CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: rurouni_khairul

~Aktiviti Tabligh Di Kampus - Perkongsian Pengalaman~

aku terdedah dgn aktiviti arqam, abim, tabligh, pas semuanya ketika dikampus

rmai ja tabligh kt tmpt study aku ni..depa slalu suh aku turun surau dgq ceramah..bukan aku x mau p..tp ceramah yg slalu uat mesti bertajuk fekah,sirah,akhlak,ibadat,tajwid..huhuh
aku dh blajaq bnda2 ni sejak aku 6thn lg smpai 13tahun.mmg la aku x expert..tp kurang2 aku dh pnah blajar..
tp aku pnah ckp kt tabligh2 yg slalu ajak aku turun dgr ceramah so aku ckp"ehm..bukan x mau p..tp asyik dgq bnda yg sama ja..apa kata uat ceramah kita bukak kitab tajul muluk,bab munakahat ka(bab2 kawin n umah tangga serta perhubungan suami isteri)?"terkebil2 mata si tabligh tu..tajuk tu la patotnya usia remaja ni kena belajaq..kn best..hehehe
baru la berduyun2 org nk p dgq ceramah

jauhkan diri anda drpd aktiviti tabligh. ianya merosakkan

aku kenal ramai orang tabligh.....

ada yg siap kerja pangkat besar2...cuma perbezaannya adalah...

1-sentiasa jaga hati orang...lunaskan tanggungjawab....sanggup x keluar tabligh if satu2 projek yg dia handle x settle...

yg kedua....
buat kerja halai balai...nak tak nak....sampai org lain terpaksa buatkan untuk dia...semata2 nak keluar....smp client marah2....tp atlast, dia tetap nak bahagian dia walaupun org lain terpaksa setelkan...aku tak tau duit tu halal ke tidak

bagi aku...aku xde masalah dengan geng2 tabligh ni...sbb diorang buat benda baik...sentiasa mengingatkan...sbb kita sebagai manusia selalu lupa,alpa dan leka...

tp org2 dalam geng tabligh tu yg akan bagi gambaran camne sebenarnya diorang..camne pun balik pada diri manusia tu sendiri....
kadang2...kerana nila setitik...rosak susu sebelanga