CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

[MERGED] Mtest/Medsi -

Originally posted by mahujadiguru at 16-5-2008 07:43 AM
SEMUA ORANG BOLEH SHARE TIPS DI SINI !!

Adakah JUmlah luas permukaan  DAN Rumus Isipadu duji juga dalam Saolan MAthemtic KPLI tahun lepas ??

Agak bazir masa jika keluar & susah juga mahu in ...

rasanya luas permukaan ada yg keluar...tp dlm mtest ni soalan dia x sama macam kita exam spm tau...simple2 je..=)

Originally posted by ciksemut at 12-4-2008 12:06 PM
yang saya tahu nak beli buku kat internet

http://e-dpli.tripod.com

buku nih untuk dpli dan kpli. siap ader bonus temuduga sekali..just info

adakah link ini sama dengan ebook cikgu wan faizul. kalau sama tak payah promosi la. buang masa dan buang duit jer.

Originally posted by teratakerapung at 18-5-2008 08:08 PM

adakah link ini sama dengan ebook cikgu wan faizul. kalau sama tak payah promosi la. buang masa dan buang duit jer.

tak tahu lak kalau pos kat sini buag duit..huhu..
saya dah dapatkan buku nih memang banyak faedahlah..

Originally posted by ciksemut at 18-5-2008 09:21 PM

tak tahu lak kalau pos kat sini buag duit..huhu..
saya dah dapatkan buku nih memang banyak faedahlah..

maksud saya bukan post kat thread ni buang duit jika dah ada ebook yang cikgu wan faizol syorkan buat apa nak beli yang baru yang sama. tapi saya rasakan pihak lain cuba mengciplak hak milik wan cikgu faizol. member saya pun dah beli ebook di e-dpl.tripod tu, ianya adalah sama dan sesuatu mencuri hak orang lain. dan salah di sisi undang-undang dan boleh di dakwa.
memang tidak dinafikan ebook tu banyak faedahnya tapi ebook tu bukan hanya miliknya. Link tersebut sekadar mengaburi pihak yang memerlukan.

a'a sy pon da beli ebook e-dpli tu..betul laa ciplak yang wan faizol punye..sy bli tu sbb yg wan faizol kpli..sy nk cr manual dpli sbb ni 1st time tau psl dpli..jd cam nk tau ngan detail laa test dia camne..tgk ada link tu..beli laa igtkn untuk dpli..skali..yang wan faizol..aper laa org tu..tak baik tul kan..

ebook kpli

saya nak beli buku ekpli oleh cikgu wan faizul kalau tak siilap nama dia. tapi was2 sket pasal saya nak bank in duit.Cikgu wan kata after bank in duit sms kat dia no resit. isk, mana ada no resit biasanya. Yang ada nama pemilik akaun dan jumlah kita bank in jer kan.so camner yer  saya nak beli nih. tlg cadangkan.

Follow Us

ebook kpli

saya nak beli buku ekpli oleh cikgu wan faizul kalau tak siilap nama dia. tapi was2 sket pasal saya nak bank in duit.Cikgu wan kata after bank in duit sms kat dia no resit. isk, mana ada no resit biasanya. Yang ada nama pemilik akaun dan jumlah kita bank in jer kan.so camner yer  saya nak beli nih. tlg cadangkan.

hmm...da beli buku kat kedai td....study!!!study!!! jom study sesame!!! menarik buku yg aku beli ni....memantapkan matematik aku...

Originally posted by awadanish at 30-4-2008 09:29 PM

pendirian kak awa lain...kenapa nak share dengan orang yang kedekut keluarkan perbelanjaan utk berjaya....
ebook tu bukan murah2...nak jd guru kena la usaha sikit..berkorban wang ringgit....

mcm tahun lepas kak awa share apa yang kak awa tau dari segi info...tp bukan share apa yang ada dalam ebook...
bukan kedekut ilmu...kalau kita boleh membeli kenapa yang lain tidak? kekadang kalau semua benda kita nak share rasa x adil pulak..sbb ramai silent reader kat sini..depa ni just nak cari info tapi xnak bg info....nak jd cikgu kena la saling bantu membantu....bobo pun tau kan betapa perlunya rakan bila bergelar guru pelatih dan guru sebenar....bukan jadi guru pelatih yang makan suap...tapi kena jd cikgu yang proaktif...

lepas beli ebook kami masuk portal utk share info sesama kami dan cikgu faizol....antaranya goldraja, fida dida, anem dan suryati (sekadar beberapa nama)

kalau sekadar nak berbincang hal2 mtest dan temuduga, cukup lah beli buku mok soon sang tu....

maksud bobo bukan bagi sofkopi yang anda beli... just kongsi serba dikit dan bincang tip2, format, diskas cemaner nak jawab soalan2nye... kalau semua da beli yang wan faizol nyer, kan masing2 leh kuar idea nak wat cemaner especially bab analitikal... lain orang lain teknik nak jawab... kalau bagi sofkopi bulat2, bobo pun tak setuju...

mest ni ada paper bahasa inggeris x?

beli hardcopy pun ok...kat kedai buku...menarik utk dipelajari....tp study pg2 buta ni wat nak muntah lak,tapi sonok nak blaja ni....sebenarnye takot.....harap2 lulus....nak jd cikgu!!!  

hah?? mendap?? :@ :@ :@ :@

sy dah beli buku MTest dekat popular..bagus gak buku ni..at least kte bleh tau format MTest tu camne..rasenye yg paling susah part analitikal..sbb ia menguji IQ kte..huhu..mmg kene pkir btol2..tp kalo dok mengadap soalan tu je sure soalan lain x sempat nk jwb..n pada sy baik jwb soalan INSAK tu btol2..sbb soalan INSAK tu paling snang..hehe...
soalan kuantitatif tu rumus2 die bg x?kalo x bg susah la nk ingat..bende dh lame ditinggalkan..haha...

Originally posted by otai_g at 20-5-2008 12:27 AM
mest ni ada paper bahasa inggeris x?

ada.....

Reply #54 diyana_faris's post

mana ada bg rumus rasanye.

Peraturan-Peraturan MTest

Saya tahu ni peraturan-peraturan MTest seperi :

1. Rambut perlu pendek & tidak diwarnakan
2. Perlu long sleeve & bertali leher  (tak tahu pakai tali leher )
3. 2B pensel etc, banyak peraturan la ..

Rambut sya bukan panjang sangat , tetapi bukan rambut Standard MURID  (yang sangat pendek tu)!!

Bolehkah saya masuk ujian ? Adakah saya akan dihalau keluar ?

Atau rambut disikat kemas, sudah OK ?

asal tak cecah kolar baju, cuping telinga, ok la...

perlu long sleeve ker?x silap sy smlm sy baca x de state pun long sleeve.tp yg tie mmg kena pakai.

aku pakai bj kurung je nnt g...
skolah sblh umh..

Originally posted by mahujadiguru at 4-5-2008 11:06 PM
Tak kan semua lupa MTest ??

Jika mahu dapat interview, perlu lulus MTest dulu !!

Sesiapa boleh share How Many marks to get in MTest to pass ?  80% ??

sy perhatikan mahujadiguru ni terlalu memikirkan pasal Mtest... ape kate mahujadi guru buat shj latihan dlm ebook tu.. kalo sudah yakin dgn latihan yg dibuat.. insyaAllah anda tiada masalah menjwb Mtest.. jgn le dipikir2 brp markah mau lulus.. yg penting buat latihan..