CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: enzo

Minggu Setiausaha, penting ke tak???

secretary tempat aku takde pun seksi-seksi, manja goda-goda.. yang penting diorang kena bleh buat kerja dan kena pantas..

tapi asal la bila sec week je mesti ada artis? kalo aku mesti bosan..

Secretary memang penting...tapi orang2 lain dlm company pun sama penting.CUma secretary tu nampak lebih menonjol kepentingannya sebab dia keje direct bawah bos besar.Secara tak langsung dia pun kengkadang macam bos gakk...angkat telefon..'Helloo, this is MD's oficce...'kena sebut 'MD's office' tu...baru  power..pas tu lajuu jer dapat apa yg dia nak...
Kat mana yg teruk keje macam tu?(With due respect pada secretary yg betul2 keje kuat)

Keje secretary boleh jadi lebih ringan if the boss is a very 'organized person'.Jadi bos2 yg berterabur tu memang perlu menghargai secretary mereka sebab diorg ni yg selalu cover/melicinkan urusan bos.Jadi penghargaan kpd secretary ini ni saya rasa lebih kpd antara bos-secretary bukan syarikat.In fact tak patut gunakan duit syarikat pun..sesekali ok la...ni tiap tahun ...sampai seminggu lak tu...

Originally posted by fairy_hobbit at 11-5-2007 01:53 AM

boss lebih close dgn secretary.. holder of all confidential thingy, direct working relation.. although of course everybody in an organisation plays an imprtant role, but bcz of the close-knit p ...

Aku setuju dengan pendapat ko.  Orang nampak keje secretary ni senang..meh ko ganti tempat aku sehari dua tengok, amacam rasa?  Ko tau tak, orang pertama yang boss carik bila ada masalah kat ofis is secretary dia.  orang pertama yang kene maki bla somethinggoing wrong kat ofis is secretary dia and bila boss buat hal kat luar sape dulu bini boss carik kalau bukan secretary....Aku tahu semua tu sebab aku secretary...selama  dah 12 tahun jadik secretary,  boss skang la paling ok.

Time korang sedap tido..krooh....krohhh..krohhhh...boss tepon secretary memalam bute, tanya status keje la, booking hotel untuk lunch la...booking flight la...a-cond umah rosak la...peti sejuk rosak pun carik secretary tau....korang balik sharp kul 5..bila ot syariakt bayar pun bising2.  Kitorang nih...pukul 6 tak balik lagi....boss balik kul 8 kul lapan la balik....lain la secretary yang tak tau etika...habis keje terus balik...padahal bos ada lagi terconggok kat dalam bilik tu...banyak lagi ler...susah nak habaq mai...  

Aku rasa dengan adanya secretary's week ni, walau pun aku rasa bukannya penting sangat pun, tapi that's the way boss appreciate secretary dia yang pegang rahsia syarikat, rahsia peribadi bos tu sendiri. Boss takkan share semua rahsia syarikat dengan admin dia, despatch dia and etc. So, ngapa dia pilih secretary? sebab the closeness tu la...dalam ertikata keje ler..aku dah kawin so takde le isu2 berbangkit yang slalu ada dalam drama2 mlayu kita tu...tak di nafikan ada yang ambik kesempatan....so tu kena pk la sndiri...

Setakat nie...dah 4 tahun keje kat company skang, and every year aku dapat hadiah dari bos aku dan bini bos aku even diorang tak banjer aku makan kat hotel2 tu ha...

[ Last edited by  FITRYNNE at 4-3-2008 01:10 PM ]

Originally posted by dianakarina at 6-1-2008 08:52 PM
minggu setiausaha ni mmg la penting sbb ianya untuk menghargai jasa setiausaha yg telah susah payah sanggup tak amik cuti nak kene wat keje bos yg tak berhati perut bagi....kalau amik cuti kang k ...

Aku setuju bab cuti.  Punya la payah nak cuti..raya tahun lepas dapat 1 hari jek tau...campur cuti gazet tu 3 ari...orang lain seminggu cuti...bengkek jek...

kowang!! secretaries week bakal datang lagi...sure sakit ati kan

pape pun..aku cume nak luahkan rasa..
ari ni bini bos aku bising2 kata aku salah kasi no akaun tuk bayo keta..
padahal payment tu kena bayo kat kaunter..takleh bayo kat machine..sabo je lah

secretary is the person closed to the boss.. kalau ikut secretary yang wat kerja betul2.. memang teruk.. dia cam second wife bos lah..heheheh.. kalau kat company.. private.. memang position secretary is very tough.. kalau di gov. dept. tak berapa sangat... wat kerja.. lebih kurang aja.. ada lah yang wat sungguh2... (jangan marah yeee)... kalau di private tu ada competition.. bos ada power unt. buang kalau tak puas ati.. tapi bagi yang dah senior tu. dah pandai handle itu ini.. memanglah bos sayang.. you all tau dak.. bagi di gov. dept. secretary or PA dok sorang2 tau.. tersisih dari orang lain.. normally PA , bos and second bos... 3 orang tu saja... boring tauuu.. ada yang lebih sikit 4/5 orang... cam i kat sini cuma 4 orang.. plus bos.. second bos kosong.. sorang lagi kerani kat sini.. tu pun nasib baik ada kerani ni.. kalau tak sakit jiwa tau takkkk.. orang lain kat bahagian lain.. leh gi sana sini.. kalau ada lawatan boleh gi suka2 hati diaorang saja.. tapi bagi iii.. i kena bagi tau bos.. kalau bos bagi green light.. baru leh gi... tapi tak gamak lak nak bagitauuu.. yang kerani ni tak leh handle... tekanan gak jadi PA ni.. di kalangan member2 i pun cam tu.. nak wat cam ner.. dah nasibbbb... bagi i memang perlu meraikan para2 secretary ni.. bagi lah kami2 ni bergumbira.. railah kami .. belanjalah kami tengok konsert2 artis 2 ker.. or diner kat hotel ker.. apa2 lahhh... korang tak ditempat secretary korang tak tau

Follow Us
Mesti ada org vote ni....tetiba je topik 5 tahun timbul kat atas...

saye la tu kot

aku rasa setiap jawatan kena ada hari..
tapi klu setiap jawatan ada hari
mampoih la tiap2 hari la kita sambut
hr ni hari opis boy, esok kerani lusa manager, tulat hari pemandu lori, pastu hari pembantu rumah. wakaka

kebykkan sec. kan cun2, cantik, lawa, manja
aku dulu rajin gak ngorat sec2 ni tapi takde rezeki. ...
saifulz Post at 23-4-2007 20:39

haaaaa nti la cadangkan adean minggu teknisen..

Post Last Edit by yeepi_33 at 1-4-2012 23:36

pergh..
lama gile thread ni..
2007 tu..

err..
minggu setiausaha tu sbb boss nak raikan staff dia
keje sexytari ni bukanlah senang
senang kat lam tv or drama je
igt senang ke nak setadi jadi sexytari ni
nak belajar segala mak nenek shorthand...typing..
nak kena tangkas..cekap..efisyen...updated..knowledgeable so..boss pun rasa senang je..
nak suruh tu..nak suruh ni..

tu blum yg tuduh bukan2..
skandal ar..
bodek ar..
fuh!

pergh..
sape suruh technician ke..lawyer ke..opis boy ke...tak wat minggu kerjaya masing2?
pegi lah wat..
xde sape nak larang pun..

wakaka

bos kat tempat lama pasti akan bawak sexyteri kami semua gie minggu setiausaha
tujuannya adalah utk mengappreciate sexyteri tue
yealah bukannya senang nak jaga hati bos
terutama yg baran
yg banyak songeh dsb
so kalau bawak attend minggu kesetiausahaan nie so para sexyteri nie rasa dihargai dan happy gitu

Sec penting. Sume kje pon pnting. Tp disebabkn
kje sec ni kje dikalangan korporat2 mebi upgrade
la cikit...bg aku kje yg plg penting suriumah la..
sbb klu suriuma xbt kje laki balik pon pening kepala
dan ini bkl menyumbang kpd kemerunduman
ekonomi sejagat kusus nye

PA dan severtary kebanyakan sama je kan...mebe PA keje dia khusus kat seseorang mcm CEO dan boss2 kan....