CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

[Penulis] Siri Bercakap Dengan Jin - Tamar Jalis (telah meninggal dunia)

tuh la..mana nak cari ek..if sesape tau bgtau ek..ada 1-5 jer kot..tuh pun jumpa masa kat kuantan..pesta buku ntah tahun berapa dulu..masa tuh ada banyak jilid tapi zaman student duit tak banyak..dapat beli 5 tuh jer..rasanya kalu cari kedai buku lama2 ada lagi kot..men men kat kuantan ker..hamid bros tuh ker

Originally posted by mummydhani at 4-9-2007 10:02 PM
eh i pon dulu ms skolah2 dok baca SBDJ by tamar jalis ni. cite die cam real je kan... wat a cool atok he had... especially bila ada harimau jadian tu... & then atok die kawin ngan org bunian kan. ...

hahaha..aku ada buku ni..dan ntah dah bape kali aku khatam..

masa aku beli tu harga RM5 je coz buku secondhand..jumpa masa jalan2 kat jln masjid india..tapi cover tak seram
cover yg seram adalah cover masa memula buku tu keluar..gambo cover tu macam real je..aku ingat lagi masa tu aku darjah 3..suh mak aku beli buku tu..tergolek2 baca kat dapo..gambo2 pun seram giler..walopun hanya lukisan..

Originally posted by lanun_darat at 21-5-2008 04:15 PM
uuuuu ramai jugak yang minat tamar jalis ni yek.... ngeh ngeh ngeh ... pada sesapa yang tak pernah baca, aku ada terjumpaq sikit intro pasal siri SBDJ ni kat web. ada 17 episod yg dia sempat buat ...

eh, ni blog syam, kawan forumer kroit..

saper ader koleksi dia ...
aku dulu pon minat giler buku dia ...
abang aku yg beli ...
aku tumpang baca ajer ...
citer dia memang real ...

saper ada PDF version ker ...

yg kata nak ulang cetak tu ... mana ko baca juw ...
saper ader koleksi ... nak jual ...
leh pm aku ... aku nak beli ajer ...

citer tok awang ngah tu ok gak ...
lebihkurang cam cerita tamar jalis ...

kroit rasa, kalau buku ini dicetak semula dan dijual, harga akan melambung tinggi..

Follow Us

Balas #46 matderis\ catat

camner ni.. dah reg pun tak leh baca..

how ar? what is my problem?

try bukak kat sini.bleh je baca..

http://www.angelfire.com/tv/sarudin/LamanSeram.html

Reply #1 winamp05's post

cube try cari kat kedai buku bundle..
aku ade yg paling best siri dier waktu kat negeri perak..
ade citer lawan ngan bomoh orang asli.

ayah aku suka sangat baca buku SBDJ ni ... dia kata petua2 yg ada kat dalam buku tu bagus ... aku dulu pun pinjam kat kawan aku, jadinya ayah aku pung tumpang baca sekalilah ...

dulu mmg minat sgt kumpul buku2 Tamar jalis n Tok Awg Ngah... kebanyakan dah hilang... but rasanya masih ada a few dlm simpanan.... but kena korek la bawah katil.... hehehe...nak convert lam bentuk pdf tak reti la pulak....

sekarang ni dah rare la nak jumpa.... but kalau betul2 cari, akan jumpa jugak kat kedai buku bundle... kat tempat aku pernah aku jumpa harganya dlm RM3 mcm tu... mmg aku angkut quite a few but then takder lagi dah.....n koleksi tu pun tak lengkap....

alang ka bagus kalau thread ni dibaca oleh publishers out there.... kot2 dpt la hak atas buku2 lama ni n reprint n reproduce .... mesti laku pun.... sbb ramai yg masih tercari2.....

[ Last edited by  ladydolph at 15-11-2008 02:10 PM ]

dlm proses menaip BDJ buku 1, ... aku ada sampai buku 7 (so that means i have about 107 siri BDJ) jer... nanti aku convert ke pdf letak kat cni..

[ Last edited by  ladydolph at 15-11-2008 02:10 PM ]

Originally posted by kroit92 at 6-11-2008 11:20 PM
camner ni.. dah reg pun tak leh baca..

how ar? what is my problem?

komunitisbdj.multiply.com tu kelab peminat sbdj yg dikelolakan peminat-peminat. Utk menjadi ahli senang shj, jadi ahli multiply.com, kemudian pergi ke komunitisbdj.multiply.com dan jadi ahli kelab tu. Setakat ni dah ada 27 siri (Siri 1 - 27), yang dikumpul dan ditulis semula oleh members. Koleksi ni yang terbanyak available online. Jadi ahli percuma, tapi mesti setuju utk tidak ambik material tanpa merujuk sumber asal, sebab org Msia ni bab free dan plagiat memang ligat. Sebagai ahli dan yang menyumbang tenaga menaip dan scan, dah tentu le bengang kalau tengok org lain ambik lepas tu ada pulak jual pdf kat org, itu sudah lebih. So jgn le jual, kita kumpul-kumpul kan siri-siri tu utk kawan-kawan yg belum baca dan teringin nak baca sebab bukunya dah tak jual.

laman web kedua tu (tamarjalis.wordpress.com) member aku punya, dia dah tulis sampai siri 46. dia pun member komunitisbdj tu, so dia akan upload siri-siri sbdj tu sikit-sikit, katanya 1 minggu 2 siri. dia pun cari buku ni sebab projek dia terbantut bila ada buku yg dia tak ada.

Rate

1

Balas #53 matderis\ catat

aiseh, jangan cakap macam tu, kroit tak faham lar..

kroit dah register, tapi tak dapat masuk or baca pon..

Reply #54 kroit92's post

Cuba check balik. Sepatutnya dah boleh baca. Setakat ni dah ada 60 org members so mungkin kroit dah boleh baca? kalau ada problem email member aku - tamarjalis(at)gmail.com nanti dia cuba tolong.

Balas #55 matderis\ catat

give up..

kalau korang nak tau.. aku mmg minat giler SBDJ..
buku kat umah aku ada bermacam2 version.. ada tebal, ada kecik-kecik, ada yang sedang..
tapi tu la.. susah betul nak kumpul sume siri-siri dia...
naik giler aku cariik.. dia ada kat kedai lama2 jer.. tu pun nasib baik sgt la kalau jumpa....
last kat aku buku jilid 16.. masa TAMAR ikut atuk jumpa kerabat-kerabat balik indonesia..
lepas tu suh la...

kalo korang ada buku-buka lain.. aku pun sanggup beli yang potostat punyer pun jadi la...

aku pernah baca citer sbdj nie tapi tak pernah beli pong. kalu tok awang ngah, tok peran n top perak ader ler 2-3 buku. aku sker gak bc buku2 camni. kalu jumpa kat kedai aku angkut gak. lagipun buku2 camni murah gak

hohoho..dah agak lama aku mencari siri buku TJ ni...mmg jatuh chentan habis ngan siri2 ni...klau boleh xnak baca online..susah nak bawak berbaring2...hehehee...mano lagi kodai nk ku selongkarkan cari buku ni..uhuhuuh

aku jumpa buku2 SBDJ ni di...

kedai2 buku seken hen atas Chowrasta - Penang

byk gak aku ada

tapi tak complete