CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: audioslavefan

Hati2 Bila Menziarahi Orang Meninggal

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 28-3-2007 06:44 PM
mengarut jer semua tuh.orang yang dah mati tetap mati,takkan tinggalkan badi ker baldi ker hapa.......mereka yang mati tiada kuasa dan kaitan dengan yang hidup.

manusia akan teruskan hidup mer ...

bukan lah nak menidakkan korang, tapi aku cam this time sokong grind sebab aku penah dengar ceramah nih, ustaz tuh cakap, bila kita meninggal, saat kita ditinggalkan 7 tapak oleh orang terakhir yang meninggalkan kita di alam kubur, maka terputuslah segala hubungan dan urusan kita di dunia nih.. kita terus masuk ker alam barzakh... yang orand citer2 kata, roh ada kat umah sampai 100 hari tuh suma sesat belaka... antara dakyah untuk mensyirikkan kita...

ustaz tuh cakap, memang orang citer ternampak kelibat lah, tercium bau laaa... and then orang pun cakap ohhh.. tok wan datang melawat... tuh sumer tak betul... tapi kemungkinan kerja jinn dan syaitan untuk mensyirikkan kita dengan cara itu, memang besar... sebab bila jinn nih buat cam tuh, keluarga yang tinggal tak mahu diganggu, jadi, keluarga nih pegilah dukun ker apa ker and then dukun nih ajar camaner cara nak buat supaya roh jangan ganggu... and benda tuh mesti jadik syirik punya... korang tengok citer pontianak harum sudal malam maya karin tuh... dia nyer cara nak lawan setan ngan hantu..mak oii.. syirik habis... takder pun aku tengok tok guru tuh konon nya lawan ngan ayat quran... tapi guna kuda kepang.. aper bender tuh?

lagi satu... bila kita tengok citer nih... lepas tuh kita discuss ngan kenkawan kan... pasal baik lawan jahat... pastuh kita cakap "nasib baik tok guru tuh pandai lawan ngan kuda kepang" or kita cakap "takut dia ngan kuda kepang tuh" ... secara tak lansung kita akui bahawa kuda kepang tuh berkuasa untuk menjauhi bala dan gangguan.. padahal... yang berkuasa itu adalah Allah swt... bukan nya kuda kepang.. yang nih ustaz aku cakap... salah satu syirik..

lagi satu...kita tengok citer hollywood...citer hantu..exorcist ker kan... then kita tengok hantu tuh dah datang dekat ngan minah tuh, but kat atas kepala katil minah tuh ada cross...so hantu tuh tak bleh sampai kat dia...then kita cakap "fuh! nasib baik ada cross" ... itupun dikira syirik jugak... mengagungkan kuasa lain dari kuasa ALLAH swt...

wallahualam....

Originally posted by Ser3ndIpIty at 30-3-2007 09:30 PM

bukan lah nak menidakkan korang, tapi aku cam this time sokong grind sebab aku penah dengar ceramah nih, ustaz tuh cakap, bila kita meninggal, saat kita ditinggalkan 7 tapak oleh orang terakh ...

aku tau part minah yang baringk at katil tuh....hantu tuh terus cakap bila dia nampak cross tuh,"kirim salam jerr....."

Originally posted by usmy at 30-3-2007 04:21 PM
bagi org yg kata perkara begini mengarut, kalau tak percaya test dekat anak sendiri - kalau ada anaklah. atau pun dkt adik ke anak buah ke.... cari dlm lingkungan umur sebulan ke 2-3 tahun ke.... ...

engko jer tuh yang buat buat perasan.....apsal...ko caya dengan mayat tuh ker atau tuhan??ko lebih percayakan badi ker atau setan??kalau aku,aku percaya kat tuhan dan diri sendiri,semagat yang ada....bayi menangis terkjut,sebab diroang tak pernah nampak mayat,kalau mayat tuh dibuat macam orang tido,rasanya tak la terkejut budaktuh..t.api bayangkan,mayat tuh dikafankan,orang tua bangka macam kita mestilah tak terkejut,perakra biasa jer.......tapi budak buda,tuh first time diroang nampak...menyeramkan lagik tuh...mestilah diorang shock.....tuh semua sebenarnya mainan psycho...

janganlah sesat dengan dakyah kata kata orang yang mengarut...pikirlaa....apsal budak budak tuh menangis...bukan kerana badi......tuh semua masalah psychology.....

masa atuk sedara aku meninggal dulu,umur aku baru 5 tahun,time di kafankan,aku terkejut......siap aku tanya mak aku lagik.....apsal atuk kene buat macam hantu pocong.....mak aku cakap........tak payah la ko nak tau....tapi mak aku kata,aku tak demam pun......perasan ko jer tuh lebihhh.......pskologi tuh sumer...psikologi...

p/s:mayat mana bleh keluarkan aura sampai budak budak pun sakit....kalau mawi lain citer laa.....

satu hal lagik aku nak mencelah.....
mayat takkan hasilkan apa apa benda yang menakutkan.mereka dah mati mati la.......buat apa nak ganggu yang hidup.mayat yang dah mati,otak dia masih jalan lagik...tuh hal dia dengan tuhan,sebab dia tau,lepas dia di kuburkan,dia akan berhadapan dengan munkar dan nangkir.......

masalah yang dihadapai sekarang,dari segi piskologi,kanak kanak tak pernah mengalami dan behadapan dengan mayat atau jenazah.ia merupakan sesuatu yang baru dalam hidup mereka....sama seperti seorang bayi yang baru tumbuh gigi atau baru lahir.pikirla,apsal bayi lahir menangis?menangis kerana mereka di lahirkan di dunia,yang asing dari dunia mereka sebelum ini.begitu juga dengan halnya kanak kanak.

dari segi paranormal pula,kanak kanak nih mata diorang sensitip.mata mereka halus,teruma kanak kanak yang berusia sekitar 1-6 tahun......apabila seorang anak adam mati,maka erkeliaran la jin dan syaitan untuk menyesatkan manusia,menjelmakan diri mereka dan menakutkan anak adam yang kecil,dan memesongkan pemikiran anak adam menuju ke arah jahanam.so,renungkanla,fikir secara logik.

Pernah terkena dulu, yg ingat sangat masa balik dari melawat mak jiran meninggal dlm pukul 1 pagi. Masa melawat tu, rasa la nadi dia to make sure dia memang dah tak ada.

Bila dah balik rumah & tutup lampu nak tido nampak macam arwah tu nak masuk bilik & berjalan ke arah katil. Banyak kali mundar-mandir kat luar bilik. Lepas baca2 doa baru ok.

Memang dah alami, seram jugak. Maybe sebab tu yg budak2 kecik badly affected kot. Tapi kena la tahu yg mende tu jin/setan yg nak menyesatkan. Janganlah sebab takut dgn menda2 ni menghalang kita dari membuat perkara yg fardu kifayah.

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 31-3-2007 01:47 AM
......apabila seorang anak adam mati,maka erkeliaran la jin dan syaitan untuk menyesatkan manusia,menjelmakan diri mereka dan menakutkan anak adam yang kecil,...

Exactly yg aku pikir masa anak aku melalak peluk aku malam tu..ada setan kot main aum cak ngan anak aku...

Follow Us
BTW, masa ada kematian, kalu boleh tuan rumah please avoid cooking, walaupun utk kenduri tahlil.

Aura tu dari menda yg hidup, bila dah mati, padam la aura tu, takkan nak pegi makan angin kesana sini. Org yg mati tengah menghadapi masalah lagi besar, tak ingat dah kepada kehidupan & tak boleh mengganggu.

saya tak tahu apa sebenarnya adab bila berhadapan dengan jenazah nih dalam hukum islam yang sebenar,tapi rata2 yang aku lihat,mereka akan tutup cerimn atau balut kain dengan cermin,alasan,supaya roh tersebut tak terpandang cermin tuh.....aku tertanya tanya,apakah ini benar atau tidak??kerana setau aku,roh roh ini akan kembali ke rahmatullah,bukan merayap rayap di udara lagik......

tapi yang pasti,syaitan dan iblis akan bersuka ria apabila matinya anak adam...maka,denghan itu,mereka akan menyesatkan manusia yang masih idup,terutama yang menziarahi jenazah...

Reply #48 GRINDSAKHTANIC's post

mekasih grind for sharing

jadi kena le kita sentiasa beringat......

benda badi ni tak mustahil boleh berlaku.. benda ni nama jer badi mayat.. tapi yang yang membuatnya bukannya mayat tu tapi setan yang berkeliaran dekat kwsn mandi jenzah tu.. pastu dia dok bertenggek la kat sesapa yang dia berkenan.. n then kalo yang dia dok tenggek tu ada budak kecik so boleh la dia buat jahat kat budak yang memang ada kebolehan menengok benda ghaib ni.

cerita yg sebelum ni mungkin ada benarnya.. kalo yang mencerita tak tipu.. setan kan ada ability tok mengganggu gugat anak2 adam..

Originally posted by audioslavefan at 2-4-2007 10:35 AM
mekasih grind for sharing

bila masa plak aku share dengan kau??ko share aku apa bende???share syarikat ker??wakaaka..

julyjulai This user has been deleted
Originally posted by tokki1 at 1-4-2007 12:36 PM
BTW, masa ada kematian, kalu boleh tuan rumah please avoid cooking, walaupun utk kenduri tahlil.

Aura tu dari menda yg hidup, bila dah mati, padam la aura tu, takkan nak pegi makan angin kesan ...

yelaaa, masa pak teh aku meninggal pun mak aku cakap macam tu, tapi tak laa pulak dia crita kenapa.

julyjulai This user has been deleted
pasal badi ni aku x brp sure laaa, tapi makcik aku kalau balik dari ziarah orang meninggal mesti mandi+tukar baju. makcik aku pesan lagi mesti terus balik rumah, jangan singah mana2.

pernah ada skali tu makcik aku+anak dia p ziarah orang meninggal, bila sampai rumah makcik aku tak cakap sepatah pun (aku tegur pun dia buat dekkk je) tapi mulut terkumat-kamit macam baca something, muka dia pun semacam jee terus p mandi+salin baju, lepas tu duduk depan pintu sambil baca ayat-ayat quran.
nak suruh anak dia pegi mandi pun guna bahasa isyarat je...

bila dia dah habis aku pun tanya laaa kenapa pelik sangat? katanya ada "orang" ikut dia dari rumah arwah.

Reply #52 GRINDSAKHTANIC's post

weiiiiiii kan ko share story kt cni!! :ketuk:

hmmm...

masa atuk sedara dreamy meninggal dulu ada la sorang makcik kita org ni suruh letak pakaian dia kat atas katil kata dia arwah akan balik pastu nanti dia akan suka klu org still letak pakaian dia kat tmpt biasa tido, klu x dia kan marah & merayau2 laa kot...bila family kt org tak bg wat camni makcik tu siap marah2...

pastu pulak bila time kenduri dari hari pertama kematian siap nak soh masak macam2 bg org makan mcm wat kenduri kawin smpai tujuh ari...tensen boto arr...kita org nak wat majlis tahlil/yassin dah jadik x ikhlas sbb nih...dah tu pulak kuih yg nak kene bg tetamu tu ikut ari smpai tujuh ari...ari pertama jenis kuih2 keras cam karipap bila dah dekat nak last kasi kuih yg berair cam kuih yg lembut or berkuah ...tak paham tul :@

dulu masa belajar kat kelas agama xder pulak kene wat camni...

[ Last edited by  dreamy_forest at 5-4-2007 12:28 PM ]

Reply #56 dreamy_forest's post

sorry to say la...tapi aku rase mcm mengarut je. Abg ipar aku meninggal baru2 ni. Aku sekeluarge ngantor jenazah sampai ke kg. Bertolak pkl 12 am sampai kat sane pukul 8 am. pastu aku tak sempat2 mandi2 lagi ni. dgn baju yg same tu aku sibuk kulu kilir. Alhamdulillah tak ade ape2 plak. anak2 aku pun okey semua. Anak aku yg paling kecik 2 thn lbh tgk semua sampailah jenazah tu dikapankan. habis2 die cuma tanye kenapa buat Pak Long mcm tu. Kesian kat Pak long. Itu jer....

Originally posted by dreamy_forest at 5-4-2007 12:24 PM
hmmm...

masa atuk sedara dreamy meninggal dulu ada la sorang makcik kita org ni suruh letak pakaian dia kat atas katil kata dia arwah akan balik pastu nanti dia akan suka klu org still letak p ...

Ehhh...masa mak & abah meninggal dulu takdelah pulak kenduri sampai 7 hari, pulak tu kena ikut kuih pulak..

Lepas kebumikan jenazah malam tu je buat tahlil, hidang makan cam biasa, pastu malam eok side suami pulak buatkan kenduri..tu pun drg insist, ikutkan aku malam kedua ke, ketiga ke, tak kenduri pun takpe cuma aku dgn suami aku berdua je baca yasin & sedekah alfatihah & kalau malam khamis tu ada bacaan yasin kt surau suami aku minta ahli surau bacakan tahlil sekali utk arwah2 belah dia & belah aku..

Tu je..takdelah aku kenduri sampai 7 hari 7 malam..

Tang tutup cermin bila mak bila meninggal tu ada sorang akak ni la sibuk minta kain tudung aku buat tutup cermin, mmg irritating sungguh aku masa tu, pekehalnya nak tutup cermin? Tak pernah pulak ada nas dalam quran sebut org dah mati takleh tgk cermin? Dah le aku sibuk ke hulu ke hilir nak uruskan dgn tukang mandi jenazah, dgn buat report polis bagai...

Dah le habis drg main punggah sendiri tudung aku perabih buat tutup cermin (cermin tingkap & dlm toilet pun!)..yg dtg m,enziarah pun ramai yg minta tudung nak tutup kepala..yg lagi harem tu main gi selongkar almari aku cari tudung mcm la aku share almari tu dgn bapak drg (huih...marah nihhh!!!) sampai siap habis urusan kebumikan mak aku..... aiikkk???? byk hilang tudung aku tu tau takkk........yg mahal2 lak yg hilang tuuu!!!!!!!!!!

SO PADA SESAPA YG DATANG MASA MAK AKU MENINGGAL TU  & TAK RETI RETI PULANGKAN TUDUNG TU, APPLICABLE JUGA PADA SESAPA YG DH PINJAM TUDUNG OPRG TIME ADA KEMATIAN TAPI TAK PULANGKAN BALIK, NI ADA PESANAN UTK KORANG :

PULANGKANNN!!!!!!!!

[ Last edited by  Syndora at 5-4-2007 01:40 PM ]

Reply #58 Syndora's post

heheheh sian ko syndora...yg org pi melawat kematian ni pun satu hal....tak reti spare tudung sendiri, dah lar pinjam org punya pastu wat 'ngherte' hehheheh

Originally posted by Syndora at 5-4-2007 01:37 PM

PULANGKANNN!!!!!!!!
...

hehehe.. ko kena buat ropa ala2 maya karin syin