CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enzo

Minggu Setiausaha, penting ke tak???

Originally posted by mziskandar at 23-4-2007 02:40 PM
uhuk... bila aaa ada minggu mat dispatch?... kitorang pun nak gak merasa makan kat hotel... hari2 redah hujan panas hantor document...

malam minggu di sekitar bandaraya2 besar di malaysia

kenapa kn ada minggu setiausaha jer???

staff lain yg berjawatan lain tu x perlu ker....

kalo kire sexytary tu mmg la penting.... tp kalo ada sexyretary ngan bos jer lam company... leh ker???

dah la sexytery dpt hari istemewa.. pastu hari pekerja pon dapat gak....

Ini tidak adil.... <ter emo lak...hehhee>

Originally posted by mrsakit at 27-4-2007 09:56 AM
organize kat boss sowang jer...nak buat apa...
kalo organize satu company tuh bukan secretary namanya..itu keje admin..
kang secretary organize satu company..jelez plak boss tu nanti...kekeke
...

ko tunggu jadik boss besar yg byk keje, nanti ko tau la teruk bole tahan kalau takder assistant..  or if ko skrg mmg bos besar pun (bestnyer...!!),  i'd say it also depends on the nature of your work. bukan semua bos besar perlu secretary...  but the nature of my work (aku bos kecik jer.. hehe) back then really need a secretary or PA.......

[ Last edited by  fairy_hobbit at 11-5-2007 02:06 AM ]

Originally posted by ctmufizano at 10-5-2007 03:22 PM
kenapa kn ada minggu setiausaha jer???

staff lain yg berjawatan lain tu x perlu ker....

kalo kire sexytary tu mmg la penting.... tp kalo ada sexyretary ngan bos jer lam company... leh ker?? ...

boss lebih close dgn secretary.. holder of all confidential thingy, direct working relation.. although of course everybody in an organisation plays an imprtant role, but bcz of the close-knit professional relation dgn boss, tu yg ada secretary's week.. bcz the concept is - the initial idea of sec's week ni ialah untuk bos meraikan secretary  dia being the closest staff under him... i disagree if it is untuk company merai secretaries....  if kita tgk ni sebagai company merai secretary instead of boss meraikan secretary, tu yg jadi tak puas hati n timbul soalan kenapa takder hari clerical, hari ofisboy dan sebagainya tu, bcz salah konsep.

secretary penting utk boss yg busy ...mau pon boss yg malas

apesal la korang ni. kalo seketari je nampak ladies yg sexy, skandal dgn bos, etc. akak2 seketari opis aku xde yg camtu tau. sumer keje komited & kalo xde derang mmg gile tunggang langgang la idup sumer bos2 & staff2 kat mana2 pun.

ni kes pengaruh drama TV la ni.

Follow Us
pada aku sesapa yg tak buat keje setiausaha ni mmg tak rasa penting, but then for those who are in it mmg akan kata penting.

aku tak braper kisah sgt ttg issue ni, but then mende2 ni pun bergantung pada boss and company jugak, nak celebrate ke tidak, kalo tak celebrate, secretary tu bole la duduk diam2 depan pc and trus bekerja.

secretary ni pun penting gak la pada aku coz kalo selalu boss ko takde kat ofis, the next best person utk ko tau status bos ko tu ialah thru secretary la, dier first person tau boss cuti ke, meeting ke..apa2 je la.  mcm aku pepehal bos takde, nak submit apa2, pass kat secretary je...senang keje, nak tunggu nanti pending2 laks

..entahlah..terpulang pada boss2 yang menghargai setiausaha masing2...yg x patutnya kenapa minggu setiausaha...bukan hari setiausaha cam...hari guru...penting sgt ke??...

bagi aku tak perlu nak rai minggu setiausaha tu...bkn aku menafikan sumbangan setiausaha..

tp dalam sesebuah organisasi, semua org memainkan peranan penting hatta

office boy sekalipun, so dengan sumbangan SEMUA pekerja la dapat  memajukan syarikat itu.

so aku rs, cukupla dengan  adanya Hari Pekerja..suppose bos rai la SEMUA

pekerja diorang kat hotel2 sempena meraikan Hari Pekerja, baru la adil.

Nih setiausaha jer diraikan pada minggu setiausaha.....

laaaa...tak abih lagi ke topik ni..

senang cite la kan..apa kate esok2 ko cuba suggest kat boss nko yg company ko tak payah ada secretary..jawatan secretary harus dilupuskan..segala keje opis/personal..korang sesama staff bole tolong bos ataupun biar bos buat sendiri suma2 tu..kalo dia ada job kat oversea..biarkan dia buat sendiri presentation, itinerary, flight&hotel reservation, appointment dgn clients..kerenah bos sepanjang berada di oversea..hal2 family, bini, giirlfrens, pempuan simpanan, anak2 punye hal, personal bills..bunyi jobscope macam senang..aku rasa korang pun bole tolong dia gi bank bayor/bank in cheque segala..dan lagi korang sesama staf pun bole bahagi2 keje tolong boss kan?

makanye..secara otomatik hari/minggu secretary tidak akan diraikan di company nko tuh..so takde sesapa yg jeles si polan tu lebih penting dan si polan ni pun buat keje..ok tak idea aku?

udah2 la tu..tak sume la secretary ni diraikan..takde bezanya dgn staff2 yg lain..sume orang sama penting dlm memajukan company..ujung taun korang gak yg nak bonus & increment

belajarla menghargai..

LongSleeve This user has been deleted
tak perlu sebenarnya

bila smsialdarsita memakan 30 kredit,ciipapnya akan mengemut 30 kali
bila dia makan 100kredit,ciipapnya akan mengemut 100kali

semua jawatan penting jadi janganlah pertikaikan kepentingan sesuatu jawatan walaupun tea leady.terpulanglah kalau nak sambut ari ape pun . sekarang dah ada hari nurse, karang ada pulak hari tukang sapu, hari kerani, dan pelbagai. Sekurang-kurangnya mereka rasa profesion mereka dihargai kalau bukan org luar  pun bos sendiri.

kalau buat pun ok...x buat pun tak per...sebab aku bukannyer secretary...

[ Last edited by  reenz013 at 3-7-2007 11:04 AM ]

aku as org yg menyandang title sexytary merasakan tak perlu minggu setiausaha tu semua.
sbb boss kitorang tak heran pun nak antar sexytaries kat sini pegi luncheon.
bagi aku la, daripada company buang duit hantar kitorang pegi luncheon, lebih baik die kasik duit tu cash kat kitorang. lagi baik. boleh aku beli baju baru! takpun pegi cuti2 mesia ker??

BAIK BAGIH BONUS JER DARIPADA BAYAR ARTIS TUH 100K:@ :@ :@ :@ :@ :@

minggu setiausaha ni mmg la penting sbb ianya untuk menghargai jasa setiausaha yg telah susah payah sanggup tak amik cuti nak kene wat keje bos yg tak berhati perut bagi....kalau amik cuti kang kene marah n bebel...kite pun ade hak gak nk amik cuti settlekan perkara2 tertentu dan merehatkan diri same keluarga...bukan sng keje setiausaha...kene layan kecerewetan bos tahap gaban tu...kene marah lagi pastu time cuti mmg tak pernah nak bagi chance...smpai hati......so wajarlah juga minggu setiausaha ni sekadar hiburan utk melepaskan tension....

dulu coy lama..asal sec week jek bos dah sesiap kasik angpau sorang speket cukup untuk cover mane2 show ..pandai2 korang lah nak g carik and entertain yourself..tak yah le die sibuk2 enterframe skali ..dia pon banyak deal lain nak kejar dari dok semeje nengok show..mcm tu lah xbos akak buat....janji satu hari tu kita enjoi...so pada akak ade tak ade same jek...la ni dah di new coy...selama join tak nampak lak ada acara sec week..takpe lah...sbb kat coy lame memang akak pulun habis seme show..seme atis...ihikss...

penting kerrr....
kalau sume org tak datang tinggal secretary je...boleh terkencing boss...
tapi kalau secretary takde..sape2 pun boleh jadik secretary bidan terjun...
kat tempat aku dah kurang sangat secretary...Assistant GM keatas je yang ada...
sepatutnya setiap pekerja mesti dihargai...

Reply #35 meow_tompok's post

aku pun cam ko gak..bos aku lagi la tak ingat langsung hari sexyteri ni..
tapi dia selalu kasi cash and kalo nak cuti2 mesia pun dia kasi duit poket..so aku tak kisah   

well..makan semeja dgn dia? idak le aku...

[ Last edited by  bottombikini at 20-2-2008 09:38 AM ]