CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: padi

berat jodoh

Reply #20 philipinoe2's post

akak pinoe ni masih solo.. dan dia perlukan perhatian...

harap maklum

Reply #21 eiyoei's post

ckp jela akak pino tgh gersang, br la maksud itu sampai...:cak: :cak:

Reply #1 padi's post

kpd tuan umah

biar berat jodoh.. jangan berat badan...

kalau berat badan... uiiii... mmg berattttttt laaaa....

kaum laki tak pe lagi... korang kalu orang tanye korang leh wat cam orang belagak.. "aku bahagia hiup sendiri"... tapi ader insan yg namanya pompuan... ishhh ader ke patut member dier kata dier tak laku...

tapi sume tu ketentuan ilahi..

dulu warden aku berpesan.. kita tak payah susah cari jodoh kita, tiap orang dilahirkan berpasangan. tapi kalu yg x der jodoh tu maknanya jodoh dia (org yg ditakdirkan bersamanya) dah meninggal.. x c dent masa cuti raya dulu...
sekung2nya korang masih hidup untuk terus berdoa dan bertaubat.

berpegang pada "hidup, mati, jodoh pertemuan & rezeki " semua di tangan tuhan....kalau ada jodoh....tak kemana....tak perlu terkejar kejar.....

tengok tapak tangan hanya ramalan jer....tah ker betul tah ker tidak.....kalau orang tu tak der tangan camner plak???

RENUNG RENUNG KANLAHHH

hidup, mati dan jodoh .....sume kt tgn kite sendiri yg menentukan ....
hidup kite ..... mati kite ... jodoh kite .... org selalu org selalu ckp ..sume ditangan tuhan ...cume org yg tk mau berusaha ...pastu mencipta alasan utk sedapkan diri .... sume itu ditgn kite bkn ditgn ...tuhan cumer perkenankan tu jerk ...

cth ... klau ko hidup susah ... tp ko berusaha ..insyallah klau diperkenankan usaha ko ... mmg ko kan berubah ...

cth ...mati ..klau laa ko ari ko doa minta panjangkan umo ..pastu ko berusaha menjaga kesihatan ko ...insyallah klau diperkenankan ...umo ko panjang ...

pasal jodoh .... ko jgn terima pakai ...jodoh tk kemana ... tu org malas punye ckp tu .... klau laa tuhan tk temukan jodoh ko ....makna ko kene cr ....berusahaaa mencari jodoh ko ....selagi ko dok lepak2 lglah besar kemungkinan ko takan bertemu jodoh ko ... skrang jgn asyik komplain jer start laa cr .... satu je motto aku selalu awalkan ..."klau tk diberi makne ko kene dpt kan sendiri"....

camnilaa ...aku pon tak tau kenape jodoh ko berat ....

tp aku nk tau kenape pompaun tk melekat ko ....

adekah ko ni tak ensem ....adekah ko ni boroi ....or adekah ko ni busuk ...

ape kate ko pas gambo ko sini ... at least aku leh bg komen membina ... ttg ape yg ko boleh buat dgn ko sendiri .... bg kate2 semangat wat ape? masuk telinga kanan kuar telinga kiri ....at least klau aku bg sumthing ko leh wat ok gak ....

sambil tu leh promote mane tau ade berkenaan kot

p.s:aku pasan ...something ...apsal ko bukak thread ... ko main tinggal jerk...takde pon posting ko ...ni tk semangat nk berporem nieh..haaii padi padi ...

Follow Us
:setuju: :setuju: :setuju: mati, jodoh dan rezeki dah ditentukan....bnykanlah berdoa.....ader tue...mungkin belum masanyer lagi...

Reply #26 fish_o7's post

:setuju: :setuju:  Dulu sy bengap sket. Mentaliti yg pk, jodoh dah di tentukan so buat ape susah2 nak cari.
Skrg biler dah berakal slet, barulah mendalami erti kata maksud sebenar tentang jodoh itu. Apa2 pon yg kita nak di dunia nie, kalo x usaha mcm mana nak capai kejayaan ye dak.

Reply #7 MelahJanda's post

Uikk..kak..
bgs ar ayt ni..
jgn bior jodoh mencari kita...

jgn tunggu ajer....kene carik gak.........jodoh tak dtg bergolek....

i mean open up ur mind, dress-up, make up, go stylish fashionable....tak semestinya seksi...kadang2 kita kene belek diri sendrik gak check mana yg patut...bau badan, mulut , hidung(nafas) pun perlu diambil kira w/pun remeh....selain tu berdoa, smbhyg hajat, istikharah, baca yasin selalu...dulu ada my senior yg nearly 35 tp tak kawin2, selalu baca yassin almost every day mintak diringankan jodoh dia smbil ulang ada satu ayat yg dekat last2 tu 7 kali ke baper kali tah.....alhamdulillah less than a year jumpa laki dia skg.....amin

ada those guys yg nak carik couple tgok part kebersihan nih.....bkn smua pandang rupa pun....

Reply #30 dreamy_forest's post

aku nak try baca yasin tiap2 ari ler...
aku ada dgr..kalau hujan doa kita senang dimakbulkan..
sesungguhnya penantian itu satu penyiksaan..
tp sesudah itu mungkin kebahagian itu milik kita..cewahhhh...huhuhuhuhu

benny_07 This user has been deleted

Reply #25 mba's post

Tuhan jadikan setiap sesuatu ada pasangannya...

Macam nak menyeberang jambatan...semua orang akan melalui jambatan yang sama ..cuma cepat dan lambat sajer ...tujuannya tetap sama.

Ada hikmatnya disebalik lambat jodoh.. selalulah bersangka baik....Tuhan menguji hamba-hambanya tanda kasih dan sayangnya kepada kita....

Reply #1 padi's post

macam sesetengah forumner cakap la... eventhough jodoh di tangan Tuhan... kita kena berusaha nak dapatkan nyer... tanpa usaha, jodoh takkan datang bergolek... dulu aku ingat hidup bercinta nih macam kisah fairy tales... bukan rupa nyer

aku dulu pun selalu gak hook up, break up lepas beberapa tahun... frust & depress gak masa masuk umur 30... masa tuh memang dah ready nak settle down and have a family life la... beronggeng sokmo bosan jugak kan...   

pastuh kakak aku recommend ustaz sorang nih... so aku pun ikut lah dia jumpa ustaz nih... aku buat mandi aura (so that aura aku positif), solat2 hajat dipercepatkan jodoh and doa2 amalan seri wajah/ hati tenang, ustaz tuh buat doa seri muka, solat hajat cepatkan jodoh...

at the same time, aku encourage orang sekeliling/ sedara aku set me up with blind dates... aku pun kuar dating, kiri kanan depan belakang ler ... tapi aku tak expect anything from anyone la... sekadar berkawan-kawan, take 1 day at a time... kalau kita tak expect sangat, macam2 boleh jadik ;)... Alhamdulillah, lepas 3 bulan, aku dapat 2 marriage proposals...

Reply #1 padi's post

berat brpa kilo tu...

Originally posted by kikilalat at 9-5-2007 04:28 PM
macam sesetengah forumner cakap la... eventhough jodoh di tangan Tuhan... kita kena berusaha nak dapatkan nyer... tanpa usaha, jodoh takkan datang bergolek... dulu aku ingat hidup bercinta nih ma ...

bravo kikilalat. u're soooo sporting to share all this.

ini bukan meow mengalami. tapi kakak meow mengalaminya.
kakak meow pun kira berat jodoh jugak. pasal umur die dah nak masuk 31 tahun nie. tapi tak kawin2 lagi. bf dari dulu asyik bertukar ganti. kawan tu ade la, tapi asyik dok postpone jer dengan tarikh kawin. to be frank dengan u guys yea, sampai mak meow suruh meow tolong2 ler kenal2kan sape2 tuk kakak meow nieh. masalahnya meow mana ade kawan nak kasi kenal..entahlah. tengah mengusha kat myspace. mana tau dpt sorang...boleh tak cara aku nie?

aku bukan la nak kasi aib dengan kakak aku ker sape, just utk renungan bersama. one thing pasal kakak aku nie, die nie teramat-amatlah kurang ajar (sampai tahap mcm cipan buat mak aku mcm org gaji), takyah la aku nak elaborate kat sini segala mcm ayat2 die ckp kat mak aku. tapi dari situ aku pikirkan, maybe sbb die tu mcm anak derhaka pada mak bapak so tu pasal Allah beratkan jodoh die.

so, pada mereka yg berat jodoh, muhasabahlah diri berbanyak-banyak.

pada mereka yg dah kawin (peringatan tuk diri aku jugak) - don't take thing for granted. mentang2 dah ade suami. kita tak tahu ape jadi masa depan.

terima kasih

walaupun saya tak respond apa yang kawan-kawan tulis tapi saya tetap membaca apa yang kawan-kawan tulis. semoga Tuhan membalas budi baik anda semua.

Reply #33 kikilalat's post

thats really right...hidup ini tak dpt dijangka...

Originally posted by kikilalat at 9-5-2007 04:28 PM
Alhamdulillah, lepas 3 bulan, aku dapat 2 marriage proposals...

tgkla avatar dia camne...

aku pun tergoda...

letaklaa gambar padi .... mane tau ...ade org kenan ker heheh