CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

qaisarah09 replied at 26-8-2015 04:26 PM
5 thn??? wahhhh mmg tahap kesabaran u berada tahap langit ke 7... me ni pon klu kena perli dah nak ...

btul uols. time raya aku besengkang mata buat kuih raya. tbe masa tetamu dtg puji kuih raya sdap, dan2 tu la kata ank dia yg buat. x timbul dah nama kite. padahal aku la yg besengkang mata buat cookies siap ambil2 cuti bagai.
tp aku x kesah, cume terkilan. jgan la layan aku smpai mcm ni skali.

qaisarah09 replied at 18-8-2015 03:57 PM
i fhm perasaan u...because i've been in the same shoes...tp MIL i tak laa sampai tanya harta2 i  ...

Hye qaisarah

Skang ni mil sakan memperli..kami ni bru nak masuk2 tahun kawen....
Buat masa ni sabor lg la maleh nk ngadu sgt kat hubby..
Haih menguji kesabaran betul

rumahpink replied at 28-8-2015 01:54 PM
Hye qaisarah

Skang ni mil sakan memperli..kami ni bru nak masuk2 tahun kawen....

rumah pink...hehee...klu me laa..mmg da out from that house and terangkan baik2 dgn hubby...klu mkin lama di pendam
lagi sakit tau...heheee...

theredbobo replied at 26-8-2015 04:41 PM
btul uols. time raya aku besengkang mata buat kuih raya. tbe masa tetamu dtg puji kuih raya sdap,  ...

aku pon penah kena...dah elok siap2 msk sorang...sume org tggl mkn je..mak mertua aku blk tnya tk siap lg ke (time tu aku dah nak msuk toilet and boleh dgr anak branak berckp) boleh plk sis in law aku ckp 'menantu mak kan ada'...haihhhh sedap mulut berkata..yg dr td kelentang kelentung sorg2 kat dapor tu bkn menantu ke...JIN tak pon saka dia agaknye....

qaisarah09 replied at 18-8-2015 11:38 AM
exactly!! aku pon ada tgk program ape ntah kat astro..yg Prof. Muhaya mmg ada ckp camtu...mertua p ...

akak penah beleter kat mak akak mcmni jugak
dia komplen je pasal menantu pempuan dia,
akak balas balik mcmlah anak lelaki dia tuh bagus sangat
kenape akak bising mcmni ialah sbb dirumah kuarga somi
akak pun menantu pempuan jugak khen
haruslah kita nak kuarga mertua ipar biras layan kita dgn saksama
maka, kita harus menjadi saksama dgn ipar biras kuarga kita sendiri

cik_tonggek replied at 3-9-2015 04:57 PM
akak penah beleter kat mak akak mcmni jugak
dia komplen je pasal menantu pempuan dia,
akak balas ...

exactly akk...tp seb jgk adik2 lelaki sy blm kawen..tp ada laa klu mengadu kat husband tu sy ckp laa..insyaallah sy takkan wat lagu tu pada bakal adik2 ipr ppuan sy kelak...sbb kt dah rs camne rsnye kena 'bully' dgn PIL...

Follow Us
mertua aku?

MIL kadang ok kadang kiok..

FIL kadang ok kadang kiok

yang kiok tu aku ler..memendam rasa..diorang suka cakap lepas..aku ni jenis sopan santun gitu..jadi , selalulah sentap!!

Macam saya, mak mertua tu okay, ada time tu baik, ada time tu susah nak cakap.

Tapi.. bab pilih kasih tak adil tu normal lah kan.

Husband saya anak bongsu dari 3 beradik, sulung kakak, tengah abg. Apa apa pun yang dilebihkan tu mesti si abg.

Anak anak buah husband (merangkap anak anak kepada abg ipar saya, kakak ipar saya tak kahwin lagi so takde anak.) ada 4 orang, soon nak masuk 5. Terpaling kesayangan mak mertua saya yang sulung (laki) dengan no.3 (perempuan).

Untuk pengetahuan, saya, husband & anak tinggal dengan mertua, atuk husband dan kakak ipar saya. Sebab ayah mertua saya dah lama takde. Abg ipar duk rumah lain. Alasan kitaorang kena duk situ sebab rumah tu takde orang, plus takde orang nak tengokkan diaorang (mak mertua dengan atuk husband saya).

Masa saya bersalin, pantang kat rumah mak dalam 2 minggu, then balik rumah mertua kat sini.

Kawan kawan datang lah melawat. Tetiba mak mertua saya cakap kat kawan saya, "comel tu comel, tapi comel lagi si ..... (cucu kesayangan no.3 yang perempuan tu), rambut pun lebat. anak dia ni gelap. yang si .... tu putih." depan kawan saya yang melawat saya tu.

Saya diam jer, tapi dalam hati tuhan jer tau.

Sampai sekarang pun actually kalau bab abg ipar saya tak boleh tegur lebih, menantu & cucu cucu kesayangan pun tak boleh nak cakap lebih, nanti kitaorang kena balik.

Dah pujuk husband banyak kali ajak pindah, tapi husband kata kesian kat mak dengan atuk dia, siapa nak tengok? Saya cakap, masing masing kan ada tanggungjawab masing masing. Kalau kita pindah, lepas ni abg awak boleh datang selalu tengok & jagakan diaorang sekali. Fair lah kan. Husband takmo dengar. Instead, husband saya cakap saya selfish.

Kalau nak cite actually banyak. Kawan saya pun pelik macam mana saya bertahan duk situ. Tapi tu lah, hakikatnya kita jer yang tau kan.

alamak, sorry terpanjang pulak.

Nak luah gak kat sini kejadian hari ni...  Dah raya korban kan, jadi ada laa sedara jauh dtg jenjalan ke rumah MIL.. Tea mmg tak pernah kenal diorang tu. Jadi masa introduce tu, MIL cakap "haaa yang ni wife anak bongsu lelaki dia, anak baru sorang, tp payah nak dapat anak ni, dah lama dah diorang kawen, tu pub baru dpt sorang.." Terkedu tea sbb baru je bersalam dengan makcik tu , baru lepas angkat air....

Pastu, dia duk puji2 anak kesayangan dia bagi hadiah beg (kain je pun), pastu cakap anak dia ni bagus, cermat.. Baru je beli rumah semiD baru dekat KL.. Ye la kan rega 1mill+.. Tp dia mmg bangga duk canang kat orang... Tea bukan nye jeles ngn kak ipar tu sbb kita pun ada lebih dari tu, tp bosan nya laa hai setiap kali jumpa hari2 duk ratib kemewahan...

Yang bosannya, duk canang kat semua org pasal beg kain tu walhal tea dah kasi pun kat MIL beg ferragamo, coach etc tp dia tak pakai, maybe sengaja nak sakitkan hati tea kot

green~tea replied at 27-9-2015 12:11 AM
Nak luah gak kat sini kejadian hari ni...  Dah raya korban kan, jadi ada laa sedara jauh dtg jenjala ...

alamakkkk ur MIL ckp mcm tu...huhuhu
sadisnyer...
kalau aku la... dah sentappppp dah..

Nak luah gak kat sini kejadian hari ni...  Dah raya korban kan, jadi ada laa sedara jauh dtg jenjala ...

Sedih actually kan.

Rasa macam segala usaha dan pengorbanan tak dihargai gitu. Saya pun takde lah nak mengungkit, tapi macam mana baik kita dengan dia sekalipun, kalau dalam hati dia tu dah tertanam tu menantu kesayangan, memang tak boleh buat apa lah.

Penah juga suami saya terlepas cakap kat mak saya yang kakak ipar dia tu memang kesayangan. Saya terkedu jap. Tapi pasrah jer lah. Maybe pada dia kita ni tak cukup berjasa kot.

Takutnya dengar cerita you guys ni pasal in-laws ni....

milamela replied at 1-10-2015 05:17 PM
Sedih actually kan.

Rasa macam segala usaha dan pengorbanan tak dihargai gitu. Saya pun takde l ...

i think is ok kalo kita bukan kesayangan... i pun taknak jadi menantu kesayangan.. cukup la menantu neutral & bukan dibenci.. hahahhaha

betul tu.

since sekarang ni dah pasrah, dah tak kisah dah. janji boleh diterima sudah lah kan. kalau kesayangan sangat nanti takut rimas pulak kan sebab banyak benda depend kat kita (ayat sedapkan hati). hahaha!

Edited by green~tea at 2-10-2015 11:33 AM
fairy_fairy replied at 2-10-2015 05:31 AM
Takutnya dengar cerita you guys ni pasal in-laws ni....

mohon jangan takut utk berkahwin... biasalah, kita manusia ni MESTI ada ujian2, tetapi ujian kita berlainan... mcm tea, one of ujian ni dpt in laws yang tak menyukai tea, (kurang kasih sayang atau dengki mungkin).. dan since ni bod perbincangan keluarga, pasti dok luah pasal mende ni kan... tea takut nak luah kat orang/sedara sbb mulut orang takleh ditutup.... kot2 ada penyampainya...

latest fitnah yang mertua & ipar tea duk tabur sekarang ni... diorang tuduh tea berkemungkinan curang... dan diorang sedang memujuk suami tea and tea dengar sendiri sbb husband tea angkat phone & put on loud speaker... sblm dia wat fitnah tu, dia tanya husband, line clear ke tak? & husband tea cakap, tea busy sedang urus anak... (husband tak menipu, mmg tengah urus anak & sedang menyusu pun masa tu, tp tea duk sebelah husband senyap2 je dengar diorang nak kata apa)

ok tu cerita ngeri... yang cerita manis pun ada.. ramai je mertua yang baik siap tak berkira dengan anak menantu, jagakan menantu berpantang, dan macam2 lagi lah.. tea sendiri suka dengan mertua adik tea... walau mcm takde laa hubungan direct dengan tea, tp dia lagi concern tanya kabar tea, belikan hadiah selendang and pernah tolong jagakan baby tea masa tea emergency sekali sekala... dia selalu nasihatkan tea, seolah2 dia laa pengganti ibu tea lepas ibu tea dah takde...

green~tea replied at 2-10-2015 11:16 AM
mohon jangan takut utk berkahwin... biasalah, kita manusia ni MESTI ada ujian2, tetapi ujian kita  ...

Thank you sis. Mulut I jenis laser so tak tau la macam mana kalau dapat mentua macam yours tu. I see my mum as a mother-in-law jenis tak campur hal rumahtangga my brother. Kalau my brother buat salah, memang kaw2 kena marah. Vice versa with my sister-in-law. My sis-in-law is closer to my mum dari her own mum. Even with all her flaws tetap juga my mum as a woman kesian dengan my sis-in-law kalau my brother buat perangai. Lagipun she said, dah my brother cinta mati dengan dia, my mum terima la as her daughter juga.
I'm just soooooo thankful tak jadi dengan my ex dulu. Now that we're no longer together barulah boleh ingat balik the first time meeting her. Tengok I dari atas rambut sampai hujung kaki! I think kalau jadi dengan dia, either I tahan sebulan jer or masuk jugak sini meroyan pasal mother-in-law

Dengan yang sekarang ni, I've only met his mum once. I only hope that she will accept me as I am. Takdelah expectation kena bentang red carpet or anything...

aku pun penah kena...ada org kg dtg jual2 brg..cara dia introduce aku lg sadis..'arr ni menantu...cer tgk ada x sabun yg hilang2 kn jerawat tu?'..

i was like mmg terkedu ms tu and rs nak campak je dulang air yg aku tgh pegang..adoiiii....ms tu aku kawen x sampai pon setahun..

tp skg hati aku dah keras..so skg ape pon ckp dorg..msk tinga kanan kuar kiri...n skg muka aku bersih...nampak lawa..nampak lawa..dia pakai nv!!

green~tea replied at 27-9-2015 12:13 AM
Yang bosannya, duk canang kat semua org pasal beg kain tu walhal tea dah kasi pun kat MIL beg ferrag ...

sabarlah tea.org tua tu bukan reti ferragamo bagai.lain kali toksah belikan.
belikan beg kain je,senang,murah.beli mahal pun xdipuji,baik beli yg murah je.