CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

Bank Persatuan

Reply  lamka_13

aku dah dpt surat pengesahan dari bank rakyat berkenaan pertambahan saham aku... ...
koko2 Post at 13-9-2011 15:17

kalau dah kompem masuk dalam akaun ko ok la.. kira rezeki ko lah... aku bukan apa. ada pengalaman wat masuk saham, tapi tak masuk dalam akaun aku. masuk dalam akaun ntah sape-sape... seb baik aku cek, kalau tak, hangus camtuh jaa..

perutusan pengerusi BP yg terbaru menyatakan  sejak BP menjadi coopbank mulai tahun ini maka ia tertakluk kpd seksyen 86b(1) & seksyen 57 akta koperasi 1993, menyebabkan hanya 6.5% diluluskan sbg dividen wlpn BP mencadangkan 7.5% pd mulanya. tahun depan pun div besar kemungkinan lebih kurang yg ni jg.

perutusan pengerusi BP yg terbaru menyatakan  sejak BP menjadi coopbank mulai tahun ini maka ia tertakluk kpd seksyen 86b(1) & seksyen 57 akta koperasi 1993, menyebabkan hanya 6.5% diluluskan sbg dividen wlpn BP mencadangkan 7.5% pd mulanya. tahun depan pun div besar kemungkinan lebih kurang
harizs Post at 14-11-2011 22:51

aku jangka dividen tahun ni pun masih 6.5%.  patut la ramai yg bawak keluar semua investment dlm BP.

Saham Bank Rakyat dah dpt 20% sempena election thn ni...
walopon BR bagi lambat sikit dari selalu tapi puas ati la khennn...??

ni BP bila plak nak bagi dividen sempena election thn ni..?
dah la baya lambat 8 bulan dari date sepatutnya dapat..(BR bagi bulan 2 tiap thn)..
percentage dividen pun makin ciput...
apa nak jadi neh...BP????

Hmm..kalau below by expectation, rasanye aku akan keluarkan semua investment dari BP dah masuk dalam FD BR....

perutusan pengerusi BP yg terbaru menyatakan  sejak BP menjadi coopbank mulai tahun ini maka ia tertakluk kpd seksyen 86b(1) & seksyen 57 akta koperasi 1993, menyebabkan hanya 6.5% diluluskan sbg dividen wlpn BP mencadangkan 7.5% pd mulanya. tahun depan pun div besar kemungkinan lebih kurang yg ni jg.

aku dpt perkhabaran dari langit bhwsanya div BP thn ni 6.5% jugak..
Hari sabtu lepas meeting perwakilan kawasan (23/6/12)...

Follow Us
Kalau perkhabaran tu benar..hmm....nampaknya aku mungkin keluarkan semua pelaburan BP aku..tak banyak, cuma RM8K je... dan akan  top up dalam akaun saham AHB Maybank.... consideration in progress selepas mendapat pengesahan perkhabaran ini nanti...

abg_naz..ahb tu ok ke?tgk 6.5 gak average div nye.rasa nk bwk kuar gak ni anta ke TH ke.
bank psatuan ni sy br join 2thn,tu pun sbb tpangaruh baca kat sini.nampka nye tak merasa gak la div 20%

aku dpt perkhabaran dari langit bhwsanya div BP thn ni 6.5% jugak..
Hari sabtu lepas meeting pe ...
koko2 Post at 26-6-2012 16:48

bw keluar segera & transfer semua masuk ASB.

abg_naz..ahb tu ok ke?tgk 6.5 gak average div nye.rasa nk bwk kuar gak ni anta ke TH ke.
bank psatu ...
jem^roselle Post at 30-6-2012 11:02

bank persatuan ni diuruskan oleh org atasannya kebanyakannya dah tua bangka. sbb tu makin lama makin slow. tak mcm bank rakyat yg diuruskan oleh pegawai2 muda.

sejak BP menjadi coopbank mulai tahun ini maka ia tertakluk kpd seksyen 86b(1) & seksyen 57 akta koperasi 1993, menyebabkan hanya 6.5% diluluskan sbg dividen wlpn BP mencadangkan 7.5% pd mulanya. tahun depan pun div besar kemungkinan lebih kurang yg ni jg.

yup. bila BP become coopbank starting last yr maka kaedah pbayaran dividen adalah tertakluk kpd seksyen 86b(1) & seksyen 57 akta koperasi 1993. so memang susah utk BP bagi more than 6.5%.  so better penuhkan ASB or letak kat ASW/tabungHaji. sbb klu letak dlm ASW/THaji duit tu flexible & liquid. tak mcm BP yg akan lock duit tu for one year bila kita invest dlm share dia.

bank psatu ...
jem^roselle Post at 30-6-2012 11:02

Masuk saham BP ni pun sebab nak merasa juga dividen plus minus 10% berdasarkan kepada rekod sebelum ini.... tapi kalau prestasi lebih kurang macam AHB ( 6.5% setahun ), baik masuk saham AHB... Urusan debit keuntungan pun mudah, terus dalam akaun. Setahun 2 kali... At least ada jugak duit poket dari sumber lain selain daripada duit gaji kita je.....

Kalau rasa boleh tunggu 1 tahun untuk dapatkan dividen, takde masalah untuk masuk dalam TH atau saham BR....

6.5 je?
aku pun nak bawak keluar lah jugak.  
berapa lama kena tunggu kalau nak keluarkan?
ada sesapa ada pengalaman?

6.5 je?
aku pun nak bawak keluar lah jugak.  
berapa lama kena tunggu kalau nak keluarkan?
ada  ...
Hana Post at 30-6-2012 21:41

dah bc di website BP. max pengeluaran dlm setahun ialah 50k.  dibenar mengeluar sebahagian dari saham atau kesemuanya. minimum pengeluaran rm100. jangkawaktu dari tarikh submit borang pengeluaran hingga dpt duit ialah SEBULAN.   ramai yg dah bw keluar & transfer masuk ASB.  kelemahan Bank Persatuan ialah pengiraan dividennya yg kacau bilau. ramai yg terkena bila pengiraan dividen x menunjukkan angka yg tepat.

nak kuarkan duit BP ni payah kan?.brp lama baru dpt duit yg dikeluarkan?...sapa ada experience kuarkan?

dah bc di website BP. max pengeluaran dlm setahun ialah 50k.  dibenar mengeluar sebahagian dari  ...
tobby Post at 2-7-2012 08:05

setakat aku letak duit dlm BP nie, tahun pertama ajek dpt banyak. tahun lepas, dapat ciput betul.
kalau tahun ini dapat ciput, aku confirm akan bawak keluar SEMUA.

tadi aku baru call, bila dpt dividen. orang tu cakap, hujung bulan ini or bulan depan.

lps dividen, baru aku bawak keluar duit.

setakat aku letak duit dlm BP nie, tahun pertama ajek dpt banyak. tahun lepas, dapat ciput betul ...
Hana Post at 2-7-2012 23:06

aku dah bw keluar kesemuanya since last yr tanpa btangguh. transfer kesemuanya masuk ASB. BP 6.5% vs ASB 8.8% (tmasuk bonus) terlalu jauh bezanya. mcm langit dg bumi.

tadi aku baru call, bila dpt dividen. orang tu cakap, hujung bulan ini or bulan depan.
Hana Post at 2-7-2012 23:06

tgk cara jawapan staf derang. meaning staf pun x tau apa. last2 delay lepas raya gak jd mcm thn lepas. dah tu apa yg kita invest awal tahun semua x dpt dividen. at least asb derang kira pro rata. buttoh la bank persatuan. management yg tua2 bangka kat atas tu kasi buang la.

Dapat info dari website lain ( belum disahkan lagi ) , dividen 6.25%. Kalau betul, memang sah aku pergi ambil dividen dan sekali dengan borang untuk  pengeluaran semua invenstment aku dari BP...

Dapat info dari website lain ( belum disahkan lagi ) , dividen 6.25%. Kalau betul, memang sah aku pe ...
Abg_Naz Post at 3-7-2012 14:50

6.25%?  drop lagi? memang makin nazak bank persatuan.  ASW & TH lagi better & senang dicairkan.