CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WinXP

ECZEMA & PSORIASIS

assalamualaikum.......
saya nak kongsi pengalaman eczema saya

saya start aczema dari kecil...on and off...tapi semenjak 7 tahun lepas eczema saya datang menyrang dan tak baik2....sangat menderita....malu...pedih..semua ada..paling teruk kat kaki..macam ubat streoid guna tapi semua tak berhasil...

tapi saya terjumpa dengan SOHO FOOT...ada kat mid valley n jusco setiawangsa...
saya buat treatment kaki kat situ dan beli satu ubat pakai kat rumah...sapu tiap2 malam then saya balut dengan plastik....dalam masa yang sama saya makan Evening primrose oli and apple cider...skg dah ok...hanya gunakan 3 perkara :
1) SOHO FOOT
2) EVENING PRIMROSE OIL
3)APPLE CIDER

tapi makan kene jaga...tak boleh makan seafood

Salam semua,

saya ada eczema nie sejak kecik lagi coz keturunan.Adik beradik ada gak.

Tapi alhamdulilah bila dah dewasa dia dah reduce.Saya dulu jenis yg gatal kat kaki yg garu sampai berdarah.Memang malu je time zaman sekolah coz kawan2 dok tanya nape kaki mengelupas giler.

Alhamdulilah dah berkurang sekrg.Ada gak kena kat tangan but bila dah sapu dgn ubat dia hilang. Saya rasa benda nie ada kaitan gak dgn stress kalu untuk org dewasa lah. And pemakanan kena jaga. Saya pantang makan seafood /daging. Byk makan ikan/ayam je.

Bila tahap gatal dia dah teruk kena ambik ubat sapu yg kuat nak hilangkan dia. Then baru bole control.
Anak2 saya memang jenis kulit sensitif coz mak dia pun ada eczema.Byk bergantung dgn ubat sapu etc.

Dulu pakai sabun sebamed.Sekrg ada jumpa sabun jenama burts bees. dia xde chemical.
Cubalah kalu dah tak larat nak pi jmpa pakar2 kulit.
Benda nie kena pakai selalu supaya nampak kesan dia - main thing jgn kasi kulit kering - kena moist selalu

And bila tahap gatal dtg serang, saya kasi jugak ubat alahan - anti histamine. xnak kasi dia melarat.

cube try produk moogoo. ade utk ezcema starter. rm187. sy pon nk cube ni.

http://www.facebook.com/groups/ekzema/ ni group utk asthma allergy ezema

i hate my eczema... tak mau sembuh.... yang part lain ok dah... kadang2 ada lah menyemak keluar... tapi yang memang bengang sangat tu kat tengkuk belakang tu...  arrgghhhh.... dah berbagai macam jenis ubat aku cuba... masih tak mau sembuh... terutama lah ketika panas terik... maka keluar lah ia macam cendawan tak payah di bagi baja....

kadang2 rasa nak gosok je guna kertas pasir... biar dia luka... lepas tu sembuh pakai kulit baru tumbuh.. tapi............................................................ aku tak tergamak menyakiti diri ku sendiri...........................

PSORIASIS (KALANJA PADAI)
by Luqman Ayurvedic on Saturday, June 16, 2012 at 3:15pm

Psoriasis ialah penyakit kulit yang menyebabkan kulit menjadi merekah, kemerahan dan bersisik. Dalam Ayurveda ianya dinamakan KALANJA PADAI dan ianya suatu penyakit yang boleh dirawat dengan jayanya dalam sistem rawatan Ayurveda ini.

Pada kebiasaannya seseorang yang bakal menjadi mangsa penyakit ini akan merasakan wujudnya kelemumur pada kulit kepala yang agak menebal malah kewujudan penyakit ini banyak bermula dari kepala. Dalam rawatan moden biasanya ubat-ubat anti inflamatori... selanjutnya http://www.facebook.com/pages/Luqman-Ayurvedic-Herbs-Centre/377645228950903

Salam....

Execzema- Pulihkan Eczema Anda Dalam Tempoh 14 Har!!

Harga: RM150/set

Tambahan RM15/set kos penghantaran untuk Semenanjung & RM20/set untuk Sabah dan Sarawak.

Untuk keterangan lanjut sila klik EXECZEMA

TESTIMONIAL: SILA KLIK SINI

Last edited by HZMarketing on 5-9-2012 08:17 PM

Follow Us
pengalaman honey dengan eczema...
sebelum ni tak pernah kena..entah macam mana..armpit honey tak gatal, kaki yang gatal..tapi dua2 tempat itu byk bintik teruk...especially bahagian peha dengan armpit..tak tahu itu eczema..mcm2 dah honey buat..tamo jugak hilang gatal tu..
jumpe doktor..doktor bg sy ubat gatal..tak mau jalan...dan sebulan tak jalan dengan ubat tu..last2..dia inject then bagi ubat alah..alhamdulillah..honey dah okey skit..cume sampai sekarang honey tak tahu, honey alah kepada ape yang menyebabkan honey sakit sampai macam tu sekali...tapi serius...keadaan kulit masa tu, sgt menakutkan...

hai just nak share, saper yg alami penyakit eczema & psoriasis boleh cuba JELI GAMAT LUXOR. Insyaallah membantu. Berminat boleh hubungi saya 019-4553252.

ni nak share testi
TESTI JELI GAMAT LUXOR

hai tt
anak mak cik yg sulung ada eczema ni sejak bayi ..memang kecian sangat .. tgk dia menggaru
sekarang umur dia dah 2 tahun sebulan
macam2 cara kami usahakan .. dari moden smpai alternatif
dari krim smpai lah ke serbuk bedak herba segala
kecuali ubat yg makan, saya tidak pernah ambil walaupun prescribe by pedetrician sebab ubat2 ni semua hanyalah untuk menidurkan dia supaya tidak menggaru yg mana saya yakin drug still akan affect baby walaupun under control

sehinggalah saya berjumpa dengan Dr ranjit dari subang jaya > klinik pakar kulit ranjit (boleh google untuk info tentang address / appointment)
alhamdulillah nampak berkurangan dan krim yg diberi boleh bantu kawal eczema

and eczema ni akan prompt to athma .. so kalau boleh kita kena tahu apa yg anak kita alergic..ini sebab kalau eczema dalam tahap serius 2/3 hari lepas tu dia akan start batuk dan demam .. contohnya tak boleh terlalu lama dalam aircond, tak boleh makan telur, tak boleh makan wheat .. tak boleh kena pewangi ..tak boleh pakai softener a.k.a softlan
... etc..

saya tak buat alergic test untuk anak saya, apa yg saya buat saya try and errorr. sampaikan apa jenis kerepek yg dia boleh and tak boleh saya boleh tahu sebab saya monitor  and kalau dia alergic kat sesuatu kesan akan muncul dalam hari yg sama

terima kenyataan bahwa eczema adalah penyakit keturunan dan ia dari jenis darah.. tiada rawatan khusus untuk eczema dan cara yg boleh membantu adalah kawal supaya anak/diri kita tidak terasa "jiwa kacau" dengan eczema ni.. eczema tak kan pulih sepenuhnya ... dia akan amik masa boleh bawa smpai dewasa ...

insyaAllah ... tuhan itu adil .. walaupun anak saya eczema yg kadang serius dia tetap aktif tak hengat dunia ok
cuma pandangan saya yg tiada ilmu perubatan ni .. cuba elakkan anak dari dimasukkan ke ward hanya kerana eczema .. berbincang dgn paed/doc/speacilist tu apa yg boleh kita bantu/monitor dari rumah sebab kalau di ward nak tak nak nurse akan on-time feed them with all the ubat2 which is bagus untuk bantu dia tapi terima kenyataan "tiada ubat" untuk sembuhkan eczema yg ada hanya untuk mengawal .. kita kena tahu and selidik. korek dari doc kandungan ubat tu .. drug jenis apa, type apa, apa kesan pada anak .. shaking/mengantuk ke apa ker, kulit mengelupas ke..tnya semua tu ..kene tahu .. sebab ini penting.. doc bagi ikut panduan dia, yg menerima anak kita, kita kena tahu bila utk stop ubat tu bila anak tunjuk tanda yg tidak sepatutnya ...

my 2 cents

Mungkin ramai yang belum mengetahui kehebatan produk SNE dalam membantu meningkatkan tahap kesihatan individu, dan Kapsul SNE telah membantu beribu-ribu individu berpenyakit kronik mendapatkan kembali kesihatan mereka dan pesakit-pesakit ini membina kembali kehidupan mereka.Berasaskan Buah Seabuckthorn yang mengandungi lebih dari 200 vitamin & mineral yang digabungkan bersama 27 makanan berkhasiat. 100% bahan semulajadi, rawatan selamat, berkesan, tempoh pemulihan yang singkat, tiada kesan sampingan dan diperakui oleh Kementerian Kesihatan Malaysia dan HALAL.
Banyak penguna yg mengidap penyakit excema dan psoriasis sembuh selepas menggunakan product SNE ...
Ikhtiar kepada penyakit anda atau ahli keluarga hadapi..........

www.produksne.com.my

salam,

nak tau lebih lanjut tentang psoriasis boleh tengok kat sini APA ITU PSORIASIS

Salam,

Saya pun ada penyakit kulit juga.Saya ambik produk Malaysia je.Bahan asas minyak kelapa dara. kalau company malaysia dan bahan asa dari malaysia, mestilah murah. Dengan harga RM40 je kulit boleh cantik. Tak perlu spend banyak duit pun. InsyaAllah

tgk website ni..  www.tinylittleradiant.com

InsyaAllah boleh sembuhkan penyakit kulit.

Ada testimonial saya sendiri juga.

Mungkin ramai yang belum mengetahui kehebatan produk SNE dalam membantu meningkatkan tahap kesihatan individu, dan Kapsul SNE telah membantu beribu-ribu individu berpenyakit kronik mendapatkan kembali kesihatan mereka dan pesakit-pesakit ini membina kembali kehidupan mereka.Berasaskan Buah Seabuckthorn yang mengandungi lebih dari 200 vitamin & mineral yang digabungkan bersama 27 makanan berkhasiat. 100% bahan semulajadi, rawatan selamat, berkesan, tempoh pemulihan yang singkat, tiada kesan sampingan dan diperakui oleh Kementerian Kesihatan Malaysia dan HALAL.Ikhtiar kepada penyakit anda atau ahli keluarga hadapi..........
IKHTIAR dengan Produk SNE untuk Anda yang bermasalah :

1. Lumpuh / Strok / Saraf
2. Jantung / Darah tinggi
3. Koma / Patah Tulang
4. Buah Pinggang / Gastrik
5. Sakit Pinggang / Sendi
6. Buasir / Haid / Sembelit
7. Kencing Manis Kritikal
8. SLE / Leukimia Thalassemia
9. Gout / Sakit Lutut / Urat
10.Asma / Lelah / Resdung
11.Thyroid / Bisul / Jerawat
12.Sukar mengandung / Keguguran
13.Kanser / Ketumbuhan / Fibroid
14.Penyakit Kulit (Psoriasis / Excema)
15.Prostat / Hati / Paru-paru
16.Masalah seksual / berat badan
17.Batu karang / Tidak lawas
18.PENYAKIT YANG SUKAR DIUBATI......

www.produksne.com.my

Comments

Keep doing this and you'll be a beggar..  Post time 8-10-2012 03:20 AM

Rate

1

details pasal ekzema/ psoriasis klik sini !!

amboi... thread ni dah jadi macam perlumbaan dok promote produk pulak ye... hmm.. my kids dah bertahun2 suffer eczema. smpai tahap bernanah2. mcm2 dah cuba. ubat doktor, ubat alternatif.. mmg mcm2 la.. belum jumpa yg sesuai je kot.

dah buat skin allergy test, dia allergic to dustmite. so kene aware la.. karpet buang, cadar spray anti dustmite spray, vacuum everyday. lain2.. ok. makan tak pantang.

masih lagi amalkan produk healin gamat. dah 3 tahun amalkan.. n positive. no more steroid cream, no more antihistamin syrup, immune system pon makin baik. lama dah tak demam. alhamdulillah.

Khusus untuk pesakit psoriasis... jom tengok gambar kes terbaru PSORIASIS yang dihidapi oleh pemuda ini sejak 7 tahun yang lalu -

Psoriasis ialah penyakit kulit yang menyebabkan kulit menjadi merekah, kemerahan dan bersisik. Dalam Ayurveda ianya dinamakan KALANJA PADAI dan ianya suatu penyakit yang boleh dirawat dengan jayanya dalam sistem rawatan Ayurveda ini.

Pada kebiasaannya seseorang yang bakal menjadi mangsa penyakit ini akan merasakan wujudnya kelemumur pada kulit kepala yang agak menebal malah kewujudan penyakit ini banyak bermula dari kepala. Dalam rawatan moden biasanya ubat-ubat anti inflamatori diberikan dan memang ada kalanya ianya memberi respon yang baik tetapi dari pengalaman saya, ada kalanya penyakit ini menjadi sukar dikawal dengan kaedah rawatan moden sahaja.

Ayurveda menawarkan kaedah rawatan yang efektif dan terbukti berkesan untuk penyakit ini tanpa banyak pantang dalam makanan. Kami di LUQMAN AYURVEDIC HERBS CENTRE telah merawat penyakit ini dengan jayanya selama hampir 20 tahun.

Pantang pemakanan: TERUNG, BENDI, AYAM DAN IKAN MASIN
Tempoh rawatan: Akan dimaklumkan oleh Dr Luqman semasa pemeriksaan pertama kali dan rawatan tidak akan memakan masa bertahun-tahun. Last edited by Senduduk_Putih on 4-7-2013 12:05 PM

sabum oilum oilatum dgn polytar baguskan utk org eczema

SEMINAR PSORIASIS OLEH DR LUQMAN

Tarikh     :    20 Oktober 2013 (Ahad)
Masa      :    1:30pm until 6:00pm
Tempat   :    Luqman Herbs Center
                   Jalan 9/9D, Bandar Baru Bangi,
                   Selangor, Malaysia

LUQMAN HERBS CENTRE menjemput dan mengalu-alukan kehadiran saudara / saudari yang menghidapi psoriasis untuk menghadiri seminar ini TANPA DIKENAKAN APA-APA BAYARAN kerana bekas pesakit kami yang telah sembuh bermurah hati untuk sponsor supaya saudara / saudari boleh menghadiri seminar ini.

Tuan / puan boleh berinteraksi secara terus dengan Dr Luqman tentang penyakit psoriasis, kaedah rawatan dan sebagainya dalam konteks LUQMAN AYURVEDA. Seorang doktor perubatan moden juga akan menghadiri seminar ini yang akan bercakap tentang psoriasis dari logik sains perubatan moden tetapi kenapa masih tidak mampu merawat penyakit ini.

Seminar ini akan dihadiri oleh beberapa orang pesakit kami sama ada yang telah dan masih menjalani rawatan dengan LUQMAN HERBS CENTRE supaya saudara / saudari boleh berkongsi pengalaman mereka selama menjalani rawatan dengan LUQMAN HERBS CENTRE.

Tuan / puan juga boleh mengetahui bagaimana herba-herba berfungsi dalam merawat sesuatu penyakit kerana pameran herba turut diadakan. Juga ketahui bagaimana minyak mandian untuk pesakit psoriasis dibuat.

Sesiapa yang belum pernah mendapatkan rawatan untuk penyakit psoriasis dengan kami dan ingin mendapatkan rawatan, tuan/puan boleh berbuat demikian pada tarikh ini. Sehubungan itu sesiapa yang ingin mendapatkan rawatan pada hari tersebut, sila maklumkan kepada kami kerana kami perlu menyediakan set lengkap untuk mereka yang ingin membelinya.

TEMPAT ADALAH TERHAD KEPADA 50 PESAKIT PSORIASIS SAHAJA.

Maklumat lanjut sila ke fanpage: https://www.facebook.com/LuqmanHerbsCentre Last edited by Senduduk_Putih on 1-10-2013 10:53 AM

talapia posted on 15-10-2012 04:54 PM
amboi... thread ni dah jadi macam perlumbaan dok promote produk pulak ye... hmm.. my kids dah bertah ...

Inilah cara yg berkesan utk eczema.. TSW.. no more steriod dan juga ubat2 yg entah apa2.. cari trigger yg boleh sebabkan eczema. Selalu ye dgn buat allergic test.. lepas tue.. tingkat imun badan.. kalau boleh.. masuk private group dekat FB.. under Natural Healing for Asthma and Eczema..

terunadesa posted on 28-9-2013 06:52 AM
Inilah cara yg berkesan utk eczema.. TSW.. no more steriod dan juga ubat2 yg entah apa2.. cari tri ...

saya dah join grup tu... n now pengguna Moogoo. Healin dah stop... cuma continue syampu utk kulit kepala dr healin gamat... apply losyen from moogoo... so far... tidur malam tak terganggu lagi... aktiviti harian anak2 pon dah normal.. tak perlu nk excuse sane sini. syukur