CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

Sayamama replied at 20-6-2018 11:49 AM
Iols pulak dah 4 thn raya belah mertua sbb my parents dua2 dah x ada.... and every year jugalah I yg ...

Kadang mmg ada jenis mak yg tak fikir/plan pasal makan anak-anak. I mmg tak boleh, sebab ngikut mak i. Kalo ape2, makan mesti siap dulu. Bila dah ada anak ni, laki pulak tu, pape kene bagi makan kenyang2 dulu baru tak cranky.

Macam MIL iolls, dia jenis yang akan tunjuk buat semua benda tau, lepas tu mengadu. Contohnya mcm iolls basuh baju, then tak perasan dah siap basuh sbb iolls kalut dgn anak-anak. Tup-tup MIL dah amek baju pergi jemur. I cakap la biar i je buat, then dia akan eh takpe takpe mak buat.

Then lepas tu mula la cakap lenguh tangan jemur baju gitu gini. Laki iolls nanti akan tny la nape i suh mak dia jemurkan (tny blakang-blakang). Then i akan explain, nasib baik laki faham. Sbb dia pun tau i jenis mcmana, and anak-anak mcmana. Nasib baik dia tny, tp depan adik ipar yg lain, depan FIL still akan nampak as if i yg tak tlg MIL i jemur baju.

Sebenarnya benda ni kecik je. Tp lama2 kumpul2 jd trigger pulak. Hehe.

anony-mous replied at 24-6-2018 11:44 PM
Thanks 4 the tips. Skg i rasa forum ni bakalan jd tmpt meluah i

Hihi. I pun luah kat sini, sebab skrg tgh raya. Takkan nak call member nak cite pasal benda tak best kan. Biar dia enjoy raya pepuas.

pitera replied at 25-6-2018 12:16 PM
Hihi. I pun luah kat sini, sebab skrg tgh raya. Takkan nak call member nak cite pasal benda tak be ...

I pulak seboleh2 xnk la aib kn laki kn. Klau kt sini xpe la kot org xkenal. Actually i ada tjumpa something yg buat i terasa sgt hence the royanan. Sbelum ni i skit hati i diam je n let it go gitu

pitera replied at 25-6-2018 12:07 PM
Btw ur MIL tak cakap ape ke bila FIL tu buat perangai mcm tu? Raya mmg la org pergi lawat melawat, ...

Xckp ape. I guess MILi dah penat & u phm x jnis prempuan kg? Mmg asal kg n miskin, so jenis low self esteem i rasa. Dlu i mcm bengang dgn dua2 sb xreti adab ke main terjah gitu je? Dah otw dlm 30min lg bru kasitau? That day buat mcm tu, kbtulan kitaorg dekat luar, diaorg dah otw, last2 diaorg balik je sb niat diaorg dpt soping dkt kl. Dah la soping dekat kl xbgtau, n tdo hotel la kot for 1 night (the only time diaorg stay hotel)

Klau my dad dtg inform siap2 awal sbulan ke ape mcm tu then kumpol kat hotel. Xde plak dia dtg terjah rumah ank2.

I klau ank2 dah besar sok, lg2 dah kahwin xkuasa nk tumpang2 rumah ank2. (Hopefully) sb i tau sgt la mnyusahkn tuan rumah lg2 klau rmai2

pitera replied at 25-6-2018 12:05 PM
Bukan mcm perli, mmg perli. Act bukan sekali dua jadi mcm ni. Bila balik belah i je mmg macam ade  ...

in laws u xde ank prempuan ke? Mcm over sgt seolah2 kita ni xde mak bapak.

Haritu mak i sakit pon, i blik kg 2 hari, so i decide to stay 2 hari, siap mak i yg prangai teruk tu pon tnya n insist suruh i balik rumah in law utk 1 day tu. Rumah kitaorg xjauh mana tp my in law TAK PERNAH lawat sekali pon ok my mom. (1 of the reason i think sb tu la rezeki ko mcm gitu jgk) i tanya my husband, dia ckp sb my FIL klau kt rumah, mcm2 dia suruh my MIL buat. Dan ini slh 1 knape i x suka my FIL. Smpai i rasa klau diaorg sakit, i xnk balik . X sedar ke dlu dia sakit, ank dia guna kereta i tgk dia kat hospital??

Bila jd mcm ni, i mcm look down dkt org2 semikin tp ego / xde adab. Entah la tp i mmg xsuka FIL i. I rasa mesti dia pon xsuka i sb i bkn jenis mcm wife dia yg sng2 diarah, sng2 jd hamba. Ohh pleaseee. Sb tu knape org dlu2 kahwin lama. Sb perempuan xde kerja. Klau cerai, sapa nk tggung mkn ank2? Hadap je la laki xde duit & selalu curang & perangai keras kepala.

anony-mous replied at 26-6-2018 08:59 AM
in laws u xde ank prempuan ke? Mcm over sgt seolah2 kita ni xde mak bapak.

Haritu mak i sakit  ...

ada. anak kesayangan. mmg takkan pernah disuruh buat kerja. tidur membongkang sampai tghari pun takpe. 'kesian, keje penat tu'. katanya. tu yg sebal berbulu je hatiku. tu yg time raya, mmg i je yg di dapur. adik ipar mmg kalo tak disuruh, takkan masuk.

time i sakit hati, selalu terlintas 'biar anak dia kawen nanti, anak dia rasa apa yang aku rasa. time tu kalo dia nangis anak dia tak dapat balik raya, aku akan cakap depan-depan time tu'.

sampai camtu tau i geram. hahaha. tapi lepas tu insaf bali, xbaik doakan mcm tu kan. tapi bila jadi lagi, i doakan mcm tu balik hahaha. mak i mmg makan hati je la selama 5 tahun ni. tiap kali call mmg mintak ampun mintak maaf je la, takkan i nk burukkan laki i and family dia pulakkan. sabor jela.

Follow Us
Aku ni sejak2 mak mertua x reti hargai pengorbanan aku,mmg aku mls amik pot..baking sgt anak kesyangan die..tggu jela bot karam dilautan baru ade akal hihihihi

Thinking of this,
saya sangat2 beruntung sebab rumah mertua dan rumah parents dekat 5-15  minit sahaja dari rumah saya

makanya saya tak perlu bermalam di mertua
raya pun senang nak deal
tak boleh bayang kalau saya jadi hamba sorang2 memasak kat rumah mertua --- eiii tak kuasa

tapi yang paling penting ialah husband perlu memahami
isteri pun ada perasaan, bukan robot boleh buat kerja tanpa henti

penmerah replied at 4-12-2018 11:44 AM
Thinking of this,
saya sangat2 beruntung sebab rumah mertua dan rumah parents dekat 5-15  minit sah ...

Nasi goreng bodoh, hang dah tahu buat????
Atau masih bebal???

penmerah replied at 4-12-2018 11:44 AM
Thinking of this,
saya sangat2 beruntung sebab rumah mertua dan rumah parents dekat 5-15  minit sah ...

Babe ur MIL tak kecoh ke pasal tak tido ni? I tak paham apsal big deal sgt tido umah mertua sedangkan umah my mum like 15 mins away. I duduk dgn my mum sbb husband I keje jauh. I admit mmg tak selesa nak tido situ sbb tak bersih. Then, kalau raya pun husband i duk suka raya umah my mum dulu, sembahyang masjid situ then makan dulu.. then bole husband I tido kat kerusi dulu kekenyangan.. but of course nama I yg buruk lah sbb pagi raya pun beraya umah mak dulu.. eh jarak rumah pun 15 mins pun boleh jeles ke sapa dapat beraya di pagi raya? tak paham lah.. sbb kitaorg akan pegi umah mertua dlm pukul 11-12. Bkn lambat sgt. Tp salahnye tetap la I.. bkn husband I ye. Tak pernah salah husband I pun..

lil_bratz replied at 15-1-2019 04:23 PM
Babe ur MIL tak kecoh ke pasal tak tido ni? I tak paham apsal big deal sgt tido umah mertua sedang ...

menantu hantu ibarat datang menyemak, Tak datang takdanya kerinduan, menantu berat tulang tangan dan sewaktu ngannya...

Kan pengmerah????

Mmg sejak kawen MIL x pernah terima, last2 putus hubungan terus dah x ambik tau.

10 tahun menahan sabar dengan MIL. perangai asik rasa diri je betul, hati tak berapa bersih, suka berprangsangka dgn org.

ms parent pegi rumah dia pun dia  buat acuh tak acuh.. pegi pun sbb nk melawat pak mentua masuk spital kot. takkan ku lupa layanan dia kat parent aku. ko angkat pinggan yg parent aku blom habis makan. apa punya perangai la.. kalo tak suka org dtg bgtau, takyah mak ayah aku dtg jauh ke selatan..

dan paling aku ingat sampai skrg ko tuduh adik aku sengaja kunci pintu bilik air kt rumah aku sbb taknak bg ko guna. sendiri yg terkunci dari dalam, nk tuduh adik aku sengaja kunci tak bagi ko masuk.  kalo adik aku sengaja kunci mcm mana dia nak mandi solat kencing berak? ingat toilet ada kunci ke?? (adik kebetulan dtg rumah, tiba2 pil pun datang jgk short notice)

selama ni mulut MIL dh byk sakitkan hati aku tp aku malas nk amik port sbb husband ckp takyah layan.. masuk tinge kanan kuar tinge kiri.  aku tak laser blk sbb aku masih hormat ko mak suami aku. tp skrg maaf.. byk sgt dah.. 10 thn dah kot. mentang2 org diam lagi sedap ko ckp mcm2. depan belakang ko ngata aku..

Hubungan dgn mertua ok. Ada jgk terasa hati sikit2.. tp tu semua biasalah..

Mil salahkan aku sebab anak aku sakit kanser.

Cytarabine replied at 22-4-2019 02:21 PM
Mil salahkan aku sebab anak aku sakit kanser.

aisehh...
nape plak? cer cite.. cer cite...

X tau la nak cerita macam mana..tapi pendek cerita dia salahkan aku seolah- olah aku tak pandai jaga anak aku sampai dapat kanser..btw anak aku kanser darah..haritu aku ada borak dengan sil pasal kesihatan anak aku ni..pastu mil aku datang mencelah cakap mak dulu x ada belajar biologi, sains ni semua anak- anak mak semua sihat je semua..Allah..tak ada sorang ibu mahukan anak dia sakit..banyak lagi dia sindir tapi aku diamkan aja.

Cytarabine replied at 22-4-2019 03:06 PM
X tau la nak cerita macam mana..tapi pendek cerita dia salahkan aku seolah- olah aku tak pandai jaga ...

jawab kat MIL u tu... 50% benih dari laki aka anak MIL

green~tea replied at 25-4-2019 04:56 PM
jawab kat MIL u tu... 50% benih dari laki aka anak MIL

MIL memang macam tu..kalau tak kena semua berpunca dari aku..

Kejap ok kejap tak. Mil suka naww minta duit. Pastu berjoli.. anak bujang dia sibuk nak kahwin, tapi malas nk kerja.. nanti mintak lagi duit utk blnja kahwin budak tu ye.. aku ni makan hati je dari sblm kawen smpai dah kawen ni.. hmm dala anak perempuan dia buat taik ngn aku, tu nasib baik dia backup aku dan faham perasaan aku pasal anak perempuan dia dah cm sundal sgt kan.. kalau tak mau aku benci pulak kat dia.. mak ayah aku x pernah susahkan aku.. skrg dengar ura ura nak ank bujang dia pulak stay ngn aku, memang aku kata NO lah.. ingat rumah aku rumah kebajikan ke apa!!!