CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: audioslavefan

Hati2 Bila Menziarahi Orang Meninggal

Reply #100 eboxkl20's post

Reply #99 shirayuki's post

hmmm... itu nama nyer.. jalan berselirat, kepelesiran x kunjung tandus..

Originally posted by sedondon at 3-5-2007 04:47 PM
Ala......tu org yg kerja bilik mayat, bedah mayat tu....biasa jer..
Pelik pulak aku dgr nak pulihkan dari badi mayat kena amik air mayat, tak masuk akal.

hohohooo... cam seronok jer..

meh kita bincangkan pula.. apa itu yg dinamakan "BADI"..

mungkin ader udang disebalik mee..

mungkin juga badi ini adalah sepupu sepapat kumpulan "PADI"..

dan berkemungkinan juga ia adalah spesis katak rimba..

dan mungkin....

badi mana boleh buat ain. Kita orang melayu diperturunkan adat dan adab.. Semuanya ada gunanya

jiran aku masa kecik2 dulu, ustaz, bila ada kematian dia akn terlibat dlm urusan kebumi jenazah. ada satu kali tu lepas urus satu kematian, aku x berapa ingat dia dpt penyakit apa, tapi yg pasti ada yg sebut kena 'badi mayat'.malam tu juga dia pegi semula kekubur simati ambik sikit tanah kubur dan buat mandi, dengan izin Allah s.w.t dia sehat lepas tu.

Dpd komen2 forumer kat sini, dengan peristiwa yg jiran aku tu. 'Badi mayat' ni cuma satu istilah yg diguna oleh org melayu kita apabila terjadinya peristiwa sakit2 atau kerasukkan apb lepas menziarah jenazah atau ikut urus pengebumiaan. Dan pasti memang WUJUD permasalahan ni.

Bagi org yg arif 'semua' penyakit ni disebabkn mainan syaitan dan jin utk menyesatkan anak adam. Bagi yang x brp tau, fikir 'badi mayat' ni datang dr jenazah sedangkan seperti kata2 forumer lain, org yg dah mati terputus dah urusannya didunia. kat sini la yg menimbulkan salah faham sesetengah masyarakat sampai ada yg buat perkara khurafat, tutup cermin dan sebagainya.

Yang aku tau,kita mmg ada adab dlm menziarah jenazah, salah satunya x boleh menangis meraung-raung mcm org sasau, cukup sekadar menitis air mata, dan berada dlm keadaan tenang.

Cuma sampai skrg aku x tau apa rasional penggunaan tanah kubur, atau air lebih mndian jenazah digunakan sbg salah satu kaedah perubatan spt kisah2 yg disebut kat sini..mungkin org yg lebih arif tahu, dan spt yg aku citer kes jiran aku di atas, tindakan dia mandi air tanah tsbut, mmg berkesan. Wallah Hualam.

Tolong bagi pendapat, apa sahaja, kepercayaan sendiri ke, ikut apa yg nenek bagi tau ke, ustazah bagi tau ke, ikut kias ke ikut orang ke ikut akal sendiri ke atau dari lain2 punca.

Yg paling utama diterima hujah2 yg ada sandaran dari alQuran dan hadis2 sohih.

ADAKAH ROH ORANG YANG TELAH MENINGGAL DIBENARKAN KEMBALI KE DUNIA?

Follow Us

Reply #106 kupia's post

salam...

dalam banyak ceramah yg saya dengar membingcangkan hal makhluk halus, saya ingat yg ustaz sampaikan firman allah yg more or less means...."jgn persoalkan tentang roh kerana itu urusanNYA"

tolong betulkan jika tafsiran saya tentang perkara ni salah

ada sapa2 yang pernah kena badi mai la cerita

masa rumah aku dlu kena 'kacau' ngan 'benda' tuh... bukan sekor..3 ekor serang sekali... dah macam2 ustaz yg halau..guna garam gaklah.. last2 ustaz yg tulung 'halau' tuh yg kena kacau ngan benda tuh!!! bukan senang nak halau2 nih...kekadanh main psiko gak..adanya garam kononnya dapatlah macam rasa benda tuh x der.. so, x derlah rasa takut.sbb 'benda' nih lagik suka kaco ngan org yg penakut atau lemah semangat...

uik? sorry..salah post.. salah umah...

nasib baik salah rumah...kalau slah kubur...tak tentu pasal jadik macam kasim selamat meratap kubur bini orang...wakakakkak...

Reply #111 GRINDSAKHTANIC's post

salah umah jer... salah kubur lum lagik...

hmm..curious nak tau pasal larangan utk org yg pregy
x bleh tegur sebarangan kan
esp benda2 yg macam kesian or pelik
takut nnti kena badi kat baby

sapa ada story?

BOARD PARANORMAL NI SEKARANG DAH TAK BERAPA SERAM LAGI LAH... CAM MANA NAK BAGI SERAM BALIK NI?

senang jer....kita bawak polong berforum kat sini...

Reply #115 GRINDSAKHTANIC's post

kalau camni, semua forrumers lari..hehe..kecuali ko je la grind..ahaks!

la..board kat sini kena seram2 gak ker? hahaha..aku pun dah rasa camtuhla.. lama gak aku rehat kat board nih.. setahun.. dlu masa aku rajin post2 kat sini.. byk gak info.. skrg mcm dah slow jer aku nengok board kat sini..

badi ni dari setan jugak la kan

Syndora posted on 5-4-2007 01:37 PM
Ehhh...masa mak & abah meninggal dulu takdelah pulak kenduri sampai 7 hari, pulak tu kena ikut k ...

Melampau betul buat camtu kan.da tau nak datang ziarah pakai le tudung or selendang sendiri.ni da sampai rumah orang meninggal baru terhegeh2 nak cari tudung.tuan rumah da la tengah bersedih  sibuk lagi nak buat tu ini.memang menyakitkan hati betul.

Aku rasa apabila kita menziarahi orang mati eloklah kita bacakan doa diiringi ayat-ayat quran untuk simati,contohnya fatehah dan yaa sin.Kalau rasa lain macam bacalah ayat kursi sekali.Moga boleh elak dari gangguan jin-jin yg. juga datang menjenguk .Mereka ni sentiasa cari peluang merosakkan akidah kita.Just my two cents.