CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ibm632

Kenapa Orang Melayu Kurang Prihatin ttg Takaful dan Medical Card

huaaaaa... nampak nyer aku kena jumpa orang TNB dah skg ni ...

Originally posted by ibm632 at 22-12-2008 08:56 PM
huaaaaa... nampak nyer aku kena jumpa orang TNB dah skg ni ...

laju ko bro...hehehe...

lagi satu.. IJN dah nak diswastakan... kalo takda medical card nak bayar camana ni?..

kenapa orang melayu kurang prihatin?

mmmm... rasanya sekarang ni prihati dah kot... tahniah kepada org2 melayu sebab kesedaran tu dah meluas... walaupun masih jauh ketinggalan dengan bangsa lain dari segi percentage namun peningkatan amat menggalakkan..

tapi biasanya kita rasa berat sangat nak join n ada medical card..ye laa.. bayar bulan2...

tapi mana lagi berat rasanya... bayar bulan2 ke atau bayar sekaligus RM45k?...mmm...

Originally posted by goldendream at 23-12-2008 03:08 PM
mmmm... rasanya sekarang ni prihati dah kot... tahniah kepada org2 melayu sebab kesedaran tu dah meluas... walaupun masih jauh ketinggalan dengan bangsa lain dari segi percentage namun peningkata ...

bayar skali gus RM45K pun bagus juga..itu pun kalau ada RM45K..

Originally posted by ibm632 at 12-12-2008 11:40 PM
Dah ramai perihatin ttg keperluan medikal kad ni ...

kalau anak yg ada penyakit sejak dari lahir atau congenital, apa2 penyakit contohnya demam dan terpaksa di masukkan ke wad maka syarikat insuran takkan cover langsung..konvensional ka..atau takaful ka sama saja tak cover. Insuran ni hanya layak kepada mereka yg berkeadaan dari awalnya sihat walafiat jer..

tol tak bro???

kalau boleh elakkan sbelom ianya berlaku..

ada 10 kredit kad, tpkalau dah sakit..medical kad juga yg bantuuu..sbb kredit limitnye lgtinggi dr platinum kad..buat shopping kat hospital nanti..

Follow Us
Originally posted by shubunkin at 24-12-2008 05:28 PM

kalau anak yg ada penyakit sejak dari lahir atau congenital, apa2 penyakit contohnya demam dan terpaksa di masukkan ke wad maka syarikat insuran takkan cover langsung..konvensional ka..atau t ...

utk congenital, amik insuran wanita..ianya cover baby congenital disability eg. down sindrome dan sebagainya..

Salam Tahun Baru 1430H kepada semua..

Originally posted by jenglut at 25-12-2008 01:43 AM

utk congenital, amik insuran wanita..ianya cover baby congenital disability eg. down sindrome dan sebagainya..

Bagusni.
jenglut.. nak tanya ni kalau anak yg masalah biliary atreasia dimana ianya penyakit sejak dari lahir dan telah menjalani pembedahan kasai. Masalahnya anak sebegini fragile mudah demam dan perlu di rawat dgn iv antibiotik di hospital, so kalau saya amil insuran wanita maka insuran tersebut cover tak rawatan anak saya termasuk kos bilik hospital??

Insuran apa yg awak katakan ini?

I nk tnya banyak soklan..x larat nak selak page2 blkg...i bulan Jan 09 ni KWSP dah tak dipotong lagi (lbh krg300 sebulan).So i ingat nak stary masuk insurans..So nak tanya.

1)Pakej yg bayar dlm 150 sebulan.ada tak?100 ke..

2)Kalu hari ni masuk..mggu depan eksiden (x sempat 1st pemotongan lagi) boleh ke dia cover..?

3)Kalu sakit..bill 20 ribu..insurans pon tolong bayar...pas kita sihat semula...kena langsaikan balik ke 20 ribu tu?kalu tak...aku tertanya2..baiknya insuranns nie..mcm free2 jer..byk duit depa (sori..mgkin soalan ni nmpak aku mmg bodo..sbbnya mmg aku x tahu..)

4)Kalu aku masuk cukup 3 tahun cthnya..pastu nak berenti...adakah duit aku burm mcm tu jer aau aku boleh amik balik??

5)Kalu sampai mati aku x claim2 pon insurans..duit tu mcm mana?boleh kasih kat waris?

6)Masa mula2 nak masuk..berapa bayar..? sori again..mmg aku x tahu...

btw..aku duk KB..kirja kat sini...

Originally posted by nashrudean at 30-12-2008 01:33 AM
I nk tnya banyak soklan..x larat nak selak page2 blkg...i bulan Jan 09ni KWSP dah tak dipotong lagi (lbh krg300 sebulan).So i ingat nak starymasuk insurans..So nak tanya.

1)Pakej yg bayar dlm 150 sebulan.ada tak?100 ke..

paling min.RM100
2)Kalu hari ni masuk..mggu depan eksiden (x sempat 1st pemotongan lagi) boleh ke dia cover..?

1st application..byr cash dulu..then trus cover after approval polisi
3)Kalu sakit..bill 20 ribu..insurans pon tolong bayar...pas kita sihatsemula...kena langsaikan balik ke 20 ribu tu?kalu tak...akutertanya2..baiknya insuranns nie..mcm free2 jer..byk duit depa(sori..mgkin soalan ni nmpak aku mmg bodo..sbbnya mmg aku x tahu..)

let say dua minggu lepas u mencarum RM100 & polisi approve..then eksiden semalam, kene plak bil RM20K..medical kad insuran akan byr kos rawatan tuu..insuran memang baik nak tolong orang..sama konsep mcm u insured u punya kete..let say, u covered your Wira RM40,000 dgn insuran premium RM900..kalau kete u eksiden masuk bengkel kene charges RM20,000..insuran tu pun akan byr gak kos repair kete tersebut
4)Kalu aku masuk cukup 3 tahun cthnya..pastu nak berenti...adakah duit aku burm mcm tu jer aau aku boleh amik balik??

ada la saving u dpt..tp sket je la..tak byk sgt..unless u stop after 20 years, baru la dpt about the same dgn total yg u dah carum
5)Kalu sampai mati aku x claim2 pon insurans..duit tu mcm mana?boleh kasih kat waris?

Kan ada saving insuran..bole kasi kat waris..
6)Masa mula2 nak masuk..berapa bayar..? sori again..mmg aku x tahu...

Ikut brapa yg u rasa mampu..min. RM100

Originally posted by stargate at 29-12-2008 05:51 PM

Bagusni.
jenglut.. nak tanya ni kalau anak yg masalah biliary atreasia dimana ianya penyakit sejak dari lahir dan telah menjalani pembedahan kasai. Masalahnya anak sebegini fragile mudah dem ...

Ohh..pasal Biliary Atresia ni..kebetulan ada sorang ejen Prudential (kawan saya gak), malay..dia ada amik medical kad utk anak dia masa baru2 lahir..after 2 months doctor diagnose baby dia with Biliary Atresia..buat kasai gak..doctor tu bg tau, this type of Atresia due to blockage kat salur...so not consider as congenital..all the cost paid by Prudential..dia masuk Hospital KPJ Pakar Puteri Johor..

anyway, about this kind of disease still depends on medical report drp pihak hospital..kalau doc tu tulis congenital disease..medical kad tak cover..

However congenital eg. Down Syndrome, Atrial Septum Defect dan sebagainya..yg tu kalau amik PruLady (insuran wanita)..policy holder akan dpt pampasan..

Originally posted by jenglut at 30-12-2008 04:06 PM

Ohh..pasal Biliary Atresia ni..kebetulan ada sorang ejen Prudential (kawan saya gak), malay..dia ada amik medical kad utk anak dia masa baru2 lahir..after 2 months doctor diagnose baby dia wi ...

-Baru ni saya ada call agen Takaful ikhlas bertanyakan minat utk insuran anak saya, janji nak datang jumpa tp sampai sekarang tak jumpa2 pun...heheh mungkin dia tau takaful tak cover anak saya.

-Dan baru semalam jumpa dgn agen Prubsn dah sign dulu tp dia kata cuba apply dulu dah dah declare anak saya Biliary atreasia.

Reply #273 stargate's post

oic..most likely they will ask u to send all the medical report..pastu pray hard to get approval kayy

[ Last edited by  jenglut at 5-1-2009 04:37 PM ]

Originally posted by jenglut at 5-1-2009 04:32 PM
oic..most likely they will ask u to send all the medical report..pastu pray hard to get approval kayy

harap approve...agen kata prubsn akan contact PPUM untuk mendapatkan lebih matlumat..so jika gagal, tak per lah tak jadi nak ambik itu aja..just guna co insuran je

Tawakkal ... ajer...

Originally posted by stargate at 5-1-2009 06:12 PM

harap approve...agen kata prubsn akan contact PPUM untuk mendapatkan lebih matlumat..so jika gagal, tak per lah tak jadi nak ambik itu aja..just guna co insuran je

takpe...tak salah mencuba..mana tau rezeki lebih baik..approved! siapa tauuu..

So Din ... PWP ni ko nak jumpa aku tak?

Reply #278 ibm632's post

ko sombong la Ibm..tp kene jumpa ko gak..amik berkat..huhuhu

Hampeh ko kata sombong ....

ke ko yg sombong .... datang KL tak contact aku...