CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

bellyadele replied at 10-6-2015 04:40 PM
Sekarang mmg saya abaikan sahaja. Malas nak layan. Lantakla..
Tapi husband saya da cakap, raya de ...

Ye betul tu lantak kan saja. Tapi kalau dah marah. Luahkan je kat sini. Yang penting suami sayang and support kita. Depan mertua kita senyum je. Layan je. Kalau apa yg tak baik tu kita lantakkan saja.

tiputipujah replied at 10-6-2015 11:01 AM
sama kes dgn kawan jah....
klu pg raya kat umah mak dia kejap jer..
pastu mil dah call suruh bal ...

Sama lah. Banyak je komplen itu komplen ni. Tapi member tu buat dek jah. Husband dah pesan yg penting i happy tak yah nak bother nak impress hati my mom dad pr family.

honestly aku xde rasa sayang pun kat mil...
mungkin sebab dia sendiri bkn seorang yg penyayang...
nak tgk dia cium peluk cucu masa kecik mmg payah yg amat2...
aku hanya fikirkan tu mak hubby je....

PIL stay with us. so far still perfect sebab baru kawen. aku tak pernah masak lagi kat rumah tu sebab aku tak reti  masak and dah keje plak skang nih. sebelum ni masa puasa, MIL balik2 dah siap  masak kat kedai (MIL berniaga), so aku nak tolong n blaja masak pun tak dapat. even sekarang pun MIL buat camtu. weekend plak kitorang sibuk ke sana sini. tapi lain2 keje macam berkemas, basuh sidai kain tu ade la aku buat.

monreyes replied at 24-7-2015 02:03 PM
honestly aku xde rasa sayang pun kat mil...
mungkin sebab dia sendiri bkn seorang yg penyayang...
...

ula la... sama dgn aku

takde rasa sayang pun kat MIL

kenapa? sbb dia takde rasa syang pun kat menantu & cucu2 dia. yg pentign anak dia je. menantu & cucu belakang kira..

cuma hormat lah sket sbb dia mak hubby je. tpi kdg2 tuh aku melaser jugakkkk..

haa....itulah punca sbenar...macam mana nak sayang mertua kalu mertua tu sendiri tak sayang kat menantu..yg penting anak dia je..

pastu satu lagi aku musykil..baik pakar motivati or agamawan, depa cenderung untuk salahkan menantu tapi tak bagitahu cara mengawal masalah menantu dgn mertua adalah dengan mertua (as orang tua) tu sendiri yg menerima menantu seadanya macam anak derang sendiri..cuma sekali je aku perasan prof muhaya je ada cakap, mertua patut terima  menantu ( & less complain about imperfection) sebab menantu, being orang luar yg dah adapt dgn cara didikan parents diaorang bertahun2 akan amik masa juga utk adapt culture or custome family baru  which, confirm have a lot of difference from their upbringing..

Follow Us
TulenBang replied at 14-8-2015 01:46 PM
haa....itulah punca sbenar...macam mana nak sayang mertua kalu mertua tu sendiri tak sayang kat mena ...

exactly!! aku pon ada tgk program ape ntah kat astro..yg Prof. Muhaya mmg ada ckp camtu...mertua pon kenalaa terima menantu seadanya..kena lebihkan menantu dr anak2 sendri which is anak sendri mmg dah kenal perangai parents diorg instead of menantu..and dia pon lyn menantu lebih dari anak2...siap menantu dia yg convert to islam pon ckp 'mak mertua sy adalah segala2 bg sy'... mertua kena belajar jgk syg menantu cam syg anak2 sendri...jgn di harap menantu je yg kena take action...

rumahpink replied at 4-4-2015 09:38 AM
Ai tak suka my mil sebab :
1- suka tanya banyakkkkk soalan.dah masak?masak lauk apa?berapa jenis la ...

i fhm perasaan u...because i've been in the same shoes...tp MIL i tak laa sampai tanya harta2 i cume ms i've got my 1st dotter and biasalaaa laa kan kita org ppuan nak beli tu ini tuk bby..lagi laa gegurl...byk benda cute2 and cantik...penah sampai thp MIL belek tag baju anak i nak tgk brand apa...takut i beli mhl sgt (maybe takut i pau duit usben i...i guess so..) belek kasut bby time tu sambil berseloroh 'ni msti bkn anak dia yg beli...sbb membazir je beli kasut tuk budak kecik..'

so i just kept it to myself..xnk mengadu domba dgn even my husband..so time flies...i dpt biras ppuan...arr hamik ko!! lagi laa bby2 emas da mengerlit...hahahaa...and i tgk my MIL diam x ckp pe pun...dlm hati i..dulu ckp2 i...(i mmg ske beli brand bby kiko..bkn nye guess ke mango ke prada ke utk anak i dah di kecam sebegitu) skg dia dpt menantu lg laa dasat...what comes around goes around....

it has been 7 years...so skg i klu ape2 i just direct story to my usben..'mintak maaf eh...sy nak ckp sikit...bla blaaa blaaa'....dah xleh simpan2 lg dah...hahahaaa

aku dah xtau macam mane nak ambik hati MIL lg. aku duk skali dgan mertua, dgan erti kata lain menumpang la. bile aku mkn kt rumah, MIL dgan ank2 perempuan dia ungkit2 kata aku ni xhulur duit. bila aku beli brg dapur MIL bsg2 ckp xpyah beli sbb dia dah beli semua. sbb dorang dah ungkit2 so aku xmakan. tp bila aku xmakan MIL cakap aku xlayan anak dgn suami pulak. suami main dgan ank pn dia mcm nak marah n kata aku malas nk jaga anak. padahal mmg ank rapat dgn suami. skrg ni aku xpaham, adakah die nak aku berambos dr situ? aku keluar pg blik ptg kerja cari duit, tp dorang kt blkg mcm2 kutuk2 aku laki bini. ank aku yg kck xtau ape2 pun serba xkena dorang buat. masa nak syg dia syg. mase nak marah dia marah sesuka hati. alasan kakak hubby marah ank aku sbb terlalu ramai org manjakan die. aku xtau ape lg nk buat. ape aku buat semua xbetul

theredbobo replied at 26-8-2015 02:46 PM
aku dah xtau macam mane nak ambik hati MIL lg. aku duk skali dgan mertua, dgan erti kata lain menump ...

siannyer.. better kuar dari situ n duk umah lain la.....

theredbobo replied at 26-8-2015 02:46 PM
aku dah xtau macam mane nak ambik hati MIL lg. aku duk skali dgan mertua, dgan erti kata lain menump ...

ajak laki ko pindah. tu je cara nak setel.
kenapa ko duk dgn mertua yer??

khailya replied at 26-8-2015 03:21 PM
siannyer.. better kuar dari situ n duk umah lain la.....

ye, ikutkan mmg aku nk pindah. tp hubby mcm xnk sbb kesiankan mak die. adk bradik yg lain duk jauh. kami je la yg ade kt rumah tu. yg heran nye MIL ngn kakak2 hubby ungkit2 psal duit tu knapa? sbb dorang bkn nye org susah. dorang family berada, tp lg nk bagi tekanan kat kami yg berpendapatan rendah ni. pendek kata ape aku buat semua xkne.

aku_tetap_aku replied at 26-8-2015 03:28 PM
ajak laki ko pindah. tu je cara nak setel.
kenapa ko duk dgn mertua yer??

aku dah cuba ajak pindah. tp suami sruh sabar dlu n keadaan kewangan kami pn xmengizinkan untuk pindah. MIL kdg2 ok, tp klu ank pompuan die balik mesti jam2 tu jgk die akn brubah. adelah bnde yg xkne. smalam aku blk keje die muncung je. pastu jeling2. xtau dah ape nk buat. FIL so far ok. n lg satu, klu dpn FIL, MIL aku akn buat2 baik n pretend sume nye ok. kakak ipar aku pn suke buli2 n main bnde2 bahaya dgn anak aku. ada sekali tu aku tgh suapkan ank mkn, die usik ank aku smpai menangis teresak2 and tersedak sampai merah2 muka ank aku tercekik bubur.

die hala jari ank aku dkt wap panas rice cooker pn pernah. nsb baik xlecur. tu kan baby. knapa ko bangang sgt? aku geram gile rse. hubby pn mcm xpertahankan kami. die diam je walaupun mcm2 org buat kt kami.

theredbobo replied at 26-8-2015 03:38 PM
aku dah cuba ajak pindah. tp suami sruh sabar dlu n keadaan kewangan kami pn xmengizinkan untuk pi ...

laki ko yg bangang!!

alahhh... ko sewa je lah umah yg murah2. satu bilik pun xpe. janji ko keluar dri umah tuh.
klu aku lah, mmg aku dah ngamuk2... jgn lembut hati sgt. perlu jugak melawan.

aku dah cuba ajak pindah. tp suami sruh sabar dlu n keadaan kewangan kami pn xmengizinkan untuk pi ...

nak jadi jahat tak?
ape kate bile depan FIL.. ko mengade2 lebih cikit dengan MIL ko...
'buli' die ckt.. hahahahahahha time akak2 ipar ko ade pun ko buat benda yg same..
padan muke depaaaa...

aku rase better ko duk luar la... agak sengal jugak ipar2 ko yer..
sabarrr jela... ade ke buat budak mcm tu....

Edited by diarimerah at 26-8-2015 04:07 PM

psiko giler kak ipar ko ni... kalau kena kat aku, aku tolak dah dia... berani la buat camtu kat anak aku, aku bagi jam tu jugak.

pasal MIL yang tetiba berubah , mcm ko serba tak kena bila anak pompan dia balik tu, mcm perangai MIL aku.
Kalau anak dia balik, kitorang ni mcm tak guna jer... kalau sblm ni dok umah aku, terus ajak anak dia balik umah... tak datang2 dah umah aku walau pun di jemput... ada BBQ ke apa ke. Pi pasar pun tak mau singgah, menonong jer lalu... Kalau bercakap pun ikut sedap mulut jer... ada sekali tu aku masak kuey teow for breakfast... dia boleh kata... kalau kat kedai , dia tak order ni... tak lalu. Sibuk nak pi cari nasi lemak. Kalau tak, apa kita masak, dia makan jer. takde komplen pun. Saborrr jer lah..

aku_tetap_aku replied at 26-8-2015 03:45 PM
laki ko yg bangang!!

alahhh... ko sewa je lah umah yg murah2. satu bilik pun xpe. janji ko kelu ...

tu la pasal. aku dah 5 tahun sabar. klu ikutkn hati mmg aku angkut ank angkat kaki je pindah. klu aku ni jahat, dah lama boleh jd gaduh. tp aku diam je. masa aku pantang pun beria xbagi aku blik kg. tp bile suami tlg buat keje rumah mcm basuh baju aku, baju ank, tlg siapkan makan die marah2 suami aku buat semua tu. pernah aku xmakan dr pg smpai ptg msa pantang sbb dia keluar mkn dgn ank prempuan dia. bila suami aku tnye dia marah knapa aku xpegi masak sendiri. padahal aku baru lps beranak, czer pulak tu.
tp dorang semua ckp aku mngada2. malas. masak jela sdiri wlaupun dlm pantang. pantang je pun. boleh je masak. anak aku jenis kuat melalak, di herdik nye kami laki bini kata xreti jaga ank. aku ni nyaris nk meroyan time tu. ckup 2 minggu aku bgaduh ngn laki aku. aku bekeras jgk nk blik kg. tp MIL x bg. aku bli je tic flight n balik jgk.

diarimerah replied at 26-8-2015 04:06 PM
psiko giler kak ipar ko ni... kalau kena kat aku, aku tolak dah dia... berani la buat camtu kat an ...

haa, tau xpe. klu ank die semuanye btul, smuanye bagus la ank pompuan die tu. klu tang aku ni mcm2 xkne. xckup doa la, amal ibadat xckup la. walaupun ank pompuan die membuta bgun pkul 2ptg pn xpe. ditatang ank die mcm tuan puteri. ya ampun. aku igt aku je yg kne camni.

khailya replied at 26-8-2015 03:50 PM
nak jadi jahat tak?
ape kate bile depan FIL.. ko mengade2 lebih cikit dengan MIL ko...
'buli' di ...

aku xsampai ati nk buat mcm tu. tkut FIL aku ngamuk plak nti marah2 die. aku pendam je, xtahan sgt td aku google psal ipar duai n MIL. skali jumpa cari. trus reg n meluahkan. huhu

theredbobo replied at 26-8-2015 04:11 PM
tu la pasal. aku dah 5 tahun sabar. klu ikutkn hati mmg aku angkut ank angkat kaki je pindah. klu  ...

5 thn??? wahhhh mmg tahap kesabaran u berada tahap langit ke 7... me ni pon klu kena perli dah nak berjurai ayak mata...lagi laa macam u

u better find another place for your small family to live peacefully...rezki insyaallah ada je utk uolss...

tp mmg laa menantu dgn anak sendri manakan sama? wpon kita ni yg rajin berhempas pulas..xde yg nk address kt yg wat... cer kalau anak dia sendri...hmmm