal, pergilah melawat & balik rumah tegur budak tu atau main2 lah skit ngan budak tu.... nak tau apa jadik tunggu jelahhhh yeeee.....

perkara ghaib begini, memanglah kalau diikut fikiran, memang mustahil, tapi kalau dah terkena dgn batang hidung sendiri... rasakanlah sendiri.... usmy cabar org itu.... buat, buat, buatlah.......

setuju sangat ...jgn nak pertikai org..yg tak kena,mmg tak rasa..badi2 ni ujud,,

Tak taulah samada korang nak percaya atau tak..

Masa arwah mak aku meninggal, masa nak dikebumikan, makcik aku offer jaga anak aku kat umah, masa tu anak bongsu aku ni umur br 2 tahun. Makcik aku ckp biarlah dia jaga anak aku ni, lgpun kalau bwk anak aku kang takut anak aku ngantuk nak tidur ke hapa, susah aku nanti..

Pelik gak aku sebab masa abah aku meninggal aku bwk sekali anak aku tu, masa tu dia baby lg..takpelah, dh ada org nak tolong jaga apa salahnya kan.. Masa sepanjang uruskan jenazah mak takde hapa yg pelik pun. Bila sampai je umah aku masuk je pintu umah terus anak pompuan aku peluk aku, dia pulak mmg tak pernah berenggang ngan aku so terus nak berkepit minta dukung la..dekat 1/2 jam camtu aku still belum basuh kaki, dgn baju yg sama kebumikan mak, cuma basuh tangan je & kain yg buat alas mandi mak pun aku tak basuh lg letak je dlm bilik air. Bila dh jumpa anak jd leka, br tingat aku nak mandikan anak kau..

Haa...ni nak cerita ni..

Masa aku dh mandikan anak aku & nak keringkan bdn dia (mandikan di dalam bilik air yg ada kain basahan jenazah blm basuh) bila dia nak keluar pintu toilet tiba2 anak aku menjerit kuat gila & terus tutup mata dia , anak aku jenis kalau dia takut sangat dia tutup mata langsung tak bukak2 sampai berjam2 la..tak kiralah takut dgn org ke hapa..

Menjerit takut satu hal, dia peluk aku terus taknak lepas, so aku dah suspect mesti nampak something ni..bila dekat 1/2 jam camtu aku pulak yg rimas, yelah peluk aku manjang sampai aku nak mandi & ke toilet pun susah..aku pujuk dia  soh bukak mata bukannya ada apa apa, dia baru celik mata sikit terus dia pejam balik & menjerit2 tunjuk kat area bilik tmpt mak aku dok dulu..2 - 3 kali la dia nak celik mata, terjerit, tutup balik mata dia..

Bygkan, dari pukul 12.30 tghari sampailah ke kenduri tahlil kol 9.00 malam anak aku camtu..tangan peluk aku, muka sembam kat leher mata tutup rapat..lepas habis kenduri aku ambil sikit air yasin aku sapukan ke muka anak aku terus dia dalam pejam mata terus tertidur. Esok pagi baru ok..

Ohh..sepanjang anak aku pejam mata, ada 2 - 3 kali macam ada lintasan bau wangi lembut terbau..bukan aku sorang tp 3 - 4 org yg terbau..

pas tu? selanjut nya?

Reply #20 GRINDSAKHTANIC's post

ko ni tak baik taw ckp besau..

Reply #38 audioslavefan's post

DIA KIJA GALI KUBUR LA...

Reply #39 razhar's post

yaka??? tapi yelakan.. takot la bila kita ckp beso.. nanti terjadi kt kita pulak