CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

aku rasa la kan, kalau bab lain mertua buat perangai, maybe laa boleh nak komplen itu ini..
tp kalau nak komplen bab masak, aku rasa mcm keterlaluan.. kita balik umah mak atau mertua kita, kena ingat, kita bukan tetamu vip, jdik korg expect nak mak or mertua tu masakkan yg sesedap?

kalau nak, cakap elok2 dgn mak atau mertua, mntk dia tlg sediakan bahan, then masak togeder2, itu lebih baik, drpd nak expect mak or mertua nak hidangkan kat kita..

soal dia nak berlebih dengan menantu atau anak yg lain, kena check diri kita balik, masa kita balik tu, ada ke kita bagi duit belanja utk beli brg dapur lauk pauk, ke balik goyang kaki then expect mak or mertua masak nak makan sedap2..

Dah 9 tahun thread ini.
Tak putus2 cerita pasal mertua.

Mak mentua aku ok, mak aku sendiri yang banyak masalah!!!!!!!!!

ana replied at 30-8-2016 10:40 AM
skrg hubungan aku dgn mertua xberapa baik.. dulu masa awal kawin 4thn lps, hubungan mmg baik gak lh. ...

Sabar pun ada tahapnya...

me tak pahamla... MIL ni mcm die sorang je ibu di dunia ni....mcm org lain xde ibu yang perlu dijaga hatinya juga...
me percaya ibu TT mesti ada sedikit kecik hati...

apa pun TT sabar yee....

mertua aku ni over xnak kalah.. kalau bole nk org layan dia mcm permaisuri. pastu kalau bole smua keje xnak buat. tp aku xbuat pon sbb aku keje.

makkawhijo replied at 15-9-2016 11:11 AM
mertua aku ni over xnak kalah.. kalau bole nk org layan dia mcm permaisuri. pastu kalau bole smua ke ...

Ada pernah terlintas bubuh kencing unta dalam minuman dia????

Follow Us
sarahmirza replied at 8-9-2016 09:05 AM
Dah 9 tahun thread ini.
Tak putus2 cerita pasal mertua.

Hang Mertua dah berpemegian, Takmo ler jealous dgn mereka Yang Mertua masih segar bugar....Kan???.

maanakautau replied at 16-9-2016 06:11 AM

alamak kejam sgt pulok

maanakautau replied at 16-9-2016 06:11 AM

alamak kejam sgt pulok

skrg hubungan aku dgn mertua xberapa baik.. dulu masa awal kawin 4thn lps, hubungan mmg baik gak lh. ...

bleh tahan drama queen MIL you ne..

Laki ko x leh tegas sikit ke? Mak mentua ko pun sikit2 anak derhaka, sikit sedih nak pengsan.. ape laa.. rs m ko penah buka thread dulu psal masalah ni kan?

hubungan aku dgn mil aku so so je...aku akan berborak dgn dia bila turn aku and husband balik rumah dia...and aku tak pernah call dia or berborak mcm mak and anak...aku pun tak faham dgn family in law aku ni..masing2 rasa diri memasing betul and suka buat conclusion sendiri..talde nilai kekeluargaan yang mana dgn adik beradik kena bertolak ansur, jgn nak berkira dlm semua hal and ikhlas tu yang penting...

Family aku accept husband aku macam anak and keluarga sendiri tapi sil and mil aku ni mmg takla...dia amik berat pasal husband aku je..

Raya haji baru ni di rumah mil. So far ok lah. Xde drama gaduh2 mil dgn anak nye.
Mil pon xde lah mengumpat anak menantu sangat.. Cuma suke salah kan orang lain kalau ade terbuat salah sikit, padahal die yang tak pndai masak guna noxxa tu x memasal biras aku yang kene. Berapa kali orang tua tu duk ulang2 si biras tu salah tekan minit periuk noxxa. Aku angguk jela kepala dengar die duk cakap ulang2..jenuh jugak yang jadi tukang menadah telinga ni yek. Kalau aku yang buat salah tu konpem die mengadu kat orang lain pulak berkali2 sampai 2 hari pon tak habis Huuu..naya...

kish awk ni sama mcm biras sy,
isteri abg kpd suami sy yg sulung, dh kawen hampir 22 thun,
diorg stay kt klntan, mertua dekat phang,
sejak kwen & smpi skrg, tiap2 tahun raya diwajibkan balik rumah dia...
23 tahun kawen...22 thun raya smua kt phang....tabahnya biras sy tu, wlupon dlm hati Allah je yg taw
bygkanla...erm..sy pon  xtaw nk simpati mcm mana dekat biras sy tu,
alasan sbb mereka sunyi, ank cuma 3 org...suami sy ank bgsu, smue adik bradik llki...
tp lpas kami kwen, diorg igt blh cntrol suami sy plak...sorry, raya ttp adil...gilir2....
pnh masa raya belah fmly sy, blik rumah fmly mertua x bg salam raya, katanya raya dh abis...

Silap kau jugak xde buat agreement awl2 ngan laki kau supaya raya bergilir2. Laki kau tu firm tp mil kau tu suka pergunakan kuasa veto dia.pdhl dia x tau kuasa veto tu x wujud pon selagi anak dia berbuat baik pd dia.
Laki aku org kedah jugak.waktu kawen boleh plak mil aku nk ajak sekali bercuti.aku degil insist honeymoon berdua. Aku deal siap cuti kena sama sama adil. Laki aku tau aku x brape ngam ngan inlaw atas byk sebab lah..mungkin aku ni jenis susah nk baik ngan org kot. Lama2 inlaw aku xbleh nk control life kitorang. Pokok pangkalnya husband kau patut set boundary siap2...

Manusiabiasa replied at 20-9-2016 08:30 AM
hubungan aku dgn mil aku so so je...aku akan berborak dgn dia bila turn aku and husband balik rumah  ...

situasi kite samela sis... perbezaan ketara klw anak yang dye suka tu balik.. mmg dye pandang saya ni sebelah mate je sis.. tapi saya ni jenis buat dunno je... senang buat hal sendri.. suke ke x terpulang... sbb keje umah ke masak ke saya buat je mcm biase....

nuril86 replied at 24-10-2016 01:50 PM
situasi kite samela sis... perbezaan ketara klw anak yang dye suka tu balik.. mmg dye pandang saya ...

kita bersabar jela sis..selagi tak bagi masalah kt kita, kita buat cara kita je. Nasib dapat husband yg tak memaksa and tak fikirkan diri sendiri je...

Manusiabiasa replied at 24-10-2016 07:07 PM
kita bersabar jela sis..selagi tak bagi masalah kt kita, kita buat cara kita je. Nasib dapat husba ...

tula...seb bek dye paham.. da biase da sejak dari awal kawen...

FUhh...baru abes rempit thread ni psl MIL, SIL, or berkaitan in laws..
So far, ape yg akk2 crita psl in laws ni ade terkena sipi2 je kat iols..

Mcm iols, malas nk masuk dlm hati..just lantak je la sebab kami jmpa pun setahun bape kali jer..
Asalkan weols husband and wife aman2 jer.. biar la in laws ni kalau nk ckp blkg mengata iols..

Bkn iols tatau dorg ade borak psl iols, cuma, malas nk amik port..
Dalam donia ni x mati pun kena kutuk, kalau kuarga dorg bagus sgt, takkan ada masa nk kutuk family org lain kan..

Yg penting, kami tader nyusahkan hidup dia...mereka pun x dtg nk nyusah kan hidup weols..

tanak-balik replied at 27-10-2016 05:22 PM
FUhh...baru abes rempit thread ni psl MIL, SIL, or berkaitan in laws..
So far, ape yg akk2 crita ps ...

Yang penting anaknya hang dapat romen tiap  malam Kan,Kan,Kan????
Mertua nak cakap apa pun hang pedulik apa kan???

Bak kata ramlee pada sudin...."apa pedulik Mak Dia nak cakap apa, dgn maknya Kah kau nak bernikah?"