CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

Kak-Leen replied at 6-6-2018 07:52 AM
Betul. Usaha utk menjadi mertua yg lebih baik kpd menantu kita sendiri nanti..

betul..pengalaman byk mengajar utk menjaga pekataan yg akan kuar dr molot

now i know kenapa org ckp dapat family in law yg baik2 adalah salah satu rezeki terbesar dlm hidup....

Cytarabine replied at 22-4-2019 02:21 PM
Mil salahkan aku sebab anak aku sakit kanser.

Allahu.. Kenapa sampai dituduh begitu kat Cyta?

Cytarabine replied at 22-4-2019 03:06 PM
X tau la nak cerita macam mana..tapi pendek cerita dia salahkan aku seolah- olah aku tak pandai jaga ...

Allah... Patutnya dia syukur dan berdoa supaya anak2, menantu2 & cucu cicit dia sihat walafiat.. Kesihatan yg baik tu jua rezeki dari Allah.

ladybugs_12 replied at 6-7-2019 07:15 AM
now i know kenapa org ckp dapat family in law yg baik2 adalah salah satu rezeki terbesar dlm hidup.. ...

..kalau difikirkan mmg betul sgt statement ni.

tapi ape pun, ade je rezeki Allah bagi..dlm bentuk yg terkdg kita pun tk perasan

tonggak utama, suami tu.. kalau okay adanya.. maka itu juga rezeki besar.. mudah la nk menongkah arus

Edited by Sachacha at 17-7-2019 02:24 PM

Rumah mil ai pun dekat je tak sampai setengah jam pun..
Tiap2 ahad balik sana kadang ai rasa nak merempan sgt
Ada jgk isu pasal tak tdo ni tapi dah laki nak keje anak nak sekolah dah kenapa ai pulak yg kena kelam kabut
Dulu2 di awal2 kemunculan ai kat family depa time ari ahad tu wajib pagi2 l dah terjengui kat sana..memang stress sebb rumah tu ramai org (kak ipar..adik ipar..anak beranak pinak semua sumbat situ)
Laki ai pun time tu ngikut je
Lepas dah ada anak ai perlukan masa utk keluar rumah..jalan2..masa ni suami dah mula ikut cakap ai..tapiiii mil dan sekutunya akan talipon selagi tak sampai rumah depa..mcm dosa besor kalau lambat or tak pegi
Dah masuk anak kedua..makin lambat pegi sana..skrg dah 8 tahun kawen ptg2 baru kami terjengoi di sana..duduk2 jap sembang basa basi ok dah jom balik
Cukuplah sekadar suami nak jenguk mak n adik beradik dia je..

Follow Us
for me ..just be our self dgn MIL nie..

kalau pompuan sesuai la jawab,kalau menantu lelaki rasanya xde masalah kot...
kalau menantu lelaki bermasalah dengan mertua payah,lagi payah berbanding jd menantu perempuan.

I pilih no.2.. kehidupan ni biasa la.. mana ada org yg sempurna.. diri kita sendiri pun tak sempurna..  lagipun dengan mertua ni tah yah la jugak nak kecik hati lama2.. beralah je la.. tapi dengan biras, jgn harap I nak beralah..

Anggun05 replied at 29-8-2019 05:05 PM
for me ..just be our self dgn MIL nie..

agreed. Macam sya. Sya tak pandai masak dan tak pernah masak kat umah MIL atau Mak sendiri. Tapi saya pantang tengok bilik air kotor. So setiap kali balik kg, tugas pertama bersihkan bilik air . Pasal masak saya x kisahla kut2 sape2 nak mengata kat belakang.

ladybugs_12 replied at 6-7-2019 07:15 AM
now i know kenapa org ckp dapat family in law yg baik2 adalah salah satu rezeki terbesar dlm hidup.. ...

setuju

sgt beruntung org yg ada family in law yg baik2..

Edited by black_handbag at 27-2-2020 10:54 AM

sesaknya dada baca kisah2 mak mertua kat sini ye.. i pon nak share pengalaman i. i ni single mother, ex mertua i ada juga sediki sebanyak perangai typical mak2 mertua kat sini, lgpon bekas mak mertua i tu pon asal dr orang susah. rumah ex i pon rumah kayu je, toilet ada 1 je kena kongsi2. ekon jauh sekali la. tapi i tak kisah bab tu sbb sejujurnya i terima ex i pakej dgn family dia sekali ms kawin tu.

yg i leh simpulkan, mak mertua ni seboleh2 bila ada isu dgn perkahwinan anak, tidak dpt tidak pastinya akan masuk belah anak. bela anak kaw2 walaupun anak mmg terang2 salah. dan satu lg lps cerai br i sedar, kenapa islam kata kena cari pasangan (bersekali keluarga) yang sekufu dengan kita. supaya senang nak serasi. i bukan nak bangga, tp i mmg asal keluarga senang. klu balik kg bilik sorang satu, ekon water heater lengkap semua. so bila kawin dgn org susah, yg sukarnya untuk i la nak adapt sbb dah biasa senang. satu lg bila tak sekufu, taraf pendidikan berbeza dan secara tak langsung cara bertindak dan handle masalah pun lain tau. bezanya org berilmu dgn orang tak sekolah tinggi. berbeza bila bercakap dan cara berfikir. sebab tu pentingnya islam kata cari pasangan sekufu, sekali lg i nak ulang, i bukan nak hina org susah ke apa ye

i tengok dari pemerhatian i, i ni anak sulung dan adik2 i semua dah kawin. i perhatikan adik2 i yg berkawin dgn mertua yg sekufu dgn family i ni, nampak teratur dan lebih harmoni. masing2 dah sedia berduit so jd tak berkira dgn besan masing2. mcm masa ayah i warded major operation thn lps, family mertua adik2 i semua pakat dtg melawat. yg jauh siap dtg naik flight stay hotel, xde isu tetiba dtg nak tumpang rumah ke menyusahkan besan. common sense yg kuat. bila dtg kl mesti singgah jumpa ayah i yg dah uzur, bawak buah tgn mcm2 xde pon tetiba nak menyusahkan besan nak tumpang tido 2-3 hr ke.. bukan i cakap xboleh tumpang rumah besan, tp kan elok kalau kite tak menyusahkan org..

kalau ada jodoh i lepas ni, i harap i jumpa yg sekufu. so takde byk masalah sgt dikemudian hari. betul org ckp tu dapat ibu mertua baik tu rezeki. tak semua org dpt rezeki tu. bersyukurlah mana2 yg dikurniakan rezeki mertua baik.. manakala yg tak bernasib baik tu harap banyakkan bersabar dan hadapi segalanya dgn hikmah..

cerita pasal peel MIL ni mmg x akan sudah....i pun dah alami....pernah kena halau sampai bertahun2 x dibenarkan balik ke rumah diaorg....i redha ..walaupun perit dan sedih...mungkin buruk dimata kita tapi baik di mata dan perancangan Allah..ye lah bertahun2 makan hati asal balik ke side my husband diperhatikan salah silap kita...apa yang kita buat semua x kena...tu belum fitnah kata i mandremkan my husband...lastttt masa pagi raya i kena halau depan semua orang..depan anak2 i...depan my husband n ipar duai....nampak buruk kan..nampak kita kena hina...tapi alhamdulillah sepuluh tahun i x balik...family kecil i aman...x de campur tangan dari diorgg..dan percayalah doa org teraniya ni makbul....satu2 Allah bayar pada diorg apa yang diorg buat pada i....sekarang ni memang i dah balik ke sana n my MIL pon dah baik balik dengan i..cuma nak mesra macam sebelum ni memang x bolee..anak-anak i pon x mesra dengan atukk nenek ,mak2 n pak sedara diorg...i n anak2 i memang balik kg jumpa diorg ..i selalu doa biar i  n anak2 i lupa apa yg diorg buat..berlapang dada....i maafkan diorg semua tapi tu la hati kita ni berbolak balik...doakan family kecil i ye semua...

umieanie replied at 28-2-2020 09:53 AM
cerita pasal peel MIL ni mmg x akan sudah....i pun dah alami....pernah kena halau sampai bertahun2 x ...

apa yg jadi kat dia org tu nak la tau... and apa yang jadi wake up call tu.. masa first lepas 10 tahun balik tu ada adegan nangis2 tak?

Paling sayang my MIL.. and of cozzz FIL i pun i sayang... my FIL siap panggil i sayang lg... hahhahaha... im soo blessed dpt jadi satu family dgn diorang....

My exMIL dulu kisah duka nestapa... sheols salah satu punca i bercerai, sbb dihasut SIL yg jealous or maybe insecure sbb husband dia suka berkawan ngn i

Cytarabine replied at 22-4-2019 03:06 PM
X tau la nak cerita macam mana..tapi pendek cerita dia salahkan aku seolah- olah aku tak pandai jaga ...

Ckp dng dia...bersyukurlah tak dapat ujian yg berat2....tapi kalau Allah nak uji tu sekelip mata sahaja boleh dapat ujian...so ada baiknya jng bersikap bongkak dan ujub.

Nobody is perfect. Kita pun ada kurangnya di pandangan org lain gitteww

i dont please people....

mak mentua or whoever...

mmg betul la rezeki msg2 bab dpt mertua dan ipar2 ni. aku plk mak mertua dan adik2 ipar perempuan jenis hati x berapa nk bagus. tp aku x amik port. rumah aku pon dekat je dgn rumah depa. depa cukup syg dgn ank2 aku. tp dgn aku depa x berapa nk puas hati sgt. maybe sbb husband aku selalu belikan aku mcm2 walaupon aku x minta. apa yg husband aku belikan utk aku, dia akan belikan sekali utk mak dan adik2 perempuan dia. aku pon x kisah. duit dia ikutlah dia nk belikan ape pon utk family dia. aku x penah persoal. tp adik2 ipar aku dgn mak mertua mcm x berapa suka. even aku ikut suami p mn2 kalo x bawa mak mertua pon blh jd merajuk masam muka org tua tu.. huhu. so solution dia  senang. laki aku bg duit.. aku bawak mak dan ank2 aku p travel... melopong mil.. nk merajuk pn serba salah. tu pon ada bunyik2 jugak. haha. lantaklah asal aku happy sudah kihkihkih

Hubungan aku dgn mertua..baik2 je.pada aku walaupun baik tetap ada jurang..Dah tentulah mereka lebih sygkan anak kandungkan..Anak sendiri bangun lambat, tak kisah..tapi bila menantu bangun terlewat sikit, mula la bunyikan periuk kat dapur..mcm aku tak faham hahaha..fil aku pun, apa2 tetap dgn anak dia juga..aku tak kisah pun..selagi tak ada masalah besar..ok jee