CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: padi

berat jodoh

Reply #37 padi's post

aku 35thn....single n ebelebel...
x nk try ke?

[ Last edited by  afja at 11-12-2008 09:01 AM ]

Istilah berat jodoh............betul ke jodoh itu dah jadi berat???? atau empunya diri itu sebenarnya berat??????........kalau kita kata takdir lambat jodoh......kenapa harus menunggu takdir?????? takdir tidak akan datang begitu sahaja kalau tuan badan itu berusaha sendiri (maknanya :-  cari kawan seberapa banyak yang munkin, hilangkan rasa malu yang keterlaluan, kalau rupa tak ada cuba keluarkan modal utk mencantikkan wajah dan memulakan perkenalan tidak seharusnya perempuan)........

98% yang masih single memang wanita yang cantik dan berpelajaran dan mempunyai pekerjaan yang baik dari lelaki......kenapa yang kurang cantik plak senang dapat jodoh?????? susah nak kata bagi aku lah disebabkan perempaun terlalu memikirkan hidup yang serba sempurna bila berkahwin kelak..............bila dah kepala otak asyik fikir nak hidup senang, nak hidup mewah dan senantiasa bahagia sepanjang masa itu sebab jodoh jadi beratttttttttt..................cuba lah tanya pada mereka2 yang d ah kawin tu camana hidup deorang tu bila dah kawin?????????????? tak percaya cuba masuk ruangan "Family Discussion" macam-macam cerita rumahtangga deorang tu.......(suami main kayu 3, mak mertua seribu macam masalah, duit tak cukup, suami kaki pukul, hidup menyara suami....macam2 ada disana)..............

macam u all umur 30'puluhan berat jodoh tu rasa-rasanya mana2 yang nak sangat kawin tu..........kena usaha jugak la.....kena bergerak sendiri cari jodoh tu....masuk persatuan yang mana ada ramai kelompok manusia berkumpul sebab disana akan bertemu dengan ramai orang......tak pun masuk "Kelab Mencari Jodoh"

ramai betul motivator kt sini... positive & supportive

aku ingat ade masalah berat badan jer...berat jodoh pon ade jugak ker?kiraan bmi camner?

DOA-DOA YANG DAPAT DIAMALKAN

Jika ingin mendapat Jodoh, bacalah Doa 擜llahummaab抋ts ba抣an shaalihan li khithbatii wa 抋ththif qalbahu 抋layya bi haqqi kalaamikal qadiim

Rate

1

Reply #45 liyana_nahar's post

duhhh liyana..... u ni memang hobi copy paste ker???

Follow Us

Balas #46 white01whale\ catat

Reply #46 white01whale's post

bior lah dia...

haku 35tawon....( )
dan bertitle andartua.....

perasaan...dh immune dah dgn mentaliti masyarakat melayu yg mulut becok dan memandang serong pd andartua nih....

haku pedulik apa nk mengata aku pong... bukan aku mintak duit dia pun nk idup :@
suka ati lah aku nk kawin bila..... menyibukk hal org ajek

mana yg melaser aku tuh....(rasa in reality mcm x ada lg ) aku sengihkan ajek la yg bolehnya pong...

Originally posted by afja at 10-5-2007 04:12 PM
aku 35thn....single n ebelebel...
x nk try ke?

rupanya aku dh reply kat trid ni ekk

Reply #50 afja's post

...mesti untie afja cung sgt..smpi org takut nak dekat..

Originally posted by pressor at 11-12-2008 09:14 AM
...mesti untie afja cung sgt..smpi org takut nak dekat..

x lawoo....tu sbb org x nk dekat
itam berkilat pulak tu

Reply #52 afja's post

...jangan ckp mcmtu tak baek lah...

tkpe..jom..untie blanje press nasi lemak..

aku ada ramai kawan yang belum kawin... bukan perempuan jer..lelaki pun ramai... ada yang dah menjangkau umur 40an pun tapi dari segi luaran aku tengok dioarang happy jer...

kengkawan pun tak der sibuk nak tanya soalan2 yang tak berapa nak cerdik kat kawan2 yang belum ada jodoh ni..

aku setuju gak ngan pendapat pasal muhasabah diri... mungkin ada benda yang kita buat sikit sebanyak menyumbangkan kepada lambat bertemu jodoh ni..

nasihat aku pada yang belum bertemu jodoh ni... just be happy, hargai diri anda sendiri, enjoy life, pergi la memana nak pergi maksud aku kalau ada duit lebih pergi la melancong kat memana yang korang suka sambil tu jangan lupa gak cuba-cuba cari jodoh tu...dan yang penting serahkan la urusan selanjutnya pada Allah...

Dia la yang Maha Mengetahui atas segala sesuatu yang berlaku.... dan didoakan semoga korang yang belum bertemu jodoh akan dipertemukan dengan orang yang sesuai... amin...

Rate

1

Originally posted by padi at 7-5-2007 10:02 PM
apa perasaan kawan - kawan yang umur dah lanjut ( 30 tahun lebih) tapi masih tak bertemu jodoh. tengok kawan - kawan sebaya dengan anak- anak, kawan - kawan nakal sepermainan dengan keluarga masi ...

well, bile aku bacer kesah org2 yang lebih senior dari aku ni...xkawen lagi...berat jodoh la...sedey aku mendengarnye lagi2 pompuan, bak kata fara fauzana wanita yang muda dan berkerjaya ni berat jodoh ... hmm ntahla..bukan lah memilih sangat ...tapi kiter kawen biarla sekali ajer..with the best partner...walopon dia sederhana orgnyer.

kalo orng yang hadir dalam hidup kita...walo baik macamanepon..tapi kemudian dia pergi..anggap sahaja dia bukanla jodoh yang ditentukan untuk kita...dia jodoh org lain hokkay

yang penting kite sentiasa berusaha, jangan sesekali putus asa dengan perkara yang dah lepas...dengan doa dan sebaiknya rajinkan diri buat solat hajat...Allah pasti akan mengasihani dan memberkati usaha yang kita telah buat ...insyaallah

Rate

1

baca surah yusuf ayat 4
insya allah

Originally posted by white01whale at 10-12-2008 11:56 PM
duhhh liyana..... u ni memang hobi copy paste ker???

bukan hobi... just nak kongsi ape yg tahu ... insyaAllah bleh jadi panduan kita bersama...

Say pun belum kawen dah 35, tak der rasa sedih ke desprate ke haper ke sbb tau kawen tu 50-50, samaada hidup akan jadi lebih baik atau sebaliknya. MAsa umur 25-30 an dulu ada gaklah rasa sedih, tapi skrg dah tak kisah lagi. Infact bersyukur sbb  belum kawen, rezeki lain murah melimpah ruah. Org2 kampung dan adik beradik2 lain pun tak cakap apa lagi pasal belum kawen, sebaliknya diaorang seronok bila dtg KL, semua dtg menumpang rumah saya, dah jadi mcm rumah tumpangan sekampung kalau sesaipa yg anak belajar kat KL, bulan lepas tak menang tangan melayan jiran2 yg nak naik flight gi haji kat KLIA semua menumpang rehat dirumah saya dulu.  Diorang rasa selesa sbb kat rumah cuma saya dgn maids aje.

Alhamdulillah, dgn cara ni walaupun saya belum berkahwin, saya rasa sgt berpuas hati dgn kehidupan, sbb bermanafaat pada org lain.

Pd masa yg sama ttp berharap jodoh akan mendekati.

Pd yg belum kawen jgn fikir sgt benda2 tu sampai jadi satu masaalah pulak.  Hidup ni lebih dari crita bab jodoh saja....skop hidup terlalu banyak dan terlalu luas. Gunakan kelapanagn tu utk explore sudut kehidupan yg lain.

Rate

1

Reply #58 nurshima's post

waaahhh...bestnye idop cenggini...best sangat kan dapat berbakti ngan org

Balas #58 nurshima\ catat

should be a gud motivating factor for those who r not marrd yet....

goodwill..goodwill...and goodwill...