CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keigo

tension dgn housemate

Reply #100 bottombikini's post

ok la tu bot..
ada perkembangan +ve
senang skit ati...

eda pon sepanjang minggu ni lega rasa ati.. psl rasa cam dok sorg2 kt umah tu..
psl eda blk keje xde org lg.. dh kat kul 10 or lbh bru dia blk.. tp time tu eda pun dh ready nak tdo pun.. dh nak msuk blk

Reply #101 waneeda1904's post

yeahh... go go bot & eda....
ter'saiko' gak hosmets tu ye....

tq gak pada korang yg supportive...kalo tak aku takde kekuatan gitu..chewah

kite ni kekadang takde la sampai sangat hati dgn kekwn serumah tp kalo dah diorang takde hati dan sensitivit..sampai bila lak kita nak tahan kan

aku ni pun ngaku..bukanlah first class rajin..dulu aku ni pemaleh jugak
tapi bila umo dah meningkat..rasa tanggungjawab tu tiba2 datang

Reply #103 bottombikini's post

couldn't agree more with u bot...
kalo dok serumah dgn 'org yg takde hati & sensitiviti' ni, mmg tension, bole naik blood pressure...baik dok ngan kucen, sbb mmg dah tau kucen tak tau basuh pinggan sndirik, takleh buka paip ayor kasi isi penuh baldi..

and people yg change to be better is worth to be a hosmet....

update balik pasal housemate

spy terjumpa benang ni...nak luahkan perasaan sikit pasal hamba Allah yang memegang title HOUSEMATE spy.

spy ni jenis yang malas nak amik hati sebenarnye. lebih2 kalau dah duduk ramai2 tu kan. barang2 spy kat dalam umah tu spy letak di luar bilik spy untuk kegunaan bersama. contohnya periuk nasi, tv, kettle dan iron bord. sharing is caring omputih kata (hihihi).

tapi dah beberapa kali ni dah spy terkena situasi macam ni :
ada ke kita tengah syok2 layan tv, tengok berita. boleh sorang minah gerek ni keluar dari bilik dia "pap" tekan channel lain. disebabkan dia lebih tua dari spy dan dalam kategori andalusia , spy cakap elok2 spy nak tengok berita......dia kata tak best...nak tengok cerita dia....

aduh hangin betul aku. ni tv dia ke tv aku ni???????

aku paling pantang housemate macam ni..ni dah tahap critical..aa ko pindah je...xpun mcm ni..ko buat donno je..time ko nak g keja..kalu die lambat ko tinggal je la dia..mesti lama2 dia x tahan nanti dia pindah laaa....

Follow Us

Reply #105 spy06's post

aku pun ada sorang ousmata macam tuh..tengah2 aku dok syok tgk tv..pap channel..perrgh bengang gak aku..ko tau apa aku buat...aku blah dari situ trus download jaaa..malas nak tgk da...ousmate aku tuh ske tgk cite melayu..aku plak ske omputih...saba je la...p/s x saba nak ada rumah sendiri..

Nasib baik housemate i ngan i sekepala. yang bestnya.. kami keje office hour.. tapi terbalik. i keje dari 8 mlm sampai 5 pagi .. dia plak keje 8 pagi sampai 5 ptg. Sabtu ahad kami tak keje.. haa..senang kan.
Hehe.. nak buat apa..sendiri punya suka. la.

aku pernah be'rumit'kan seorang manusia yg gila. dah la tak nak bagitau betul2 dia keje apa. bawak balik jantan pulak tu. bila aku tanya, dia halau aku kata adik angkat dia nak dok dgn dia. dgn segera aku pindah.

aku tumpang cilokje

aku tensen ngan ozmate aku yang suke pinjam barang aku..aku rase aku da bukak thread ni..sbb da bengang sangat nanti aku paste bali....

aku tensen ngan ozmate aku yang suke pinjam barang aku..aku rase aku da bukak thread ni..sbb da bengang sangat nanti aku paste balik....

kawan suka pinjam barang minta pendapat..sbb da x tahan sangat

tumpang tanya...bagaimana pula adab meminjam?
cth:kawan saya hendak pinjam barang seperti baju,tudung,dan segala harta bende saya yang bole dikira cantek dan agakbranded..

masalah saya sekarang ini..saya agak kurang suka kalau kawan2 meminjam barang2 saya..sekali sekala bolehla..kalau selalu sangat saya x tahan..dan kdg2 barang tersebut hilang dan saya terpaksa mengeluarkn wang untuk membeli yang lain.bukankah itu pembaziran...

adakah dengan tidak membenarkan meminjam saya berdosa??saya bukan kedekut cuma saya x suka orang meminjam barang saya..kerana bila time saya nak guna xda,dan saya terpaksa terhegeh2 meminta barang tersebut pada peminjam tadi.dan lagi satu yang paling saya x gemar bila saya tengah tidur atau study ada aja yang ketuk pintu bilik nak pinjam barang,sekali gus menganggu konsentrasi saya.saya x tau ape yang patut saya lakukan...

kalu saya cakap direct nanti ada yang masam2 muka...saya x suka gaduh2

lagi satu masalah saya kawan saya ni suka bermasam muka...kadang2 agak menyakitkn hati jugak dan kadang2 rasa takut nak tegur..jadi hidup saya sentiasa berada ketakutan bila berhadapan dgn kawan saya yang sorang ni..lagipun mulut kawan saya ni laser..suka perli

kesimpulannya kawan saya ni laser+pemerli+suka pinjam barANG ORANG(memilih pulak tuh)+kadang2 dengki kalau saya beli barang baru+dan paling x suka kuat mengarah seolah2 saya ni bibik dia..saya betul x tahan dengan dia lagi..apa yang patut saya lakukan sekarang..kawan saya yang sorang ni hari2 baca alquran ..tetapi kenapa perangai die sebegitu rupa..kurang adab2 islam..walaupun saya kurang agama..tapi saya tau benda2 yang menyakiti hati kwn kn x elok dlm islam.Ingin pendapat saudara saudari sekalian.minta ampun minta maaf kepada semua..saya btul2 x tahan dgn sikap suka memerli dia dan mengarah.macam nak nangis aja

lagi satu mulut die ..yang paling saya x tahan..bila kita beli barang baru ..mula la ..ayat dia berbunyi begini"mentang-mentang la banyak duit,orang kaya la katakaaaaan"..lepas tuh kalu kluar shopping dengan dia...lagi seksa..."gi amik baju tu".."sangkut baju ni"..."gi amik tudung"..."pegang nih"

ada lagi satu cerita.. ada skali tu saya beli la botol sos besar..saya bawa la bakul sangkut kat tangan tu..oleh kerana terlalu berat saya ..saya x larat nak angkat..so saya letak la dlm bakul roda..kwn saya la yang bawak dia perli saya kata "awat..malu la tuh bawak botol besar"..lagi satu kalau mcm ada orang laki tengok2 saya ..dia akan cakap "orang lawa la kata kan...xda sapa nak kat kita niiiiih".berserta dengan muka masam2 dia....gerammnyaaa saya masa tuh hanya tuhan aja yang tau..padahal masa tu saya rasa group lelaki tuh mungkin pandang benda lain...

die nih jenis cakap besar gaks...ada satu hari tuh kita org g mkn ramai2..kwn saya tanya napa asik shopping KL..kat kawsan yang duduk sekarang xkan xda brg..so saya pun crita la..cakap slow2..saya kata..xda yang berkenan ..x jumpa macam yang nak..lepas tu tetiba kawan saya ni mencelah "alah aku slalu gi OU..da rasa macam xda apa2..kat KL tu apa ada"...k fine..saya cuma crita ja..then one day dia gi rumah kawan dia..bila balik cakap g OU..kata die ,macam2 ada..rambang mata,shopping gaks..hari tuh kata sebesar2 OU tu xda apa2..ckp bukan main besar lagik..kekadang malas nak kwn org mcm tu..suka sanagt cemburu..kdg2 rasa takut nak pakai barang baru gi kelas karang ada yang perli..lepas perli tau pulak meminjam...

HARI NI OZMATE AKU PINJAM LAGIK KASUT AKU JENAMA NEW BALANCE....HUHU..KATA NYA NAK BAWAK G KURSUS APE NTAH...HUHU..TENSEN TOL LA ORG PINJAM KASUT AKU...OZMATE AKU PNAH PINJAM SANDAL AKU SAMPAI PUTUS..BUKANNYE NAK CKP SORRY KE APE..DA LA BUAT SANDAL AKU TUH MCM HARTA DIE!!CIS!!!AKU GELI BTOL ORG  LAIN PAKAI KASUT AKU...

AKU TERPAKSA BAGI SEBAB ARI NI AKU NAK EXAM XMO PENING2 KN KEPALA...BILA NAK PINJAM BARANG BARU NAK  BUAT BAIK NGAN AKU...KALU TAK ASIK MEMARAH AKU JEE...

lagi satu sikap dia ni...apa sahaja yang aku suka sume die condemn..x bagus la..x bes laa..

cth,ozmate aku tanya otel mane bes kat tempat aku..yang murah muat ramai org..so aku suggest la hotel Ancasa bes..murah la jugak besar pun besar...then ozmate tanya...mana ko tau..aku ckp la..ari tuh aku penah tidur sana..then aku tunjuk la gamba bilik tuuuh..tau die ckp ape ..."a mcm ni jee,mcm xde ape2 je..nak 2bilik" ..aku ckp la"mmg dua bilik"..pehtu die ckp nak 3 bilik"..hey budak ko tanye aku pehtu ko demand plak..amboi2..kalo ko kaye sgt ko gi la booking otel 5 sta tuhr..bagi aku otel tuh sume complete lengkap ..besar pun besar...sejuk..2 bilik"standart otel la..lagi pun kat situ sume suite...300 somting kut..kalu 10 org baru 30 hinggit sowang..derang dok satu ari..ok la tuh..da cukup selesa da suite tuh..nak yang memahal bile aku suggest 5 bintang diam plak..aku xtaula nape die  dengki sgt..apa aku buat sume x bagus..asik die je yang btol...aku x tau la apsal die nak berlawan ngan aku...kekadang kalu aku mls da nk share story nga ozmate aku yg sorang ni..nanti ade je die ckp besar..die akn citer kunun die lg hebat..padahal aku jus nak share story..dlm hati aku xde pun niat nak berlagak..bagi aku sume sama..mungkin la kut ade brg2 mahal sket aku beli..tapi bg aku sume org mampu..cume rezki blom sampai...yg die nk jeles ngan aku apsal laks..aku beli brg aku simpan duit sket2..aku x kaco duit die ...

ada satu hari tuh..aku nk share story mase tuh die bukak citer psl ape ntah..so aku pun citerla cousin aku praktikal kat tempat keje sorang peguam ni agak terkenal(terpaksa rahsiakn nama takut identiti terbongkar)..pehtuh blom aku abes ckp tetibe xde kene mengena die ckp..pasal bapak saudara die tuh ade rumah 6 tingkap,ape ke heh nyeeerrr.nk tunjuk die lagi hebat laaaaaa...

pehtu lg ..ade satu ari tuh anset aku ilang..so aku beli la yang baru..bile die dpt tau ..asik kondem je anset aku..kate x baguih laaa...ape la..dok membebel kat telinga aku ni..elow meenachi aku baru ilang anset kutt..abeh ko nak aku pakai ape..pisang!!!..aku beli bukannye mahal mane pun anset biasaaa..xde niat lansung aku nk berlagak ke hape ke..da terpaksa beli..anset aku ilang mase besday die tau..ko da tak tau nak senangkn hati kwn ke..asik nk kecik hati org jeee..pikir ar sket prasaan org lain...aku jadi sedey giler..mase tuh rase mcm nak tuka anset lain jee..aku citer kat balak aku..balak aku kate bbuat x tau je..die calmkn aku..nasib ade die..kalu x mmg da lamew aku pindah dr umah ni....

[ Last edited by  wonderlady at 4-8-2007 01:53 PM ]

aku rase kalo die terbaca ni..mesti x lama lagi telinga aku pekak..ye la aku gerenti kalu la die dpt tau aku tulih kat sini mesti ari2 die perli aku..pedass beb..mmg x tau nak jaga hati aku lansung..keje die perli org ,phd,pinjam,kalu brg makanan die jgn sentuh sket..nanti mula la dok membebel x tentu pasal...

lagi satu pasal minah ni..aku x tau la apsal,pinjam barang aku bole,,then bile aku bagi mknan lansung x sentuh...budus piang nye manusia..aku bg ko rezeki ko tolak...brg yang aku x bg ko nak plak pinjam....:@

ade satu ari tuh niat aku nak belanja satu umah mkn kfc...aku beli la yang besar giler tuh bg dak2 umah..die lansung x sentuh..perrgh kecik hati aku..aku da msg mkn laaa..berlagak..aku rase dlm hati die mesti pikir.."ala x heran pun"..org bg rezki tolak..mase tuh ok la lg,mebe time tu die balik lewat kut mls nk mkn..xpela...aku da simpan utk die dlm peti ais..x sentuh lansung..esk tu die trus balik kg..so aku pun sbb kesian kat ayam2 tuh..aku mkn sorang2 walaupun aku x bole mkn ayam..then ada satu hari tuh aku beli la gula2 utk die..tetibe plak rase baik hati nk bagi gule2..aku bg la ..die simpan lame..die x ckp pun kat aku die x ske gule2 tuh..pehtu da lameeee gile dekat berape minggu gule tu mcm nak cair die bg aku balik letak ats katil..perrgh menyirap darah daging aku..kalo ko x nk bgtau laa awal2..bole aku bg kat org lain...xpe2 aku saba..baru 2 kali

then lg satu citer..makpak aku dtg la melawat aku...beli piza roti utk ozmates..sume da amik..last2 tinggal satu mmg utk die...mlm tuh aku ingt die da mkn..tgk2 blom..okla xpe la..sbb die ni memang jenis simpan makanan..die biaaaaaar lame ats mejaa die ..x simpan peti ais..dokla kat ats meja tuh berkurun lamnye..then sampai la satu hari..aku tgk roti piza tu kat ats meja mkn,,aku tanye sape punye ni..die kate ntah..awak da mkn lom..die kate "awk amik la".".saya x nak"..mase tu sedey ar gak..napela  x mkn roti aku..xpela aku mkn je la..mase aku bukak2..korang tau ape yg ade dlm roti tuh..telo lalat yg sepenuh2nyeeee...x guneeeeeeee..perrgh tensen gile aku ngan minah ni..ko da tau ade taik lalat ko buang laaaaaaaaaaaaaa...ni dok biar jeee..nak naya aku ke hapa suruh aku makan..kalo nak simpan pun simpan la dlm peti ais...kalo ko ckp awal2 ko xnk kan senang..bg aku mkn..xpun aku bg balak aku mkn..sejak tuh aku da tobat xmo da bg minah tuh mkn..semakin hari semakin aku benci ngan siakap die yang suka dengki ngan berlagak...kalo ko da byk duit sgt...ko beli brg ko sendri oaky..aku da xmo kasik ko mkn...jgn harap la aku nk bg minah ni mkn..serikkkkk....ape2 makanan aku bawa aku bagi org lain...aku benciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!meluap2 da nih

[ Last edited by  wonderlady at 4-8-2007 02:17 PM ]

mesti kowang buhsan dgr cite aku..aku just nak meluahkn perasaan je..dgn menulis mcm ni..baru aku lega sket

Biasalah tue.. osmet pedengki. Orang mcm tue..jenis bolayan aja. Hang beli lagi barang2 branded..tunjuk aja ngan dia. Biar dia sakit ati.. dari hang dok sakit ati. And..bab nak pinjam barang.. tak payah la bagi. Cakap la..kalau dia nak pinjam..hang cakap mcm nie ' Pakailah.. mmg parents aku bagi duit beli untuk ko'

Ini ayat aku pakai masa kat ostel dulu...Lepas dari aku cakap mcm tue.. dia tak berani lagi nak pinjam baju/kasut aku. Tapi nasib aku baik..sebab saiz kasut aku agak kecik.. high heel aku pakai saiz 4..kalau kasut sarung 5...so..dioang nyer kaki kebanyakkan saiz 6..selamat kasut aku.

Baju aku.. aku dah sound awal2...mana yang sangkut..dilarang sama sekali pinjam..sebab..pernah jadi..aku baru beli baju..baru pakai sekali..then kawan aku pinjam..dia pakai berkali2 sampai lusuh...so dia pulang balik kat aku..aku kata la..amik la..dah lusuh pun..baru nak pulang..

Ini citer zaman aku belajar..

So.. ko sound direct aja..tak payah nak sakit ati..kalau dia tak nak kawan ngan ko..ko cari aja kawan lain.. kawan aja ngan aku nie..

and one more thing.. pasal lelaki suker tengok ko.. ko pedulikan aja dia tue..ala biasa la tue..jeles...