CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9817|Reply: 66

luahan perasaan

Assalamualaikum sume.....
Em, macam mana nak mulakan ye... Ok, aku sekarang ni ade masalah peribadi dengan keluarga... So aku membuka thread ni untukmembicarakan masalah aku kepada sesape yang sudi....

Rate

1

alamak... takde orang nak layan aku ke?
Sedihnye....

aku ade

ko luahkn dulu

Reply #3 ischae's post

em, tetiba je aku rasa malu lak....  Em, camnanak mulakan yek.... Ok, aku mulakan dengan satu soalan.... bagaimana hubungan ko denngan keluarga ko? ko rapat tak dengan family ko?

ko penah tak rasa macam sume orang menentang ko dan takde sape pedulikan ko...?

Reply #4 jakunta's post

leh tahan rapat

tp sbb aku jarang ade kt rumah

as time went by

kdg2 bile ade kt rumah

mcm xrapat plak

overall mmg rapat ler

Follow Us
Ic.... penah tak ko ade krisis dengan mane2 ahli kuarga ko? Ni la yang terjadi kat aku sekarang...

aku sebenarnya tak bape rapat dengan kuarga aku....

Reply #5 jakunta's post

mnentang aku tu ade ler

sbb aku xnk amik course medic tp diorg pakse aku amik medic

aku nk couple tp diorg xkasi

tu masok dlm kategori menentang kn?

problem ko kat cni

fmly ko xlayan ko ke?

ape yg ko buat smpai diorg treat ko cmtu?

sbb xkn diorg tetibe nk wat cmtu kn

msti ade reasons

Reply #7 jakunta's post

xpenah kot

i mean bkn xpenah gado

tp biase la lidah sdiri pn leh tergigit

leh elaborate x?

aku pn xtau nk tolong kalo ko x elaborate ni

Ic, habis tu ko nak amik ape? Sebenarnya masalah aku ni agak kompleks untuk diceritakan dan aku taklehla cite sume kat sini pasal kat sini ramai orang leh bace... aku sekarang ade krisis dengan adik beradik aku dan mak aku.... Aku ade selisih paham dengan mak aku, sampaikan aku tak bertegur sape dengan dia.... masalahnye mak aku ni pilih kasih... dia tak layan same rata...  dia kalau ape selalu aje lebihkan adik beradik aku yang lain...

kebiasaannye akula selalu jadi mangsa untuk dipersalahkan kalau ade ape2...

Reply #11 jakunta's post

oh pasal tu. kalo ikotkn mak aku pn kdg2 pilih kasih gk. tp aku wat taktau je.sbb aku dh wat yg tbaek as her doter kn.lgpn aku xleh ler nk jeles2 cm budak kecik ni.hahah mak ko pilih kasih cmne? kasih syg ke? ko jgn ler treat mak ko cmtu beb.die pilih kasih dgn ko pn, tp mak ko jgk ler jalan ko nk ke syurga nnti.kot die kecik ati dgn ko.hmm..actually bod ni diorg bace n diorg kasi komen.mbantu jgk ler.kitorg bkn kenal ko personally pn.xyah takot2

bukan kasih sayang ler... aku bukan budak kecik lagi... maksud aku mak aku nikalau ade ape2 selalu lebihkan adik beradik aku yang lain.... contohnye dulu time aku kecik2 mak aku selalu lebihkan adik beradik aku... time sekarang lak... kalau ade pape aku selalu dipersalahkan... padahal aku tak salah pun mak aku selalu cakap macam2 kat aku. Adik beradik aku pun selalu aje cari pasal dengan aku... pastu mak aku backing diaorang lak...

Reply #14 jakunta's post

sori sori.haih cmne nk ckp ek.every mom msti ade personal preference die.ape yg ko buat smpai mak ko treat ko cmtu? i mean,msti ade sebab die.kot2 mase ko kecik dlu,ko penah lukakan ati die ke.ko skrg dok dgn fmly lg ke?

haah... entahlah ischae.... sekarang ni aku bengang gak dengan abang aku tu.... Dia penah menganiaya aku beberapa kali. Perangai dia memang aku tak suke. Kalau bukan dia abang aku dah lama aku campak dia kelaut.. Aku nak tengokmuke dia aje menyampah gile... rase nak penerajang je....

Reply #16 jakunta's post

aku rase kn,kalo ko dok luar,msti diorg berinduan dgn ko.mcm mmbr aku,ade krisic dgn fmly gk.lps tu die start dok hostel, fmly die start calling2 soh die blk.btw,mmbr aku gay.mmg patot ade krisis kn.hehe ko keje ke skrg?tgh study lg?

dok serumah memang mcm2 krisis timbul. aku rasa kalau kau dah bekerja, elokla kau cari umah sewa. biasala  parents memang cakap sayang anak sama rata je semua, tapi pilih kasih ni memang wujud. even kalau kau ada 2-3 ekor kucing, mesti ada 1 ekor yg kau lebihkan. pada aku dah besar2 ni tak payah amik pot sgt bab mak kau sisihkan kau/pilih kasih. tapi part dah lama tak bertegur sapa dgn dia tu, bahaya gak. sok kalau alih2 tuhan amik nyawa mak kau, tak sempat mintak ampun, nyesal tak sudah. apa pun berlaku antara anak dgn mak bapak, anak tetap kena mengalah walaupun kite tak salah. tu je kau kena pegang

Jakunta... u gotta believe this... semua mak sayangkan anak dia sama rata eventho u rasa mak u tu tak adil, pilih kasih...tp hakikatnya dia tetap sayang semua anak dia, cuma dia tak luahkan.

amik contoh mama aku.... tiap bulan aku bg dia duit... tp dia x pnah mentioned kat org lain, yg disebut selalu...abg aku jek yg kasi dia duit, so the credits goes to my brother...not me. kalau dia nak apa2, dia akan mintak dr aku...tp apa2 pun abang aku juga yg disebutnya. Tapi jauh dalam hati...aku tahu mama sayangkan aku... dan aku tak ambil hati.

as the only gal in d family...aku selalu kena buli dgn abg aku (xdelah pukul bantai segala...) tp aku selalu lawan...(bukan bertumbuk or gado) aku selalu lawan cakap abg2 aku (tp sebelum tu aku pastikan yg aku ni dipihak yg benar) kalau aku salah, aku x malu nk ngaku aku salah...

Sekali sekala u need to voice out your problem...kuarkan apa yg terbuku kat hati kau. adik beradik mmg selalu bertegang urat, tp darah dlm badan kita ttp sama at the end nnt sure korg baik semula. kena ada yg mengalah...itu jalan terbaik. dan aku yakin Tuhan sentiasa bersama dengan orang yang sabar. Kalau kau yakin, insya Allah...kesabaran kau akan berbalas.

Always think positively...dan yakin setiap perkara yg berlaku ada hikmahnya...dan aku yakin kau pun sabar...

ke ko anak angkat...

xbox: hayalan penulis smate2...

ff: akak ade bele 4 eko kucen...seko ibu ngan 3 anak...tp tah nape akak ade suke seko anak kucen tu yg akak panggil nyanyau lebih dr 2 eko anak kucen yg laen tu, padehal derang same mak, kaler bulu pon lebih kurang same je, sume betine plak tu, muke pon lebih kurang same, bapak derang pon rasenyer same , tp tah pesal akak lebih suke nyanyau bebanding adik badek die...tp akak tgk salunyer mak derang salu jilat2 2 anak die yg laen tu, mcm nyanyau tu tepinggir je taw...

gune analogi di atas dlm kes ini...