CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abgzan

Senarai bisness / pelaburan anda

AutoGlobalZone This user has been deleted
Saya ada tau satu partnership berlandaskan hukum syariah, business automotive. Datang sekali dengan legal/lawyer agreement and stamping.. dengar2 Majlis Mufti N9 akan approve kan..

Keuntungan yang menarik...

Wallahu a'lam..

to all  yg reply pasal gold, thanks very much

tak sempat nak klik link (except maybank, and aku tak paham langsung term2 dalam maybank tuh)
wife aku baru bersalin 3 hr lepas, baby boy
alhamdulillah, murah rezeki

Originally posted by vivitar at 11-5-2007 04:04 PM

s'krg ni saya & hb berkedai(pasar mini)....la ni saya masih keje bwh org lagi(sayang nak berhenti)...kedai tu saya sub je kat org suruh jaga waktu siang...mlm saya & hb take over plak ...

baguslah..takde hutang...nanti vivitar akan rasa begitu lapang....coz takde hutang...
hidup byk berhutang ni rasa sempit..iskk..isk...

Originally posted by pentium_catz at 16-5-2007 07:26 PM

baguslah..takde hutang...nanti vivitar akan rasa begitu lapang....coz takde hutang...
hidup byk berhutang ni rasa sempit..iskk..isk...

walaupun takde nak buat hutang beribu-ribu lemon tapi disiplin yg yg nak kena ikut ni(berjimat cermat) yg tak lalu tu....semuanya tak blh...for the time being melancong out of list....shopping benda penting je...yg byknya window shopping. .....sedihnya.....dah masuk sini baca korang punya posting dpt le semangat w/pun sikit....memang kena berdisplin  klu nak hidup jauh dari hutang keliling pinggang......moga2 saya tabah melaluinya...

Originally posted by vivitar at 11-5-2007 04:04 PM

la ni tgh berjimat cermat semata2 nak buat umah bangalow setingkat kat tanah yg kita org beli since thn 2000.my hb prinsipnya tak mau berhutang...biar ikat perut janji cash.....umah tu blm siap lagi tapi so far 80K ...

suka prinsip ur hb...saya mmg tgh belajar utk membina prinsip mcm tu....tp slalu gagal

Originally posted by neslo_suam at 17-5-2007 02:44 PM

suka prinsip ur hb...saya mmg tgh belajar utk membina prinsip mcm tu....tp slalu gagal

saya plak merungut je le kejenya sbb itu bukan prinsip saya....ikat perut janji cash tapi nak wat cam mana udah berkongsi hidup nak ke tak nak ke kena le ikut....mesti ada hikmah disebaliknya...... nak nyedapkan hati anggap boleh pencen awal round the world....boleh pegi Mekah 5-6 kali ...lagi..lagi...semuanya positive le.... mudah-mudahan dimurahkan le rezekiku ini..amin

Follow Us
....deleted...........

[ Last edited by  vivitar at 24-8-2007 02:13 PM ]

alaa....tensen tak dpt shopping tak sehebat tensen klau hutang sekeliling pinggang kan...

Reply #127 vivitar's post

bagusla camtu,asal keperluan hidup cukup sudahlah,hutang x ada fikiran pun tenang..tetapi smtimes barang keperluan hidup hendaklah juga difikirkan bukan apa kdg2 kita perlukan hiburan dan kepuasaan dlm hidup ...cermat takpa asal jgn kedekut,tu dua benda berlainan hee hee

Betul tu anazwan, lionman sokong sesangat.

biar bersedehana saja, biar papa didunia jangan papa di akhirat

he..
he...
he......

Originally posted by drsalehuddin at 16-5-2007 07:20 PM
to all  yg reply pasal gold, thanks very much

tak sempat nak klik link (except maybank, and aku tak paham langsung term2 dalam maybank tuh)
wife aku baru bersalin 3 hr lepas, baby boy
alhamd ...

tahiniah doc..

Reply #56 abgzan's post

tu la abgzan... saya sendiri tak pasti samada melayu selalu bersifat ragu-ragu atas kebaikan dan keikhlasan orang lain atau sememangnya mereka tak tahu atau tak paham apa2 benda yang kita offer pada mereka.

Sepatutnya, kita tak kesahlah sesiapapun... janganlah bersikap bodoh sombong.. kalau orang sua, jangan tolak terus. Tak salah kalau kita bertanya kalau tak paham. Tapi jugak jangan terima terus, sebab yang bulat tak semestinya datang bergolek dan yang pipih tak semestinya akan datang melayang..

err, tu yang mungkin orang ragu2 bila kita nak buat kebaikan. Tak kisahlah dalam apa perkara sekalipun, macam haritu saya kesian kat sorang perempuan yang berlari2 mengejar bas tapi malangnya bas tinggalkan dia.. paham terhadap situasi tempat tu yang tak ramai orang dan bas kurang, saya berhentikan kereta untuk tumpangkan dia... tapi dia pulak ragu2 untuk terima pertolongan. Setelah puas saya explain kat dia betapa bahayanya tempat tu kalau nak tunggu sorang dan dilihatnya saya juga perempuan, sorang aje dalam kereta.. barulah dia berani naik..

Reply #56 abgzan's post

tu la abgzan... saya sendiri tak pasti samada melayu selalu bersifat ragu-ragu atas kebaikan dan keikhlasan orang lain atau sememangnya mereka tak tahu atau tak paham apa2 benda yang kita offer pada mereka.

Sepatutnya, kita tak kesahlah sesiapapun... janganlah bersikap bodoh sombong.. kalau orang sua, jangan tolak terus. Tak salah kalau kita bertanya kalau tak paham. Tapi jugak jangan terima terus, sebab yang bulat tak semestinya datang bergolek dan yang pipih tak semestinya akan datang melayang..

err, tu yang mungkin orang ragu2 bila kita nak buat kebaikan. Tak kisahlah dalam apa perkara sekalipun, macam haritu saya kesian kat sorang perempuan yang berlari2 mengejar bas tapi malangnya bas tinggalkan dia.. paham terhadap situasi tempat tu yang tak ramai orang dan bas kurang, saya berhentikan kereta untuk tumpangkan dia... tapi dia pulak ragu2 untuk terima pertolongan. Setelah puas saya explain kat dia betapa bahayanya tempat tu kalau nak tunggu sorang dan dilihatnya saya juga perempuan, sorang aje dalam kereta.. barulah dia berani naik..

kebiasaanya org melayu kita yg jenis ragu2 sesama melayu

bolshoibooze This user has been deleted
fuhhhhyoooo magik , bestnya korang semuanya mempunyai pelaburan yang baik...
ada tak advice yang leh bagi kat aku...

sebagai seorang lepasan ijazah kejuruteraan yang baru nak cari keja...aku tak dak pengalaman dalam pelaburan mcm korang semua nie...

sesuai tak soalan aku kat topic nie..., mcm tak je,...kalau ada link yang sesuai just attached with your msg...!

Originally posted by abgzan at 28-5-2007 08:01 AM
kebiasaanya org melayu kita yg jenis ragu2 sesama melayu

sebab selalunyer melayu le yang banyak ' kencing ' melayu. so, tak salah la kalo nak kita bersifat ragu2

Originally posted by mukmin101 at 28-5-2007 05:48 PM

sebab selalunyer melayu le yang banyak ' kencing ' melayu. so, tak salah la kalo nak kita bersifat ragu2

byk dengo mcm tu....payah nak jumpa org yg betul2 jujur....

newbieman This user has been deleted
Betul ke melayu banyak "KENCING" melayu. aku rasa terbalik.aku rasa melayu yg byk kena "KENCING".lepastu dia tak tau yg dia kena kencing, dia pun terkencing kawan2 dia yang lain.Makna kira tak sengaja la tu. kalau korang buruk sangka sesama melayu, melayu nak tolong melayu susah laarrr. takuk lama la kau orang. tak maju.sbb tu ramai melayu susah nak maju.kau orang cakap melayu banyak tipu melayu ada proof ke? kalau korang tengok skim-skim internet, siapa ketua paling atas, aku rasa bukan melayu kepala batak dia. jadi korang masih cakap orang melayu tipu melayu. orang melayu yang di bawah yang tidak tahu apa-apa yang promote (dalam keadaan tidak sedar mereka kena tipu) secara tak sengaja terpromote kat kawan-kawan, kau orang kata tipu melayu. tak baik tau cakap macam tu,

newbieman This user has been deleted
maaf kalau aku terkasar bahasa, tapi aku nak mengingatkan diri sendiri dan kawan-kawan yang lain. melayu yang korang kata banyak tipu melayu, sebenarnya kebanyakannya dengan ikhlas nak cuba bantu kawan-kawan melayu yang lain. tapi kebanyakannya promoters tu juga kena tipu dengan kepala batak yang bukan melayu.

kadangkala, korang boleh fikir secara logik yang korang akan kena tipu atau tidak, kau orang pun ada akal kan. kalau rasa tak logik jangan ikut. senang aja. keputusan sendiri tanggung sendiri.

macam marah aja newbie...rilek2, kita kat sini bukan utk bergaduh...