CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

green~tea replied at 2-10-2015 11:16 AM
mohon jangan takut utk berkahwin... biasalah, kita manusia ni MESTI ada ujian2, tetapi ujian kita  ...

ii siap tuduh curang?gila ke ape?
ish sorry emo.kalau me lah,dah kena hamun tu.

damiqula replied at 16-10-2015 09:58 AM
ii siap tuduh curang?gila ke ape?
ish sorry emo.kalau me lah,dah kena hamun tu.

dami, tea tak emo pun diorg cakap macam2... sebabnyaaaa??? coz my husband believes in me tanpa perlu tea explain kat husband.. dia sendiri tengok dengan mata kepala dia & nilai sendiri.. tea tak kuasa nak pujuk2, mengadu, menghasut kat husband. tak pepasal kita ni jadi jahat sama ngn diorang, dpt dosa lg sbb cuba memutuskan silaturrahim.. huhuhuhu.. sbb tu tea menten quiet... tp biasa la, lama kelamaan, kantoi jugak depa tu...

green~tea replied at 27-9-2015 12:13 AM
Yang bosannya, duk canang kat semua org pasal beg kain tu walhal tea dah kasi pun kat MIL beg ferrag ...

Feraggamo, Coach...gred B kot???

KetupatNona replied at 18-10-2015 08:04 PM
Feraggamo, Coach...gred B kot???

Manak, kot ye nak bagi hadiah kat mentua biar le yang elok2... Tak dapek yg butik, kat designer outlet pun jadi.. Gred b?? Nak beli kat mana tu?

green~tea replied at 18-10-2015 10:51 PM
Manak, kot ye nak bagi hadiah kat mentua biar le yang elok2... Tak dapek yg butik, kat designer ou ...

Di CINA dustbag cover of the leading named brands handbag pun bersepah jual tau .......just to name one place.....itu baru dustbag je tau.....

Hang ingat mentua hari ini tak IT SAVVY????

Boleh Manak sambung sikit lagi????

KetupatNona replied at 19-10-2015 08:15 AM
Di CINA dustbag cover of the leading named brands handbag pun bersepah jual tau .......just to nam ...

bagus laa kalo IT savvy.. banyak ilmu boleh masuk/belajar...

Follow Us
green~tea replied at 19-10-2015 02:55 PM
bagus laa kalo IT savvy.. banyak ilmu boleh masuk/belajar...

Termasuk ilmu camna nak kenal   original  dari gred B ....

Huhuhu

KetupatNona replied at 20-10-2015 12:48 AM
Termasuk ilmu camna nak kenal   original  dari gred B ....

Huhuhu

If u own an original item.. Xyah study how to kenal fake items

I pernah kena dgn mertua, die nak carikan isteri lain coz i dah 6th kawin blum dpt zuriat. yg sampaikan ni adelah biras. i had no idea either biras sengaja nak laga2 kan i & mil or what. biarlah, mls nak layan.

yg penting hubungan dgn hubby elok, hubby syg kite, jaga agama & ingat2 yg baik2 jer.

tawakkal. Allah maha mengetahui

mertua kejap ok kejap tak..

baru2 ni masa borak dgn mil, boleh mil ckp aku ni lmbt pregnant sbb keturunan aku agaknye.. mil tau abg aku dah 8 tahun kawin  lum ada anak.. kakak aku 3 tahun kawin br dpt anak.. masa tu baru beberapa hari anniversary yg ke-3 ktorg..   mmg sedih sgt bila teringat..

MIL aku cool. masa blom kawin aku ingat dia garang. Dah kawin ok je. kalo blk umah dia, mcm2 dia bekalkan bwk blk umah. dia rajin gak kongsi resipi. mana yg aku xtau aku cepat2 call dia tanya mcm mana nak buat.

MIL aku ok tp kadang2 tak ok biase la..

belum kawin beriye2 suruh laki aku keluar dari rumah suruh hidup berdikari time dah kawin..then bila dah kawin tukar lak,tak bagi anak pindah, suruh aku lak pindah kat rumah die.suruh aku berhenti keje n cari keje kat sane.aku kat melaka laki aku kat seremban.bising tiap kali aku balik suruh aku pindah pasal sian kat anak die bini jauh.bukan aku tak nak jusT syarat aku kat laki aku if nk aku pindah cari kan aku rumah, aku nk tinggal sendiri tak nak tinggal dgn PIL.tp laki aku nak tinggal ngan mak die.last2 MIL aku senyap bile anak buah die pun pjj ngan bini die.sorang kat sarawak sorang kat johor.and now laki aku dh pindah melaka.

then bile aku pregnant lak, MIL aku suruh aku bersalin kat seremban,last2 aku terbersalin kat melaka jugak.pasal aku bersalin awal.

bile dah ade anak, isu yang tak abis2 sampai la sekarang is die bising aku hantar anak aku kat pengasuh.
even dah macam2 aku explain yang pengasuh anak aku ni ex nurse so die tau mcm mane nak handle baby n lagi 1 yg aku suke pasal die tau cara nk handle EBM.bukan semua pengasuh nak amik if baby still susu badan.tp die macam tak nak juga dengar n beriya2 suruh aku pujuk mak aku suruh jaga anak aku.tiap kali die datang rumah aku asyik tu la die cakap sampai aku pun fedup.pasal kakak ipar aku mak die jage anak die so aku pun kene ikut macam die.aku kalau bole tak nak susah kn mama aku.aku berkerja n mampu nak byr pengasuh bagi aku tk salah ape yang aku buat tu. n aku pernah cakap ngan laki aku pasal ni n laki aku pun setuju if pengasuh yang jage ank kiteorg.

so di sebab kan hal aku hantar anak aku kat pengasuh, MIL aku pun mcm marah kat aku pasal aku tk ikut ape yg die cakap.aku pun rasa salah juga coz dari awal kawin aku tk ikut mcm ape yg die plan.hurmmmm

Hub baik ngan mertua. Pnhla ade tkecik hati tp msg2 buat xtau. Kmdian kmbali normal. Br2 ni bile bpisah ngan ex hubby die mrh2 n ungkit2.  Cinta rs mrh, tp dlm diam ttp doakan hub akan baik smula satu hr nanti. Sbb cinta syg diorg seme.

milamela replied at 22-9-2015 07:09 PM
Macam saya, mak mertua tu okay, ada time tu baik, ada time tu susah nak cakap.

Tapi.. bab pilih k ...

Mertue ko tu jelita mantops ke? Sorry lah yek, sbb org tua most of inlaw ni nk cucu menantu pompuan bagai turun dari syurga ala2 gubahan bunge citarasa sendiri tapi diri diorang tak sedar.. Lagi 1 kalau yg jenis kaki fitnah... Bertabahlah... Ingat, tuhan pethatikan jek benda kita buat... Jgn kena panggil masa kita2 semua tgh mengata, memfitnah, membusuk hati....

alhamdulilah baik2 sahaja. semoga hubungan ni akan berkekalan selamanya.

Ni kes yg aku sendiri lalui baru2 ni tapi bukan aku lah yg kena tapi biras aku
Aku baru balik dari somewhere dgn suami
so beli lah souvenir utk adik beradik ppuan husband which is my ipar2
Tapi tersilap kira, short satu
So masa pass barang kat umah MIL, kira2 sekali tak cukup
Aku dah pening, cemana ni eh...sebab tak nak ada yg terasa sebab tak dpt
U know what my MIL said?
Si X tak payah lah sebab dah bagi satu kat anak dia
Knp dia tak kata salah sorang anak ppuan dia yg tak payah dapat?
Sebab ank ppuan dia ada anak ppuan jugak ( cucu MIL ) and iols pun ada belikan souvenir utk cucu2 gegirl
Kenapa biras aka menantu MIL yg di kambing hitam kan?
Kalau MIL sorang yg fair & sayang menantu, dah tentu dia korban kan salah sorang anak dia
Setakat souvenir aje pun
Boleh aje as a mother pujuk, cakap baik2 pada anak dia yg tak dapat souvenir tu
So dari situ iols pun dah boleh agak mcm mana pulak perasaan dia pada iols yg juga menantu ppuan sheols

Lagi satu korang beli kan tak apa2 utk MIL/FIL dgn ipar duai bila ke mana2?
Iols selalu nya akan beli
Saja lah nak berbahasa kan
Bukan benda mahal2 pun
It's the thought that counts kata omputeh
Tapi tak tau lah theyols suka tak barang yg aku kasi tu
Tapi kadang2 setan goda jugak aku ni, nak bagi aku jadi tak ikhlas
Sebab baru2 ni theyols sefamily gi bercuti
Meols dgn hubby tak ikut
Langsung tak ingat nak bagi apa2 pun hatta sekotak coklat dari tempat yg boleh dapat coklat dgn harga yg lebih murah ( uols tau lah kat mana kan!)
Tapi aku malas la nak pikir2 sgt
Lantak diorang lah
Yg penting aku sentiasa berbuat baik kerana Allah SWT

Lavender_Violet replied at 31-12-2015 11:57 AM
Lagi satu korang beli kan tak apa2 utk MIL/FIL dgn ipar duai bila ke mana2?
Iols selalu nya akan be ...

owhhh... itu normal.... tp kita continue bagi je laa setakat seikhlas hati... mcm last week tea gi paris, tea beli je la beg longchamp 3 ketul dekat MIL.. sbb tea tau, takat tu je tea "gembira" kasi kat dia.. nanti kalo beli LV ke chanel ke, ilang keikhlasan plak...

bab diorang tak pernah belikan ole2 tu.. itu biasa... masa mula2 tu mmg terasa. tp kalo dah kerap diorang wat camtu... tea pun takde nak terhegeh2 beli souvenir utk menambat hati diorang.. kalo ingat, beli, tak ingat, sudah~~ so, everytime tea travel, tea akan shopping sesedap rasa utk hadiah diri sendiri...

Edited by Kak-Leen at 4-1-2016 11:27 AM
Mashi17 replied at 18-2-2014 11:15 PM
Since aku tengok kat sini ramai yang merungut mil duk goyang kaki tak buat keje kat rumah sendiri la ...

Mashi, mak(mil) kalau dtg rumah kami mmg akak x bagi dia buat kerja. Suruh dia rehat. Apapun yg dia pernah buat kat akak dulu, buang jauh2 je. Kalau balik rumah mak @kenduri @ raya, akak yg masak dan suami akak akan bersihkan rumah mak.

Dulu pernah akak nak ajak dia duduk rumah kami sbb akak dah resigned. Tp dia x nak sbb kata dia nnt dia xde kerja. Duduk sahaja sedangkan biasa le kan..org kpg mesti nak bekerja aje.. kurang2 pun nak cabut2 rumput, berkebun ke.. sama gak akak bila dgn ibu sendiri.. tp ibu akan keras juga nak masak utk kami sekeluarga. Ibu punya masakan mmg sgt sedap. Berpuluh tahun ada restaurant yg dia sendiri masak. Tp setakat masak aje la.. bersihkan rumah, kitorng ada daily helper..

Skrg mak dah kerap sakit lutut dan dah terbongkok2. So kitorng lebih kerap balik kpg. 2jam perjalanan saja.
Pegangan kami , seburuk mana pun layanan mak dan Ibu kalau ada, yg penting dulu mereka la yg susah payah membesarkan kami. So, anak2 pun kami x kasi jaga time akak masih bekerja dulu walau sampai ibu dan arwah ayah kecil hati.. tp pujuk la kan dan explain kenapa..

Anyway, utk semua menantu2yg masih bermertua, bertabahlah... berdoalah supaya kita jadi mertua yg bertimbang rasa dan pengasih kpd menantu2 kita. Forgive but not forgotten. Jadikan kisah yg lepas sbg tauladan dan sempadan.

darkrosed replied at 18-2-2014 02:04 AM
kalo pernah bace thread aku sebelom kawin yg aku ade termaki anak die,mmg mil aku amat amatlah x suk ...

Ayat last buat akak gelak! Sebiji ayat anak buah akak!
Entah2darkrose ni anak buah akak