CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 13416|Reply: 52

perubahan sebelum dan selepas frust bercinta

sempena internet aku dah agak ok after 2 minggu die jd gile, n aku rs bosan n sunyi gile, aku nk bukak topik baru. untuk org2 yang dah penah frust bercinta, xkisahla sbb apa pon, apa perubahan yg korg perasan kat diri korg sebelum n selepas frust. meh aku stat ngn diri aku dulu..

sebelum: senang nak maafkan sesape yg ade wat salah ngn aku.
selepas: aku jd pendendam. bende kecik pon aku xleh nak terima.

sebelum: aku xsuke berkata2 kasar n kesat n aku benci gile kat org yg suke mencarut2 ni
selepas: kalau ade bende xkene jd, senang je perkataan2 xbest kuar dr mulut aku (ni mmg perubahan yg aku notice sgt2..n mmg bende paling xbest aku rs)

sebelum: senang je nak percaya kat org
selepas: aku jd ragu2 kat semua org, even kat org yg aku dh kenal lama. bagi aku, semua org cume berpura2 je.

sebelum: happy go lucky.
selepas: senang je nak moody. bende kecik jadi pon aku dah bad mud dua tiga hari

sebelum: keyakinan diri yg tinggi
selepas: x confident langsung (ni salah satu sbb aku benci ex aku sbbnye confidence sgt penting dlm hidup aku)

sebelum: xde perkataan bosan n sunyi dlm hidup aku
selepas: bosan n sunyi 24 jam

smpai bile pon xabis agaknye list aku nih..kla..korg lak tambah..

*mod, kalau topik xsesuai ngn board, pindah kan eh..tq

Rate

1

Reply #1 ^MsBlueberry^'s post

Salam ...

Takpe thread nie seswai ... TQ ...

Abang ... ?? Tak yah jawab la dah banyak kali abang citer ...

mamcam dah ader topik ni dulu.. :stp:

tak per aku jawab

banyak mende yg aku rase positif laa jadi kat aku,,,

> aku lebey open.. tak disclosure sgt.. aku dah dapat ramai kawan.. esp kat porem nieh..
..dulu YM/MSN aku kawan yg aku kenal & family... skrg nie banyak dahh...
>> dulu aku tk yakin sgt nak buat first step nak kenal org.. skrg nie.. aku yg call en shahril tuh nak jumpe dia...
>>> dulu aku ingat tak der saper nak kat aku yg huduh nie.. rupa2nya.. im not soo bad.. kl aku femininkan lagi diri aku nieh ahahahhakk  apesal ler dari dulu aku tak bercantik kan.. hehehehekk
>>skrg aku lebey yakin utk senyum kat org yg aku tak kenal.. result... senang aku nak berurusan dlm hidup aku.. sbb aku nam[pak lagi friendly.. nampak mesra.nampak ramah.. padahal senyum jer..

sumer changers nie.. THANK TO MY XBF..- .. dia yg open ati aku utk menerima seseorg dlm idup aku.. .. dia yg first...

Rate

1

Reply #3 True-X's post

weih..bagus gile la ko nye perubahan diri..aku bab2 yg jd peramah tu ade gak la sket2..tp still bergantung kat mud..kdg2 aku peramah terlebey smpai kawan aku pon takut n pelik tgk aku sbb xpasal2 aku tego je org2 aussie nih tanye pekaba la apa la..
kdg2 aku mmg diam seribu bahasa even kat kwn2 aku sendiri..tu yg aku ckp aku jd moody xtentu psl sejak aku frust nih..

-ve
1. aku jdk seorg pemarah.. cpt je naik darah.. ble tgk drama melayu cnthnya, aku menyuarakan perasaan tk puas ht, kdg2 maki lelaki yg amik kesempatan atas kelemahan pompuan.. yg pukul2 pompuan.. yg tk reti mkna t/jawab.. ht aku jdk panas..:@
2. hlg rs keprcayaan pd org when it tends to love r/ship.. aku asyik syak je.. lgpon ada satu pernyataan kan yg pasal lelaki ni apa yg dia cakap lain dr apa yg dia pk.. aku menganggap itu kenyataan benar.. jd aku slll suspisious... mcm dh tk blh nk pcaya dh la..

+ve
hati aku mdh tsentuh.. krn aku mengerti erti sebuah kehilangan.. skrg ni even bace news kat paper pon aku leh sebak/pilu/sayu ble bkaitan dgn kehilangan.. kehilangan anak sbb lemas ke.. kehilangan adik sbb kemalangan ke.. tmbh2 plak kalau kehilangan melibatkan rmi org yg disayangi.. bkn seorang, tp 2 atau lbh sekaligus.. aku mengerti perasaan org yg kehilangan tu..

aku jdk insaf.. aku cume ditinggalkan kekasih je.. bknnya kehilangan yg tk akan kembali mcm depa tuh..

tu je yg terpk saat ni.. nnt la update lgk bile teringt..

Rate

1

ermmmm perubahan aku lak eh...

1)sunyi n mudah bosan....
2)layan sespa jek nk kenal dgn aku sbgai cara utk lupekan dia (tp xbleh gak lupe)
3)bnyk baca buku motivasi psl putus cinta ni...sbb nk kasi smngat kat kau semule
4)hang out dgn kwn2 lbh kerap dr dulu..

tapi..smpai skrg aku xleh lupe pe yg dia wat kat aku...walupun dh sbulan lbh berlaku tp smpai la ni aku termimpi2 dia lgi...

Follow Us

Reply #6 sueiron's post

hi sueiron lama tak nampak ko kat porem nieh... :hug:

still parah lagi yerr..... sabar kay... rase sedey tuh akan hilang satu ari nnt...the best r yet to come.....

ermmm......

sebelum - aku jenis yg cepat marah, merajuk, keras hati
selepas  - aku jadi seorang yg happy go lucky, n segala sikap negatif tu dapat
                       dikurangkan SIKIT arrr...

sebelum - aku bukan org yg mudah menangis,
selepas  - skrg aku jadi terlalu sensitip...benda kecik pun leh wat air mata aku
                       mengalir tp x tunjuk depan org....<ni yg paling aku x suka..>

sebelum - aku jenis simple apa yg aku nak dia akan yg belikan....so..save duit...
selepas  - aku main beli jerk apa yg aku suka..sedar2 jer duit gaji habis..

sebelum - aku mmg susah nak berkawan rapat n percayakan org....
selepas  - skrg lagi bertambah2 susah aku nak percayakan org.....

sebelum - aku rasa hidup aku terkongkong sebab kemana aku pegi mesti kene
                        bgt dia..klu x, nasib x baik.....dia akan follow mana aku pi tnp pengetahuan aku.....
selepas  - skrg aku rasa besh...sbb x yah nak report kat sapa2, n xyah nak risau psal org mengekor aku lagi...

sebelum - hidup aku terlalu bergantung pada dia....segala2nya dia....
selepas  - skrg segalanya aku buat sendiri..

sebelum- aku xder keyakinan, sbb dulu segalanya bergantung pd dia...dan aku suka amik pot pada hal yg remeh temeh....
                       n suka wat org jadi kelam kabut...
selepas - skrg aku lebiih bekeyakinan dan hal yg remeh aku wat derkkk jerk....

sebelum - setiap masalah aku share ngan dia...
selepas  - skrg sume masalah aku pendam, n kenkadang memalam mesti aku nangis sebab rindukan dia....

[ Last edited by  raiqah at 17-5-2007 02:46 PM ]

Rate

1

sblm
ak percy dlm dunia ni sumer org baik
slps
ak ssh sket percy org terutamanyer laki

sblm
ak rs dlm dunia ni dia je nk kat ak
sllps.
hey i deserve a better man of course..bf ak skang lebey hensem, baik dr dia n yg pntg xmen raba2 ak:@

sblm
sgt pemarah sbb bnda yg dia wat kat ak byk wat ak mrh so ak byk lps kat org len adk2,kwn2,family
slps
cool sket sbb bf ak laid back sgt orgnyer....so klu ak mrh sgt rs cm ish pe bnda yg ak mrh sgt ni

sblm
terkongkong
slps
dunia gue yg pnya..dia xksh pn ak kemana

sblm
imquite reserved to men
slps
ak byk sgt kwn2 laki

tu dulu setakat ni

s

Rate

1

ehhh...nak tambah sikit lagi....

SEBELUM- dulu HENPON seintiasa ada digenggaman, x kira dimana berada aku
               dan henpon bagaikan isi dan kuku

SELEPAS- skrg, dah x heran ngan hp, kenkadang org phone aku x angkat...
              msg apatah lagi nak reply......n lagi teruk aku leh lupa mana aku letak
              tipon...... ....

:pray: salam LP forumers sekalian...

begitu besar kesan selps dan seblm kehidupan korang....  at least the frustation make u know more about ur's strength and weakness .... more u know about urself, more confidence u have in ur's inner personalities ...

ingin sy kongsi pengalaman wat korang ...

seblm frust ... matlamat dan masa dpn sy terbahagi antara kerjaya & ex .. disebabkan sy orang cacat.. bos mudah pandang rendah pada ako .... ako mudah jadi rendah diri ... takut melakukan sesuatu yg x pernah ako lakukan spt presentation... debate ..  meeting ... dan bersikap pasif dlm setiap perkara....

selepas aku frust ... mula sedar makna kehidupan ... masa terasa semakin singkat ... kecacatan dan kekurangan ade pada sy membuatkan sy ingin mengeluarkan dari "box" ... and try to do something that out the box , think out of da box and so on ....   jika diizinkan Allah, sy ingin berjaya dlm setiap aspek dlm kehidupan di dunia dan akhirat ....  :pray: :hatdown:

Rate

1

Originally posted by ^MsBlueberry^ at 17-5-2007 10:05 AM
sempena internet aku dah agak ok after 2 minggu die jd gile, n aku rs bosan n sunyi gile, aku nk bukak topik baru. untuk org2 yang dah penah frust bercinta, xkisahla sbb apa pon, apa perubahan yg ...

Oleh akibat kekecewaan yang amat sangat masa bercinta dahulu..aku telah merubah seratus peratus caraku, persepsi ku kan tanggapanku kepada wanita:

Sebelum:
Aku seorang yang mudah senyum, peramah, suka bergurau....suka mengorat dan menceriakan suasana.

Selepas:
Aku masih suka mengorat....

He..he... so sama jer...

Rate

1

nk tmbh cket..

sebelum: susah nk caye laki
selepas: laaaaaaaaaaaaaaaaaagi la susah nk caye kt laki

sebelum: kulit muka licin bermaya..
selepas: stat kuar jawat ms mula2 ade prob ngn rship..smp skrg dh tinggal parut2 wpon dh nearly 2 yrs..huhu

sebelum: kalo plan ape2 (future) akn plan utk same2
selepas: now x plan sgt n main ikut dan je..

sebelum: ade org nk dishare ups n down
selepas: ade mslh lg byk simpan..

Rate

1

sebelum : berat 50kg
selepas : 55kg...(skrg tgh nak turunkan balik 5 kg tu...susah yang amat...sakitnya putus cinta ni....so aku mak
             an bebanyak untuk lupekan ex aku) :@ :@ :@
             (hbs rosak kesliman aku nih)

sebelum : muka kurang berjerawat
selepas : jerawat naik banyak gile smp kene bisul tau kat muke...teruk giler rase mase tu...nasib la tak nmpk
             parut bisul tu lg....(smp kene makan ubat untuk kurangkan jerawat...skrg dh berkurang...alhamdulill
             ah...parut jerawat pun dh kurang...tak tension sgt dh)

sebelum : suatu ketika dahulu...dia lah org yg aku admire....
selepas : tgk muka dia pun tak boleh langsung...

sebelum : byk jugak bergantung dgn die...mntk nasihat...tmpat luahkan masalah...
selepas : aku kene kuat...kene pk hidup tanpa die....im survivor now...but im like it....

sebelum : krdt telefon selalu hbs, kena topup selalu...
selepas : skrg krdt boleh smp expired...(paling penting supaya dpt berjimat)

sebelum : seorang yg happy go lucky...
selepas : agak pemurung...suke menangis (take time untuk melupakan segalanya)

sebelum : waktu buat kerja...aku agak fokus n concentrate..
selepas : mula2 break tu mmg hilang fokus...selalu tak ingat keje yg aku buat....salah la...mcm2...tak dpt con
             centrate...then bile dh lama mcm skrg...aku dpt lebih fokus n on track balik..

sebelum : menjaga penampilan...
selepas : serabai n nampak serabut (skrg tgh berusaha untuk jd cun melecun balik...hehehhee)

sebelum : takut nak hadapi rintangan..rasa macam tak boleh hidup tanpa die...sebab syg sgt...
selepas : lantak kau la...aku mampu hidup tanpa kau....

sebelum : byk spend masa jugak untuk my ex
selepas : byk lepak kat rumah....library..i.nternet...tgk tv lagi best

2 je kot setakat ni...nnt aku sambung lg klu ade...

Rate

1

nk tmbh lg

sblm
ak serabai agaknyer..muka innocent jek..sng kena buli jek
slps
ak rs ak sgt jg penampilan ak n cerewet dgn pe yg ak pakai, pastu ak sgt garang skang dgn bf ak pn ak garang....ak xmoh kena buli...n ak rs slalu sgt ak tnggikan suara kat dia

sblm
pe2 plan berpandukan dia
slps
g mati la ko

sblm
pe2 ak wat kena pk dia....
slps..
blahhhhhhhh

sblm
syg ak hnya pd dia
slps
syg ak yg utama ialah dr ak,family ak n bf ak jth tmpt no 3...bkn sbb ak xsyg dia sgt tp ak amik langkah berhati2 tkt pe2 jd

sblm
malas blajar..asyik pk dia n dia asyik kaco ak bl ak blajar
slps
ak dpt DL dua sem turut2,ak lebey focus kat study, ak lebey bijak n hv more courage, ak lebey utamakan pelajaran ak

Rate

1

sebelom- aku makan ngn dia...memana ngn dia je
selepas...aku bebas kuar ngn sesape

aku xtau nape aku masih lom rasa sedih sikit pon...aku rasa lega n bebas...
mungkin baru lagi...(semalam) n mungkin gak sbb aku dah betol2 bosan...on off slalu sangat...kali ni aku harap sangat yg aku bebas selama2nye dari dia.....Amin

Rate

1

selepas frust

- lagi dekat dgn Tuhan sbb kat Dia tempat ngadu.. rasa menyesal sebelom ni tak sedekat ini.. mintak2 lepas nih, lagi bertambah dekat even dah ada pengganti..

- jadi ignorance giler, hati jadi kering.. tak senang nak rasa kesian kat org.. jadi degil, keras.. otomatik je bende2 ni.. bukan buat2..

- lagi byk shopping..

Rate

1

:hmm: tak pernah frust coz tak pernah bercinta ahakss...

Originally posted by Redz-XacK at 17-5-2007 07:48 PM
:pray: salam LP forumers sekalian...

begitu besar kesan selps dan seblm kehidupan korang....  at least the frustation make u know more about ur's strength and weakness .... more u know about u ...

ko cacat per razak....

( terbelit lidah aku nak sebut biler nengok spelling nickname ko. ..)

Reply #11 Redz-XacK's post

insya allah kalo dah niat baik tu akan dpt jua nanti ... selamat berjaya ...