CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abgzan

Senarai bisness / pelaburan anda

Mine:

Ms masih kat Malaysia dulu:
1. LUTH.
2. ASB (sekarang x tau apa jd)
3. KLSE
4. Property (in Perlis)

Now,
1. Property (in Scotland)
2. Property (sub-urban, Athens)
3. Union's Portfolio
4. Gold-saving
5. GBP & EURO Portfolio

Future plan, bila my parents dah ready nak settle balik kat M'sia
1. KLSE
2. Dinar & Dirham trading
3. Land & Properties

Reply #41 greekgod's post

dasyat portfolio u bro...
beli rumah sampai ke Greek..
Kenapa Greek ?
what's so special about Greek ?
Appreciation kat sana ok ke?

GDP * Euro Portfolio tu macam mane lak..
boleh explain sikit ke ?

Originally posted by abgzan at 25-4-2007 02:37 PM

Mak saya jenis suka menyimpan, sikit2 suh masuk ASB, sikit2 masuk ASB. Walaupon umur masih sekola rendah. Saya dari kecil (darjah 2 camtu) dah kira2, dgn duit yg ada time tu (about RM10k, mas ...

apa formula nak jadi jutawan yer...

yang simpan asb tuh dah full limit ke?

gambar ko ke tu bro / sis dalam avatar tu..

Follow Us

Reply #40 mat403's post

insyaallah... lama lagi tu nak max... dua kali ganda umo i baru dapat max.. masa tu agaknya ada lagi ke idak...

aku agak lambat gak...nie la setakat yang termampu sampai sekarang...

1) ASB ( tapi sat lagi habis gak dalam rm20k utk kawin...tapi mmg dah lama menyimpan sbb tanak wat loan utk kawin..)

2) 1 property utk disewa..(rumah murah jer...ada la skit duit poket bulan2...)

3)bisnes parttime

terasa sangat la sedikit berbanding otai2 yang lain...

aku:

1. ASB
2. Unit Trust
3. Koperasi
4. SSP (tapi haramnya tak dapat, aku nak kuarkan la..)

dalam perancangan
1. Property (nak beli yang lelong punye kat kawasan2 strategik, tapi sedang timbang2 sanggup tak nak keluarkan modal?)
2. Mana2 saham koperasi (sapa2 yang ada lubang, bagi tau le aku yek!)

Originally posted by EezOne at 29-4-2007 10:05 PM
aku agak lambat gak...nie la setakat yang termampu sampai sekarang...

1) ASB ( tapi sat lagi habis gak dalam rm20k utk kawin...tapi mmg dah lama menyimpan sbb tanak wat loan utk kawin..)

2) ...

terasa sangat la sedikit berbanding otai2 yang lain

Bro jgn cakap camtu...setiap org ada rezeki masing2..yg penting berusaha Semoga berjaya dan Allah permudahkan rezeki saudara insyaAllah...wslm

Originally posted by mytrade at 27-4-2007 06:27 PM

saya plan jugak nak bussiness lembu....best rasa cam ala koboi je...tapi dah pindah keje kat KL terkubur je hasrat....

Saya kerja di KL...tapi dah ada tukang ternak...nak join?

Originally posted by mrcom at 28-4-2007 02:37 PM

apa formula nak jadi jutawan yer...

As'kum bro,
Nak jutawan, tiada formula...tapi kaedah, teknik, proper guidance, usaha, doa dan tawakal...insyaALlah bole dpt...saya pon belum jutawan lagi pon, tapi insyaAllah kaalu Allah mudahkan rezeki...

Sebenarnyer, to be honest, saya kasihan dgn nasib org2 kita, dan juga org2 Islam, bukan sahaja di Malaysia yg ramai hidup merempat, tapi juga di negara2 lain, di Thailand, Indonesia, Afghanistan dan sebagainya...bukan sahaja hidup dlm kemiskinan, malah dlm ketakutan...
Saya ingin mengejar kekayaan kalau diizinkan Allah, dan insyaAllah bila dha kaya, bolehlah sumbangkan sikit kekayaan kpd org2 yg memerlukan...zakat juga sudah satu kemestian...doakan kejayaan saya ye saudara saudari sekalian...

Saya juga nak ambil kesempatan ini, utk memberi peluang kpd forumers2 di sini yg memerlukan "khidmat nasihat" atau "proper guidance" , saya akan cuba setakat yg mampu. Bolehlah pm saya dengan Nama, no hp dan alamat rumah...InsyaAllah saya boleh bantu dlm bidang di bawah:

1) Melabur dlm Property ---> experience beli tanah, apartment, teres, lelong, developer, dan rental...
2) Unit Trust --> BUKAN agent, hanya pelabur yg mmpunyai MINAT yg tinggi
3) Saham
4) Pertanyaan mengenai pelaburan insurans -->juga BUKAN agent, hanya ingin memberi penjelasan PRO and CON
5) Cara me"MANFAAT"kan credit card (maximize)--> pro n CON -->juga bukan AGENT
6) Perniagaan Lembu --> sesiapa yg berminat
7) Perniagaan berkaitan kereta --> sesiapa yg berminat
8) Peluang perniagaan

Tapi ingin dinyatakan sekali lagi, saya juga kerja makan gaji, so masa saya juga terhad...yg pentingnya ianya PERCUMA, tiada caj dikenakan...Niat saya utk membantu dan membangunkan ummah yg memerlukan khidmat nasihat ....mari kita sama2 menuju financial freedom...insyaAllah...

Wslm

[ Last edited by  abgzan at 30-4-2007 01:44 PM ]

Originally posted by mat403 at 28-4-2007 01:28 PM
GDP * Euro Portfolio tu macam mane lak..
boleh explain sikit ke ?

agaknya dia main forex mat, euro ngan pound

Reply #52 abgzan's post

bro..
why dont u cerita kat sini berkenaan dengan macam contoh, aku nak tau pasal perniagaan lembu or kereta, jadi tak perlula u pm beberapa kali.
macam forumer pompuan selalu guna kat cari ni : sharing is caring.

[ Last edited by  mat403 at 30-4-2007 05:27 PM ]

Reply #53 mantan's post

mungkin la kot..
ingat ke macam FD ke aper..

Originally posted by mat403 at 30-4-2007 05:23 PM
bro..
why dont u cerita kat sini berkenaan dengan macam contoh, aku nak tau pasal perniagaan lembu or kereta, jadi tak perlula u pm beberapa kali.
macam forumer pompuan selalu guna kat cari ni ...

nak citer memang pjg...kadang2 org tak suka membaca sgt....macam post2 sy yg lepas pon, tak semua org baca, pastu forumers keep asking the question yg dah diberi jawapan di forum2 ni...ini menunjukkan tak semua org suka baca, lebih2 lagi kalau dah byk sgt posts...agak sukar nak cari....satu lagi contohnya macam "saham", klau nak dicerite teknikal anaylysis ,n fundamental analsis pon, snang ke nak paham di forum ni? And berapa jam pulak saya nak menaip 4 jam , 5 jam? saya nak "paste picture" kat thread pon tak lepas2 dari dulu tak reti...dan saya juga tak de byk masa macam u utk menaip, saya bukan typist...taip pon byk silap ni hahh...

atau nak citer ttg lembu, atau ttg perniagaan berkaitan kereta, berapa byk posts nak kena hantar? and jugak, soal jawab lagi?

ttg properties, lagi satuciter, boleh ke dgn bukak satu thread bercerita pjg?

Menaip dgn bercerite depan mata face to face, is different my brother, u kknow it...dari segi understanding satu hal lagi...

Kalau u nak belajar matematik atau fizik misalnya, u prefer belajar "LONG DISTANCE" ke atau "FACE TO FACE DGN CIKGU"...?

Tambahan pula, saya nak beri offer ni secara percuma or dgn kata lain Free OF CHARGE, tak mo ke, tak sudi ke? Saya akui saya bukan la pakar macam Azizi Ali, tapi at least saya ada ilmu dan pengalaman yg saya ingin berkongsi secara percuma, kpd sesiapa yg "BERMINAT" la...kalau tak minat takpe...tak paksa, saya tak rugi apa, kalian yg rugi...atau kalau u rasa u dah tere, bagus la...takyah saya nak bercerita pjg...tapi satu benda sy nak cakap la, org melayu camni la biasanya...

Saya nak cerita sikit satu pengalaman saya kat McDonald. Saya baru lepas beli food...dan ada lebihan "baucar McD" yg beri discount atau buy 1 free 1 for example,  saya offer nak beri secara percuma kpd satu keluarga melayu ni, tapi MALANGNYA SI KELUARGA NI (bukan malangnya saya), sbb keluarga ni dgn angkuhnya geleng kepala, ada yg buat tak tau, ada yg pandang slack...begitu juga dgn keluarga melayu yg ke2 sy jumpa, pon sikap yg sama. Lepas tu terjumpa satu keluarga cina, sya offer, takde soal byk terus terima, dan ucap terima kasih....soalnya di sini, "KENAPA MELAYU MACAMNI"? dan "SAMPAI BILA"?? astaghfirullah...Baucar percuma utk McD, dpt discount, taknak ke? ish ish ish...malang betul depa ni...

Saya akui saya bukan pakar pon, cuma nak memberi sedikit sumbangan yg saaya mampu utk membgnkan ummah..membantu saudara2 kita...tak sudi? Tak mengapa, saya tak kisah...apa pon, saya yg memang tak pakar ni...saja nak berkongsi sikit ilmu yg ada la...saya ta kisah, kalian nak jumpe secara berkumpulan 10 org ke, 5 org ke, 2 org ke, 1 org ke....dan juga, kalau kalian dah cukup tere pon, kita still boleh borak2, maybe kalian bole ajar saya n there is something i can learn from u?

So, what say you?

Wslm

Itu orang panggil bodoh sombong.....rileks abgzan.....benda baik bukan smua org nampak....tapi sebenarnya dalam hati nak....teruskan usaha membantu....bukan rugi pun mmbantu....yang rugi ialah orang yg tak nak dbantu....

Reply #56 abgzan's post

aku pun penah dapat kupon mac d dalam sotkabar ..tapi bagi kat org je sebab tempat aku takde mc d ...dia ada expired date kan....besar kemungkinan sampai tarikh luput pun aku tak sempat nak gi mac d terdekat

anyway abgzan, mungkin sebab kalau post kat sini ramai lagi yg boleh tau kan...kasi ringkas2..maklumat lanjut boleh contact ko sendiri ...pasal mls nak baca tu biasa ler..kdg2 yg baru kenal ngan fforum tak sempat nak baca thread dulu2

Reply #52 abgzan's post

abg zan saya berminat dgn perniagaan lembu..saya di kl tetapi saya mempunyai seseorang yg boleh diupah utk menjaga lembu di kmpg disamping
saya mempunyai kawasanyg boleh dilepaskan lembu2 tu..pertani cara mayaan saya  dari an maksian cara manakah kita boleh mmendapatkan keuntungan maksimun dari perniaagaan ni..semada melalui pembeliaan anak2 lembu dan membelanya smpai agak besar kmdian jual atau apa cara..ni hanya perniaagan kecil2 dan kampung shj

Originally posted by abgzan at 30-4-2007 01:36 PM

1) Melabur dlm Property ---> experience beli tanah, apartment, teres, lelong, developer, dan rental...
2) Unit Trust --> BUKAN agent, hanya pelabur yg mmpunyai MINAT yg tinggi
3) Saham
4) Pertanyaan mengenai pelaburan insurans -->juga BUKAN agent, hanya ingin memberi penjelasan PRO and CON
5) Cara me"MANFAAT"kan credit card (maximize)--> pro n CON -->juga bukan AGENT
6) Perniagaan Lembu --> sesiapa yg berminat
7) Perniagaan berkaitan kereta --> sesiapa yg berminat
8) Peluang perniagaan

Saya kalau nak cerita memang pjg...kalau menaip, mungkin memerlukan 10 kali ganda time utk bercerita...topik pula byk di atas tu... tapi sebenarnyer tujuan saya adalah utk sesiapa yg memerlukan khidmat nasihat secara personal face to face, utk cerita masalah kewangan ke, atau, apa2 yg berkaitan dgn financial planning...

dan seperti yg saya inform previously, saya bukan seperti Azizi Ali, pakar dlm bidang ni....tapi saya ada sedikit ilmu utk dikongsikan...cuba bygkan, Azizi Ali kalau anda nak berbincang dgn dia, berapa byk kena bayar? RM2,000 sejam kalau saya tak silap...tapi saya akan beri secara percuma...tapi of course sekali lagi, saya tidak expert macam dia, jgn salah anggap pulak....hanya berkongsi apa yg saya tahu aja...

Apa pun, feel free to ask here anything (specific), tapi saya tak janji dpt reply dgn cepat, saya pon sibuk kerja makan gaji dan juga, jumpe beberapa org lain berbincang ttg perkara ini juga...

Apa pun, terpulang la...niat di hati utk membantu ummah....wassalaam...