CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: audioslavefan

Hati2 Bila Menziarahi Orang Meninggal

hmmm.. mengenai berhenti sebentar sebelum masuk rumah untuk membaca ayat ayat tertentu tu bukan ke lebih baik setiap kai nak masuk rumah diiringi dengan bacaan tertentu... bukan sekadar baru balik tengok jenazah je.

Percaya ke tak percaya ke tentang badi mayat ni, aku alhamdulillah tak pernah kena walaupun dari kecik lagi dok asyik ikut atuk aku gali kubur. lepas tu ajak geng geng aku kumpul botol oren pastu jual. huahuahu masa kecik. Bila dah besar selalula juga gali kubur dengan orang kampung..

nak takutkan badi mayat sampai nak kena berhati hati bila nak menziarahi jenazah bukan ke menimbulkan ketakutan pada orang lain sedangkan menziarahi orang yang meninggal dan kubur adalah sunnah yang digalakan oleh Rasulullah SAW. Takkan Rasulullah nak sunnahkan sesuatu yang memudharatkan umatnya? Tak jelas ke ini semua mainan Iblis dan anak beranak dia.

Moral: tak kira baru balik ziarah jenazah ke, baru balik dari masjid ke atau baru balik disko ke... sebelum masuk rumah bacalah apa apa ayat suci dan berikanlah salam. Korang datang dari mana mana sekalipun BENDA tu akan ikut masuk rumah sekali ngan korang kalau korang tak baca ayat ayat suci dan beri salam..

Originally posted by benign at 15-4-2007 10:07 AM
hmmm.. mengenai berhenti sebentar sebelum masuk rumah untuk membaca ayat ayat tertentu tu bukan ke lebih baik setiap kai nak masuk rumah diiringi dengan bacaan tertentu... bukan sekadar baru bali ...

:setuju:

yeah

kalo utk indian(im of mixed parentage of chi and ind) ... kena mandi bile balik dari ujung rambut sampai ujung kaki..kalo boleh la..
jgn masuk umah...mandi kat luar je..but yg nie jenis umah2 lama boleh la..takkan kalo dok apt/condo nak mandi kat luar umah..
tapi penah gak aku tengok ada orang..dier mandi depan umah (bukan tengah2 jalan..but halaman umah tue..dia simbah air
sampai basah satu badan dalam beberapa saat biarkan ari tue mengalir baru masuk umah)

Originally posted by eboxkl20 at 30-4-2007 10:30 AM
kalo utk indian(im of mixed parentage of chi and ind) ... kena mandi bile balik dari ujung rambut sampai ujung kaki..kalo boleh la..
jgn masuk umah...mandi kat luar je..but yg nie jenis umah2 la ...

nih yang susah nak jadik india nih....kang kalau mamat tuh suka mandi bogel...takkan mandi kat luar berbogel....

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 30-4-2007 08:27 PM

nih yang susah nak jadik india nih....kang kalau mamat tuh suka mandi bogel...takkan mandi kat luar berbogel....

klu badan ensem xpaa laa.. ni dah laa memboroi.. tambah ngan ****** yg mem   lagi... dah laa mamat tu suka wat tarian gelek ala2 hero tamil yg sedang syok dok gelek bersama eroin nyer kat dalam derama bersiri setiap petang.. meloyakan tull laa.. mamat tuh!! cam....

tak tau betul tak

ada orang kata kalau kita ziarah orang saya ada saka, jgan sedeqahkan alfatihah sebab takut benda dia ngikut

Follow Us

tapi aku rasa macam tak kena ja

ha ah aku rasa mcm tak kena je. kesian lak org tu dahlah ada saka tk dapat sedeqah bacaan lak 2

Originally posted by falcon_9009 at 1-5-2007 12:15 AM

klu badan ensem xpaa laa.. ni dah laa memboroi.. tambah ngan ****** yg mem   lagi... dah laa mamat tu suka wat tarian gelek ala2 hero tamil yg sedang syok dok gelek bersama eroin nyer kat ...

dah..dah...bersepah muntah hang kat sini..........

Originally posted by king_kenny at 1-5-2007 09:07 AM
ada orang kata kalau kita ziarah orang saya ada saka, jgan sedeqahkan alfatihah sebab takut benda dia ngikut

nih sapa ajar engko nih???ayah pin ker??
mana ada bende ikut hang lepas sedekah al fatihah??
besar maksudnya dan manfaatnya surah al fatihah tuh...
malahan,jin yang mengikut akan ayat al fatihah itu tidak dapat menghabiskan ayat terakhir,sama seperti ayat kursi.....
tuh semua mitos la deekk...

janganlah pasal dia ada saka ko tergamak buat camtu, sedekahkan jer, mudah-mudahan rohnyer dicucuri rahmat.

badi badi mayat ni takde makne nye...

kalau takut dengan badi mayat, sama la ertinya macam takut dengan jin/setan/iblis

tapi masalahnya, orang-orang kita ni dah diajar macam ni sejak dulu lagi... tu la susah sikit nak buat tabiat khurafat macam ni.

beberapa tahun lepas, nenek aku meninggal dunia. lepas mandikan jenazah, nek su aku cakap kat makcik-makcik aku suruh basuhkan muka budak-budak kecik dengan air lebihan mandian jenazah (bukan air bekas mandian). lepas tu aku kasi tau dorang jangan buat macam tu, khurafat. yg menariknya dorang semua dengar cakap aku. huhu~~

Reply #91 soulfly's post

BAGUSLAH kau buat gitu!

ikankalui This user has been deleted

Saka ni apa yee???

Originally posted by ikankalui at 1-5-2007 11:13 PM

Saka ni apa yee???

ni lagi sorang... DUSSHHHH!!!!
camni.. saka tu guna nyer utk bakar ikan.. lagi bagus klu ikan tuu masih idop lagi..  saka tu adik sikit dari "sangkar" rabbida kat belakang umah ko..

Reply #91 soulfly's post

klu orang yg meninggal tuu memang ader sejenis penyakit yg berjangkit.. cam tibi ker.. aper2 ker.. dan doct yg sarankan supaya mandi... camana lak eh??

Ala......tu org yg kerja bilik mayat, bedah mayat tu....biasa jer..
Pelik pulak aku dgr nak pulihkan dari badi mayat kena amik air mayat, tak masuk akal.

Reply #93 ikankalui's post

saka tu bendera umno, "sang saka bangsa"

Originally posted by ikankalui at 1-5-2007 11:13 PM

Saka ni apa yee???

laa saka pun tak tau..... lebih kurang saka keturunan laaa...org dulu2 suka sgt bela menda2 halus ni buat pendamping...klu nak lagi clear ko tgok citer jgn pandang belakang...ada sikit lebey kurang citer pasal saka baka nih...

Originally posted by falcon_9009 at 3-5-2007 10:11 AM

ni lagi sorang... DUSSHHHH!!!!
camni.. saka tu guna nyer utk bakar ikan.. lagi bagus klu ikan tuu masih idop lagi..  saka tu adik sikit dari "sangkar" rabbida kat belakang umah ko..

orang tanya lain ko jawab lain apsal?

yeah

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 30-4-2007 08:27 PM

siapa suruh mandi bagai ngan shower gel..shampoo 4 jenis..conditioner
siram ala kadar jer