CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

Reply #159 vimash's post

kepada vimash buat apa takut coz tak semua MIL  ni jahat atau tak baik. contoh my mun dia ngan semua ipar boleh ngam. org kata boleh tido satu bantal n bersenda gurau. so kalu dapat MIL yg baik bersyukurlah dari kami yg kadang2 rasa berduka kerana dapat MIL yg tidak ingin cuba paham perasaan kami.

rasanye seme org ade kisah suka duka ngan keluarga mertua kan...
baby malas nk pk sangat pasal 2. yg pentingnye x duduk serumah...
skali-skala jumpe 2, control aje laa...
moga2 bila turn kite jd mertua, x cam 2

Reply #161 aina_ummi's post

xperlula takut...betul kata aina_ummi

Originally posted by ajinomotonosuga at 27-8-2007 07:58 AM
kalo suami dapati mak dia tak ngam ngan bini, suami tu wajib rapatkan depa dua

kalo bini dapati mak dia tak ngam ngan lakinya, bini ni wajib HEMAH dengan laki sampai depa dua ngam

wish that my husband could do what u said!!!!!myself...untill now tak balik umah MIL...Penah gak tanya hubby...n hubby cakap suh me amek own action.. ntah la...so i tend to live the situation flow like that je...

aku plak alhamdulillah dapat mak mentua best...pak mentua dah meninggal. seblom kawen dah x ada...
mak nmentua ni plak suka memasak...aku salu le dapat balaja masak mcm2
(walopon tahapa2 rasa aku msk) dan yg pentingnye mak mentua aku nihsporting...naik beskal ajak aku..jogging pon ajak aku...kalo kena masakbyk2 ada org order(dia ni buat katering)...dia lgik prefer mintak akutulong berbanding anak pompuan dia...lombab katanye....
kalo kenduri kendara...mana g aku salu le kena ikut.

aku bsalin..dia yg jaga. bengkong, kadang2 urut....gilir2 ngan mak aku.
kalog shopping, mmg best g ngan dia. tp salu ilang. tah mana2 dia masukpastu lenyap...mcm lipas kudung. pendek kata....sib bekk la mak mentuaaku gitu. heheheheh......memula masa kawen. takut gak.
takut jadik cam mak mentua abg aku.....macam ahli sihir jahatnye....

tweetty This user has been deleted
lucky me! mak mertua dengan pak mertua memang okay sesangat2 (tapi taktaulah kat belakang lain cerita).....

Follow Us
Originally posted by iconglu at 30-3-2007 10:26 PM
bawak gi jalan2 selalu...suka le dia

hhmmm tiap kali aku nk bwk jejalan..mesti dia taknak..dh pegi tmpt tu,penatlaa..nak dok umah..tp bile time anak yg sorang tu ajak..bole jeee

dgn arwah mak...sgtttt baik sebab anak/menantu dapat layanan sama rata plus in person she was a very affectionate person..she left us with beautiful memories
dgn makcik baru laks....errr  mebbe sebab dia tak penah ade anak.. so kekadang tu mcm kekok sket..but in person so far so gud lahhh

dgn mertua ni ...byk yg perlu jaga...saya duduk sekali dengan mertua..nak dekat 2 tahun dah ...rasa-rasa diri ni mcm asyik kontrol baik sbb tak nak suami n org tua
kecik ati...mak mertua ok jer layanan pun baik.. tapi sungguh pun begitu ... saya llebih rela duduk neraka (umah sendiri) di mana saya boleh jadi pemerintah dan berkuasa berbanding duduk syurga (umah mak mertua) di mana saya tak der kuasa langsung .. begitulah ibaratnya....

tak sama duk umah sendri ngan mertua, kalu duk umah sendiri jadual kerja kita tetapkan, tapi bila duk umah mertua kita kena ikut..lebih baik duk asing..bila kita baik ngan mertua pun, ipar2 lak mcm mana? belum tentu diaorg ok ngan kita..tu semua kena pikir

ehmmm mak mentua ni kengkadang ok, kengkadang tak ok ... kita menantu layang jerrrrrrrrrr .....

Reply #171 CUN's post

kenap pula??

kena jaga ati masing2 ke?

teman semua ok tak ada masalah............kalau belakang cerita aper pun nantak pi lah  bagi teman bak cerita mencerita ni teman malas nak ambik pot. Adatlah manusia ni kat mana pon tetap tak sempurna

simple_n_casual This user has been deleted

Reply #1 horatio_macho's post

layan dia macam manusia biasa gak, nothing special. kalau dia respect kita sebagai menantu, kita pun kena respect dia sebagai mertua. kalau dia wat kita macam kain buruk, wat derk aje la, esok2 dia sedar dan menyesal la tu...

ok ar jugak hubungan ngan mentua. lgpun baru 3 bulan kawen tapi adakala terasa jugak. sabo jelar tapi kadang2 menitis jua air mataku ini . hehhehe

aku baru kawin.... lepas kawin terus dok overseas... so far so good aaa...
tapi parents in law aku agak lawak juga... tiap2 kali laki aku call diorg musti dok peringatkan anak dia.....
"kalau mommy dgr K (akula tu) complain apa2 pasal hang.... siap hang"
hehehehhe... aku sengih je lah...

sepanjang aku kenal mommy in law aku ... dia simple orgnya... n aku pun sedar diri... as anak..treat je dia as mak.... kalau ada yg tak berkenan dlm hati.. let it be... jgn amik hati..... aku berusaha utk tidak menyusahkan hati sendiri ngan mende2 mcm ni...... sbb assignment aku bertimbun tak siap2 lagi........... (

hmm...sue rs sue akan laui zaman yg susah dgn pil sue....
sue n hubby ada problem....
n skrg siap dah msk cmpr tgn depa....
so esok, sue kena blk sana n pergi mengadap derang minta maaf atas slh sue....
n terima jelah kalo kena halau @ bebel.....
sue cuba amik hati dia dulu b4 sue gaduh dgn hubby....
tp sue rs derang rs sue ni x cukup baik utk anak derang.....
sedih sgt......

Reply #177 suereen's post

sabar..mek ader pengalaman camtu..yg penting sue pandai ambik hati diaorg..lelama diaorg leh lupakan kisah lampau tu

Originally posted by mekma at 7-9-2007 11:05 AM
sabar..mek ader pengalaman camtu..yg penting sue pandai ambik hati diaorg..lelama diaorg leh lupakan kisah lampau tu

harap2nya benda yg sama jg terjd pd sue....
sgt tertekan....coz salah nie bukan puncanya dr sorang je....bak kata laki sue, it takes 2 to tango.....
doakanlah utk sue yea.....

aku ngan mak mertua..ngam..lebey ngam dr aku ngan hb..