CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3000|Reply: 28

Gosip Cinta Dayang

Dua tiga menjak ni, makin hangat orang memperkatakan mengenai "CINTA DAYANG". adakah benar dayang sedang hangat dilamun cinta?? jeng...jeng...jeng...

as a fans, aku plak yg rasa excited nak tahu lebih lanjut mengenai cerita ni. mcm aku plak yg tgh bercinta. maklumlah..sepanjang 8 tahun dayang berkecimpung dalam bidang seni, ini adalah kali kedua orang mengosipkan dayang mengenai cinta.  

gosip-gosip nakal kat dalam sub board GOSIP, makin mencuit-cuit hati aku, untuk mengetahui sejauh mana kebenaran gosip ini. >>
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=275485&extra=page%3D1

aku copy, paste dpd sub board GOSIP

Dayang bercinta ngn 'rapper' James MBaum?

Okay, ni hot story aku dapat dari sorang member yg memang terbabit dalam industri muzik.. tapi aku rasa org tak kenai dia sangat cos dia ni kerje belakang tabir.. pernah buat album Nur Fatimah, Ferhad, Vince dan Syafinaz....

Tadi masa kitorang pi makan kat Kg Baru dia ada cerita pasal ada sorg penyanyi no.3 negara kononnya bercinta ngn sorg rappers yg pernah berkolaborasi ngannya.. dia tak nak reveal nama saper penyanyi no.3 negara tu... dia cakap of cos bukan Mawi & Siti... cos penyanyi tu bawah pada Mawi & Siti dr segi popularitinya... tup-tup aku tekalah penyanyi tu Misha, dia cakap Misha ranking 5,6 gitu.. aku tergelak.

Korek-punya korek dia tersasul cakap penyanyi asal serawak. Camelia? of cos camelia penyanyi no 30 negara. Paling popular dari malasyai sebelah sana of cos lah Dayang. Dia tergelak. tak nak reveal nama dayang.

Dia cakap rapper ensem tu nama James. Org serawak jugak. Kononnya James ni suka kat Dayang, tp Dayang buat tak reti ajer... nak dijadikan cerita konon James ni bukan islam, so kakak ngan manager Dayang tak suka sgt la.. cos 'Jesus' ni bertindik sana sini... Dia cakap James ngan Dayang dah kenal sejak tahun 2003 lagi. Meka pernah buat show sama-sama , siap duet lagi masa Malay Mail Big Walk few years ago. Aku punteringat la... agaknya mamat yg rap dalam lagu Ku Inginmu Kembali.

Persoalannya, betul ke Dayang bercinta (ataupun ada ehem2, tp still malu) ngan James MBaum tu...
(kredit to makhluk)

sebagai peminat setia DAYANG NURFAIZAH, apa komen korang???

Rate

1

hahahahahahahahaah
mampu gelak je
bley??

hehhehehehe...

aku pun mula2 baca gosip ni, tergelak gak.

tapi....kan, kalau betul, cam mane?? apa pendapat korang??

aku on je.dayang cantik,mamat ni pun ok..dia memang nmpk lelaki sejati.huhu

Originally posted by balay at 21-4-2007 12:16 PM
aku on je.dayang cantik,mamat ni pun ok..dia memang nmpk lelaki sejati.huhu

tapi kan...balay, mamat ni, kristian.

aku suke, tengok dayang dengan marcell.

tapi...x mungkin, ianye berlaku. :no:

Follow Us
inilah gosip cinta pertama dayang

aku xkisah....provided mamat ni baik..tp gossip je nih...

komen aku :AKU SETUJU....

yg part PENYANYI NO.3 NEGARA tu jer...

yg lain2 tu biarlah rahsia...biar la yg empunya badan jawab...

james mbaum ni tak silap aku ex marion counter kan?

kehkehkeh....

maklum le kan Dyg tu tak dak gosiip...so apa lagi..bergosiplah org2 yg suka nak baca psl gosip dyg.

Bg aku..lantak le....bagus gak gosip ni...boleh naikkan album dyg nanti tak?

aku sebenonye rase pelik bace gosip tu...bukan xcaye...tp not used to..coz dayang xpenah ade gosip cenggini,except dgn anuar zain dulu..so,teruje la gak...

but for me.. kebenarannya ada dgn dayang... member aku tu sampai sekarang cuba kunci mulut utk citer hal yg sebenar.. most probably si James tu yg suka kat Dayang... kalau aku pun aku suka...dia ni sopan santun berbudi pekerti....

kawan aku cakap si James ni dah penat ngan hidup ala-ala barat dia tu.. dia cakap dia dah jumpa seorang yg simple, sederhana dan boleh masuk ngan dia....member aku tak mention org yg dimaksudkan itu dayang... tapi sejak James kenal Dayang and her family (eventhough kaedahnya si kakak Dayang tak dapat sense dan kalaupun boleh sense, dia tak brapa suka cos dia soh Dayang konsentret kat album), James cam dah berubah sikit....

Pasal Marion Counter aku tak sure.. tapi rasanya org media prima gak...

so far, aku dah korek sehabis info pasal isihati James n Dayang.... macam dalam laopran sok kabar Mingguan Msia ari tu, aku rasa dayang mcm nak berterus -terang pasal cinta, tapi cam tak sure aje...

so.. hopefully kalau diorang masih di alam perkenalan, harap-harap reporter tak sensasikan citer ni cos takut elok-elok nak kenal hati budi...terus hilang mood. Biarlah Dayang ngan Rahsianya....

as i said before...aku teruje dgn kisah ni...bukan apa...nak gak tgk dayang bercinte...ahakss..though aku xnak kisah cinte dia disensasikan...as for james,well,sentap sikit la coz dia ni non muslim..but then again,if he's a good man,willingly to convert,suke dayang seikhlasnye,then why not...

whatever...yg penting aku tk percaya..sekian tima kasih

Originally posted by makhluk at 21-4-2007 06:24 PM
but for me.. kebenarannya ada dgn dayang... member aku tu sampai sekarang cuba kunci mulut utk citer hal yg sebenar.. most probably si James tu yg suka kat Dayang... kalau aku pun aku suka...dia ni sopan santun berbudi pekerti....

kawan aku cakap si James ni dah penat ngan hidup ala-ala barat dia tu.. dia cakap dia dah jumpa seorang yg simple, sederhana dan boleh masuk ngan dia....member aku tak mention org yg dimaksudkan itu dayang... tapi sejak James kenal Dayang and her family (eventhough kaedahnya si kakak Dayang tak dapat sense dan kalaupun boleh sense, dia tak brapa suka cos dia soh Dayang konsentret kat album), James cam dah berubah sikit....

Pasal Marion Counter aku tak sure.. tapi rasanya org media prima gak...

so far, aku dah korek sehabis info pasal isihati James n Dayang.... macam dalam laopran sok kabar Mingguan Msia ari tu, aku rasa dayang mcm nak berterus -terang pasal cinta, tapi cam tak sure aje...

so.. hopefully kalau diorang masih di alam perkenalan, harap-harap reporter tak sensasikan citer ni cos takut elok-elok nak kenal hati budi...terus hilang mood. Biarlah Dayang ngan Rahsianya....

tu jer yang aku percaya 100%...
yang lain2 tu aku tak kata aku tak percaya, tapi aku tak cakap aku percaya....
kira golongan parti bebas la...

Originally posted by bintang^hati at 21-4-2007 12:38 PM

tapi kan...balay, mamat ni, kristian.

leh masuk islam..

James Baum ni composer yg compose & rap utk lagu Need A Break / Seketika.. dia jgk popular dgn lagu Skirts.. bout the gossip tu, no komen..!

owh ya.. kalau aku tau gosip ni awal, boleh tanya Dayang smlm.. hehe..

Originally posted by mr-judd at 25-4-2007 02:41 PM
owh ya.. kalau aku tau gosip ni awal, boleh tanya Dayang smlm.. hehe..

kalau ko tanya pun sure dayang bagi jawapan standard."kami hanya kawan biasa,tak lebih dari itu"..

12Next
Return to list New