CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rurouni_khairul

~Aktiviti Tabligh Di Kampus - Perkongsian Pengalaman~

Reply #40 rurouni_khairul's post

ati2 woi ngan tabligh kristian ni.skali di bg holly water gelap ati

roomate aku tabligh...

Reply #41 ahpek's post

aku xpnh kne lg

i mean

up till now

my drink xpenah kne spiked lg

ade kes diorg spiked air bdk2 ni dgn holy water kot

ntah, ok jer aku rasa diorang ni sbb maybe they know what to expect from me, jd xde la rasa kene push ke aper, lagi pun, kalo jumpe time2 klas ker, rotation ker, leh je bwk gurau2 ngan diorang, sporting jugak la

aku rasa mostly ok jer, cume time meeting tu yg serius skit, kalo x sempoi jer

Reply #42 XkostonX's post

satu tag line diorg yg plg aku igt smpi skrg....'INSYA ALLAH...3 HARI TUAN2'....

holy water tu penangan die kuat sgt ke?

Follow Us

Reply #46 lin_okinawa's post

bleh thn la jgk.skali minom gelap ati wei

aku xtau nk ckp

sbb xpnh kena

tp imam dkt cni ckp

mmg gelap ati

ko nk ngucap pn xleh

Originally posted by lin_okinawa at 8-5-2007 12:14 AM
holy water tu penangan die kuat sgt ke?

Kuat sangat ke holy water nie? Semuanya dah bincang kat cni...

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=257178&extra=page%3D4

Satu perkara logik ajer perlu kita pikirkan...holy water nie cuma air biasa ajer (mengikut apa yang kawan kristian aku cakap dan kaedah penyediaan die cam orang Islam punya air yassin..) ia hanya didoa oleh paderi untuk dijadikan holy water...andai kata lah holy water nie power sangat, bukan ke paderi2 nie leh gi kat kawasan takungan air dan baca doa atau campak salib dalam air tuh...kan lagi senang? settle satu Malaysia dah murtad.

Holy water nie takde manenya power sangat...ia cuma air biase ajer...tak tau laa kalau umat Islam kat Malaysia nie cam dracula lak leh melecur bile kena holy water...

Untuk pengetahuan korang, holy water paling power mengikut orang kristian terletak di Sungai Jordan...tapi takde lak kita dengar orang minum air sungai jordan sampai takleh mengucap...

Kalau adepun org yang ngadu die takleh ngucap lepas kononnya minum holy water...semua tuh sebab iman die sendiri yang lemah... bukan sebab holy water tuh ade kuasa!

[ Last edited by  rurouni_khairul at 21-5-2007 06:12 PM ]

Rate

1

Reply #48 ischae's post

takutnye aku dgr...tp kalo kt kekedai bese ni, tkde la kan owang nk buat dajal g letak holy water merate2 kan?? meaning, kot kot kite g bli air kt memane, pastu ade owang tuka air tu ngan holy water

aku slalu terpk mende tu...cm risau pn ade gk kalo keadaan dh smpi ke tahap tu

Reply #49 rurouni_khairul's post

aku pn ade terpk gtu..tu psl aku tanye, kuat sgt ke penangan holy water ni....tp tkpela, time kaseh sbb bg link tu..aku baru duk bace ni....tp, kalo dlu owang yg lemah iman tu leh ngucap lg, tp nape lpas minum holy water tu die tkleh ngucap???ke iman lagik jauh kebwh bile die minum holy water??

Reply #51 lin_okinawa's post

Ape yang pasti, Iman tuh hak milik mutlak Allah SWT dan takde siape atau apepun kat dunia nie yang bole gugat melainkan jika Allah SWt sendiri nak tarik balik nikmat Iman dalam dada kita...oleh itu kita kena sentiase bersyukur Allah SWt masih kekalkan Iman dalam dada kita setiap hari dan berdoa agar Iman kita senantiasa dilindungi...

Juz my 2 sen...

dia depends kat individu, tapi yang aku perasan member2 u aku yang join tabligh ni kemahiran pengucapan umum semakin baik, konfoden, ada eye contact, body language, banyak gak yang develop.... bahkan mereka ni berjaya dalam pelajaran dan kini bekerja di sektor2 antarabngsa , MNC, dll.... tetapi memang ada yang join tapi pelajarn merosot, tinggalkan keluarga, abaikan pekerjaan tetapi itu hanya sgelintir sajaha dan individu itu sendiri tak faham konsep tabligh sebenar.... dan yang segelintir inilah yang mencemarkan pandangan oreang tentang mereka..... sampaikan kalau wat drama pun pasal yang buruk2 je.... tang ni yang aku langsung tak setuju.....

Reply #53 bobo_haha's post

Betul tuh...setiap menda tuh ade positif yang negatif...pada aku secara peribadi aku takde ape nak kondem diorang tapi lebey kepada negur kalau nampak yang tak berape best...kan tugas sesame mukmin ialah Amar Makruf Nahi Mungkar...

Bosannya geng2 tabligh..tiap2 minggu especially pagi Ahad time tgh tido mesti datang ketuk bilik ajak gi surau dengar ceramah sampai petang...

Reply #56 migdal_bavel's post

Tak nafi dalam bab tabligh nie sometimes diorang lebey sudu dari kuah dan terlalu jaga tepi kain orang lain....sedangkan hal iman dan taqwa nie kan menda ghaib...hanya Allah saja yang tahu tahap keimanan seseorang....depa pun manusia cam kita jugak tapi terlalu berlebih-lebihan dalam mengamalkan sesuatu hingga sanggup memberi label pada saudara seagama sendiri.

Tapi aku tak nafi ada antara depa nie yang elok perangainya...

Originally posted by Rhyno at 4-2-2008 12:31 AM
Bosannya geng2 tabligh..tiap2 minggu especially pagi Ahad time tgh tido mesti datang ketuk bilik ajak gi surau dengar ceramah sampai petang...

Tak elok cakap camtu...diorang cuma ajak ajer...nak gi atau tak terpulang pada awak...

Tapi kalau memaksa-maksa tuh memang tak bagus laa...

Originally posted by bobo_haha at 2-2-2008 09:24 AM
dia depends kat individu, tapi yang aku perasan member2 u aku yang join tabligh ni kemahiran pengucapan umum semakin baik, konfoden, ada eye contact, body language, banyak gak yang develop.... ba ...

teman setuju dgn pendapat mike.. pape pun petunjuk ALLAH ni di mana2.. bukan tak stuju ngan org tabligh ni.. tp yg terlalu ekstrem tu yg payahnya.. opismate teman pompuan kene tinggey ( dah diceraikan oleh lakinye ).. n laki dia nih jumpe bini baru mase tabligh.. sian akak ni.. anak 8.. tu yg teman tak setuju tu

Originally posted by ntohapehapentoh at 13-4-2008 04:18 PM

teman setuju dgn pendapat mike.. pape pun petunjuk ALLAH ni di mana2.. bukan tak stuju ngan org tabligh ni.. tp yg terlalu ekstrem tu yg payahnya.. opismate teman pompuan kene tinggey ( dah d ...

Hehehe....ade gak jadik camtuh ek?

Jangan laa jadikan agama sebagai perisai untuk menghalalkan segala tindak tanduk keterlaluan kamu tuh yerk...

aku tak penah join, bertembung tu penahla...
time kat matrik tu kadang2 ketuk pintu bilik, tanya "ada 5 minit tak?", pastu startla bagi tazkirah bagai...no hal bagi aku
cuma aku sedih (ke ralat?) bile ada budak2 yg tak tau hujung pangkal, ilmu takde tiba2 masuk tabligh, pegi keluar sana sini & sebulan dua pastu dia mula dah rasa tinggi sangat ilmunya...imam ghazali tak betul, mawardi tak betul, wahhabi tak betul, segala jenis la tak betul...padahal seblom tu juzuk 'amma pun tak lepas...aku cakap ni sebab aku tengok sendiri, perubahannya tu menjengkelkan...soal politik toksah cakapla, umno salah, pas salah, ulamak tu salah, yg ni salah, dia sorang je btol..
ntah ape jasa yg ko buat selama ni aku pun tak tau...
silapnya basic tak kuat...tu yg banyak merapik je aku tengok...