CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adwim79

Pertubuhan Seni Gayung Fatani

dah keje la Adwim...keje kat KL tapi dok kat PJ

Kalau macam tuh,sila wira wirawan pergi ke website nih : pusatcemerlangsilat.com
Di situ ada nama-nama jurulatih dan  tak silap saya nombor telefon mereka untuk pertanyaan.

up

[fly]up[/fly]

[fly]                [/fly]

luahan ati aku kat bod lama :

Ari ni merupa kan hari syahdu aku...tak sangka aku akan flash back semua kenangan PSSGFM yang aku ada...

teringat zaman aku masuk sekolah menengah...aku le salah sorang murid cikgu intan..kenduri kawin dia pon aku gi...disebabkan minat aku mendalam masa tu, aku sanggup kena rotan ngan mak sebab gi join silat...mak aku nak aku join St john..nak aku jadik doktor

banyak nama yang aku dah lupa...tapi masih ingat raut wajah mereka...selain cikgu intan, cikgu azie pon ada...cikgu nizam laaaaaagi la rapat...tak kurang juga sorang lagi yang aku tak ingat nama sebenar dia..tapi aku panggil 'inan'

teringat aku kejohanan silat olahraga remaja pertama kat kelantan...aku yang tak pernah masuk gelanggang sebenar sebelum tu hanya mampu jadik punching bag kepada sorang minah ganassss dari kelas B. ekorang dari ketewasan aku...aku bina balik semangat dan akhirnya aku menang kelas B..

Hairan jugak aku...dah lama aku tak ke gelanggang..ada la dalam 15 tahun...tapi aku masih ingat setiap langkah bunga sembah & tapak empat...cuma ayat gelanggang aku mmg dah lupa, kalau kekuda tu mungkin la ada sumbang2 sket  ..dan aku masih treasure setiap kenangan yang aku masih ingat....zaman2 berlatih kat keramat....buat show kat MATIC jln ampang..lepas penat berlatih, gi jalan kaki ke kampung baru...dulu ada opis kat sana....aduuhhh...aku rindu!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kalau ada sesapa tau gelanggang mana cikgu2 lama ni rajin turun..DAN kawan-kawan lama yang pernah le sama2 lebam2 masa kat Kota Bharu dulu... P.M.la aku

[ Last edited by  GAMUHU at 22-8-2007 12:36 PM ]

Ooohh..Aku ingat ko nih laki tadi bila ko cakap ko nak masuk st john.Aku dulu pun dah lama tak bersilat sejak bertukar sekolah.Masuk kolej then masuk U aku masih lagi setia dgn gayung fatani.Tak tergerak hati aku untuk masuk silat lain.Seingat aku,setelah 12 tahun tak masuk gelanggang baru le aku start aktif.Aku cari balik cikgu lama aku kat sekolah dulu.Aku dulu pernah beajar sekejap dengan cikgu azie wahija.Aku suka stail training dia.Ganas dan brutal sikit.Hehehehe...

Yang bestnya,walalupun dah 12 tahun tak aktif,aku masih lagi ingat bunga sembah peringat pertama  tapi yang bunga sembah peringat kedua aku ingat ingat lupa sebab langkah dia aku confuse sikit sebab dah berbelit belit..hehehehe.....

Nak tanya sikit,macam mana ekk aku nak guna gambar sendiri untuk avatar aku?Aku try tapi tak tahu macam mana nak buat,CARI punya avatar semuanya gambar kartun jekk..Harap boleh tolongg...

Reply #65 adwim79's post

Follow Us

Reply #66 kroit92's post

Okeh,thank you kroit di atas pertolongan hang.Dapat dah!

Reply #67 adwim79's post

sesama..

kroit dah lulus periksa pagi tadi..kroit dah naik bengkung kuning..yeay, yeay..   conoknyer, jom selebrate, makan chipsmore ngan susu soya..

Bagus.Bunga sembah tuh,cuba pahamkan setiap gerakan dan hayati maksud setiap pergerakan tersebut.Tanya cikgu kalau tak paham.Dalam bunga sembah tuh macam macam buah boleh dapat.

Reply #70 adwim79's post

dah tanya cikgu dah..cikgu kata sekarang korang belajar dulu..nanti sampai satu tahap cikgu ajar maksud-maksudnya..huhu

Lerrr,dah lama belajar tapi takkan sikit pun tak nak bagitau kot.Sepatutnya,sebagai seorang cikgu,paling kurang pun,apabila anak murid dah tamat peringkat satu,ajar le maksud maksud bungsa sembah peringkat satu.Takkan nak mauk hijau nak patah balik ajar peringkat satu?Kalua macam tuh,korang buat bunga sembah tuh tanpa penghayatan dah mengetahui makna di sebaliknya.Cikgu tuh dah peringat apa?Hitam?Merah?Muda lagi ker?

Reply #72 adwim79's post

ntah ler..yang kroit tau cikgu dah tua..

smalam aku nampak azi wahija dalam berita...ada tournament kat pahang ye nanti? ada info?

Kejohanan Pencak Silat Sedunia akan diadakan di Kuantan Pahang bermula 21 Oktober.Semalam tuh diorang bincang pasal ada persatuan yang  tidak puas hat ikerana dipinggirkan daripada kejohanan tuh,tapi  tak tahu lah cerita secara detailnya.Takkna perasan azi wahija je kot?Soranglagi tak perasan ke?

Reply #75 adwim79's post

sorang lagi ngko ke?

Reply #75 adwim79's post

sorang lagi...sape...ade sorang otai tu..aku rase kenal...tapi tak ingat nama...

Reply #77 GAMUHU's post

sorang lagi?? otai?

aku, saya, atau me??

ops, im skema..

Sorang lagi tuh cikgu anuar ab wahab..Iskkkk,guru utama sendiri pun tara tau ka?KE tak pernah jumpa lagi?

Reply #79 adwim79's post

ntah..tarak penah dengar maa..memang tak pernah jumpa pon..