CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: audioslavefan

Hati2 Bila Menziarahi Orang Meninggal

Originally posted by Syndora at 5-4-2007 01:37 PM

PULANGKANNN!!!!!!!!
...

hehehe.. ko kena buat ropa ala2 maya karin syin

Originally posted by Ser3ndIpIty at 6-4-2007 04:09 PM

hehehe.. ko kena buat ropa ala2 maya karin syin

dah tuh...ko kena ungkapkan ayat tuh sambil mata engko terbeliak...

oh
tapi yg aku heran...sape yg reka2 cerita sal badi ni?
aku pon x percaya gak benda2 ni
lagik satu
ramai sangat percaya kalau ada org jahat giler2 yg mati,
tanah n langit xnak terima, pastu jadilah diorang antu
walhal, org yg dah mati sume akan masuk alam barzakh...

Originally posted by Robab at 6-4-2007 06:39 PM
oh
tapi yg aku heran...sape yg reka2 cerita sal badi ni?
aku pon x percaya gak benda2 ni
lagik satu
ramai sangat percaya kalau ada org jahat giler2 yg mati,
tanah n langit xnak terima, pastu ...

ada...tanah tanak terima mereka...tuh bagik orang yang menderkahaka kepada ibu bapanya dan murtad.....dah banyak kes kat kampung ak berlaku macam nih.....diorang tak jadik hantu,tapi mayat tuh akan busuk dengan aibnya....

aku x berapa pham
ade ckp kne sggh tmpt lain dulu lepas blk dr ziarah
tp ade ckp jgn sggh..pulang je rmh terus..x leh pki due2 kotnye kn..

Reply #65 smy1's post

Rasanya saya punca salah satu yg diatas tu kot. Maksud singgah tempat lain ni tak semestinya kena pegi tempat lain sebelum masuk rumah. Kalu duduk kat halaman rumah pun dah dikira tempat lain sebelum rumah. Cuma jangan masuk terus.

Sambil tunggu kat luar dlm 5-10 minit, baca ayat2 Quran supaya setan2 yg ikut kita tak dapat mengganggu. Sebab tempat kematian ni menjadi pesta setan.

Bila nak masuk rumah, beri salam dan baca 'Assalaamualaina wa'ala iba diLlah hissolihin' (macam dlm tahiyat).

Follow Us
aku amalkan bila balik melawat kawan atau saudara meninggal, basuh kaki kat luar rumah sambil selawat ke atas nabi dan doakan kesejahteraan arwah..alhamdulillah setakat ni tak ada apa-apa..

arwah atuk pernah citer  , masa ziarah org mati - jangan intai bawah rumah tempat mandi mayat...org kampung dedulu , kalau mandi mayat bukan zaman skang ..setiap rumah mesti ada lantai yang mcm berpagar tu - khas utk mandi mayat dan tpt org bersalin mandikan anak diorang...

dikatakan , kalau diintai bawah rumah tu , ada hantu yang sedang mandi bawah jirusan air mandian mayat...

wallahualam.

jangan pandang belakang.........

warghhhh..kah..kah....

iblis x suka kita ziarah jenazah, especially kalau kita mendoakan jenazah. kita cuma boleh takut kat Allah. memende lain tu makhluk Allah gak.

rasanya x salah kalau beringat kan...cuma baca beberapa potong ayat2 dari Quran....

kesian jenazah orang mati dikatakan berbadi la apa la..
orang yang dah ninggal tu rohnye dah terpisah dari jasadnye.. so either roh atau jasad yang tinggal tu takkan bring any harm to manusia2 yang menziarah jenazah..
aku banyak kali lawat jenazah saudara mara yang meninggal.. terbaru nenek aku ninggal.. they look so peaceful macam tengah tido je.. tak menyeramkan langsung..
duk sibuk percaya ngan badi2 ni sampai takut nak melawat jenazah tu tak patut le.. patutnye duk depan jenazah tu bacakan le surah yassin or surah2 yang dihafal.. itu lagi afdhal dari duk takutkan badi orang mati..

Originally posted by salimrock at 9-4-2007 11:04 AM

warghhhh..kah..kah....

kalau ko pandang blakang jugak..silap silap....ko nampak salleh yaakob dengan isma alif keluar dari semak sambil menyanyi,"minah senget oii....minah senget oii...."

citer ni x de la brkaitan dgn badi cuma nak kongsi pengalaman je. tahun lepas arwah nenek meninggal, brgegas aku sefamili balik nak mnziarah, tiba rumah atok kul 3 pg, risau gak nak jengah arwah, tp apalah nak di takutkan, bila aku buka kain batik yg menutupi mukanya, ya Allah...arwah nenek tersenyum dan bersih mukanya...aku mcm terkedu seketika, siap tanya abah yg duduk kat sebelah, " mcmana nenek boleh trsenyum? " lps tu aku terus baca surah yassin hingga habis. esoknya pakcik yg bertungkus lumus mnjaga sepnjg nenek sakit brcerita apa ayat2 yg sering diajar utk nenek amalkan utk keampunan Allah dan lain2 khasiat ayat Al Quran, masyaallah! pakcik bukan saja menjaga malah seolah2 mmbimbing bgaimana utk ke alam barzah supaya ianya mnjadi tempat yg indah. dari senyuman arwah nenek pun sudah jelas..

BeruangKutub This user has been deleted
kalau dlm ati dok percaya sgt2 psl badi ni...tu la jadinyer...kan ker menda2 negetif & kerisauan melampau yg kiter fikir tu semacam doa, tu psl jadi....

aturcara This user has been deleted
sebenarnya bukan apa...bila ade kematian, ade lah negatif energy di sekeliling...sebab masa tu suasanaye murung, ramai yang menangis , jadi masa tu benda2 macam ni sukala nak kaco...sebab masa tu kita bukan dalam keadaan "sihat" , maksudnya semangat kita lemah sebab tu benda2 alah ni lagi suka...

yang kita perasan lepas mak kita meninggal, dalam beberapa hari berturut2 selepas itu..memang ade rama2 besar yang sangat cantik melekat kat tepi tandas...dia macam tak nak pergi...memang ade beberapa ekor la masa tu...

aku tak tau ler samaada citer nih, bersangkut paut dgn badi mayat..
ms aku sekolah dulu, aku ni konon2 ketua pengawas... so, time PJ tu, aku tak lah bersenam, tp duk borak dgn cikgu2, tepi padang.. skali tu, ada sorang cikgu tu ckp kat aku, kat surau skrg ni ada sorang budak perempuan (form4) aku ms tu form5..
budak tu tgh sakit.. so kenkawan dia duk baca quran dlm surau tu.. cikgu tu citer, budak tu duk kat kwsn kampung, pastu dia kuar nak pegi sekolah pagi2 dlm kul 6.30 dah kayuh basikal dan lalu dkt dgn kubur.ntah mcm mana, adalah satu kubur tu, baru gak lah org tu meninggal, perempuan yg bersalin anak sulung.. pompuan tu dan anak dia meninggal, tp org duk letak mayat tu asing2..
pastu mulanya, xada apalah, then, budak tu pindah umah kat tempat lain..so, bende tu cam mengamuk la...(kononnya nak cari mayat anak dia..pasal letak asing)
pastu, loceng pun berbunyi, aku pun pegi nak masuk ke kelas, lalu kat depan surau, masa tu, classmate budak tu, tgh duk pakai kasut depan surau nak masuk ke kelas.. yg budak tu plak, tgh duk termenung kat atas tangga... sorang budak ni, citer lah kat aku.. kak, si liya(bukan nama sebenar) asik mintak air je..tp ustazah dah pesan, jgn bagi.. kami takut.. aku pun terkedu gak ler.. iyelah, dah ler xpenah berhadapan situasi mcm tu.. tetiba lak budak ni citer kat aku..
tgh aku duk perati tu, tetiba dia mengilai... huh! terkujat aku... yg kawan2 dia, seme dah menjerit lari.. dah aku pun tetiba jd heroin, terus pg dekat dia, suh dia mengucap.. pastu kawan dia sorang lg dtg..pun sama tolong aku...
aku suh ler bebudak lain tolong panggil cikgu ke ustazah ker.. tp ustazah dtg, intai jek dr tepi building tuh...sabar aje lah..
aku picit2 kaki dia.. suh dia selawat.. suh dia mengucap.. pastu tetiba dia sepak aku... kes nyer pasal aku terpicit ibu jari kaki dia.. mane lah aku tau kan.. rupanya, kwn dia ckp, situ xbleh.. tempat bende tu masuk... ish..berderau darah aku..
aku picit betis dia tu, memang cam kayu jek keras..heran gak..
sambil tu, dia duk mengerangla, menangis, mengilai.. mcm2 la, tp slow.. pastu tetiba dia ckp kat aku..kak yanti(nama sebenar dirahsiakan) sy rasa sakit sgt kat perut ni... rasa mcm nak bersalin lah.. tolong sy... aku ckp ler... ish.. mane ko penah bersalin, cam tau lak.. pastu dia mengilai.. lupa lak aku member tu tgh sakit..
pastu dia duk mintak air...
xlama lepas tu, mak dia sampai...tp mak dia aku tgk, sedih jekk.. pastu nangis kat tepi dinding surau tu..
cikgu pun dtg, ajak kitaorang pg bwk budak tu berubat dgn anak buah D.Harun Din.. aku nak naik kete, tp budak tu tolak aku... dah aku tak pegi.. budak tu lak duduk tepi skali... mak dia duk tengah, member yg sorang lg tu duk ujung sana..
aku pun belajar cam biasa...
tiba waktu rehat, budak yg ikut tu dtg jumpa aku..dia ckp, cikgu yg bwk kete tu bising aku tak ikut..dan biarkan budak sakit tu duduk tepi pintu..sib baik xde apa2..hehe..
aku tanya lah proses perubatan tu, dia ckp ustaz tu ckp ler dgn bende tu suh pg tempat lain...(member ni dgr lah sore pompuan kasar jek), ustaz tu bg budak tu minum air yg dah dibaca doa..pastu budak tu pengsan.. dlm 1/2 jam, dia ok..
Ustaz tu ckp, masa org kebumi myt pompuan tu, budak tu ada skali.. apa maksud dia, xler aku tau..
lepas dr tu, xpenah dgr dah citer dia.. dah baik lah tu..
itu lah pengalaman aku..

seram la
pas baca mlm serius aku tkt nk tido sorang2

tp nie pengalaman aku la
ms tue kecik la
tadika
aku g tgk org mandikan mayat
dekat seminggu aku demam
menggigil2
ms tue x fhm pe
dh besar br la tau
org kata badi mayat