CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keigo

tension dgn housemate

weh..aku ade pengalaman ngeri masa dok bujang dulu lepas grad..

rumah pertama aku dok kat setiawangsa..rumah kawan aku.flat kecik 2 bilik..Mase tuh bodo lagi..jadik berebut2 le nak dok umah die.sampai 7 org satu umah..bilik air 1, bilik 2..tido impit2 cam sardin.. Memule ckp sebulan rm 50..pastu naik sampai 120. paham2 jek la..ms baru grad memasing keje asal bole dulu..kerani lah..receptionist lah..120 tuh mahal tuh.. pas2 lelame kitorg realised yg kitorg di gunakan oleh kwn kitorg yg tuan umah nih... rumah mcm sarag burung merpati..caj sampai 840..

last2, kitorg pepakat pindah umah lain. aku plak ms tu dah nganggur balik,aku balik kampung le. yg kawan aku yg lain .... sume blah.. terkontang kanting kawan aku yg tuan umah tuh.carik org..mhal wo..cam dok apartment lak. padan muke die...amek kesempatan lagi

Reply #38 tirambisu's post

ram (nama manja hang)
member aku pindah nak dok dgn kakak dia..kakak dia kawin ujung bln ni..jadi tinggal la aku..

urda - aku pun ada pikir cam ko..nak amik apt sebijik pastu dok sensorang. apt yg aku beli kat uk perdana belum siap lg. tp tulah aku nak kena survey kat area mana yg paling strategik, lokasi best dan poket pun tak sakit..

diorang ni kan jenis yg kalo sudu dah habis..sanggup makan guna tangan pasal malas nak basuh sudu..padahal dia yg guna sudu2 tu pastu campak je dlm sink..tak ke :@

itu umah pertame tak ngeri..lepas sebulan aku dapat keje bank..aku kembali ke KL sewa umah lain.  kali ni maju sket..dok apartment..sewa bilik. master bedroom ade adik beradik dari Kelantan duduk..bilik tengah aku dok dgn kwn aku..bilik belakang sorg engineer tomboy kejeTNB. Aku masani dah bertunang dah. nak jadik citer.. budak bilik master bedroom ni, time aku g keje,dorg terbongkang tido kat depan. time malam dalam kul 9 dorg keluar vogue gitu dressing. dieorg ckp keje PA, tapi bile disisasat rupenye adik beradik tu GRO.
Jiran2 sume org berfamily, so dorg ngadu kat kitorg..ini 2 beradik selalu bawak jantan masuk umah time kitorg g keje..Kitorg pun nagadu kat tuan umah..

so, tuan umah pun buat persidangan nak out kan budak nih. bebudak nih marah giler..sbb ckp kitorg fitnah die. so, terpakse panggil jiran2 yg snggup jadik witness. memg kechoh lah..

tapi dorg blah jugak balik kelante kot sbb tuan umah siap ngadu kat mak bapak dorg..

aku teruskan dok umah tuh  sbb dah xde choice. roomate aku lak nak balik kampung sbb takut kene ugut dgn bebudak GRO tu. aku takut gak.tp aku stay dulu habiskan deposit sebulan sebelum pindah. sementara tuh, ade lah sorg budak baru masuk ganti kawan aku. pun budak baru grad gak...die keje cikgu tuisyen.

aku pg keje memg awal pagi, kenkadang budak baru nih tak bangun lagi aku dah g keje. aku plak memg jenis tak kunci almari baju sbb barg berharga sume aku simpan tempat lain. satu hari, aku g keje pake satu baju nih..aku rase cam busuk sgt...sampai kat opis pun aku pelik..sejak bile aku ade bau ketiak nih..aku cium2 baju aku, memg sah busuk gler..Aku mcm dah syak budak tu pake baju aku, tapi aku mals nak tuduh2 dulu..

smpaile satu hari tu, aku nak kuar g date, nengok2 baju aku nak pake xder.. aku pun geledah lah satu bilik, aku jumpe plastik bawah katil budak nih. aku bukak la.Punye lah terkejut.. baju2 aku sume banyak berlonggok2 dalam beg plastik tuh dgn busuk x basuh..siap bra , anak baju aku pun ade sekali...

menyirap darah aku masa tuh, aku pun geledah almari die plak. memg banyak bukti la aku jumpe. aku jumpe album gambar budak nih. gambar die dating dengan pakwe sabah die..sume pake baju aku..

aku pun call minah ni suh die balik sekarg gak. aku call tunang aku sekali..bile die balik, aku tanye kenape die pake barg aku tanpe kebenaran siap bawak balik kampung, pake baju aku masa konvo..pake g date segala..tak reti basuh plak tuh..main peruk jek..ketiak dah lah bau hangit.Die diam jek buat bodoh..last2 die kate..'salah awak lah..tak kunci almari baju' Pulok dah..ade gak manusia cam nih..last2 aku bebel,lezer tak ingat, kasik bahse cukup2..die mintak maap dan aritu gak blah dr umah tuh.

yg engineer bilik sebelah tu plak..baik bukan main dgn aku. selalu memalam ajak aku makan luar naik gen2 baru die. jenjalan pusing kl, sampai aku dah ngantuk..baru balik umah..Die selalu g outstation sabah,sarawak mesti beli aku smthing..souvenir pelbagai.. Memule aku anggap biase..tapi bile satu hari die marah aku nak kuar date dgn tunang aku,aku rase pelik lah plak..Marah giler2 sampai merajuk xnak tgur aku berhari2. rerupenye die berterus terang lah ade hati dgn aku. die kate xkan aku x perasan die layan aku mcm mane.

wah..gelik giler..aku ckp dgn tunang aku..minggu tu jugak carik umah lain,pindah. tak sampe sebulan pastu aku kawen sbb tak larat nak dok bujang dah.mcm2 org pelik aku kenal kat kl nih..

Reply #42 bottombikini's post

good luck bot, semoga jumpa rumah yg sesuai!
lps nih takyah susah hati lagik....

Reply #43 easy81's post

wahhh... easy81, ur stories are scarier!
part 'engineer bilik sebelah' tu.....
sib baik ko selamat.....

Reply #45 tirambisu's post

memang scary gler..tapi nasib baik die tak sempat cabul aku..

yang minah pencopet tuh, bukan saje baju aku, resume aku pun di copy nye..sbb masa aku geledah jumpe fail2 die ade resume sebijik ayat2..sume cam aku punye..

aku tanye die..die ckp..nanti die pulang baliklah soft copy.. otak die..
nasib le aku dah dapat keje time tuh...

hsmate pengotor pun ade gak aku penah dapt. aku ni mcm macai jek cuci toilet yg penuh rambut , bulu segala. bile suh die cuci..die ckp..rambut2 dalam toilet tu bukan die punye. pelik aku..semua berambut..die pun bukan botak..

Takkan lah..nak cuci bilik air pun nak kene check DNA dulu. kasik confirm bulu sape, baru nak basuh..

memg mcm ragamlah dok umah bujang nih.. Kenkadg aku kesian boyfren dorg..xtau makwe tuh plastik..luaran cantik, dalaman pengotor yg amat..

Follow Us

Reply #1 keigo's post

rumah aku ader kosong..tp tido kat ruang tamu ler..hehehhe

Reply #44 tirambisu's post

tapinye kan..korang rasa patut ke aku yg pindah?
pasalnye budak yg paling pemalas tu masuk tak sampai lagi setaun
aku ni dah dekat 7 taun dok umah tu..

balik ni aku nak try pujuk budak sebelah jgn pindah dulu..sian kat aku

Reply #46 easy81's post

huhu.. bab rambut tu mmg xley nak di nafikan...n pandai2 la kutip lepas sikat rambut atau mandi... rambut haku mmg byk gugur dahla time tu rambut haku panjang... n bila dok umah bujang member haku ade gak sebut2 sal rambut ni...

disebabkan haku sendiri pun xske rambut bersepah2 n xmo org len xselesa...haku sanggup potong rambut yg panjang tu sampai paras bahu skali cantas... sayang ooo... tp utk keselesaan bersama... haku pasrah jek la... sbb haku paham...dok serumah ngan org len ni kalo bley nak sume org selesa...

Reply #48 bottombikini's post

wah..kire ko otai tuh..jgn mengalah dulu beb...yg pengotor tuh rame ke? kalu yg pengotor lg rame dr pembersih..ade masalh sket le nak brainwash..Tapi kalu yg pengoto sket, ko bole pakat dgn yg lelain kasik slowtalk itu budak..gunekan la ayat yg berhemah supaye x terase sgt..

kalu pake psycology tak jalan..ape kate ko pake SIKUlogi baru jalan kot..

Reply #37 bottombikini's post

nmpk nye idea notis2 ni x sesuai tuk bot (panggel nama manje gak la )
smpai sudu pun mls nak bsuh.. ape kes..
nasib la tgn reti bsuh, klu ble tanggal rasa nye ngn tgn2 diorg pun letak kat sinki tggu bot basuhkan... :@

eda sejak2 msuk kt umah ni.. mmg eda ada 1 bekas khas tuk sudu, garpu, chopstick eda.. mmg x campur la brg2 eda kt tmpt awam yg sedia ada.. sume2 tu pun eda angkut dr kg.. takut jd camtu la.. dr sakit ati, baik la amik langkah jaga2 awl2 lg.. pedulik hape aku org nak ckp ape..
klu bab2 mkn ke ape ke.. mmg masing2 ada sendiri nye stok.. xde la sakit ape ke ape ke, klu kite mkn skit tp stok dh abis kan..
tang periuk belanga plak, nasib la ada byk gak kt umah ni.. klu yg dlm sinki x bsuh2 brp ari pun eda wat bodo je la..

yg eda geram ngn bdk baru ni.. kuali yg dia pkai, lepas basuh dia g tenggek kan blk atas dapo.. bengong x.. dh sah2 kuali tu dia amik yg tsangkut kat paku, tp xreti nak sangkut blk.. air dok btakung je la dlm kuali tu.. pastu xreti nak lap minyak2 kat dapo.. dbiarkan jek.. mencik tau.. dh la eda jarang msk skang ni.. alih2 nak msk tgk minyak penuh kat atas dapo..

awl2 eda msuk umah tu sebenar nye rajin la gak eda msk, w/pun hakikat nye xreti pun msk.. tp nak jimat duit la, keje kerani cabuk jek..
tp lame2 kerajinan bkurang plak.. kes nye, ada yg jenis tggu nak mkn jek..
klu nak suh kite msk, ulur2 duit skit ringan skit tgn nak msk kan... ni tye jek bile nak msk ... teringin la.. huh!!
lg la mcik x kose... rela aku mkn kt kedai w/pun mahal.. sudah nye kerajinan ku ilang camtu jek.. klu teringin sgt nak mkn .. yg eda msk, eda g msk  umah fiance.. puas ati jamu diorg ngn masakan ku yg x sedap. hahaha!!!

ape lg komplen ku yek.. bg puas ati skit..
ni ha.. bdk baru nye pesen.. klu kite tgh tgk tv, then iklan ke ape ke..
senang2 ati tok nenek dia jek amik remote n tukar channel :@ :@
ni bengang gak la.. rela ku msuk tdo dr sakit ati.. few times gak la kena.
ada skali tu, sabtu eda x g mane.. bese nye klu lepak kt umah ari sabtu mmg layan kartun smpai petang la..(xde astro ) kite ni ngn mate ngantuk rela tggu nak tgk initial-D (hahaha!! ) tp sambil2 tu eda main game kat hp.. psl lagu starting dia pjg sgt.. ewah2!! sedap ati dia nak amik remote nak tukar.. b4 dia sempat amik, eda ringan mulut sound.. eh, nak tgk la.. huhu!!
leh dia jwb, ingat xmo tgk... :@
ape kes.. klu xmo tgk xde la aku cam org bongok sanggup tahan ngantuk..
marah ni

ada lg la.. korang bace la ni dulu... jari2 comel ku pun dah penat nak taip lg

huh!!! panjang sgt la plak

eh dulu aku ade housemate mcm gini tp lg:@  teruk sampai softlan,shower foam,sabun basuh dan ubat gigi semua dia hentam aku punya....mula2 aku sabar lama2 naik nyampah gak....pastu kalau aku masak aku pelawa dia makan tp dia kalau makan biskut pun boleh bawa masuk tin dlm bilik padahal aku tkdelah hingin sgt biskut kering dia tu,cuci tandas ke, sapu smapah ke semua aku, tp yg aku pelik kalau keluar dating mak aii wangi make up cun...kt umah pengotor and pemalas...bila aku tk tahan aku suh dia keluar umah tu so aku tinggal sorang kt apt tu 3 thn sku sorang2 sampai aku kawin pastu..  garang tk aku halau dia...  lgpun apt tu aku yg sewa dulu dgn housemate sorang pas housemate dulu kawin aku dok sorang then aku buat advert cari housemate baru tp dh mcm hampeh jeee.. itu kesah dulu2 arrrr....

Reply #50 easy81's post

tang SIKUlogi tu yg tak tahan.......
pertama kali first time dengor nih.....

nmpnya dari cerita2 kwn semua, bole la dikatakan ciri2 'osmet from hell' nih adalah seperti berikut:
1. rajin makan/ngendeng makan tp malas masak atau basuh pinggan;
2. kaki 'pau' brg org (sabun, ubat gigi, baju, underwear, dll yg sewaktu dgnnya);
3. mengamalkan konsep 'brg ku mmg brg ku namun brg mu brg ku jua';
4. muka comel@mekap cun tp pengotor;

ada sesapa nak tmbh lagi? sila... sila...
so, kalo ada yg nk iklankan pencarian osmet, wajiblah di 'eliminate' colan2 yg ada ciri2 di atas

meh ahkak tambah sket.. Ciri2 lain yg kene aware gak..
5) pencopet
6) lesbo..(lelaki jadian)
7) ketiak busuk..pinjam baju x basuh
8) keje shift malam..kene siasat gak..kalu keje kilang tak pake seksi meksi..
9) berkire..bulu selai pun nak berkira..

Reply #55 tirambisu's post

lagi satu dulu heran jugak knp panties aku makin skit2....pernah sedar ade 3 helai jerk....padahal byk gak koleksi aku dlm 15 helai gitu, adelah skali tu dia keluar dating lupa nak lock pintu bilik dia, aku dgn niat nak investigate psl benda dlm2 tu, aku msk je bilik dia, sekali jumpalah baju2 dia yg dh cuci belum lipat dilonggokkan lam bakul,bila aku selongkar... sedihnyaaa barang dalaman aku yg hilang...semua ade ngan dia......aku biarkan aje...tak kuasa nk pakai brg yg dh digunakan oleh dia...tp aku heran knp dia sanggup pakai brg bekas aku

Reply #57 miasorvino's post

tu ler, heran kan mia?
agaknya dia punya tak de renda riben kot....
pelik ye, dia tak rasa apa2 ke ye? kalo brand new orait gak tp yg dah digunapakai? adalah masalah psikologi kot org yg jenis mcm ni...

[ Last edited by  tirambisu at 31-5-2007 09:52 AM ]

time kasih la atas pandangan kekawan sume..sib baik ada korang dan sib baik ada porum ni utk aku berkongsi perasaan..
honestly sume2 ni effect keje & life aku..dah rasa tak segembira dulu lagi..dulu sume rasa cam best jek..kan kebahagiaan tu datangnya dari rumah..

hehe..banyak pengalaman seorang otai ni..tp dlm banyak2 tu inilah yg aku paling tensen..makan dalam ooo
aku pun sama gak cam eda..nak gak mkn masakan sendiri (walopun sedap utk tekak aku je) dan aku tak kisah pun masak utk bebudak ni sampai kekadang pinggan pun nak aku gak yg hidang.
tp tolong la basuh pinggan/sudu sendir
bahan2 masak..mostly guna barang aku (aku x kisah sgt coz ada brg yg aku guna duit umah cth: bawang)

budak ni kalo toiletries, make up, rambut, baju - tiptop!
pendekata sume tiptop lah..hal2 dlm bilik..pengemas lak orgnye (agaknye la coz aku ada dgr dia komplen rumet dia suke sepah2 brg kat tmpt dia). tp hal2 kat luar blk tak amik tau pun..maklumla ada housekeeper kan (akula tu!)..dia ni bole tahan rajin masak. tp cam kwn2 eda gak la, kuali dok la tangtu sampai bila2..tak reti la nak tuang minyak tu simpan then basuh kuali tu. pikirla sikit orang lain pun nak gak pakai kuali tu. minyak bertakung atas dapur..aku ni gak la yg tukang lap (dapur akukan..so maybe dia ingat..sapa punya dapur dia la yg lap)

skang ni sudu sume dah takde (kecuali sudu teh)..sanggup makan pakai tangan daripada basuh sudu2 tu..aku confirm dia dah lupe yg bahawasanye sudu2 tu sume dia yg pakai and campak dlm sink

lagi satu, pasal tv..sama sejibun cam eda (kite ni sama kes la).
suke tekan2 pastu control remote tu utk cite kegemaran dia je.
S selalu bengang coz dia pun nak gak tgk cite feberet dia. kalo dia control remote alamatnye asik tgk cite cine..dari ptg sampai malam bersambung2. game cine pun dia tgk. sib baik aku ada tv dlm bilik!

skang ni
1) mlm td dah try pujuk S (budak yg baik tu) dia kata nnt dia pikir dulu
2) aku relax dulu sambil tgk2 umah lain (nak kena pakai duit gak tu )
3) aku nak letak set sudu sendiri (cam eda..baguih la idea ko nih)

masalahnye aku tak tau camne nak eliminate si pemalas ni. budak ni attitude ok cuma pemalas n now dah tak bertegur dgn aku and S (sampai kitorang pun x tau kenapa and end up kitorang pun dah malas nak layan). mia..tolong kasi aku idea and guide camne nak buat elimination tu..help!

[ Last edited by  bottombikini at 31-5-2007 10:22 AM ]

finin2 la ngn masalah problem mate ni...
mane yg ble bot pkai idea, amik la.. idea notis dh x jln.. hahaha!!!
eda pun ada jenis bot la gak... mmg pesen dr dulu, klu eda rasa x brp suka better eda jgn ckp, klu x akan nmpk la ketaksukaan eda dr ayat2 tu...
skang ni eda mmg senyap jek.. klu yg sorg tu mmg eda x ckp kecuali hal penting..
nasib la lg sorg ok.. klu x mau bisu haku, kt opis sorg2 kat umah x ckp..

skang ni kat umah tu eda mls nak amik pusing psl kat hall tu.. ada ke plastik yg depa beli mknan dok bsepah kt hall.. x reti nak buang langsung..
mggu lepas ada 1, blk semlm ada 2 plak.. eda ni jenis msuk blk awal.. so eda x tau la sape punye keje kan... bkn x leh amik n buang cuma nak tgk sape yg nak amik action dulu psl dorg yg sepah kan.. :@

tp alhamdulillah gak la.. sepanjang 2 tahun eda kat umah tu xde la jenis yg pjg tgn.. duit pun even letak rata2 xde plak ilang ke ape.. tp kena gak hati2 kan..
psl duit ni ada minah sengal ni dulu.. roomate eda letak duit atas meja, tuk duit lbh bill kot.. nak bg kat hosmate lg sorg.. tp minah sengal ni plak pg2 nak g keje tgk ada duit atas meja trus dia amik   roomate eda tye la eda.. eda ckp mlm td ada, tp pg nak g keje dh xde.. minah sengal ni blk roomate eda tye la..
hahaha!! mmg btul dia amik.. alasan dia ingatkan tu duit dia..
pale otak dia.. dh sah2 dia blk lewat2 mlm n msuk tdo jek..
tp cite tu x dpanjang kan la coz b4 ni xde kes ilang ape2 pun...

tang curi2 undies pun xde gak happened kat umah eda.. kt asrama dulu ada la, klu yg baru2 kite bsuh.. nak g angkat kompom tggal sepit jek..:@
tp ada 1x tu (ni kat umah skang).. eda mmg perasan undies eda ada sama ngn minah sengal ni, tp corak je same kaler dia lain.. eda x kesah la kan, sidai je la kat tali tu.. tp 1 day tu, tup2 eda tgk ada undies eda kat lantai tmpt sidai.. phdal x igt plak eda bsuh yg tu.. huhu!!!
ape lg kan.. x kan la nak amik pkai plak.. geli weh.. nak pegang pun dh geli
eda amik msuk plastik sampah jek.. nasib la undies murah jek..