CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sleepingbeauty

Camner nak discuss ngan hb tentang sikap ibu & adik beradik dia ???

Originally posted by sleepingbeauty at 18-4-2007 11:19 AM
rajuknyer dah hilang ... cuma solution nyer belum jumpa2 lg ..

takpe la...nnti2 jumpalah solutionnya...Bykkan berdoa n bertawakal pd Tuhan...Insyaallah...akan jumpa la jawapan yang dicari...

Originally posted by lady_cokelat at 18-4-2007 10:20 AM
by the way, I pernah rasa tak puas hati gak sbb my FMIL ini suka mintak belikan barang2 mahal for her.....

no alarm bells ringing still?? :cak: :cak: :cak:

the problem with future SIL & future biras will evaporate once korang get married ker?

pening & stress jangan di tempah... kasik settle awal2 if possible...

Reply #85 baiduri_ann's post

---Ajar lah anak-anak tu respect org tua. Tugas ibu nak mengajar anak. Jangan dibiar saja anak kurang ajar dengan nenek. Biasa lah kalau ibu dah tak suka, tak pelik pun anak ikut tak suka.----

ko nih bg pendapat ikhlas ker tak ikhlas.. mcm nak balas dendam jer...

org yg iklas bg pendapat tak ckp cenggini..

assalamualaikum...

saya terpanggil utk memberi pendapat walaupun ia tidaklah seberapa.. kebanyakkan yang saya baca komen2 kat sini.. ada yang memberi pendapat kerana untuk menolong ada juga yang beri pendapat melepaskan geram..

tidak di nafikan tanggungjawab anak lelaki sebelum atau selepas berkawin adalah pada ibunya dan barulah isteri.. contoh jika ketiga2 karam dilautan si suami wajib menolong ibunya dahulu.. tp yang menjadi masalahnya skrg ni ada segelintir ibu2 menyalahgunakan hak keistimewaan tersebut sehingga menyebabkan rumahtangga anak2 retak dan porak peranda. memang betul anak lelaki kena medahului ibunyer walau dalam apa sekali pun, itetapi itu bukan bermakna si ibu boleh sewenang2nya mencampuri urusan rumahtangga anak tersebut.  tu sebabnya kenapa syurga isteri di bawah tapak kaki suami dan syurga suami di bawh tapak kaki ibu.. bila kita lihat dan kita pikir tidak akan timbul perkara2 yg sering berlaku dalam kehidupan berumahtangga.  "contoh jika si suami (FIL)itu berjaya mendidik isteri (MIL) menjadi istri yg bertaqwa tidak timbul suka tidak suka pada pasangan anak2 mereka.  satu lagi sebagai suami haruslah pandai berfikir,  dan tidak emosi dan tidak menyebelahi mana2 pihak, suami harus menjadi org tengah bukan menyebelahi mana2 pihak.. jika suami hanya menyebelahi sebelah pihak itu bermakna si suami gagal menjadi anak atau suami yg baik.  

dalam kes beuty ni saya juga bersimpati, hanya org yg mengalami masalah sedemikian saja yg dapat memahami dann menyelami perasaan itu.. sabarlah berbanyak berdoa, berzikir dan berselawat minta pada Allah apa yang u mahu.. insyallah jika kita ikhlas kemanisan itu akan dtg juga lambat atau cepat.  biasalah lelaki punyai ego yg tinggi.. terutama jika apa yang dia rasa itu tidak betul pada diri diallah (tp betul pada kita).  itu sebabnya Allah itu bagi kita perempuan ni kesabaran yang lebih dari lelaki.  

Rate

1

Reply #164 Labeaute's post

waaalaikumussalam sis ...

thanks utk opinion u ... mmg apa yg mampu i buat sekarang SABAR, DOA & TAWAKAL ... mudah mudahan i akan jumpa kemanisan berkat dari kesabaran i selama ni .. aminnnnn

Reply #165 sleepingbeauty's post

i pray for u also.....:bgrin:

Follow Us
Originally posted by kikilalat at 19-4-2007 07:46 AM

no alarm bells ringing still?? :cak: :cak: :cak:

the problem with future SIL & future biras will evaporate once korang get married ker?

pening & stress jangan di tempah... ka ...

ko nie kiki..... kang x jadi plak budak tu kawen....

sebenarnyer - apa yg ur MIL dah buat? alex tanye nie bukan nk suruh u kutuk ur MIL.... sekadar nk memahami apa yg berlaku....

by d way, camne sleeping approach ur hubby masa nk ceritakan bout ur MIL nyer peel? bukan apa, alex nie ngan MIL - alhamdullilah.... ok  alex sayang dia cam alex sayang my own mum.... cuma kekadang tu ada laa gak terkehel ..... time alex terkehel tu, alex ada gak bgtau suami... tapi x laaa direct giler babas.... kira kena guna psikologi laaaa....

Originally posted by alexandria_iz at 19-4-2007 02:56 PM

ko nie kiki..... kang x jadi plak budak tu kawen....

aku tanya jer alex...

takut biler dia dah kawin nanti... ader part deux plak thread "Camner nak discuss ngan hb tentang sikap ibu & adik beradik dia ???" nih...

Reply #169 kikilalat's post

ko nie noti la kiki ...

Originally posted by kikilalat at 19-4-2007 03:11 PM

aku tanya jer alex...

takut biler dia dah kawin nanti... ader part deux plak thread "Camner nak discuss ngan hb tentang sikap ibu & adik beradik dia ???" nih...

thread camtu mmg akan sentiasa ada..... alex ngan my MIL - bole sabar lagi..... tapi bila masuk bab adik-beradik my hubby.... otomatik, darahku naik....

sorry tuan rumah.... terbeborak kejap

Sama2 beauty, harap u akan lebih tenang yelah 揂llah tidak akan menguji hambanya jika hambanya tidak mampu menghadapinya

Salam to S.beauty,...

Semoga awak tabah. Saya pun ada masalah yang sama. Tapi bak kata org, makin lama kawin, insyaallah...tak dpt tidak...tau la mana nak cari masa yg sesuai nak slow talk. Saya plak jenis yg cepat naik angin. Selama ni senyap sebab pakwe tak leh terima. Tapi kawan2 nasihat supaya tambah sabar. I lagi bengang..org yg tak kena benda ni, mana nak tahu sakitnya, betul tak?...Tapi ku panjatkan doa kehadrat illahi, kalau benar suami ku ini adalah anugerah dia kepada ku yang boleh membawa aku ke jalan yang benar, ke jalan yang di redhai allah, maka anugerahkanlah kekuatan  dan kesabaran yang setara untuk menghadapi dugaan ini.

Saya nak berkongsi satu info :
Point-point dari halaman ini terdapat di dalam kitab Kanzul 'Ummal, Misykah, Riadlush Shalihin, Uqudilijjain, Bhahishti Zewar, Al-Hijab, dan lain-lain, checking satu persatu belum dibuat. Mudah-mudahan dapat diambil ibrah darinya :

13. Wanita yang taat berkhidmat kepada suaminya akan tertutup pintu-pintu neraka dan terbuka pintu-pintu syurga. Masuklah dari mana-mana pintu yang dia kehendaki dengan tidak dihisab.
14. Wanita yang taat akan suaminya, semua ikan-ikan di laut, burung di udara, malaikat di langit, matahari dan bulan, semuanya beristighfar baginya selama mana dia taat kepada suaminya dan meredhainya. (serta menjaga sembahyang dan puasanya)
15. 'Aisyah r.ha. berkata "Aku bertanya kepada Rasulullah SAW. siapakah yang lebih besar haknya terhadap wanita ?" Jawab baginda, "Suaminya". "Siapa pula berhak terhadap lelaki ?" Jawab Rasulullah SAW. "Ibunya".

selepas saya dapat info ni, saya rujuk kepada sesorang untuk mendapat pandangan beliau. Then, saya kuatkan semangat, alhamdulillah...berkat sabar...walaupun pahit...kini ada sedikit perubahan...hubby dah boleh dibawa berbincang..tapi jgn le sesekali tersalah ckp benda tak elok psl MIL tu..anyway, pandai2 lah nak olah ayat...saya setuju dgn pendapat berkias..lagipun elok benar nak jaga hati suami tu...

Anyway beauty...gandakan kesabaran anda...insyallah..besar ganjarannya.

Rate

1

Reply #173 comel_lotte's post

insaf jap aku baca coretan comey ni.

btw, tujuan aku mencelah ni just to comment.. when it comes to family, jangan nak kata lelaki je sensitive or ego, aku as perempuan pun sama jugak. seburuk2 mana pun parents or adik beradik aku, kalau ada sedara mara aku sendiri pun mengkritik pasal diaorang .. aku mmg tak suka, not that i'm blind to their faults, just that, cubit paha kanan, paha kiri pun terasa. kalau blh, i just want to protect them from all unpleasantness in life. itu sedara mara, if orang luar, lagi ler kena 'blacklist' ngan aku.

ok, habis komen. that might explain a bit y some ppl sukar nak terima kritikan pasal family diaorang from someone 'outside'.

Reply #172 Labeaute's post

hoping & praying things will go well ... aminnnn

Reply #173 comel_lotte's post

hai sis ...

mmg x boleh di sangkal .. "ibu lebih berhak terhadap anak lelaki nya" .. tp jgn lah sampai menidakkan hak seorang isteri terhadap suaminyer ...

haku dah tawin dekat 9 bulan..haku amatla berhati2 biler nak citer pasal mak mentua haku...takut gak..maner tahu hubby haku takleh terima kang tak pasal2 gado..kekadang haku terlepas gak..
nanti hubby haku cakap "lantakla mak dia bukan mak haku"...ceh...baik haku dediam je..lagipun ia tak menjejaskan pun..mak mentua haku tu pendiam...n hubby haku anak kesayangan dia..n hubby haku ader gak backing haku..so takde masalah la..

my nighmare just begins ....

aku baru dpt call dari laki aku ... bgtau MIL, SIL & the newborn on the way nak dtg rumah aku ... dah nak smpai baru bg tau ... ni sume gara2 laki SIL aku tu kena masuk wad sebab denggi so dia org sume tu takut nak stay kat rmh sewa SIL takut nanti kena denggi sama (x boleh pasang ubat nyamuk ker ????) ...

so beramai2 lah berkampung kat rmh aku ... arghhhhhhhhhhhhhhhh

Originally posted by Labeaute at 19-4-2007 02:01 PM
assalamualaikum...

saya terpanggil utk memberi pendapat walaupun ia tidaklah seberapa.. kebanyakkan yang saya baca komen2 kat sini.. ada yang memberi pendapat kerana untuk menolong ada juga ya ...

Sya suka awak nyer posting....

aku setuju ngan alex...
bab mil aku sabar jerklah nak buat mcm mana kedudukannya lebih tinggi dari aku
tp kalau about adik beradik dia darah aku mmg cepat jerk nak naik