CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazijo

Clit...

Originally posted by manzilla at 24-5-2007 01:01 PM

Aku tidak berbual kosong. Aku ada hujah. Nak tengok ke camana aku kritik satu persatu hujah golongan yang mengatakan sunat wanita wajib atau sunat?

Kalau aku bahas pergi-mari pun yang paling tinggi hukumnya jatuh setakat harus saja. Itu pun sunat yang tidak jenis mensasarkan clit. Saya rasa awak ni pompuan. Tak sayang ke kat clit awak?

Atau...

Ia dah tak ada?

statement aku tu secara general...tak tertumpu kpd sapa2 pun...sbg peringatan utk semua...statement ko ni plak cam 'terasa' dgn statement aku sebelum ni...

memang aku pompuan...aku tau ko ni jenis laki yg suka pompuan tak berkhatan kan...sebab tu ia2 cakap khatan tu sakit la...kononnya...

kebanyakan pompuan memang berkhatan sejak kecil...tak kira la pompuan tu dari keluarga educated, tak educated, kampung etc...lain kali kalau nak buat kajian persendirian buat skop yg lebih besar...bukan tertumpu pada skop peribadi ja...

Originally posted by manzilla at 24-5-2007 01:14 PM

Tak ada siapapun yang pakai cerita ni sebagai dalil pompuan perlu bersunat termasuk imam syafie.

memang la takda orang yg pakai cerita tu sbg dalil pompuan perlu berkhatan...perlu tu lebih kpd wajib...sedangkan hukum pompuan berkhatan adalah sunat...

cerita kat atas tu adalah sejarah permulaan khatan utk pompuan...bukannya dipakai sbg dalil...tolong bezakan antara cerita & dalil...

Kepada yang berkenaan : jangan la nak selindung balik 'education' bila tanya apa pompuan buat dengan clit dia OK?

Reply #58 manzilla's post

aku rasa manzila ni tak penah tgk clit. sebab tu dia tak tau khatan pompuan tu camana. dia ingat potong abis, sampai licin agaknya...

Originally posted by tasha86 at 24-5-2007 09:36 AM
Cara Berkhatan Bagi Perempuan

Cara yang wajib bagi perempuan ialah dengan memotong daging yang ada di sebelah atas faraj yang seakan-akan bonggolan atau jambul di kepala ayam jantan. Yang leb ...

ini laa yg aku maksudkan ngn isi tu..
ini yg korang kata cm menggeleber tu
yg ni pn time sunat tu dilukakan skit je..

apa pun... hanya pompuan je yg tau condition masing2..
takde cacat nye pun...

p/s : manzilla ni lelaki ke pompuan ek??? pompuan ilek je, dia lak yg lebih

Originally posted by kelat at 24-5-2007 03:38 PM
aku rasa manzila ni tak penah tgk clit. sebab tu dia tak tau khatan pompuan tu camana. dia ingat potong abis, sampai licin agaknya...

aku pn rasa camtu....

Follow Us
Nampaknya korang dah mula pertikaikan aku secara peribadi. Tak pedulilah. Lantok lu la nak kata aku tak kenal clit ke, jahil ke, tak sekolah ke, apa ke, pedulik hapa aku.

Tapi nampaknya apa yang korang cuba tegaskan ialah sunat pompuan ni adalah satu tuntutan agama dan dianjurkan oleh Islam untuk kaum pompuan walaupun tak sampai ke tahap wajib. Betul tak?

Satu perkara lagi, adakah mengikut korang clit kalau dipotong sedikit tak mengapa? Yang tak bolehnya ialah kalau potong habis licin?

[ Last edited by  manzilla at 25-5-2007 04:44 AM ]

Reply #67 manzilla's post

nasihat aku kat kau, pegi tengok org khatan bayi pompuan. mintak izin nak tgk, utk pengetahuan. kena ckp baik2la kat bidan dgn mak bapak baby tu. tengok saje, jgn ckp apa-apa. nanti dia halau kau pulak. pastu baru kau cerita kat sini.

jangan pulak kau pegi tgk org khatan budak pompuan dah besar panjang. tu bukan sunat namanya. tak payah dan takde org buat. daripada khatan kan budak tu, baik di kahwinkan aje..

Reply #68 kelat's post

Heh heh heh. Apalah sangat yang ngko kata aku tak kenal clit tu kalau nak dibandingkan dengan ustaz yang kata aku ni ejen yahudi dan amerika.

Tak kenal clit tu masih ringan lagi.

Aku tak nafi ada bidan yang tak potong clit kat malaysia ni. Tapi yang potong tu ada ke tak ada? Ada bukan. Mungkin awak bernasib baik tak bertemu dengan mereka. Tapi yang tak bernasib baik dah pun kena beb!

aku baru tau yang muslim gurls tak diwajibkan bersunat..jahil gak aku neh rupenyer..aku igtkan wajib sunat..

mmg ade pompuan melyu x sunat.dia sndri ckp nfsu kuat ckit la sbb clit selalu bergesel ngn panties dia jd x tahan.

Reply #71 shark_killer's post

Ni lah point nya.

Teori sunat pompuan ialah bila clit sensitif nafsu jadi kuat, bila clit kurang sensitif nafsu pun terkawal.

Salah ke memiliki clit yang sensitif?

Originally posted by manzilla at 25-5-2007 06:12 PM
Aku tak nafi ada bidan yang tak potong clit kat malaysia ni. Tapi yangpotong tu ada ke tak ada? Ada bukan. Mungkin awak bernasib baik takbertemu dengan mereka. Tapi yang tak bernasib baik dah pun kena beb!...

ini la masalah kau, emotional lebih. pemimpin kena kawal emosi. lelaki kan pemimpin kpd wanita. kalau bukan pm pun tetap pemimpin jugak.

marahkan nyamuk kelambu dibakar apahal. kau terus mengharamkan khatan pompuan tu apasal. sepatutnya kau bagi penerangan cara2 yg dibenarkan bukan haramkan terus. dakwah dan berilah tunjuk-ajar. kita telah lama diajar utk terus menghukum sampai lupa utk mendidik.

kenyataan kau terlalu general sampai org boleh salah faham. kau mengharamkan apa yg telah ulamak putuskan sebagai tidak haram. pastu nak suruh org lain ikut kau. kau nak mengharamkan khatan pompuan pada diri kau sendiri boleh la, tapi masalahnya kau tu lelaki.

sepatutnya kau sebut khatan pompuan yg KETERLALUAN tidak dibenarkan dlm islam.

kau mengharamkan apa yg telah ulamak putuskan sebagai tidak haram.

Mana ada saya cakap khatan wanita haram secara mutlak. Kalau ada pun saya tarik balik. Saya cakap khatan wanita tu haram bila ia melibatkan clit, banyak atau sedikit tak kira. Kalau tidak melibatkan clit, tapi hood nya saja, maka tidak haram, tapi harus.

Bila saya cakap camni, kamu kata saya tak kenal clit pulak. Apakah kaitannya aku pun tak faham.

sepatutnya kau sebut khatan pompuan yg KETERLALUAN tidak dibenarkan dlm islam.

Sejak dulu lagi saya dah cakap potong clit sikit atau banyak adalah perbuatan yang keterlaluan. Justeru ia tidak dibenarkan dalam Islam. Dalam banyak-banyak bentuk yang keterlaluan tu, potong clit lah bentuk yang keterlaluan yang paling ringan dan paling popular kat Malaysia. Sebab tu aku lebih fokus terhadap potong clit. Kalau aku sebut bentuk-bentuk yang lebih dahsyat pun bukannya ada orang buat kat Malaysia nih. Nun kat Afrika dan Mesir sana ada la.

marahkan nyamuk kelambu dibakar apahal.

Ni merujuk kepada amalan menyunatkan clit untuk menstabilkan nafsu pompuan. Nyamuk ialah nafsu seks, kelambu ialah clit.

kau nak mengharamkan khatan pompuan pada diri kau sendiri boleh la, tapi masalahnya kau tu lelaki.

Nasib baik aku lelaki, kalu aku ni pompuan lagi dahsyat jadinya. Ntah-ntah ada yang nak kena ban.

ini la masalah kau, emotional lebih. pemimpin kena kawal emosi. lelakikan pemimpin kpd wanita. kalau bukan pm pun tetap pemimpin jugak.

Lantok aku la.

[ Last edited by  manzilla at 28-5-2007 09:03 PM ]

gile ke ape..gile kelentique la nih

princess_bubble This user has been deleted
CLIT???:music:

gundala007 This user has been deleted

Reply #64 kelat's post

aku setuju.....manzila ni kuar fakta mcm nak gegar.....tapi ntah2.....tahu ckt2 je dah ckp mcm pakar sakit puan...heheheh... doktor tak kata memudaratkan...imam tak kata merosakkan...tapi manzila lagi terer.....heheheh

gundala007 This user has been deleted

Reply #72 manzilla's post

hehehe....manzila ni makin berhujah...makin hilang kewarasan......   OK LA MANZILA....AWAK MEMANG PAKAR.......
p/s : heheh mesti suke 2

aku setuju.....manzila ni kuar fakta mcm nak gegar.....tapi ntah2.....tahu ckt2 je dah ckp mcm pakar sakit puan

Saya bukan pakar sakit puan, tapi saya bukannya orang bodo dalam isu sunat pompuan ni.
doktor tak kata memudaratkan

Saya tahu memang ada doktor-doktor pro-khatan wanita yang kata camtu. Tapi mu kena siasat dulu tak memudaratkan tu secara mutlak atau tidak. Kalau nak dikira ada, doktor yang suruh kerat clit pun ada! Camano tu? Pakai kerat je la?
imam tak kata merosakkan

Saya pun tahu dalam banyak kitab agama tentang isu-isu perempuan ulama kata ia tak merosakkan. Tapi kalau awak baca lebih lanjut lagi awak akan tahu mengapa mereka kata camtu. Suatu ketika dulu ulama kata bumi leper, berbalah sakan la jugak sebelum diterima bumi ni bulat. Mereka kata ia tak merosakkan kerana ia ada faedah, faedahnya ialah ia menjaga maruah wanita. Saya rasa semua dah tahu bumi ni bulat bukannya leper.
hehehe....manzila ni makin berhujah...makin hilang kewarasan......

heh heh. Saya tahu ramai orang bencikan saya kerana pendirian saya dan saya buat bising pulak kat tempat awam. Sepatutnya saya duduk diam-diam kat tandas saja bukan. Kalau saya ni pejuang revolusi, saya tentu dah kena penjara atau kena bunuh.

[ Last edited by  manzilla at 7-6-2007 06:01 AM ]

Originally posted by nazijo at 19-5-2007 11:25 AM
btul ke klu x sunat "clit" menyebabkan nafsu perempuan x terkawal?
normally perempuan melayu sunat but cam omputih tu aku tgk menggeleber..that why nafsu seks dorang gila2..nak main te ...

aku x sunat pun tp xde lah nafsu membuak2
3 hari sekalli dah ok maaa